Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   988 / 1674
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
az a baj, hogy a TEK is foglalkozik már ilyesmivel...
(#) Massawa hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Elkészült az alkatrészteszter.

CT842.jpg
    
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Gratulálok. Megmutatod belül is?
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Parancsolj
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013

CT844.jpg
    
(#) Kari55 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Szia, szép munka. A kapcsirajz publikus?
(#) Massawa válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
ITT mindent megtalálsz.
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Belül is szép gratulálok. Tudod nem hagy nyugton a kíváncsiság, ha egy masinát csak kívülről látok.
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Egy kicsit hosszuk a kábelek, le kellene vágni......
(#) Melphi hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok építettem egy kis apróságot, evvel az áramkörrel tudom kapcsolni a szobában a két különböző világítást, és a led es éjjeli fényt.Az áramkört az UPC távirányítójával kapcsolom, így egy távról megy a tv, a beltéri és a szoba világítás. A táv reléje, egy alternatív kapcsolásban van a szoba ajtó mellet lévő kapcsolóval, így mikor belépek a szobába kacsolóval felkapcsolom, és ha lefeküdtem a távval le kapcsolom, de ugyan így vissza. Ja igen a relét ne keressétek mert egy RJ csatin keresztül fel megy a tetőtérbe és az elosztó szekrényben van a relé kártya.
(#) dudassandor1 válasza Melphi hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ez nagyon ötletes! (mire nem képes a lustaság.. ) Nagyon tetszik, szépen dolgozol! Gratulálok!
Gondolom hűtőborda nem nagyon meleg, mert az elkot melegíteni tudná, az nem hosszútávon nem komálná.
(#) Melphi válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszi,
A borda nem melegszik, csak rátettem.
(#) Vales válasza Melphi hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Üdv!

Nagyon jó munka és ötlet, Gratulálok!
Legalább nem terjengenek túl a távinyók.
(#) Melphi válasza Vales hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm ez volt a cél.
(#) Leadtek hozzászólása Jan 17, 2013 / 2
 
Sziasztok!
Volt nekem elfekvőben egy öreg PC-s hangszóró. Már régi vágyam egy rádió elkészítése is. Most egyesítettem a kettőt és íme az eredmény. Videó, részletes magyarázattal. Tudom ez kicsit elmarad az itt bemutatott magas színvonalú munkáktól de néha ilyen is kell.
(#) DJ Szabcsa válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szerintem nagyon ötletes munka és a videó is jó lett. Gratula
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Az ötlet jó. Prototípusnak el is megy. Gratulálok hozzá.
Idézet:
„Igen légszerelésben van jól látjátok, de ez nem jelenti azt, hogy bármilyen problémát okozna.”
Talán csak nem elegáns. A következő alkotásod ennél biztosan szebb lesz.
(#) Spyro1411 válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nagyon tetszik! Még az is lehet, hogy után építem! A videó az nagyon jó lett.
(#) BEMcorp válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Jó ez a kis rádió!
A potméteres hangolást szabad tudni hogy oldottad meg? Mert az adatlapján (TDA7000) nem találok potméteres hangolási módszert/kapcsolást.
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Hello! Nem nézted meg a videót? Ott vigyorog a Varicap.. üdv! proli007
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ehmm, izé, ...hát az úgy vót... szóval, a végét nem néztem meg...akkor. De jelentem már megnéztem.
Azaz pironkodok, és égek mint a rongy
(#) Leadtek hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat! A videó kicsit hosszúra sikeredett, elismerem.
zolika60: Igyekszem!
(#) emersys hozzászólása Jan 17, 2013 / 1
 
Sziasztok.
Mostanában nem tettem fel képet épülő projektekről.
Most viszont megtörném ezt egy tápegységgel, ami csöves meghajtáshoz készült.
A tápegység "érdekessége" a csöves egyenirányítás, és az áteresztő elem ami szintén egy dual triódára lett bízva.
A most használt meghajtásomhoz, sokkal jobban passzol (a zeneiséget/hangi paramétereket, hatásokat figyelembe véve) mint a félvezetős társa.
(#) Action2K válasza emersys hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szép lett! Az a piros kondi nincs túl közel a dupla triódához?
(#) emersys válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia.
A Polypropylen dielektrikumú kondin néztem hőmérsékletet., -legmelegebb állapota 24C szobában 44 C volt. Az elkok átlag 39-40C . Ez szerintem nem okoz gondot, -kapacitás változás tekintetében sem.
(#) zolika60 válasza emersys hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szép munka. Gratulálok. Úgy látom divatba jön a fekete NYÁK.
(#) Leadtek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Köszönöm! Ez volt a legegyszerűbb megoldás azért ragasztottam. Drótokból annyi van, hogy a szekrényem 1 polcát csak drótok alkotják.
emersys: Szép panel, gratulálok! Szabad tudni hogy lehet ilyen fekete nyákot csinálni?
(#) emersys válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Köszi.
Leadtek: a nyák csak simán fújva van valamint lakkozva. A végfok nyákjait már a kezdetektől feketére csináltam, -ezért lett a tápnyák is az.
Teszek fel majd egy képet a beszerelt állapotról, ha hazaértem.
(#) Pulyka hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Üdv.

Lassan kész leszek a Jagermeister reklámtábla világításának felújításával.
Hibásan vettem, a nagy feszültségű(az a pár kV-os) vékony cső törött volt, és mivel még nem nagyon volt a kezem ügyében ilyen világító berendezés, ezért megvettem, hogy elmondhassam.. és készítek bele LED-es világítást, amitől igaz, hogy nem lesz az az eredeti "feelingje" a lámpának, de nem baj.
Nem számoltam de kb 60-70 LED lesz az általám kedvelt fajtából, amiből már 4 lámpát is készítettem.. lesz neki egy fóliakondis elötét, de amugy olyan nyákszeletkén, ami a képeken is látható 2 LED lesz, és ezek a szeletkék lesznek sorosan..
2 db LED-el kipróbáltam, hogy a fényüknél hogyan adja át a fényt a piros fólia, de egész jól.
Kíváncsi vagyok a végeredményre.
Egyébként felérdesítettem a felületet, és zsírtalanítottam, mielött a jó öreg takonyragasztóval ragasztottam volna, ami garantáltan fog, mert nem is tudok alá nyúlni a körmömmel, hogy simán elválna, vagy ilyesmi.

UI: Ha valakinek kéne egy 250V-os 3-4kV-os fénycső elektronika(nem a wolframszálas cső volt benne, hanem az az "anód katódós"..) ami egyébként ki van öntve, nem tudom, hogy működik-e, és az egyik nagy fesz vezetéke megsérült tőben, az írjon privátot, ingyééé van.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Az egész tábla egyébként 50 cm átmérőjű, és 7,5 cm vastag.
(#) zsoltee0001 válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szép munka!
Csodálom ezeket a sok ledet tartalmazó szerkezeteket, valaki csinált benzinkút ár kijelzőt millió leddel....
Nem féltek, hogy szólnak, hogy :nem világit 3 led csináld meg garanciába! ?
Következő: »»   988 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem