Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   956 / 1675
(#) Zoli_bácsi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Én a forrasztás technológiádat tartom nagyra. Gyönyörrű szépen forrasztasz és nagyon igényesen rakod össze a dolgaidat. Egyébként én azt gondolom, hogy az élet egyéb területein is ilyen precíz lehetsz, látva az áramköreid minőségét.
(#) vicsys hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Az előlapi matrica a lényeg. Óra nincs benne.
Köszönet Köbzolinak a mechanikáért!
(#) Attila86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Köszi, igyekszem.
(#) skero válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Nagyon igényes munka ,látszik a profizmus rajta.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Na, akkor beledobom nagyapám arany zsebóráját! Köszi!
(#) solti_imre válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Gyönyörű munka!!!!
(#) blackdog hozzászólása Nov 3, 2012 / 1
 
Sziasztok!

Készítettem két nyákot. Még csak a beültetésen vagyok túl már nem marad energiám a teszt programot feltölteni. Ami miatt mégis most teszem ide:
Életemben először készítettem kétoldalas nyákok (11x21cm), először használok SMD alkatrészeket, először mertem 0,6mm sávnál vékonyabbat alkalmazni.
Szépség hibák persze vannak, de ez betudható annak is, hogy mindent kézből fúrtam és nincs még kellő gyakorlatom. Na meg az eszközeim is elég kezdetlegesek.
A forr. oldal még nincs lakkozva hátha lesznek hibák.
Amúgy ez egy fűtésszabályzó kártya LCD modullal és nyomógombokkal.
Ami látható rajta Atmega324, 74595 shift register, 1307 RTC, 2408 tranzisztor mező, MAX RS232 meg egy csomó apróság.
Előzmény itt: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Atya-gatya, nem semmi! Szép munka!!!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Köszi!
Alapvetően a szépséghibák ellenére elégedett vagyok. Sajnos a fotózás nem sikerült túl szépen. Majd ezt is gyakorlom
(#) enree hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült a termosztátom. Köszönet a szoftverért Simpinek! Az LCD előtti plexiért pedig SALáta fórumtársunknak! A nyákot Zoli_bácsi készítette, én meg kitaláltam és összeraktam Az előlap 2mm-es rozsdamentes acélból készült, lézerrel lett kivágva, majd a hátsó oldalára M3-as csavarok lettek hegesztve, ez tartja az LCD-t és a nyákot. Egy DS18B20-as szenzor méri a hőmérsékletet, a Simpi által írt softver egy 18F252-es PIC-ben fut, a kiolvasás tízed pontosságú, a kívánt hőmérséklet beállítása fokonkénti lépésekben történik.
(#) mrobi válasza enree hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Gratulálok. Nagyon szép lett! Főleg a gombok tetszenek.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) kameleon2 válasza enree hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Végre egy egész jó rejtett-csavaros megoldás. Ez még nekem is 100%-ban tetszik. Hogy sikerült úgy hegeszteni, hogy ne színeződjön el a túloldal? Én lehet, hogy műgyantás ragasztóval csináltam volna, de a végeredmény a fontos.
(#) enree hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Robi: nagyon jók a gombok, nekem is tetszenek, de sajnos igen drágán mérik.
Simpi: köszi, ezért megérte ennyit várni!
kameleon2: elszíneződött az rendesen, meg picit puklis is lett, megcsiszoltam és políroztam, azért nem látszik.
köbzoli: köszönöm, mindnyájuk nevében.
(#) Zoli_bácsi válasza enree hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
No végre, hogy látok tőled is munkát, barátom! Szerintem nagyon patent lett!
(#) vicsys hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Az egész úgy kezdődött, hogy a fotólakk nem szereti a hideg műhelyt. Aztán rájöttem a kimart nyák javítgatásakor, hogy én sem. Aztán forrasztás közben, többször is pisilni mentem. Szerintem a hideg műhely miatt. Aztán levágtam az IC-ket és kiforrasztottam őket, mert nem hallgattam Köbzolira. Ejj, nem az én napom ez! Video hamarosan....
(#) kokozo válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia! Jól néz ki! Bedobozoláskor az a kondi nem fogja nagyon eltartani majd a ledeket az előlaptól? (Lehet hogy egy sima kondi a másik oldalra szerencsésebb lett volna, de lehet hogy plexi csík lesz a ledeken és akkor mindegy)
(#) vicsys válasza kokozo hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Nem lesz plexi. ez csupán egy teszt áramkör.
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Ja, hogy arrafelé ilyenek a teszt áramkörök? Hát, nem semmi. Elismerés és gratuláció.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) zolek hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Ez egy MCP73861 -el megépített töltő a kép telefonal készült nem a legjobb ezért elnézést kérek .(Sárga led a STAT1 töltés mikor befejezte villog. Piros led az a hibát jelezné .)
Már 3 aksit töltöttem fel a kicsikével . ui: NAGYON JÓ A HE
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Arról is lesz video, ahogy káromkodsz és anyázol?
Elismerésem, szép lett!
(#) Frankye válasza enree hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Nagyon szép! Gratulálok!
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Az a műgyantás ragasztó miféle jószág? Írnál róla néhány szót? Olyasmi, mint az Epokitt?
(#) zenetom válasza zolek hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia!
Egyszerű és nagyszerű!
A trimmer potit mennyire állítottad be?
(#) zolek válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Helló!
4.1V
(#) zenetom válasza zolek hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszi!
(#) zolek válasza zenetom hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
HA forrasztó krémet használsz jól tisztítsd meg a ic lábai között én ebbe a hibába estem mire rájöttem.
(#) skero válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Valamikor én is bütyköltem hasonlót igaz nem kivezérlés mérőnek lett csinálva de kipróbáltam annak is. Cél ic -ket használtam így helytakarékosság miatt a 30 smd ledet bekényszerítettem az ic lábai közé. Gratulálok szép lett nagyon. Tl 074 -t használsz? Hasonlót akarok majd építeni mint a tiéd de olyan ellenállás értékeket szeretnék használni ,hogy logaritmikus legyen a kijelzése.
(#) vicsys válasza skero hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
40 ledes lenne a végleges változat és LM324-gyel. Azért a tied sem kiskutya!
(#) skero válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
40 LED az már szép felbontás ilyen célra. Már nagyon várom a folytatást. És a beígért videót is. Az én kapcsolásom az a Vicsys féle 30 ledes hőmérő nyákspórolós át tervezéseként született . De érdekesség képen raktam rá audio jelet Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Profi nyákhoz, ez a minimum
Következő: »»   956 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem