Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   241 / 570
(#) laura98 hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Termomax 2000 kazánról van szó, ma reggelre sok víz gyűlt össze alatta, valószínűleg a tartály. Tudtok-e valami megoldást? Köszönöm!
(#) mathiace hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Tud valaki valamit merciabc-ről? Július 23-a óta nem ír ide (se) és nem elérhető.
üdv: m
(#) VIM válasza dosaa hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia! EZ csak egy egy tipp volna a megoldásra, mert vannak más formájú forgató gombok és vékony-vastag tengelyhez megfelelőt is lehet kapni csak csavaros rögzítésű legyen és azt kellően meg lehet húzni a tengelyen. A továbbiakban nyitott helyzetében meg kellene kenni a csap tengelyét és lehetőleg kézzel kell működő lépes állapotába hozni, még zárt helyzetbe is.
(#) zoszka válasza bolcskey hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia!

Pontos típust tudsz írni? Könnyebb lenne a hiba azonosítás...
(Excellence, Comfort, Acu Comfort, Acu, Vagy sima CeraClass.... ZW, ZWE, ZWC, ZWSE,... stb)
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) Karon01 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Saunier Duval Semia C24 (talán E) típusú kazán

Mintakép

hosszabb ideje szórakozik Velünk... Többször előfordul, hogy meleg víz kinyitásakor nem kapcsol be, semmi sem történik, ha újraindítom, és bekapcsol, akkor pár mp múlva piros villogással leáll...
Vagy bekapcsol, amíg folyik a meleg víz, addig megy (sárga), majd amikor elzárom, pirosan kezd villogni, és újra kell indítani...
Többször látta már szerelő, kitisztították a szivattyút - le volt tapadva -, de folyamatosan előjön a probléma.
Néha meg ha kinyitom a vizet, akkor elkezd "gyújtani", de mintha nem kapna gázt, nem gyújt be. Pedig gázszelepet már cseréltünk benne...

Van esetleg ötletetek?

Köszi szépen!
(#) harakaly01 hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Waillant kéményes kazánom meleg víz vételekor rövid idő után villog és nincs meleg víz. Szerelőt hívtam savazás takarítás után jó volt De két nap után ismét villog és nincs meleg víz ! Mi lehet a baj? érem segítsetek !!!
(#) mugab válasza harakaly01 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A váltószelep beragad, vagy nem zár. 70%
Esetleg a szerelő nem takarította le a hőcserélő felső részét - felülről. 20%
Első fokon szét lehet szedni megkenni, ha nem látsz rajta deformációt, jó lesz, ha látsz akkor csere.
(#) harakaly01 hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Köszönöm, megnézem !
(#) doni841 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Van egy baxi eco 240FI kombi turbos kazánom.Tökéletesen működött , majd egyszer csak se melegvíz ,se fűtés ... Piros led világít gázhiányt jelent a leírás szerint . Gáz pedig van ... ??? Resetelni nem lehet , ha kihúzom majd visszadugom azonnal a piros világít . Ha valaki segítene azt Nagyon megköszönném !!!
(#) Vitya69 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Vitopend 100 kéményes kombi "eszi" a fűtővizet, naponta kell utántöltenem, mi lehet a problémája?
(#) toro válasza Vitya69 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Tágulási tartályt ellenőrizd!
(#) toro válasza doni841 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Konnektor fordítás!
(#) Vitya69 válasza toro hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
nyomást, tömitettséget, szelepet?
(#) toro válasza Vitya69 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Természetesen azokat is, ha már ott jársz!
(#) briki válasza Vitya69 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
1. A biztonsági szelepnél nem folyik a víz? Lehet be van kötve a lefolyócsőbe szilikon csővel, és a miatt nem látod azt, hogy onnan csöpög.
2. Hőcserélőn hajszálrepedés van az égőtérben.
3. Radiátoroknál stb csöpög a víz.
4. Van fűtési csöved a betonban/ földben vezetve, ahol nem látható a csöpögés?
A többit már Toro leírta.
(#) briki válasza Karon01 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Van meleg vized rendesen amikor működik? Lehet a szekunder hőcserélőd koszos. Fűtés közben nem csinálja ugyan azt- tudom most meleg van, de nem ártana kipróbálni abban a módban is? Ha igen, akkor fűtési NTC érzékelő hiba is lehet. Nézd meg, kap-e áramot a gázszelep- ha kap, akkor a szelep lehet rossz megint. Ha jól tudom van előtte egy gázszűrő, az is koszos lehet.
(#) briki válasza laura98 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Tudni kell honnan folyik a víz. Lehet csak a biztonsági szelep rossz. Ha a tartály lyukas, kontárkodni lehet- hegesztés- ideiglenesen jó. Ha a kötéseknél, akkor azt megszüntetni.
(#) briki válasza bolcskey hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szia!
Nézd meg a reléje- nem tudom melyik az- nincs-e "beragadva" és azért ad folyamatos áramot a gyújtótrafónak.
(#) doni841 válasza toro hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Nem értem... miért kell megfordítani ?? Így működött 4 vagy 5 éve ahogy van ...
(#) briki válasza doni841 hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Azért, mert egyes készülékek fázisérzékenyek, ami azt jelenti, hogy nem mindegy az elektronika melyik vezetékén kapja a fázist, és a nullát. Felcserélt állapotban hibára áll, be sem indul. Amennyiben ilyen konnektor állásban működött neked akkor biztosan nem ez a baja.
(#) kábé hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Hozzáértőtől kérdezném, mi lehet a probléma a Vaillant wuv 24 kwatt-os turbos kazánunkkal? A probléma az vele, hogy mikor meleg vizet engedünk pl. fürdéhez, a radiátorokban roppanó hang van vízcsap megnyitásának pillanatában és 0.4-0.5 barral megemelkedik a radiátorokban a nyomás, majd mikor elzárjuk a vizet és megáll a szivattyú (? vagy mi) egy halk "roppanás" hallható ismét a radiátorokból és a nyomás visszaáll az eredeti állapotba.

Köszönet
(#) toro válasza kábé hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Koszos a rendszered és a váltószelep "köztes úton van" - tehát fűt is.
Illendő volna KARBANTARTANI!
(#) kábé válasza toro hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Köszi, az mit takar? 6 éves a rendszer.
(#) tibibalogh520 válasza kábé hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Azt, amit Toro leírt! Karbantartást. Na nem úgy, hogy az öledbe veszed, hanem szólsz egy gázkészülék szerelőnek, aki elvégzi a karbantartást. És lehetőleg minden évben, nem 6 évente!
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2014
(#) toro válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 

Ahogy írod, 6 éves a rendszer. Pont most van az idő, amikor a vasiszap rendesen lerakódott már mindenhol.
De erről régebben - sokan - írtunk.
(#) kábé válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Köszi a válaszokat, jól sejtettem a hibát a váltószelepre.
Karbantartás gyanánt én is pucoltam szezonok előtt az égésteret és egyéb dolgait a kazánnak.
Viszont csodálkozom a vasiszap miatt, mert a szomszédomban a 20 éves rendszert idén pucolták először és a kazánjának nem volt ilyen baja. Ráadásul nálam a betonban van a fűtéscső, onnét hogyan mossák ki a trutyit? Vagy szedjem le a radiátorokat és mossam át?
(#) toro válasza kábé hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Gondolj a közlekedő edényre!
1. A kazán alatt elzárod a visszatérő szelepet.
2. A fürdőszobai radiátorba tekersz egy 1/2" közcsavart s zárd el a visszatérőjét, majd erre rátekerheted a zuhanycsövet, s oda irányítod ahova kell.
3. Elzárod az összes radiátor szelepet az utolsó kivételével.
4. Elkezded a kazánt tölteni vízzel s figyeled a hatást.
5. Minden radiátorral ismételd meg, amelyikkel végeztél azt zárd le.
Max. 1 órai robot s nyertél egy tiszta rendszert. Ám a kazán hőcserélőre azért csak odaégett, azt kell savazni foszforsavval.
Jó munkát és kitartást!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Szia Tibi!
(#) kábé válasza toro hozzászólására (») Aug 17, 2014 / 1
 
Nagyon jó módszer, erre nem gondoltam. Párat már szedtem le festés miatt és mostam, de ez nagyon jó módszer.

Van valami lötty amit betesznek a rendszerbe (nem tudom a nevét), olyat használjak?
(#) Tom52 hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék Tőletek egy EUROTHERM 23 KE cirkokazán ügyében.Egy ideje-kb 3 hónapja figyeltem meg hogy a víznyomás szép lassan a fűtési körben esik.1.5 ről 1 bárra,ennyi idő alatt.Most már erősebb a veszteség-2-3 nap 1 tized bár.Megtaláltam egy kis vizszivárgást az automata légtelenitőszelep tetején,amin nincs zárósapka-kéne egyáltalán rajt lenni?Vagy csavarjak rá egyet próbaként hogy megszűnik-e a hiba?
A kazán 10 éves,tisztítva nem volt,egy NTC-t cseréltem benn kb 2 éve,akkor lett a víz leengedve a kazánról -majd utmutatásaitok alapján feltöltve,levegőnyomás beállitva.Egyszer pedig olyan fél éve sikerült olyan vékonyra visszazárni a forróvizet kedvelő családtagjaimnak a vizet,hogy nem szabályzott le rendesen és sistergés közepette megállt,mivel a védelem leállitotta .Ennyi hibára emlékszem.
Tágulótartályhiba is lehetséges?Annak szelepjén sincs zárófedél.
Köszönöm előre is segitségeteket!
Következő: »»   241 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem