Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   122 / 276
(#) danodano válasza mpisti hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Köszönöm szépen a felajánlásodat! Amíg nem voltam itthon, addig a "gazdája" elvitte az egész gépet egy szervizbe, ahol elég borsos összegért cserélték neki a komplett panelt, illetve az egész előtoló művet, aminek semmi baja...
(#) mpisti válasza danodano hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Rendben, legalább nincs vele gondod
(#) ryky75 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Tisztelt szakember urak
Én 1 egy kérdésre keresnék választ, de eddig még senki nem tudta megmondani, hogy invertere lehet e csatlakoztatni előtólot úgy, hogy működjön is. Előre is köszönöm segítségeteket
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) mpisti válasza ryky75 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Röviden válaszolva: nem.
(#) ryky75 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Köszönöm gyors válaszát ,akkor lesz egy előtoló ami eladó
(#) zandor hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.

Van 6 darab T 955-250-40 es tiririsztorom. Ezekel szeretnék egy kisebb trafót egyenáramá alakitani. A 6 darab tirisztor egy WTU 500 as hegesztőről van megvan a vezérlő panelje is csak nemtudom hogy hány voltnál nyitnak ezek a tirisztorok én még nagyon kezdő vagyok. Tanácsokat szeretnék kérni hogyan kapcsoljam ösze őket, hogy müködjenek. Előre is kösönöm.
(#) kissadam válasza zandor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A vezérlőpanelt jó lenne látni, valami típusjelzés is sokat mondana, hátha tud valaki rajzot hozzá. Milyen trafót szeretnél egyenirányítani, egy vagy 3 fázisút?
(#) zandor válasza kissadam hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
1 fázisu trafót szeretnék egyenirányitani megvan a wtu 500 hegesztőgép egyben ez 3 fázisu volt most fogjuk áttekerni 1 fázisosra egy co2 hegesztőt akarok belőle csinálni.csatolom a hegesztő eredeti rajzát eből kelene kihozni a tirisztor irányitását 1 fázisosra.
(#) mpisti válasza zandor hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Kb. 4 Voltnál nyitnak. Rendkívül strapabíró eszközök, akár 1000A-es hegesztőben is megállják a helyüket, ha jó a hűtés.
(#) zandor válasza mpisti hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
az imént irtam egy bejegyzést azt kelene átbogozni 1 fázisos hegesztőhöz amugy irtad 4 voltnál nyitnak hogyan teljesen kinyit? vagy +áram hozáadásával?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) lukacspali válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Szerbusz!
Tudom régi a hozzászólásod de létezik még ilyen tolómotorod?
Köszönöm
lukacspal99@t-online .hu
06 20 9359840
(#) kissadam válasza zandor hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Hagyd békén azt a vezérlőt egyenlőre, 3 fázisra jó lesz még, akár másnak is. Egy fázisra van jobb ötletem. Korábban csináltam egy vezérlőt. Nagyon egyszerű kapcsolás. Egy másik topicban Accessdenied kolléga ötlete volt, a lengyelektől vette át, hegesztőhöz használta ő is. Alkatrészköltsége kb 2000Ft nyákkal együtt. Nálam is működött egy graetz híddal, két tirisztorral és két diódával. Kapcsolási és nyákrajzom van, nemsoká előkeresem.
(#) Phile80 válasza lukacspali hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
(#) lukacspali válasza Phile80 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Köszönöm egy tolómotorra írsz egy árat,a legegyszerűbb kéne/GÜDE 155/4
kÖSZÖNÖM SZÉP ESTÉT!
(#) Lali04 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy co hegesztőm, ami egy siófoki gyártmány, nem tudom ismeri e valaki, valószínű a vezérlő kártyájának van baja, egy ilyen kártya van bent, ami korábban már javítva volt.
http://www.bmax.hu/index.php/alkatreszek/elektronika/vezerloelektro...detail

Azt szeretném megtudni, hogy ez átalakítható e az általatok az oldalra feltett W22-E kapcsolási rajz alapján, ha igen, akkor nyák tervet, és beültetési rajzot tudnátok e hozzá adni, mivel a kapcsolási rajzból én nem tudom elkészíteni. Segítségeteket köszönöm Lali

W22E.JPG
    
(#) faragozoltan2 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémában kérném a segítségeteket,hogy egy Güde 160S co. hegesztőben nagyon melegszik a gép emiatt mindig kikapcsol.A fojtótekercs ami gyárilag kb. 40mm széles 0,5mm vastag alumínium szalagból van szinte izzik? Ráadásul közvetlenül a főtrafóhoz van a vasmagja hegesztve. Szeretnék helyette másikat venni sajnos ártól függően vagy csinálni ami különálló és rézből van.160A-os a gép ha volna valakinek fölösleges vagy a pontos méretezésben tudna segíteni megköszönném.
(#) Dj Decybell hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy 160as Weldi Co2 gépem trafós, 5 fokozatú.
A kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne a teljesítményét megnövelni. (Új munka kábelek lesznek az fogja bírni bőőőven. )
A gyári trafóját biztos nem bontom meg! Hallottam segédtrafós megoldásról. Az mit jelent pontosan, mekkora hányada lehet az eredeti trafónak? Méret és tömeg nem akadály!
Előre is köszöntem!
(#) Phile80 válasza Lali04 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ha nem értessz hozzá, vegyél egy új panelt, olcsóbb lesz mint alakítani. Segédtarfót igényel a kapcsolás amit linkeltél, ami többe kerül mint maga az új paneled és akkor még nem beszéltünk az új vezérlésről.
(#) Phile80 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ha kicseréled a főtrafót az egyenirányító egyéggel, fojtóval nagyobb teljesítményűre, ami vagy 80ezer alsóhangon, máris nagyobb teljesítményű lesz a géped. Mindenki csodát vár aprópénzért. Felejtsétek már el ezt a baromságot! Vegyetek használt profi gépeket, pl Trakis gyármány vagy sokszor 100ezerért Merkle M 285K-t találok, ami vicces ár érte. Igaz 3 fázis, de aki ipari teljesítményű co gépet akar 3 fázisban gondolkodik, vagy a zsebébe nyúl és 300ezerért vesz ipari 1 fázisú invertereset.
(#) Dj Decybell válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Tisztába avgyok az árakkal sajnos!
Hidd el nem véletlen akarok ezen tuningolni. A trafó csere nem pont ugyanaz mint a segédtrafó. Én arra vagyok kíváncsi. pénzből én is tudok magamnak választani Oerlikont vagy Migatronic-ot vagy sorolhatnám...
(#) Phile80 válasza faragozoltan2 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Hát a 160A-es gépekben általában 25mm2-es vezetékből van kb 35 menet egy 45×45mm-es nyitott vasmag rúdon.
(#) Phile80 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A segédtrafó csak a motort hajtja és egyéb dolgokat, a hegesztőfeszültséget a főtrafó állítja elő. Tehát ha annak nem elég a teljeítménye, akkor nagyobbra kell cserélni. Ne hidd, hogy tudsz sz@rból várat építeni. Ha lehetne többet kihozni a gépedből, akkor a mérnökök akik tervezték, azok megetették volna és dicsekednének vele, mert jobb lenne a marketing.
(#) Dj Decybell válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Értem.
Azzal hány ampert lehetne nyerni?
(#) Phile80 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Mivel?
(#) Dj Decybell válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ment PM.
(#) faragozoltan2 válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszi,próbálkozom.
(#) mpisti válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Abból a 160A-es Weldi-ből a gyártó kivette amit ki lehet. Ha kevés az a teljesítmény amit a géped tud, egyedüli megoldásnak az tűnik,ha eladod,és veszel helyette egy 200A-es gépet. Ha régi már a géped, előfordul,hogy az elkók kiszáradtak , ez jelentős teljesítményromlást okoz a hegesztőgépen. Ki kellene cserélni azokat a kondikat,és lehet,hogy nem is kell új gép.
(#) Lali04 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Nekiálltam a W10E jelű panel megépítésének, mire mpisti is írta, hogy többször megépítette. Azt szeretném kérdezni, hogy a panelhoz milyen potméterekre lesz szükségem, mert arról nem találtam semmiféle leírást. A rajzon van továbbá egy relé is, aminek a bekötésével szintén megakadtam, nem tudom hogy kell bekötni, mivel csak lelkes amatőr vagyok, van még mit tanulnom.
(#) Phile80 válasza Lali04 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia Tamás!
Köszi,hogy megválaszoltad, így nem kellett keresgetni azt a rajzot amelyiket feltetted.
Következő: »»   122 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem