Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 570
(#) ToZ hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Ariston turbos fali kazanunk, ami a kovetkezo hibajelenseget produkalja:
nem csinal meleg vizet, es futes sincs, helyette a "fustelvezetesi hiba" visszajelzo lampaja villog, sargan.
A kemeny tiszta, egy szerelo megnezte, azt mondta panelcseres... 60.000 + munkadij...
Bar laikus vagyok a dologhoz, annyit megertettem, hogy folyamatosan mukodik a ventilator, ezert nem tudja begyujtani a gazt a kazan. Amikor lehuzta a szaki a ventilator tapkabelet, a kazan tokeletesen beindult, ment a meleg viz es a futes is.
Ha nem gazrol lenne szo, rakotnek egy kapcsolot a ventilatorra, aztan Isten megaldja.

Van valakinek otlete, mi lehet a gond? Ami esetleg kevesebbe fajna, mint 60.000,-?

Koszonom elore is, udv:
T.
(#) zoszka válasza ruba hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Volt egy széria, ami nem modulált időben, panelcsere megoldotta a problémát. De először a hálózati és és égőnyomást kéne ellenőrizni. Pl: 28mbar felett a szelep nem tud lemodulálni rendesen.
(#) zoszka válasza ToZ hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Jobb esetben csak beégett a venti reléje. A csere egy próbát megér...
(#) tobias88 hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Új albérletbe költöztem és van egy Saunier Duval Semia F 24E típusú készülék beszerelve meleg víznek és fűtésnek. Eddig csak villanybojlerekkel volt dolgom és ez miatt elég zavarónak is érzem, hogy a meleg víz egyáltalán nem folyamatos. Olyannyira nem, hogy néha 5-10 másodpercig jéghideg víz érkezik, mire újra melegíti vagy például még csak langyos de már kikapcsol. A zuhanyzás így rémálom tud lenni.

Ez normális működés? Mi okozhatja ezt a hibát?
Olvastam itt a 3. oldal 3. hozzászólását ajánlotta valaki, de az más gázkazán.

Előre is köszönöm!
(#) ruba válasza zoszka hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Köszönöm,

Az égőnyomást visszatekertem már,a hálózati nyomás elállítódhat?

üdv,
Robi
(#) zoszka válasza ruba hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A gázszelep minimumát és maximumát is lehet állítani. Mi alapján tekerted vissza?
Ha van nyomásszabályzód, az tönkremehet. Ha nincs és nagyobb a hálózati nyomás 28mbar-nál, akkor meg rakni kell egyet a készülék elé. Ha minden nyomás jó és mégis késik a lemodulálás, akkor vezérlés...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) arblima válasza VIM hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Tévedsz!!Nem a fűtési, hanem a hmv NTC korlátoz!! A fűtési NTC-hez el sem jut hő, mert a szivattyú nem forog!!A vízkő lehet hibaforrás!!Meg még jó néhány dolog!!Még panel is!!A hmv szonda meg a fűtési is, meg a Ferrolinál az összes NTC 20c celsius foknál 10 kohm, és ahogy nő a hőmérséklet, úgy csökken az érték, 100 fokon nulla!
(#) malteser hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Segitséget szeretnék kérni . Van egy renova star f24 cirkom . A hőmerő kijelzője folyamatosan felmegy a plafonig és akkor a cirko vörösen villog és kikapcsol . Az a baj hogy nem csak hasznàlat után csinálja hanem , ha nem volt használva fél napot akkor is egyszer csak gondol eggyet és megint fölmegy a hőmérséklet . De valamikor nincs semmi baja . A hőmérséklet érzékelő ki lett cserélve , vezélőpanelt megprobáltunk egy másikkal de ugyan az volt a hibája . Talán a kijelző panel lehet rossz ? Ki találkozott ilyen hibával ? És még egy hogy az alap hőmérséklet nem megy le ugy 40- 50 fok alá még akkor sem ha egész éjszaka nem volt használva .
(#) gurami hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Sziasztok
Szeretnék kérni egy kis segítséget Blowtherm MI 22 kazánnal kapcsolatban. Zuhanyzás közben hideg lett a víz. A gyújtóláng szépen ég de az égőfejet azóta nem gyújtja be sem a víz nyitására sem a fűtés bekapcsolására. A váltószelep membránja nem rég lett cserélve és látszólag jól is működik. Megemeli a pöcköt ami kapcsolja a mikrókapcsolót, ami kattan is.
Mit érdemes még megnéznem, hova nyúljak?
Adjatok tanácsot légyszíves.
Köszi.
(#) moldig válasza tobias88 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Szia!
egy ilyen semia van nekünk is. Ha a mosdónál kitekerd a csapot maximálisan, hogy ömöljön orrán-száján, akkor is kapcsolgatja?
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Savio turbo kazán működési hibával fordulok a fórum olvasóihoz. Hibátlan kéményrendszernél (ellenőrizve) bizonytalan a kazán fűtése, kikapcsol, visszakapcsol, vagy egyáltalán nem indul el. Viszont, ha a burkolat lazán van rögzítve (akár egy db nem koppig húzott csavar), vagyis enyhén "falsot szív", már el is indul, hibátlanul működik. A ventillátor is hibátlannak tűnik, azonnal indul, csak a gyújtás nem történik meg. Ha valaki tud ennél a hibánál tanácsot adni, kérem, ne fogja vissza magát!
Előre is köszönöm, üdv.: Szilárd
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Mióta üzemel? Meddig üzemelt jól? Milyen hosszú a füstgáz elvezetés? Történt váltkoztatás?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Mindenestől, kb. 3,5 m a füstgázelvezetés, a kazán 12 éves, és kb. 9-10 éve ez a jelenség. Most át kellett helyezni a kéményt, először túl sok könyök került bele, miután egyszerűsítettünk rajta (most már csak egy 90 fokos könyök van a kéményben, és még egy 90 fok, de az csak 2 db 45 fokosból összerakva) jó lett. Amikor véglegesítettem, és visszaszereltem mindent, elkezdte a "hol működik, hol nem" témát, és ekkor jöttem rá a korábban leírt dologra.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Mennyi könyök van benne?
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Módosítottam az előző hozzászólást.
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Akkor ha jól számolom 5m a teljes hossz a második könyököt beleszámolva. A turbós készülékek 99%-a 4m-nél hosszabb füstcsőnél bizonytalan, vagy nem is működik. Megoldás lehet a bővítés 60/100-ról 80/125-re, vagy kisebb nyomásértékű pressostátra cserélni a meglévőt.
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
80/125-ös a cső, de a hossza mindenestől, kb. 3,5 m, de inkább valóban, közelíti a 4 m-t. Ezidáig két 45 fokos könyök volt csak benne (egy gerenda kikerülése érdekében), a teljes hossz kb. 2,7 m volt, csak függőleges irányban, és így is jelentekezett a probléma.
A pressostát az a kis kütyü, amibe levegőcsövek mennek, és egy kapcsoló (?) van benne, ha jól gondolom.
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Jól gondolod. Hány mbar értékű van benne?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A két 45 fokkal a 2,7m megfejelődik 2x1 méter csőhosszal a régi típusoknál, mivel gyengébb a ventillátoruk... Azaz 4,7m a teljes hossz... Az is sok..
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
1,33, és 6-ig állítható, igaz le van fixálva festékkel.
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
2 cső megy rá? Mert az inkább 13-60mbar. 30 és 45 közöttiek a mostaniak.
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Igen, két cső megy rá.
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Közbe megnéztem... Tényleg annyi... Próbáltad kisebbre venni?
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Á, nem mertem hozzányúlni megerősítés nélkül. Akkor megpróbáljam?
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Csak óvatosan.... 1/4 fordulatonként és kifelé csavarva. Mindenképp teszteld minden 1/4 csavarás után!
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Kicsavartam 1/4-et, most összerakom gyorsan, egyébként, mennyi szabad kitekerni rajta?
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
1 egésznél nem ajánlok többet. Ha sokat csavarsz ki kiáll elvileg hibára, a gyújtási logika miatt. Lehet még venturi is a mire rá megy a két cső a ventillátornál ( repedt, törött, szennyezett)
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Sszilu hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Összeraktam, meghúztam minden csavart, és úgy tűnik megy a kazán! Eddig a teljes összeszerelés biztos leállást eredményezett.
Zoszka! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, és a tanácsot. Pár napon belül akkor is jelentkezem, ha hibátlan a működés! Addig is még egyszer köszönöm!
(#) zoszka válasza Sszilu hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Nincs mit. Örülök, hogy segíthettem.
(#) no1zsozsi hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Sziasztok. Már sok sok órát töltöttem el az oldalon ,hogy orvoslást találjak a problémámra!Részben találtam is /Ariston-MTS TX23MI ról van szó,gondolom már mindenki sejti mi a gondom Egyfolytában szikrát ad és melegíti a vizet,meg kell nyitni maxra a meleg vizet,hogy ne főzzön meg mindent!!Ahogy olvastam kondi csere ajánlatos!Na igen ám de nekem máshogy néz ki a panel és nem találtam olyan kondit ami a hibát okozza!Mindegyik tökéletesen néz ki és ahol amilyet írnak ott nekem 2 másfajta van!Ilyenkor mi a teendő,valaki járt így?Ezen egy TEC-2 es panel van.Előre is
Következő: »»   250 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem