Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1336 / 1674
(#) papus51 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Gratulálok a bringához!
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Napfényben tekerni kell és élvezni a tájat.
(#) don_peter válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
Köszi.. Eddig nem volt gond a kijelzővel, nagy fénynél is szépen látható, de ha tűzőnapra bajos lesz akkor lecserélem..

papus51: köszi, majd még osztok meg részleteket, ha kialakul a dolog.
(#) Attila86 hozzászólása Nov 26, 2015 / 33
 
Kitaláltam egy új labortápegységet. Az egész panel akkora mint a panelmérő II műszerem, azaz pont akkora mint 2x16-os LCD modul, mögé szerelve szinte nulla helyet foglal. Azonban ez egy komplett, teljes értékű digitális vezérlésű (és működésű) labortáp. 0-45V és 0-2,5A-ig lesz szabályozható és semmiféle hűtés, még csak egy kis hűtőzászlócska sem kell rá!
A panelon lévő dsPIC végzi a mérést 12 biten, az alapjel-előállítást 16 biten, továbbá vezérli a kijelzőt és a kis hangszóróját, illetve kezeli a kezelőszerveket, melyek vagy nyomógombok, vagy rotációs enkóderek lesznek, ezt még nem találtam ki.
A betápja egyetlen 12V-48V közötti DC feszültség, azaz kimondottan adapterről való tápláláshoz terveztem. Semmiféle segédtáp nem kell hozzá.
Ez csak az első prototípus, a végleges verzió egész másképp fog kinézni. Azon már 0805-ös ellenállások és kondik lesznek.

Egy IC hiányzik a panel egyik (alsó) oldaláról, azt még nem ültettem be a képen.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) enree válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Nem semmi! Irigyelni való tudásod van!
(#) don_peter válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Briliáns... Én is akarok majd készíteni egy ilyet, de ez még odébb van.
(#) siletto válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ez igen! Kíváncsian várjuk a cikket ha tervezed publikálni. Én biztosan utánépíteném Profi munka!
(#) mineral válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Te pengébb vagy mint a Gillette! Ez igen! Le a kalappal!
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ügyes!
Nem emberi szemnek való már ez a méret. Nekem jelentős kihívás lenne egy ilyen processzor tokozást beforrasztani.
(#) havranarpi hozzászólása Nov 26, 2015 / 5
 
Sziasztok!
Ma elkészítettem leendő STK 084-es erősítőm kiegészítő elemeit.
Helyett kapott itt egy lágyindító egy koppanásgátló és 2 db TL072-es fázisfordító .
Mivel a végfokban 4 db STK084 lesz így tudom váltani ,hogy mind a 4 végfok külön dolgozik vagy 2-2 összehidalva.
(#) killbill válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Szerintem a 230V és a gyengeáramú rész közötti szigetelési távolságok nem elegendőek.
(#) Buvarruha válasza killbill hozzászólására (») Nov 26, 2015 / 2
 
Finoman szólva, de ami durvább az a primeren alapban nagyon közeli vezetősávok, főleg a kis graetz lábai között elvezetett szál, hát van rajta néhány masszív szikraköz na.
(#) csatti2 válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
A szűrőkondi DC megoldásokhoz javasolt. Oda egy X2-es kategóriájú kellene inkább. Varisztort sem látok sehol (az egy icipicit segített volna közeli vezetősávok okozta problémán, bár azok így is úgy elfogadhatatlanok, ha nem csinálod újra, akkor minimum drémelezzél közéjük egy légrést). Jön egy hálózati tranziens és a mostani megoldásod úgy odavág, hogy "öröm" lesz nézni. Elég egy picit nedvesebb idő odakint és úgy leeshet a nyákod fajlagos ellenállása, hogy csak na (ezért segít még a légrés).
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ha ismered a technológiát, akkor gond nélkül beforrasztod. TQFP és 0805-ös alkatrészek hobbi szinten tökéletesen kontrollálhatók.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Azért csak meg kellene próbálnod. Én sem hittem, pedig megy. Egyszerűen szemüvegben. A lényeg, hogy kicsit hagytam megnőni a körmöm... mindjárt működik a dolog...
(#) Zoli_bácsi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 26, 2015 / 1
 
Ahogy a találkozón is mondottam: "Csodálattal nézem a munkáidat, nagyon szépen dolgozol!" Mire Te válaszként (nem szó szerint): "Ez nálam az alap. Vagy jól csináljuk, vagy sehogy"

Ezúttal is gratulálok!
(#) pont hozzászólása Nov 26, 2015 / 1
 
A fűtésszivattyúm (és vezérlés stb.) szünetmentes tápegysége, az igencsak ritkának nevezhető áramkimaradások miatt, nincs élesítve, ezt egy korábbi kapcsolásom teszi meg áramkimaradás esetén. Így viszont az akkumulátorok töltögetését sem végzi automatikusan a UPS. Erre készítettem eme amatőr kapcsolást. És mivel a rendelt feszmérő, tropa lett, (csak a házát tudtam felhasználni) így az AVR azon kívül, hogy 48V-nál be, 58V-nál Ki kapcsolja a tápegységet, meghajt multiplexesen egy 3 digites 7 szegmensest, a mindenkori akku-pack feszültség kijelzésére.

Inv.JPG
    
(#) Chipmunk1960 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ügyes! meg szabad kérdeznem, hogy melyik GPS modult használtad?
(#) Bakman válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
A hetedik kép azt mutatja. Szerk.: Elnézést, most vettem észre, hogy abból kb. semmi nem látható. Szóval: U-blox NEO-6M.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Szia,
Köszi, én ezt néztem ki kísérletezgetni.
(#) kegyetlen19 hozzászólása Nov 29, 2015 / 6
 
Sziasztok.
Ez a mű is csak akkor lát elektronikát, mikor belerakom a hozzá való alkatrészeket.
Tehát, ez egy 4mm-es rétegelt lemezből készült, SMD alkatrészek tárolására (műanyag 11x70mm-es RIA tesztcső-ben) alkalmas tároló eszköz. 1-1 tárolóban, 48db tesztcső fér el.
(#) papus51 hozzászólása Nov 29, 2015 / 8
 
Én is csináltam egy SMD alkatrész tárolót. Elférnek benne az ellenállások, kondenzátorok, induktivitások, diódák, tranzisztorok és integrált áramkörök.
Így néz ki:
(#) Szammer válasza papus51 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Jó ötlet, gratula.
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ez jó ötlet. És főleg olcsó, talán legolcsóbb, rengeteg féle elkülönített tárolásához.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 29, 2015 / 8
 
Sziasztok!
Ismét egy ajándék. A baráti társaságom egyik hölgy tagjának az unokatestvérének a kislánya odavan a kockákért. Próbáltam valahogy összepárosítani az elektronikával, a végeredményt látjátok a képeken. Röviden úgy működik, hogy ahogy forgatjuk a kockát mindig más-más színben világít, amit a 3 darab dőléskapcsoló állapota határoz meg. A belsejéről elfejeltettem képeket készíteni, így csak szavakkal tudom átadni: a tápot egy mobiltelefon akkuja szolgáltatja, a fényeket 2 db közös katódos RGB-LED adja. Amint már írtam, kapcsolóelemként 3 darab dőléskapcsoló (golyós) került beépítésre. Töltés miatt kapott egy micro-USB csatlakozót is.
A kocka oldalai 2mm vastag üvegszálas lemezből készültek. Minden oldal belsejére a kislány nevének egy-egy betűje került (Dzseni). Az oldalak kávakötésszerűen lettek összeillesztve, valamint poliészter műgyantával ragasztva. Sajnos az illesztési vonalakat nem tudtam tökéletesen eltűnteni, valamint a viszonylag nagyméretű akkumulátor miatt a fény nem tudja kitölteni 100%-osan a kockát.
Amit még technikai szempontból fontosnak tartok, hogy a LED-ek gyárilag domború fejűek voltak, ami nagyon kicsi sugárzási szöget jelent és csak pontszerűen világítottak volna. Ezért a nagyobb sugárzási szög érdekében lecsiszoltam egyenesre, majd políroztam, így közel 180°-os sugárzási szöget értem el. Ez azért is volt fontos, mert a fogyasztás miatt a lehető legkevesebb LED-et akartam felhasználni.
(#) Alkotó válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ha a tárolt alkatrész felhasználásához ki kell nyitni a "tárolót", akkor a sima lezárható kis zacskó kisebb helyen, jobban áttekinthetően megoldaná a feladatot. Ráadásul töredéke áron.
Volt egyéb szempont, ami elkerüli a figyelmem?
(#) kameleon2 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 29, 2015 3 /
 
Remélem tudsz róla, hogy egy jogdíjas termék ötletét használod ?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Szerntem ezt te sem gondoltad komolyan.
(#) kegyetlen19 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Abban igazad van, hogy a zacskós megoldás kisebb helyen elfér, de áttekinthetőségben, szerintem pont így az áttekinthetőbb. Ráadásul, ez így kreatívabb.
Az ár, persze szempont, de meglepően olcsó ez a RIA cső.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Nekem nagyon tetszik a megoldásod, egy pillanat alatt elő lehet venni egy alkatrészt, és ha nem kell a maradék, ugyanolyan gyorsan vissza is lehet tenni a helyére. Bár nem használok ( legfeljebb csak deszkamodellhez ) bontott alkatrészt, de ez a módszer arra is nagyon jó. Hátránya, hogy elég nagy helyet foglal el, de legalább egy pillanat alatt átlátható. Nem a nagy laborhoz tartozó vérvétel összegyűjtött vérmintáiból merítetted az ötletet?
Következő: »»   1336 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem