Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   597 / 1673
(#) belganarancs válasza Topi hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Szia!

Nem vagy ünneprontó,ellenkezőleg.
A ferrit antenna a régi videoton erősítőkhöz hasonlóan a dobozon kívül lesz,belül már nincs is hely hozzá.
(#) belganarancs válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Nem csak hasonlít,az is. Bár ma már sok különböző gyártó gyárt ilyet,a méretek többnyire megegyeznek a régiekkel.
(#) vicsys hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Kérésre töröltem a bejegyzést.
(#) Abukodonozo válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Sok vagány dolgot lehetett belőle építeni, és íme egy gyakorlati alkalmazása!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Sörköllektor? Napenergiából sört? wow! Azonnal védesd le! Nekem nagyon tetszik. Sok munka fekszik benne? Számításaid szerint hány százalékot segíthet rá a fűtésre egy ilyen kollektor, egy átlagos napon, amikor nincs nagy napsütés, de azért annyira nem felhős az ég sem.
Üdv.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Idézet:
„Sörköllektor? Napenergiából sört?”

Nem. Ez csak sörkollektor. Nem. Sajnos nem készít sört. Gondolod, hogy megosztanám? Nyitnék egy sörbárt és ingyen ihatna mindenki a MAHET-en.

Adatokat sajna nem tudok mondani, mert én a kollektort nem építettem meg, csupán a vezérlést. Szerintem a sorkollektor.hu -n találsz bővebben infót.
(#) jdani válasza vicsys hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
hali.
Mik ezek az ,,ocsmány,, képek, Tőled nem ilyen minőségűeket szoktunk kapni Hol maradt a minőségi kéP?
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Jogos. Annyira sebtében kellett összeállítanom a berendezést, hogy elfelejtettem fényképezni. Így csak a youtube-os videóból tudtam kivágni képkockákat.
(#) zolee1209 hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Készülő termosztátom alap konstrukciója. Lesz még rajta fejlesztés és természetesen dobozolva is lesz! A főbb jellemzők a videó leírásában megtalálhatók.
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Jól néz ki!
(#) newman92 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Termosztát- connecting people! Nagyon jó lett!
(#) Doncso válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Amindenit Zolikám, nem rossz. Nekem tetszik.
(#) hackerfish hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Én ezeket építettem.
Ma lettem kész a két digites led kijelzőmmel. LPT-re van csatlakoztatva, és egy Visual Basic programmal számokat, és szöveget tudok rá kiírni.

2-5.JPG
    
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ma kész lett a kis VF3 -as erősítőm amit már olyan félkész álapotban mutattam Bővebben: Link
Valóban szépen szól , egyszerű és nagyszerű kis vég .
VF3 képek

VF3.JPG
    
(#) Kovidivi válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Tök jó lett, ötletes!
(#) gerry válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ügyes! Grat!
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szép darab lett, ahogy Tőled megszokhattuk :kalap:
(#) radocziandras hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Én is egy végfokkal jelentkezem.A kapcsolások mközt lévő darlingtonos végerősítőt építettem meg.Elég oroszos lett, csúnya is ,nehéz is(10kg ), de legalább működik és üzembiztos.A tesztidőszakban, volt, hogy 3 napon keresztül csörömpölt.Tovább nem bírt, mert elfogyott a gépről a zene. Se a hűtés, se a doboz merevítése, se a pufferelkó (összesen 33600 mikrofarád ) nem lett elhanyagolva.
(#) zolee1209 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia!

Jól néz ki, és tetszik a military betűkészlet! Belseje?
(#) radocziandras válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Le van fényképezve az is, csak nem tudtam feltenni, mert én okos 7 megapixelben fényképeztem.Most mikor újrafényképeztem, (1 megapixellel) nem volt bent csavarhúzó.
(#) wolverine14 válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hello kapcs.rajzot ki tudnád tenni valahova?
(#) radocziandras válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Itt van a kép, gyorsan felraktam a gimp-et.Frankó kábeldzsungel keletkezett.

SDC10858.JPG
    
(#) Tomi20 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia

Nagyon teszik a "projekted" nem publikálnád? Nekem is szükségem lenne egy normális termosztátra. A tápellátást hogyan tervezed?
(#) klemo86 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nem lett ez ronda, nekem a fele angol-fele magyar feliratozás nem tetszik, illetve egy brutális angol mondattani hiba (a hátulján). Az egész magyarul jól állna neki
(#) zenetom válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Gratula!
Nekem tetszik, a feliratozás is :yes:
(#) Abukodonozo válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Nagyon pofás lett, ügyes vagy!
(#) Abukodonozo válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
''Do not short circuit!''

Lehet, hogy a ''Do not short out!'' helyesebb lett volna; ügyes vagy, hogy észrevetted!
(#) klemo86 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Csak annyi bajom van vele, hogy nem "rövidre zárogatni" szokás… Nagyon jól mutatna magyarul, az jobban illene ehhez a géphez, de így is tetszik, a hátulját úgyse sűrűn nézegetik Én is nemsokára jelentkezem egy vívmánnyal, az oroszos lesz, de szándékosan
(#) Abukodonozo válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 23, 2010 / 1
 
Várjuk!
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia!
Szerintem nem egy nagy valami , amit publikálni kellene, bár már most is megtettem. Vagy mire gondolsz pontosan? Nem hiszem, hogy egy cikket megérne, kapcsirajzot és programot lehet felteszem. A tápellátás még bajos. A doboz már megvan, mibe fogom beépíteni. Eredetileg úgy volt, hogy cerkaelemről fog működni, de másfél hétig bírta talán a teszkós elem. Minőségi tartós elemet nem akartam még tesztelésre áldozni. Van még itthon valamerre 3V-os lítium elemem, ami új, ha megtalálom, akkor azzal is tesztelem. Hozzá kell tennem, ebben a próbában csak az LCD ment a maga 400uA-jével, illetve az AVR 1MHz-en ketyegett. Utóbbinak nem tudom, mennyi lehetett a fogyasztása. Ha nem válik be a lítiumos táplálás, akkor kénytelen leszek valami kisméretű trafót szerezni, esetleg kondenzátoros előtét lesz neki, bár ezek egyikét sem szeretném...

szerk.: Akiknek tetszett, nekik köszönöm!
Következő: »»   597 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem