Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1126 / 1673
(#) Szpisti válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Wáo ! Csak nem nekiálltál egy Thereminnek ?
Tegnap koncertezett egy ilyennel Illényi Katica művésznő a MűPa-ban.
Szépen megcsináltad, és gondolom az eddigi munkáidból kindulva elég stabil is lesz.
Tudod hogy aranyat ér ma egy ilyen működő szerkezet?
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szép lett az órád, gratulálok !
(#) CIROKL válasza llaczo hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Zenei tudásom hiányában a koncert elmarad !
Mint elektronika és mint csöves cucc ebben a kihívás csupán semmi más ja és természetesen az alkotás öröme!
(#) CIROKL válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Igen ez egy full csöves theremin , remélhetőleg a stabilitással nem lesznek gondok , az árával tisztában vagyok a félvezetősek sem 2 forintba kerülnek és ez meg csöves lesz de nem a szó szoros értelmében ezért ez nem 2 forint bekerülési összeget céloz meg ....
A működésében hiszek mert egy tesztelt példány után építése ami a kapcsolást jelenti azt sok ember tervezte és dokumentálta hisz egy csoportos diplomamunka volt .
(#) bbazs válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szép lett, gratulálok!
(#) reloop hozzászólása Jan 6, 2014 / 3
 
Sziasztok! Régóta ajánlgatom JLH '69-ben publikált egyszerű A-osztályú erősítőjét fejhallgató meghajtására. Íme egy frissen összerakott példány, melynek egy leselejtezett kapcsolóüzemű táp doboza adott otthont. A táplálást 12Vdc dugasztáp biztosítja, a nálam oly kedvelt uA723 stabilizátorral simogatva.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szép! Gondolom szépen is szól. Mit tettél a tranzisztorok alá? Hőálló zsírt?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszi! Helyesen tippeltél!
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nagyon tetszetős munka!

Engem elkerült a kapcsolási rajz. (Pedig figyelemmel kísérek sok olyan témát ahol te megfordulsz).
Szívesen venném, ha itt is megosztanád.
Előre is köszi.
B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm! Minden porcikája fent van már. A JLH és a fejhallgatós között oszlik meg. A hangerőszabályzás ötlete Elliottól származik, 50k lineáris poti 6k8-val terhelve. Erről még írok majd.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Igen, azt a hangerő szabályzást én is néztem. Nagyon ötletes!
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Elfelejtettem megkérdezni, és már nem enged szerkeszteni. A stabil tápról nem mondanál még egy két szót?
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
(#) nik hozzászólása Jan 7, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Én is füleserölködőt építgetek az "A" osztályban. Épp az imént teszteltem életem első hangfrekvenciás erősítős építményét és meggyőző volt. Most már jöhet a dobozolás.
Az ihletadó forrás.
(#) Zoli1974 hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Én most dobozolás előtt vagyok egy UV ledes levilágítóval, Thowra féle időzítővel ellátva. A nyákot Sprint layout-ban átterveztem SMD alkatrészekhez mert ez volt itthon. Már csak a táp és a távtartók vannak hátra és bekerül egy Mustek scanner házba.
(#) Melphi hozzászólása Jan 8, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Összedobtam én is egy lágy indítót áramkört egy 1500VA toroidhoz, kicsit az értékeken módosítottam, kiegészítettem még egy visszajelző led-el ami a bekapcsolást mutatja, és a trafó visszarúgására is raktam be egy túlfeszvédelmet.
(#) kaqkk válasza Zoli1974 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szuper! Jól néz ki , kíváncsi leszek az "adatokra" ,levilágítható felület ,levilágítási idő.
(#) variator válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 9, 2014 / 1
 
Szia
Most én is ilyen szerkezetet szeretnék építeni. Fel tudnád ide rakni a rajzát ha megkérlek?
(#) mex válasza Melphi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Láttad már a visszajelző diódát világítani?
(#) kameleon2 válasza variator hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Szia! Melegedés hatására kicsit elmászhat, de szoftveresen tudtam valamelyest kompenzálni. Viszont egyszerű, mint a faék.
(#) Melphi hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Mutatni szeretnék valamit, gyakran van úgy hogy benyomva felejtem a Caps Lock-ot és csak írók-és írok, mire végzek kiderül hogy az egész sort nagybetűvel írtam, sajnos én nem tudok úgy gépelni mint a nagyok, hogy nem nézem a billentyűzetet. Ennek kivédésére beépítettem egy zümmert ami 1,5v már üzemel és ezt ráforrasztottam a Caps Lock ledjére.
Nem egy nagy durranás, de nekem roppant praktikus, mondom megmutatom hogy ilyen is van.
(#) mikrokapcsolo válasza Melphi hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Ez tényleg hasznos, csak ha valamiért kell a Caps, akkor pedig idegesítő lehet. De ügyes megoldás.
(#) Melphi hozzászólása Jan 9, 2014 /
 
Nem hangos, inkább azt mondanám hogy éppen elviselhető, az alvó embert nem zavarná.
(#) cmdnetwizard hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Nem olyan rég alkottam, gondoltam beszerzek egy méter ledszalagot 700 forintért, és csinálok belőle billentyűzet világítást...
PC tápra van rákötve, így csak akkor világít ha megy a gépem...
Még egy olyan fícsörje lesz, hogy lehessen fényerőt állítani, valamint fullscreen-es alkalmazásoknál el fog sötétülni (Erre alkalmas lesz a soros port)...
Apropó... Soros porton van olyan láb, amit a pc felől lehet állítani, és fix "0"-át, vagy "1"-et ad ki?
Üdv: Laci
(#) nzozz válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Ez így elég logikátlan. A szemedbe és a monitorra is világít, ahova egyáltalán nem kéne.
(#) nedudgi válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Ha van türelmed, akkor a modemjelek fix jelszintek. Nekem drága az időm, szerintem érdemesebb egy nyomógombot, vagy kapcsolót alkalmazni.
Jobb lett volna a monitor aljára tenni a világítást, akkor csak a lényeget világítja meg...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) Bakman válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Mielőtt nekiállsz a fényerőállításnak, járasd a szalagot legalább egy hónapig. Nekem ennyi idő után kezdtek kiégni a LED-ek.
(#) Moszkvai hozzászólása Jan 10, 2014 / 4
 
Sziasztok! Közel három évi tervezgetés és egy évi építgetés után elkészült a rendszer, ahogy elképzeltem.
Az építésről további képek: DAC , HT-A30 , RIAA , Bemenet és hangerő , Hangszínszabályzó . LENCO L75 .
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
(#) enree válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Szép munka! Nem jók a linkek...
(#) Moszkvai válasza enree hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Köszi! Javítottam.
Következő: »»   1126 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem