Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 259
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
A sótartály felöli oldalon.
(#) szepsy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
A képen látszik?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) szepsy válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
megvan, honnan tudom hogy rossz-e?
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
hogyne ha forog akkor folyamatosan szaggatnia kell
szakadásvizsgálóval mérd.De inkább cseréld ki az a tuti és 200Ft nem a világ.
(#) szepsy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ezt a kettőt találtam.
Mitha a piroson lenne még egy vékony drót, az mitha el lenne szakadva, talán a képen is látszik!?

DSC_0138.JPG
    
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
A piros a sótartályé azzal ne foglalkozz az kell ami a víztartályban volt.
(#) szepsy válasza botesz hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
A kékkel akkor?
A csővet kell kicserélni vagy az egészet, mert a csövet kitudom cserélni, az egésznek meg elég borsós ára van, amit nem értek pedig nyák üzemben dolgozok...

Kérdés még hogy milyen cső kell rá?
61616 03 alapján műszaki boltban tudnak adni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) zolika60 válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Elég a reed csövet. Persze csak ha rossz és nem a mágnessel van probléma. Elektronikai boltban méret alapján keress.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) zotya 67 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Hali.Van egy Bauknecht GSFK 2584 TERMO DRY mosogatógép minden programot szépen levisz csak a végén nem mindig szárit Már néztem a vezetékeket nem láttam hibát ha tudsz tanácsot adni megköszönőm. Üdv.
(#) szepsy hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Működik!

Köszönet botesznek és zolika60 nak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) pokoli hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok! A problémám egy Siemens SE55A262-es mosogatógéppel van. Egy ideje a mosogatás után vagy engedett be öblítő vizet és öblitett, vagy nem. Lehetett hallani a keringető hangját, de víz az nem volt benne. Ha az ajtót kinyitva öntöttem bele vizet, akkor ment tovább a program. Most épp már a mosogatás sem megy mindíg. A program elején kiszivattyúz még, és aztán néma csend, és várjuk a vizet..... de nem jön.
Ha valakinek lenne jó ötlete a hibár és javításra, azt megköszönném!
Gábor
(#) szepsy válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Nem igaz, most érek haza erre mondják, hogy nem jó a gép:S Szaggatva engedi befele a vizet, amikor engedi felvillan a zöld. Mi lehet a gond? :S
Tegnap egy program szépen végig ment...
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) Lugo hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Whirlpool ADG-3556 mosogatógép javításához szeretnék segítséget kérni. A szivattyú szimmeringjénél erős szivárgás nyoma látható, amit a képen sárgával bekarikáztam. A villanymotort és a szivattyút már nem tudtam szétválasztani. Tanácsot szeretnék kérni a szétszedésében és a szimmering kicseréléséhez. Üdvözlet!
(#) botesz válasza Lugo hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Nem félfordulatos a szivattyúház?
(#) Lugo válasza botesz hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Szia! A villanymotor házához úgy van rögzítve, hogy negyed fordulattal szétkapcsolható, de ezután mintha még fogná valami a motor tengelyét a szivattyúházban. Nagyobb erővel széthúzni nem mertem, nehogy eltörjön a szivattyúház.
(#) botesz válasza Lugo hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Nem vagyok benne biztos de szerintem menetes a tengelye.
(#) botesz válasza szepsy hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Paneltápon az X2 es kondit cseréld.
(#) szentjobi hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Candy CDF 322 mosogatógép egy hibáját véltem felfedezni mikor nem akart elmosogatni.A nyomógombok panelja párát kapott majd kis puklik keletkeztek a vezetősávon ezáltal megszakadt alatta a panel folytonossága ill. a kis smd ellenállásokat kicseréltem újra és azóta működik .
(#) vaslemez hozzászólása Ápr 20, 2015 /
 
Szia Mindenki!

Van egy Hotpoint Ariston LC420-as (7 éves, manapság LI420-nak hívják, asszem) mosogatógépem! Egyszercsak nem mosogatott el rendesen csak morgott, ki kellett kapcsolni, de amikor kinyitottam az bal első LED villogott. Főkapcsoló ki, majd be, ugyanaz! Néhány perc múlva engedte kijelölni a programot, de pár másodperc után kiállt megint hibába! A jelenség, hogy nem vett vizet, innentől kezdve semmit nem csinált. Kicseréltem a mágnesszelepet, ellenőrző bekapcs, vette a vizet, elindult a mosogatás...majd mielőtt megörültem volna, kb. félprogramnál, megint előjött ugyanaz a hiba!!

Esetleg valakinek van ötlete?
(#) pözsó hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Szép napot mindenkinek!

Lenne egy kérésem hozzátok. Whirpool ADG 151 gépem megadta magát.
Pár hete egyszer már csinálta a problémát, de valahogy meggyógyult. Tegnap viszont végleg megadta magát.
Beengedi a vizet, elkezdi a mosogatást kb.2 percig és megáll, nem csinál semmit. Szerintem akkor kezdené melegíteni a vizet.
Nézegettem a csatlakozókat, panelt de eddig semmi.

Megköszönném a segítségeteket: Pali
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) botesz válasza vaslemez hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Lehet hogy a keringető szivattyú(ha az állandómágneses van benne )szétkopott.
(#) vaslemez válasza botesz hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
A keringetőszivattyú nyomta a vizet a mosogatótérbe a mágnesszelep cseréje után, és egy darabig működött is. A leeresztőszivattyú is dolgozik! A kiszerelt mégnesszelepet megkínáltam 12 V váltóval, meg se nyekkent! Ellenállás mérésben egy pillanatra nagy értéket mutat, utána szakadást. A hibajelzés ua. (bal 1 LED villog), találtam egy angol nyelvű táblázatot "float switch" (úszókapcsoló?), megoldás: "water in base pan" (víz fenéktálcában) akármit is jelentsen.
(#) zolika60 válasza vaslemez hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
A fenéktálca a mosogatógép alján helyezkedik el. Ha a gépből valahol csepeg a víz ide kerül. Ebben van egy hungarocell úszó ami egy kapcsolót működtet. Ha a gépet megbillented valamelyik irányba, akkor jó eséllyel kifolyik innen a víz és újra működni kezd, amíg meg nem telik újra. Nálam is hasonló hiba volt egy más típusú gépen. Fel tettem két székre, kiszereltem a tálcát, elindítottam és így sikerült megtalálnom hol csepeg a víz. Nálam az ürítő szivattyú csöve volt a bűnös. Ennek a megszüntetése után újra üzemel.
(#) vaslemez válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot, leellenőrzöm! ...és, ha nem csöpög sehol, akkor lehet még a vízszintszabályozó?
(#) botesz válasza vaslemez hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Amúgy a mágnesszelep 230 as!
(#) vaslemez válasza botesz hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Köszönöm! Azt is leellenőrzöm, mert nincs kizárva, ezek után, hogy feleslegesen cseréltem ki!
(#) Saffer Jenő hozzászólása Ápr 25, 2015 / 1
 
Kedves Mindenki!

Én Saffer Jenő vagyok. Egy kedves szomszédom megkért, hogy nézzem meg mi lehet a baja a candy cdf 625 mosógató gépének, mielőtt sok pénzt kifizetne a szerelőnek. Én egyszerű villany szerelő vagyok. Itt a fórumon sok okos dolgot és tanácsot olvastunk, ezért végig próbáltunk mindent. A panelen kicseréltük a kondenzátorokat, a híba jelenség meg maradt. Szereztünk egy másik mükődő mosógatógépből egy ugyanilyen panelt, a híba megmaradt. Kicseréltünk minden fődarabot, a híba megmaradt. Csak egy dolgot nem cseréltünk ki, mert azt már előtte a szomszédom pont 2 héttel ezelőtt cserélte. Ez nem más mint az oldalán található töltő tartály. Úgy nézki, hogy ez volt NEM eldugulva, csak valamiért lecsökkent az átfolyó rész keresztmetszete a három járat egyikében. A tartály cseréje után a híba megszünt és müködik a mosógató gép.

A hiba: a gép bekapcsolástól kezdve elindul, nincs hiba jelzés. Feltölti ezt a tartályt is, csak lassan. Aztán az öblités után Nem vált át a mosógatásra, sem a fütőszál bekapcsolására. Ellenben, az átváltás helyett, villog a program gomb, és folymatosan csipog valamint, mellette kiüríti a gépet.

Remélem, hogy valakinek tudtam segíteni, mert Nekem ez az oldal és a Fórumozók nagyon sokat segítettek.

Kívánok sok sikert, Mindenkinek.
(#) vaslemez válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot! Ma nekiveselkedtem és kiszedtem a helyéről a masinát, mert természetesen beépíthatő változat! Előző alkalommal elkövettem azt a hibát, hogy először elfektettem a gépet és a kifolyó vizet, a bennemaradtnak tulajdonítottam! Most először belenéztem a fenéktálcába és láttam, hogy tele van vízzel. Az elejére döntöttem, leszedtem a burkolatot majd, hogy jobban lássak, fejtetőre állítottam. Átnéztem mindent, hogy honnan folyhat a víz, semmi! Már azon agyaltam, hogy fogom felállítva emelvényre tenni, amikor tartottam egy kis szaunaszünetet! Utána nem hagyott nyugodni a dolog, újból nekiláttam és....szarba nyúltam! A keringetőszivattyú csövét, ami a felső karba nyomja a vizet, a medence felőli oldalát végigtapogatva éreztem egy kis repedést! Leszedtem a csövet és kb. 5 mm-es repedést láttam rajta. A cső belseje a lyuknál olyan, mintha valami megmarta volna egy kb. 5 Ft-os átmérőjű körben és a közepén a repedés. Kívülről felpúposodott. Ha nem találok új csövet, akkor szerintem kerékpár gumijavítóval csinálom meg. Egyébként 1"-os átmérő csak kanyar! Hát erre jutottam!
(#) Papito hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
Sziasztok Sorstársak

"Boldog" tulajdonosa vagyok egy Ariston Hotpoint LI 420 névre hallgató csodának.
5 évig tette a dolgát majd megunta az elektronika (vezérlőpanel) és megállt.
Szerelő kihív: -mechanikus baj nincs,sőt korához képest kiváló állapot
-DE a vezérlőpanel kuka.
-Csere mennyi?-kérdezem
-38000 Huf.- jött a válasz
-Köszi még gondolkozunk rajta; 70000 volt a gép újonnan.
Végül vettem bele egy panelt 17000 ért és beleraktam,vállalva a 12 hónap garancia elvesztését: -nem szervíz általi beszerelés miatt.
Berakom működik örülünk.

18 hónap után megadta magát újra

Szóval azt szeretném kérdezni tud valaki segíteni nekem a panel megjavításában-nem egy túl bonyolult nyák-de én faipari szaki vagyok,ilyen szinten nem értek hozzá.

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv: Marozsán Péter
(#) qvasz2 válasza Papito hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Tegyél fel a panel mindkét oldaláról jól látható, éles képet, és add meg, merre laksz Mo-on belül.
Következő: »»   117 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem