Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   123 / 276
(#) camarogabor hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok. Van valakinek "transarc 500 alapgép vez panel rajza ? Előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza camarogabor hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Mi a probléma vele?
Az a gond ezekkel a gépekkel,hogy igen sokféle verzió készült belőle, és a gyártó csak a szakszerviz részére adta meg a módosításokat. Mivel a gép Fronius, ezért a rajz beszerzése nagyon körülményes,szinte lehetetlen. Mivel nekem ilyen gépem van, (ami most éppen rossz :flame van némi tapasztalatom a javításában. Eddig előfordult hibák szinte kizárólag a gép korából eredő alkatrész kifáradások következményeként értelmezhetők.
(#) camarogabor hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Szia Pisti ! Mag üzemmódban a volt 1 és nem lehet co-val hegeszteni .Balra kapcsolva avizni lehet .Szép estét.
(#) mpisti válasza camarogabor hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
MIG- és MAG üzemmódban az előtoló indítja az áramforrást, és a feszültség beállítás is onnan jön. Ha TIG és MMA üzemmódban jó a gép, akkor a hibát az előtolóban, vagy a távszabályzóban van. Mivel ehhez az áramforráshoz többféle távszabályzó is van, érdemes lenne megpróbálni többféle szabályzóval. Ami még előfordulhat, a startjel nem ér el a szabályzókártyáig. A startjelet egy kis kártya segítségével potenciálmentesítik a tolóműtől. Ezen a kis kártyán van egy 380V/24V-os, kb. 1,5VA-es trafó. Azt ellenőrizd, hogy ad-e feszültséget a trafó szekunderén. Az enyémben pl. ez a trafó megszakadt 2 éve. Emiatt kellett némi átalakítást végeznem, mert 380V-os primerrel nem találtam ide való trafót. Néhány dolgot kirajzoltam, de a főkártya rendkívül nagy, és lehetetlen rajta végigkövetni dolgokat, így arról a bekötésen kívül semmi infóm nincs.
(#) Tsandor hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Üdv!
tudnátok nekem adni ötleteket hogyan lehetne egy hetra 160 amperes trafós hegesztőt átalakítani Co-ra?
(#) keko válasza Tsandor hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Rengeteg munkával alapos szakmai ismerettel és kitartással.
keress privátban.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) mpisti válasza keko hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Na, azért annyira nem bonyolult dolog.
(#) keko válasza mpisti hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Neked nem:
(#) szoda001 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Gondolom megosztom ezeket hátra valakinek szüksége van rá:

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/dioda/nagyteljesi...4.html

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/rogzitestechnika/hegesztestechnika/co_hegeszto_munkakabel_elotolomu_1853300474.html
(#) kralikandras válasza szoda001 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
A Magyar "szili"V63-as diódái.
(#) lukacspali hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Szerbusztok!
Segítséget kérnék az MM101
http://www.bmax.hu/index.php/alkatreszek/elektronika/vezerloelektro...detail
vezérlőkártya bekötéséhez ,régen vettem és elkallódott a kötésrajza és ha megsaccolná valaki nekem hány w-os tolómotort bír vezérelni anélkül hogy leégne
Köszönöm és miután én még idén nem írtam ide
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
(#) kissadam válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ez a cég sem szolgáltat sok információt a termékéről, legalább azt leírhatná, mekkora max feszültségű és teljesítményű motort képes szabályozni.
(#) mpisti válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Maximum 25W-os motorhoz még jó.Természetesen 24V DC motorhoz. 12V-os ablaktörlő motor felejtős. Igazából a "hajszárító"motor mérethez való, valójában olyan barkács gépekben használják, amelyik már jobb mint pl. a Güde vagy a kicsi Einhell, de még nem üti meg a karosszériás Co hegesztő kategóriát.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) lukacspali hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Köszönöm!
Nem lehetne benne vmi végfélvezetőt/én találtam ki/nagyobbra cserélni benne az új tolómotor 45w-os
(#) mpisti válasza kissadam hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A Bmax nem gyárt ilyen kártyát, hanem vásárolja. Egyébként egyetlen gyártó sem osztja meg szívesen az információt az általa használt vagy fejlesztett elektronikákról. Rég volt már, amikor a géphez kapott gépkönyv minden lényeges részletet tartalmazott a gépről. Ma már nem gépkönyvet adnak(ha adnak) hanem felhasználói útmutatót, amelyben a tartalom 80%-a arról szól,hogy az adott gép mire nem jó, illetve hogy csak űrhajós védőfelszerelésben lehet használni(na jó,ez kissé túlzás,de majdnem igaz)valamint hogy a gyártó a géppel kapcsolatban miért nem vállal semminemű felelősséget. Magyarán: a felhasználói útmutató jószerivel a jogászoknak szól, és nem annak, aki a gépet használni szeretné.
(#) mpisti válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
45W-os tolómotorhoz WEL 3.3 vagy WEL 4.3 tolókártya való, illetve talán még a WEL 5.0 is megfelel,ha nincs extra igény(gáz elő-utánfolyás;idővezérlés;2/4 ütemű vezérlés stb...)
Szerintem keresd meg Phile80 fórumtársunkat, lehet hogy Ő tud neked segíteni kártya ügyben.
(#) lukacspali válasza mpisti hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Köszönöm ,zaklatom majd.
(#) kissadam válasza mpisti hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Otthon vagyok az elektronikai gyártóipar területén, semmit sem szeretnek megosztani a gyáron kívüli világgal. Ez így viszont kicsit olyan, mintha meghirdetném, hogy eladó villanymotor, de nem írnék mellé semmit. Oké eladó, de Mégis milyen? A használati útmutatók már tényleg csak begyújtani jók...
(#) mpisti válasza lukacspali hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Úgy látom Diósdon laksz, volt ott egy hegesztőgépeket gyártó cég, a Cooptim. Ott nincs ismerősöd aki kártya beszerzésben tudna segíteni?
(#) thecyrus válasza mpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Esetleg nézd meg ezt! 100W motorig tutti jó Vezérlés
(#) mpisti válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ez az MHT3.0-nak a helyettesítője. A feszültség átkapcsolás (24-42V) jumperes vagy ellenálláscserével megy?
(#) thecyrus válasza mpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Na ezt most nem tudom! Anno vettem a saját trafójával együtt de csak addig használtam míg egy kis videót csináltam róla. A rajza is meg van megnézem ha megmondod hol keressem.
A rajz szerint 27-36 AC van írva.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) mpisti válasza thecyrus hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ha megvan a rajza, örülnék ha feltennéd ide. Jól jöhet még akárkinek, pl. nekem is .
(#) thecyrus hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
A mérnök barátom aki tervezte ki is nyírna! Sajnálom nem tehetem! Ez a példány eladó illetve ha kell valakinek tudok kérni tőle árajánlatot!
(#) Lali04 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Köszönöm. A relét most már be tudom kötni, de még kellene egy kis segítség abban, hogy ehhez milyen értékű és tulajdonságú potmétereket használjak.
Köszönettel Lali
(#) lukacspali válasza mpisti hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Köszönöm de meglett a bekötési rajza és rajta van a tolómotornál MAX40W úgyhogy sztm bírni fogja de ha leég már tudom az irányt
Köszönöm
(#) camarogabor hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Megköszönöm mpisti segítségét a hibakeresésben nyújtott tapasztalatát .Találtam rossz kondit a gépben,típusa:4700 uf. 360 Vcc.100 Hz ebből kettő darab,és egy darab huzalellenálás RSSD 20X117 39 OHM -os ra lenne szükségem. Ha valakinek van ebből, vagy amivel helyettesíteni tudnám segítségét, tanácsát kérem .Köszönöm .Szép estét.
(#) faragozoltan2 válasza mpisti hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Ha esetleg gondolod nekem van WEL 4-3a kártyám mivel co-t akartam építeni de kénytelen voltam komplett venni gépet.Viszont nekem meg 180A-os fojtótrafóra volna szükségem/réz/szintén Co-hoz
(#) tomi4 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Szép napot mindenkinek. Lenne egy kérdésem, van egy iskravar mig 150 co hegesztöm és kiszeretném cserélni a tolómotort egy 12v ablaktörlö motorra. Mechanikailag kész. A kérdés az hogy mit kell átalakitani a vezérlökártyán, vagy milyen lenne megfelelő bele? Esetleg még a mágneskapcsolót kicserelni egy komolyabra.
(#) fongab válasza tomi4 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szia
A gyári az általába 24V al megy.
A megtápláló trafó az 27V os.
Ha cseréled a trafót 12V osra, cserélni kell, a panelón lévő mind a 2 relét is, mert az is 24V os. És az kapcsolja, a főtrafót és a CO palackot, a másik a előtóló motort állítja le közvetlen. A 555nek 12...14V ra van körlátozva a feszültsége, igy az még jó is lehet (nem kell változtatni De a zénert meg kell nézni )

Az más kérdés hogy a 555 utánni tranzisztor amivel a előtólást állítod be, azt is cserélni kellene. Mert a motor 45....55W os az ablaktörlő motor is. De, ha azt nézem, hogy a 55W/24V =2,3A mig, a 12V os nál 55W/12V=4,6A És akkor nem is beszéltünk a panellen lévő húzalok vastagságáról, amit megint csak növelni kellene.

Nem hiába, így találták ki. Én a 24V motort tenném vissza.

Én, erről az elektronikárol írtam. W22E
üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
Következő: »»   123 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem