Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   241 / 373
(#) Balu424 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezt szerettem volna venni: Bővebben: Link, többet is, de egy kisebb vagyon lenne. Ez egy reflexiós tárgy érzékelő lenne, ami úgy működik, hogy a fény a tárgyról visszaverődik. Azt mondta valaki, hogy egy TCRT5000 -el lehetne ilyet építeni, de nem találok az interneten sehol kapcsolási rajzot.
Ha tud valaki, kérem segítsen!

Köszönöm!!
(#) vargaf válasza Balu424 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szia!
Itt van néhány kapcsolás, válogathatsz:
TCRT 5000
Üdv.: Feri
(#) proli007 válasza Balu424 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Hello! Nekem sosem volt ilyen dolgom, és nem tudom mire használnád, de szerintem ott van az adatlapon, minden amit tudni kell erről. A karakterisztikák azt mutatják, hogy 20mA-el hajtva a diódát, a CTR tényező 10% (8-as ábra). Vagy is a kollektoráram ekkor 2mA körüli értékű lesz.
A relatív kollektoráram csökkenését, pedig a 9. ábra mutatja. Az is látható, hogy a legnagyobb érzékenysége 2-3mm hatótávolságnál van és kb. 15mm-ig használható az eszköz. 14mm-nél, mondjuk 0,2 a relatív kollektoráram, vagy is a 2mA, itt már 0,4mA-ra csökken.
Tehát mondjuk 5V tápfesz mellett használva, 20mA nyitóáram mellett a dióda nyitófeszültsége 1,1V körül van, így a dióda soros ellenállása Re=(5V-1,1V)/20mA=195ohm. Avagy egy 180ohm megfelelő. A tranyó maximális kollektorárama 0,4mA. A kollektor ellenállás így pld. Rc=5V/0,4mA=12,5kohm. Tehát ha egy 10..12kohm-os ellenállást használsz hozzá, akkor közelítőleg 0/5V feszültségszintet kapsz, ha a tükör közeledik.
Nyilván a dolgot ki kell próbálni, hogy milyen fényvisszaverő felületet lehet/kell alkalmazni hozzá.
Ha arra gondoltál, hogy modulációval növeled a hatótávolságot, nem biztos hogy nyerő, mert az adó és a vevő látható módon szöget zár be, vagy is 2mm távolságnál van az az adó-vevő optimális egymásra látása. Ha jelentősen növeled az adó áramát, akkor sem biztos hogy nyerő, mert egyéb reflexiókból visszaverődő jelek működtetni fogják a kaput.
Kb. ennyi olvasható ki az adatlapból számomra.. üdv!
(#) gerenk válasza Balu424 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Az 555 kimenetét egy kapcsoló fokozatrakötve relét is vezérelhetsz

tcrt5000.jpg
    
(#) schuey0122 válasza schuey0122 hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szóval itt egy kis videó, arról hogy mit csinál a kormány. Emellett melegszik sajnos. Aki tud bármiféle okosságot ezzel kapcsolatban, szívesen fogadnám. Itt a videó a kormányról.
A videó végén is látható, hogy sem USB, sem táp nem volt a kormányhoz csatlakoztatva.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2013
(#) Barni87 válasza schuey0122 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
Nem ismerem a kormány kapcsolási rajzát, de a látottak alapján nekem az a sejtésem, hogy a DC motor ebben az esetben generátorként működik. Tehát ha nem csatlakoztatod a panelhoz, akkor nincsen terhelés rajta, így könnyebben forog. Ha viszont a panelon van a csatlakozó, ezesetben a nyákon található motorvezérlő terhelésként jelentkezik. Ha próbaképp rövidre zárod a motor pólusait és így forgatod meg, akkor igazolhatod ezt a feltevést.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) qvasz2 válasza schuey0122 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Az, amit a videón mutatsz teljesen normális dolog, ez így működik, fogadd el!
A melegedés is lehet sajnos "normális", tekintve, hogy ma már mindent alul méreteznek, hogy vegyél hamar másikat. Az a pici motor komoly áramokkal dolgozik, ami jelentős hőt termel. Ha nem szeded szét, nem tudod tapogatni sem, és nem is tudsz róla.
(#) schuey0122 válasza Barni87 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Köszönöm a választ! Ez még rendben van, hisz így kap visszajelzést a vezérlés (amikor generátorként dolgozik a motor), de az mitől lehet, hogy míg jobbra könnyebben, balra kevésbé könnyen fordul, és ez sajnos játék közben is van. (Driftre használom, és terhelésváltásoknál érzékelem, hogy nehezebb egyik irányból átpördíteni másik irányba a kormányt.) Beszéltem ismerőssel, akinek szintén ilyen kormánya van, neki sokkal könnyedebben forog.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Akkor azthiszem, ezek is mennek a bontásba.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) vladcepes hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki tud ilyenről Bővebben: Link kapcsolási rajzot? Keresem de nem találok. Üdv!
(#) mindenes válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ez az áramkör saccperkb. ebből álhat a kapcsolás:Bővebben: Link és Bővebben: Link Üdv!
(#) vladcepes válasza mindenes hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Köszönöm! Közben sikerült egyet vennem. Egyébként nem tudom hogy hoztam volna össze a kettőt. Üdv!
(#) digifoto válasza gerenk hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Köszönöm a mellékelt kapcsolási rajzokat. Megpróbálom megcsinálni,Sajnos a leírt NPN fotó tranzisztort nem tudom hol tudnám megvásárolni?
(#) proli007 válasza digifoto hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Hello! Egy kivénhedt régi görgős egérben kettő is van.. üdv!
(#) Csongi_ hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Kapcsolasi rajzot keresek egy 900W-os izzohoz, regi nyomtato kemencejebol. Egy 1KW-os szabalyozo kapcsolasi rajza erdekelne 230V-ra triakkal. Ha valaki tud ilyent, azt megkerem ossza meg velem!
Elore is koszi!
Udv!
(#) tuskabalazs hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Kapcsolási rajzot keresnék egy fejhallgató erősítőhöz ami szépen szól , esetleg aránylag egyszerűbb . Köszönöm szépen
(#) gerenk válasza tuskabalazs hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Egy kapcsolás könnyen beszerezhető alkatrészekből
(#) Balu424 válasza gerenk hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!
A kapcsolást megépítettem, működik, de a hatótávolsága kb. 2 cm. Hogyan lehetne a hatótávolságot megnövelni?
(#) tuskabalazs válasza gerenk hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Köszönömöm szépen
(#) proli007 válasza Balu424 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Ezek szerint nem olvastad el, amit írtam..
(#) gyulank hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok! A konyhában van a gázkazán, és a páraelszívó is. Emiatt jó lenne egyszerre csak az egyiket használni. Az se lenne baj, ha mondjuk egy gombbal lehetne váltani, hogy melyik készülék kapcsolja ki a másikat. A páraelszívón egy 4 állású tolókapcsoló van, amire a motor 3 tekercse csatlakozik, a kazán pedig 3 vezetékes.
Szóval vagy álljon le a páraelszívó, amíg bekapcsol a kazán, akármelyik fokozaton van, vagy kapcsoljon le a kazán, ha megy a páraelszívó!
Tud valaki ilyet?
(#) Balu424 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
De elolvastam. Bízok a csodákban...

Véletlenül az íróasztalom lámpája felé nézett a TCRT5000 "szeme" s ekkor a hatótávolsága kb. 10 cm volt!! Varta elemlámával adott fényt irányítva rá, a hatótávolsága csak kb 2 cm. volt.

Ezért kérdeztem meg volna, hogy hogyan lehetne a hatótávolságot valamilyen okossággal megnövelni.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) kaqkk válasza gyulank hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A páraelszívónál (bármelyik állásban) megoldható a leállítás ha a hálózat 0 ját(a nem kapcsolt szál) szakítod meg egy relével , a kazánnál a leállítás a termosztát kimenetének a megszakítása hozhat eredményt . A két dolog logikai összekapuzása akár logikai ic-k segítségével is megoldható.
(#) gyulank válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Azt tudom, hogy meg kell szakítani ahhoz, hogy ki legyen kapcsolva.
A páraelszívónál 4 állás van, és az 1. a kikapcsolás, és csak 2-3-4 állásba kéne kikapcsolnia a kazánt, 1-be nem. Egy kapcsoló lenne jó, ami váltja, hogy melyik a fontosabb. Pl. 1.Ha nagyon hideg van, akkor a kazán kapcsolja ki a páraelszívót, 2. ha odaégett valami, akkor a páraelszívó akadályozza meg, hogy bekapcsoljon a kazán, és egy plusz 3. funkció kapcsoló gomb, ha mondjuk el van zárva a páraelszívó kimeneti csöve, akkor mehet a kazánnal együtt. De gondolom, ez a legegyszerűbb része, mert kell táp az áramkörnek, és elég azt megszakítani. De a többi megoldásáról fogalmam sincs.
(#) vladcepes hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy digitális kondenzátor tasztert. Találtam egy ilyet: Bővebben: Link ;Bővebben: Link ha jól értelmezem ez csak 1 nF to 99 μF-ig mér. Tudtok valami hasonló egyszerű kapcsolást ami tovább mérne? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia!
2009 óta nagyon sokan megépítettük és használjuk ezt a műszert:LCM3
Üdv.: Feri
(#) vladcepes válasza vargaf hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm! Átolvasom.Ezt mennyiből lehetne kihozni?
Üdv!
(#) Hx-2 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Hol lehet megrendelni?
(#) kaqkk válasza Hx-2 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Kattints rá a linkre...
(#) gerenk válasza Balu424 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Itt lesz a kapcsolófokozat rajza
Következő: »»   241 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem