Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1088 / 1672
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Mit már TAKLACO leírta ez egy ajtó nyitó vezérlés.
A kiinduló igény az volt a barátom részéről, hogy reggel nyíljon ki automatikusan a csirkeól ajtó, mikor fel kel a nap. Este már nem kell automatikusan becsukódnia, mivel mindig ránéznek a csirkékre esténként.
(#) Laslie válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Nem szóltak semmit.
Köszi.
(#) vicsys hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Még nincs kész, de elég jól teszi a dolgát. Sajnos a kamera képe nem adja vissza az LCD színeit. Egyébként fehér alapon fekete a kijelzés. (...és nincs benne óra!)
Bővebben: Link
(Bocs a rángatás miatt)
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Gratula.
Idézet:
„(...és nincs benne óra!)”
Miért?
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Gratula!
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szuper! Miért nincs benne óra? Beteg lett Vic barátom?
(#) Frankye válasza interferi hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Nagyon jó lett!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Nem. Csak egyenlőre itt tartok. Amúgy, ha már így unszoltok, mindjárt belefaragok egy RTC-t. (vagy nem)
Tervben van a csúcsérték indikálás és a választható karakterméret/típus.
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Lányos zavaromban, el is felejtettem megmutatni a Proli féle csúcsegyenirányó részt, smd változatban. Véglegesen a PIC-es meghajtópanelen lesz, ez csak egy segédmodul, azért ilyen csúnyácska.

DSCN0004.JPG
    
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Helló!
Egy kis ajándék készült Ritának.
Belül 2db Lithium Ion cella pihen, és egy kis nyáklemez. 5V és 1A-t tud a normál USB bemeneten, a micro USB-n lehet tölteni. Mindenféle védelemmel ellátott. A fa égetést most próbáltam először, azért lett ilyen
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Nekem is vannak ilyen kijelzőim, szerintem ezek a legszebbek. Pedig van szinte minden színvariációból.
A programot milyen nyelven írtad?
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
C nyelvű a progi. Szerintem is nagyon szép, elegáns ez a kijelző.
(#) janikukac hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Kész vagyok az Alkotó/Proli007/Pioneer féle 30V/3A-os tápegységemmel, valamint a feszültség és árammérőmmel +hővédelemmel. Azt hiszem nem kell túlrészleteznem , mindenki ismeri már ezeket az áramköröket! Nyár eleje óta épül, remélem a dobozolást is szépen meg tudom majd oldani, bár még ötletem se nincs! Itt találhattok róla egy kis leírást, és videot!
Köszönöm a fórumos segítségeket, főleg a Labortápegység készítés topikban kapottakat, s nem utolsó sorban a sok-sok alkatrészbeli segítséget a Kedves Barátaimnak! (tudják Ők, hogy kikre gondolok!)
Várom a véleményeket, kritikát! Több kép majd csak az elkövetkező hetekben fog jönni, ha a dobozolás végére fogok jutni!
Üdv:Kukac!
(#) interferi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szia!
Jól néz ki!
Ilyen LCD-m még nincs, de talán tényleg ez a legjobb.
Gondolom az LCD CGRAM-ját használod.
Viszont az óra ki ne maradjon belőle.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Leszámítva a panelműszer bugját, korrektnek tűnik!
Az én labortápom egy sokkal egyszerűbb verzió, és már tavaly augusztusa óta várja, hogy bedobozoljam, de egy darabig biztos várni fog még, főleg hogy 160km-re van tőlem...
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Hát igen, azt meg kellene oldanom, csak rá nem jövök mi a gond vele.
Azért te sem fogod elkapkodni, ami azt illeti...
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Bár nem foglalkoztam még ezekkel az ICL mérőkkel, de esetleg lehet valami táphibája van, vagy nem érintkezik rendesen valami, esetleg "lebeg". Azok szoktak ilyen jelenséget előidézni. Bár akkor nagyobb szokott lenni a kilengés.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Az elején itt is nagyobb volt a kilengés, sokkal gyorsabb tempóba, 5másodpercenként mentek a tizedek fel, de aztán fokozatosan lassabban és lassabban.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Köszönöm szépen! Igyekszem! Gondolod hogy az lenne a gond? Mondjuk full gyantás a panel, de ha meg lemosom, meg fog oxidálódni a rézfelület..
(#) lesliewednesday válasza CHZ hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Még jobb lenne olyanra, mint a multimétereken van, dupla falú szigeteltre, amibe a a normál banándugó és a dupla szigetelésű is belemegy. Ilyet rendeltem már a netpiacon, de biztosan máshol is beszerezhető. 1 pár fekete/pirosat felajánlok, hogy megóvd magad.

kép1.JPG
    
(#) granpa válasza interferi hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Gratula! Nagyon jó!
(#) CHZ válasza lesliewednesday hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia!
Ez valóban jó, kereskedelemben még nem láttam.
Nagyon köszönöm a felajánlást, természetesen fizetem a költségeket.
Privátban megbeszéljük.
(#) Attila86 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia!
A HEstore-ban is lehet kapni, én is ilyeneket használtam a labortápomban. Nagyon jó kis csatlakozók!
(#) CHZ válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm, eddig nem vettem észre.
(#) fordkapcs hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Régóta tervezem, hogy építek egy olyan LCM3-at, aminek hatalmas LCD kijelzője van (10cm hasznos szélesség), tartalmzza az automatikus kikapcsolást, Li akksikról üzemel, és a kapcsoló üzemű töltő áramkört is tartalmazza. Nos, elkészült. Az akksik 18650-es cellák, hibás laptop akksiból bontva (2db jó cellát megtartva), a töltő áramkör egy roncs hordozható DVD akksijából származik. Az LCM3 nyákja saját tervezés, részben smd, mérete megegyezik a kijelzőével. A doboz lomexes cucc 800Ft körül kapható. A kijelzőt vékony plexilap védi, és ugyanezen plexi mögött van a feliratozást tartalmazó papírlap is. Az talán a szerencsén is múlott, hogy nem érzékeny rá, ha kapcsolóüzemű dugasztápról járatom (amit korábban építettem az nem igazán szereti).
(#) neocska válasza fordkapcs hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ez nagyon szépre sikerült!!!
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Bekerült a tesztkapcsolásba 2 újabb dolog: A csatornák betűjele és egy gombnyomásos karakterváltó, mert a kicsik nekem jobban tetszenek. Bővebben: Link
(#) fordkapcs válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ehez miért kellett csúcsegyenirányító, szoftverből nem lehetett volna azt is megoldani? Vagy csak félreértettem valamit?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) SzervízMacska válasza fordkapcs hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Ez igazán profi lett. És ami a fő, kompakt is.
Következő: »»   1088 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem