Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1089 / 1674
(#) usane válasza fordkapcs hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Nagyon profi. Gratula.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia Vicsys!

Lesz belőle cikk az oldalon, nagyon érdekelne, és nem csak engem (szerintem)
üdv: Müszi
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
A kis karakteres nekem is jobban tetszik. Jó lesz!
(#) Frankye válasza fordkapcs hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szép munka! Elismerésem.
(#) Johnny0004 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! Bravó! Egy megjegyzés, ez nem kritika, csak egy észrevétel, nekem fura, hogy a jobb csatorna van felül, a balt szokták előbbre tenni. Tegyél bele csúcs jelzést is, meg amikor a csúcs érték lassan esik vissza.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) Gery78 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia Vic!
Nagyon jó lett a kivezérlésmérőd! Tetszik nekem is! A csúcsérték kijelzésen továbbmenve esetleg meg tudod oldani, hogy dB skála is legyen a két mozgó vonal között? Vagy ez csak két soros LCD?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) adamka199 hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Tegnap este sikerült elkészítenem első ab erősítőmet maya cikke után. Tartalmaz egy műveleti erősítőt is. De sajnos fogpk rajta rádióadást is, a csatornak nem elkülőnítettek, valamint magasabb hangerőn mintha a mély-mélyközép hangok belefulladnának, csúnya torzítás kíséretében. Cd lejatszóról nagyon gerjed. Akkumulátorról üzemelem, valamint van autós laptop töltőm 24 voltig. Most megyek suliba, de este ellenőrzöm. Egyébként nagyon örülök neki!
(#) pjg válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Jaj! Te. Az a nyák. Felülről szép, de alul....
(#) kegyetlen19 válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Sok örömöt hozzá.
Azt a 6 csatornás poti új, honnan vetted? Vagy bontott.
(#) adamka199 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Igen, bontott. És ha jól emlékszem nem is működik megfelelően. Így csak tippre választottam a 6 csatornából. Sajnos a boltban 10k potit adtak a 47 helyett. Ha nincs kontakt spraym mivel tudom még befújni? Van minden kenőanyag itthon kivéve wd40. De neten semmi alternatívát nem olvastam. Amúgy kifejezetten száraz a poti az egyik mono társához képest.
(#) kegyetlen19 válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
A WD40-et nem ajánlom potihoz, mivel olajos, még jóban megtapadnának benne a koszok.
Inkább valami alkoholos kellene, ami letisztítsa a felületet és utána elpárolog.
(#) pjg válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Az meg kiszárítja. Egy csepp petróleum kéne rá.
(#) zsoltee0001 válasza fordkapcs hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Photoshop?
(#) Johnny0004 válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Szia! Szerintem a vezetékek miatt fogod az adást, így egyben tuner is.
Gery78: szerintem csak két soros lcd.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2013
(#) eyess válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Tudod azért is rádiózol vele , mert árnyékolás ami hiányzik belőle .És emiatt gerjedhet is neked .
(#) vicsys válasza fordkapcs hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Nem akartam ennyire túllihegni a dolgot. Nem túl szép a kijelzés és újabb rutinokat írtam bele. Aztán bezabúltam és összeraktam a jól működő és igen szépen kidolgozott (Proli mester féle) kapcsolást. Rögtön visszaesett a program helyfoglalása 3% alá. Szép sima a kijelzés és én megelégedve dőltem hátra a székemben. Néha egy egyszerű hardver gyorsabb, olcsóbb, mintha napokat tökölnék a szoftverrel.
@ Müszi
Nem tudom, még nagyon az elején vagyok...
@ Johnny0004
Már dolgozom a csúcsérték tartáson, a betűjeleket felcserélem.
@ Gery78
Sajnos csak kétsoros a kijelző, nehéz lenne szépen átírni a szoftvert. Esetleg egy GLCD-n sokkal könnyebb lenne ezt megvalósítani. Majd ha sok időm lesz...
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
A bemenet és a gnd közé tegyél egy 10nf os kondit és rögtön elhallgat a rádió .
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Kösz , de nem nekem kell .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 1, 2013 /
 
Bocsi adamka-nak akartam írni
(#) lesliewednesday válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
A gerjedés lehet a szerencsétlen alkatrész elhelyezés miatt is. A potit a bemenetek oldalára kellett volna tenned, hogy ne menjenek vezetékek keresztbe. Simán gerjedőssé, zajossá lehet tenni egy rossz elrendezéssel az amúgy kifogástalan erősítőt. A fulladás is lehet a gerjedés megnyilvánulása. Rendes táp azért sosem árt.
(#) blaci hozzászólása Okt 2, 2013 / 1
 
Üdv!

Majdnem kész vagyok a Heed Canamp clone fejhallgató erősítőmmel. Hiányzik még 2 fekete csavar a tetejéről, kettő a táp csatlakozóról, illetve egy valódi előlap, mert így nem mutat olyan jól. Az ALPS poti már úton van, addig a forráson szabályzom a hangerőt. A hangja szép, maximálisan megfelel az elvárásomnak. A doboz egyenletes matt fekete, csak az asztal üveglapja tükröződik rajta.
Köszönet reloop és eyess kollégáknak a sok segítségért.
(#) adamka199 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Közben teszteltem, a végerősítő tökéletesen működik, a műveleti erősítőt viszont rosszul kötöttem be.
(#) Mayan válasza adamka199 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Helló, szerintem az a baj vele hogy nagyon nincs átgondolva az elrendezés, egy nagy gubanc, és a bemenetek ill. a fesz. erősítő nagyon közel van a nagyobb áramú részekhez. Nekem sosem volt ilyen mert távol tartottam őket egymástól. Ha jó látom ez a dupla tápos, kimenetről visszacsatolt verzió. Ez pedig nagyon tudott szólni, nagyon részletező és kristálytiszta hangja volt. Egyvalamit próbálj ki: a kimenetre tegyél zobel tagot, a kimenet és a föld közé 10ohm+100nF fólia sorba. Ha akkor is gerjed akkor változtatni kell ezen a zsúfoltságon. Pl. a bemeneti csatiról a jel átmegy az egészen a potihoz, majd vissza az ic-hez... jajaj... én a potit kivenném és a jelforrásról szabályoznám a jelet, ha kell. Én többnyire így is teszem. És akkor máris sokkal jobb a helyzet. Majd írd meg sikerült-e rendbetenni.
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Legújabb játékszer!!
Innen:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013

SDC10457.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Hol szereztél ilyen nagy gyufát?
(#) lajos1969 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Nem olyan nagy az!!
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szép kis játék gratulálok. Egy videót nem csinálsz róla?
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Hát nem a legjobb de ez van!
(#) kadargeri hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Szerencsére ma hozzákezdhetek az erősítőm újraépítéséhez jobb lesz külön tápegység ventilátor és sok más is kerül bele többek között szigetelt huzalok kb. 1-2 hét míg elkészül, szurkoljatok nekem. Ez az erősítő http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1503536.html#1503536[/url]
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Ez most akkor egy wand clock?
Következő: »»   1089 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem