Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   174 / 570
(#) Gombszem válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Idézet:
„... Leengedi a vizet, megbontja valahol és beleönti?...”

Akkor ügyes fiú lesz. Bár nem lehetetlen.

Off: Bocs, de nem Te voltál ugyanevvel a névvel a Terminal-on?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) pirx válasza toro hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
(#) toro válasza pirx hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ok, ! Sok sikert!
(#) Doncso válasza toro hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
Köszönöm a tanácsodat, hétvégén bele nézek mi a helyzet.
Üdv.
(#) Gafly válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
De, én vagyok. Pontosabban oda már ritkán nézek be. Sok idő két helyen tolni, és még dolgozni is... Azért van sok jó ember ott, aki nem jött át és nagyon hiányzik...
Na és akkor hogy is vegyiti be túlnyomásós vizkörbe a tisztításra szolgáló elegyet???
(#) toro válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Ez egyszerűen megoldható egy 3 báros szivattyúval.
A probléma az - szerintem - ,hogy a rendszer tisztítása kizárólag fűtési szezonban oldható meg, mivel a vegyszer 50 fok környéken oldja le a vasiszapot.
Ahhoz viszont fűteni kell!
(#) toro válasza Doncso hozzászólására (») Júl 22, 2013 1 /
 
Ok, sok sikert!
(#) szerviz válasza Gombszem hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Gafly és Gombszem!
Ha nem tudtok valamit akkor előbb gondolkodjatok, ha ezzel nem értek célhoz, akkor kérdezzetek!
Ha tudunk válaszolni és rá is érünk, akkor szívesen válaszolunk.
De ne támadjatok vagy cikizzetek!

A rendszertisztító vegyszerek bejuttatására a túlnyomásos csőhálózatokba többféle eszköz is rendelkezésre áll.
Vannak drága adagolószerkezetek. És kapható a Tecsóban háromezerforintos ötliteres kézi permetezőpumpa, ami szintén tökéletesen megfelel erre a célra.

Kéretik nem lenézni egy másik szakma gyakorlóit.......
(#) Gafly válasza szerviz hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Idézet:
„De ne támadjatok vagy cikizzetek!”

Idézet:
„Kéretik nem lenézni egy másik szakma gyakorlóit.......”

Szerintem én egyiket sem csináltam, csak kérdeztem valamit amit nem értettem.
Ha véletlenül mégis valaki támadásnak vagy cikizésnek vette, akkor ünnepélyesen bocsánatot kérek

Tehát akkor a leeresztő csonkon keresztül pumpálják be?
(#) szerviz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Az, hogy hol lehet rácsatlakozni a fűtésrendszerre, az annak a kiépítettségétől függ.
Azaz, mindegyik más és más. Van jól és van rosszul megszerelt rendszer.
Jó esetben a fűtéskörökhöz osztó-gyűjtőkről indulnak a körök. Az osztó-gyűjtők végeire a fűtésszerelők szoktak légtelenítőt és leeresztőt tenni. Itt egyszerű a helyzet, valamelyikre rácsatlakozol a Tecsós pumpáddal, a másik csonkon lereszted a nyomást majdnem nullára. A pumpába betöltöd a vegyszert némi vízzel felhigítva, a tartályt felpumpálod 2-3 bárra, majd beereszted az anyagot a rendszerbe. Aztán csapot elzár, tartályba öblítés céljából egy-két liter víz be, megint felpumpál, ezt a vizet megint beereszt a fűtésrendszerbe.

És kész.....
Radiátorokat légtelenít, tágulási tartály előnyomását beállít (ezt már unalomig leírtuk), fűtésrendszer nyomását szintén beállít.

Persze, ha nincs osztó-gyűjtőről szerelve a rendszer, akkor egyedileg kell kitalálni a betöltés lehetőségét. Például feltöltőcsapon keresztül, vagy radiátorvégdugó helyébe tett csapon keresztül.

De vegyétek figyelembe amit Toro írt, azaz hogy a rendszertisztító szerek fűtési hőmérsékleten, heteken át keringetve fejtik ki hatásukat.
A másik pedig az, hogy ezek a vegyszerek sem képesek csodát tenni!
Elhanyagolt, rosszul szerelt, ismeretlen szennyeződéseket tartalmazó fűtésekkel nem tud a vegyszer mit kezdeni!!
Szintén kétséges a kazánok hőcserélőibe "belesült" koszok kioldása ezekkel a vegyszerekkel.
Az egy másik történet!
(#) betakentaur hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Üdv. Mindenkinek.

Kérdésemmel erre a fórumra vetődtem így felteszem, hátha nem kell hívnom a szerelőt.

Wikora GS 117-es gázbojlerem van (álló). Mivel hosszabb időre el szoktam utazni teljesen lekapcsolok mindent, gázt is a főcsapnál. Egy ilyen szünet után a tavaly nem tudtam bekapcsolni a kazánt, egyszerűen nem ment át a gáz a kapcsoló részen. Odáig viszont igen. A mellette álló fűtésre használt kazán probléma nélkül beindult. Szerelőt hívtam, vakargatta a fejét, megcsinálta ugyanazt, amit én is addig - szétszedte, pucolta, összerakta - eredmény nélkül, majd valami Isteni ihletet követve olyan szerelősen beerúgott (amolyan minden mindegy alapon) egyett és onnantól már jött a gáz és indult a rendszer.

Most ugyanez a helyzet állt elő de szeretném megspórolni a belerúgás díját és valami magyarázatot találni a jelenségre. A rugdosáson már önerőből túl vagyok, de nem akar indulni.

Köszi minden segítséget.
(#) nyogo83 hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy Junkers ZS 12-2 AE kombikazán, ami kb 3 hónapja C6 hibakóddal megállt, ami állítólag ventillátor hibára utal. Elsőre mikor elszállt, volt kint szerelő, mechanikai baja nincs, az derült ki, hogy a venti nem kapja meg a panelről a 220-at, hanem csak egy olyan 140v-nyi fesz jön ki belőle a relétől. Akkor kicseréltük a relét, de most megint ugyanezzel a hibával elszállt. Kicsit tanácstalan vagyok, mert akkor valami mégse lehet teljesen kerek a panellal, ha ezt a relét is hazavágta.
Esetleg van valakinek valami ötlete/kapcsolási rajza ehhez a panelhoz? Honeywell gyártmányú, sorszáma sajnos most nincs előttem.
(#) toro válasza Gafly hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
[quote][/Ez egyszerűen megoldható egy 3 báros szivattyúval.quote]
(#) toro válasza betakentaur hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Még azt írd meg, milyen gázszelep van rajta, esetleg tegyél fel pár képet.
Ha oxiprotectoros a gyújtó, elég egy szívó szállal kifújni.
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Köszi a megerősítést!
(#) toro válasza nyogo83 hozzászólására (») Júl 24, 2013 / 1
 
Ha 140 voltot "ad ki", az lehet a hibás forrasztási pont miatt is.
De egyszerűbb próbalámpával megnézni, mivel a műszer sok mindent belemér.
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Júl 24, 2013 / 1
 
Nem válasz, csak vissza olvastam a múltba, amit szeretnék kiegészíteni azzal:
1. minden gyártó elvárja, hogy kazánjait és egyéb berendezéseit az ő által auditált oktatásban részt vevő SZAKEMBER helyezze üzembe. Papírokkal - vissza követhetően.
2. az első év üzeme utáni KÖTELEZŐ KARBANTARTÁS munkalappal, ismételt nyilvántarthatóan meghosszabbítja a garancia időt.
3. a rendszerben lévő "fals dolgok", melyek tervezés nélkül készültek, nagy általánosságban a tüzelőberendezéseken csapódik le.

Egyébként szerviznek teljes mértékben igazat adok!
(#) betakentaur válasza toro hozzászólására (») Júl 24, 2013 / 1
 
Szerintem az lehet, mert azt tettem, amit javasoltál (megnéztem neten mi az az oxiprotectoros gyújtó) és máris illatos az egész család .

Köszönöm.
(#) toro válasza betakentaur hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Ügyes vagy! Gratula!
(#) nyogo83 válasza toro hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Megnéztem a panelt, relét, illetve a csatlakozási pontokat. Minden rendbe van. Szerintem az elôzô szerelô kicsit félrevezetett a hibakód értelmezésével. Utánanéztem és a C6 hibakód nyomáskapcsoló hibára utal. Gondolom ez a ventillátornál a differenciál nyomáskapcsoló az égéstermék elvezetésnél. Sajnos nem az enyém a kazán, így most nem tudom megnézni, de gondolom akkor a csatlakozásait nézzem át(végsô esetben csere), illetve mi az ami még estleg ezt a hibát okozhatja(kosz, stb)?
(#) toro válasza nyogo83 hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Ha a nyomáskapcsolóra utal a hibakód, nem is niztos, hogy hiba van!
Nézd meg nem koszos-revés a kazánköri hőcserélő.
(#) mind_the_gap hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Fég Komfort 28V kazán netilátora folyamatosan megy, kazán nem megy, vizet nem csinál. Valaki tudja kisujjból, hogy mi ezeknek a bajuk ilyenkor vagy mélyebb analízis kell?
(#) baggio300 hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok, egy kis segítségre illetve ötletekre lenne szükségem.
BAXI fourtech 24F kazánom (2 éves ) van és mostanában elég szokszor E.0.1 hibakóddal leáll, elvileg ez gyakori láng vesztést jelent , de a hiba ott kezdődik hogy nincs is láng .
Burkolatot leszereltem és a kis betekintőn keresztől figyeltem, megy a szikráztatás de nem gyullad be újra hibauzenetre fut.
Majd tovább bontottam, az égéstér szabaddá vált ecsettel kipucoltam és így mőködött. Amint menet közben visszahelyeztem az égéstér borítást láng kialudt.
- Füstcsövet ellenőriztem tiszta , átjárható
Hol keressem a hibát ?, ha van valakinek ötlete köszönöm előre is
(#) toro válasza baggio300 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Szia!

Az, hogy nem gyújt be, a gázszelep előtti biztonsági lánc folyamatosságát kellene ellenőrizni.
Amit írtál, hogy nyított égéstérrel üzemel, az a levegőnyomáskapcsoló miatt volt.
Ráférne egy takarítás!
(#) toro válasza mind_the_gap hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
A vezérlő panelján valami összeégett!
(#) baggio300 válasza toro hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Milyen takarítást csináljak, mire gondolsz mert korábban volt szerelő 8000 Ft-ért ő is csak ecsetelt, mi az amihez hozzá nyúlhatok?
(#) baggio300 hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok, egy kis segítségre illetve ötletekre lenne szükségem.
BAXI fourtech 24F kazánom (2 éves ) van és mostanában elég szokszor E.0.1 hibakóddal leáll, elvileg ez gyakori láng vesztést jelent , de a hiba ott kezdődik hogy nincs is láng .
Burkolatot leszereltem és a kis betekintőn keresztől figyeltem, megy a szikráztatás de nem gyullad be újra hibauzenetre fut.
Majd tovább bontottam, az égéstér szabaddá vált ecsettel kipucoltam és így mőködött. Amint menet közben visszahelyeztem az égéstér borítást láng kialudt.
- Füstcsövet ellenőriztem tiszta , átjárható
Hol keressem a hibát ?, ha van valakinek ötlete köszönöm előre is
(#) 1984white válasza baggio300 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Szia!
Amikor szét volt szedve érezted belül a szellőzést? (vizes kézzel szoktam nézni vagy papír zsebkendő 1 rétegével)
(#) 1984white válasza baggio300 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Szia!
Amikor szét volt szedve érezted belül a szellőzést? (vizes kézzel szoktam nézni vagy papír zsebkendő 1 rétegével)
(#) Gabó válasza baggio300 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Első körben, mindenképp a légáramlását kell megnézni, ill hogy így kialszik e egy idő után leszerelt előlapnál. Ha nem, akkor nem kap elég oxigént a tűz, ha fent van a burkolat. Tehát a légáramlásnál kell a hibát keresni.
Következő: »»   174 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem