Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   124 / 259
(#) Tomo72 hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy AEG Active AA mosogatógépem. Már nem mai darab. Magam karbantartom tisztítás szempontjából, de egy hibához inkább tanácsot kérnék. Évekkel ezelőtt már látta szervizes, mert az alul felgyülemlett víz miatt letiltotta magát a gép. A hiba forrása, hogy a gyárilag préseléssel összeillesztett fém ház egyik részén kiszökik a víz. A szervízes akkor csak annyit tudott tenni, hogy valami szilikon pasztával bekenegette, de akkor is tudtuk, hogy ez nem lesz örök életű. Most egy magasabb hőfokú mosogatás után ismét durván szivárog kifelé a víz. Mit tanácsoltok? Tudtommal a mosószereket nem bírják ezek a szigetelőanyagok. Álljak neki, és forrasszam végig?! Köszi!

IMG_1880.JPG
    
(#) zolika60 válasza Tomo72 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Ha megtudod forrasztani az biztosan végleges megoldás. De szerintem valami ipari ragasztó egyszerűbb lenne. Például ez.
(#) Tomo72 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Meggyőző! Köszi!
(#) stenglt hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Szervusztok !

Keresek Eurotech GS550 típusú mosogatógép kapcsolási rajzot.


Köszi...
(#) botesz válasza Tomo72 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Én is a szilót vagy valami hasonlót javaslok.
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Azt nem fogsz találni.Mi a baja a gépnek?Írd le hátha tudok segíteni.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Köszi

Úgy látom indítás után a pr.kapcsoló leáll és vár a fűtésre. Fűtőbetét jó, van benne egy pár klixon azok érdekelnének. De majd mélyebben belenézek.
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Ez elvileg 2 hőfokot tud tehát azokra van 1-1 klixon + a védelem.Ezeket nézd meg.
(#) pistyu hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Szevasztok. A gondom ,új Bosch mosogatógép ,nem indul ,ég a csap égő. Csap nyitva ,aqua-stopon nem megy át a víz.Kicsit morog majd leáll.Honnan tudom a vizet bevezetni ?Üdv pistyu.
(#) botesz válasza pistyu hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Teljesen új gép?Akkor ott a garis szervíz majd ők megoldják.
(#) pistyu válasza botesz hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Üdv. Jó ,de nem ők kötötték be ,nem tudom ilyenkor garis-e még .pistyu.
(#) botesz válasza pistyu hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Persze amennyiben a meghibásodás nem a bekötés hibájából ered. A szifonban lévő dugót kiszedted?Vízcsap nyitva?
(#) Tomo72 válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
A szilóra azt mondta a szerelő annak idején, hogy megeszik a mosogatószerek. Én is azt tapasztaltam, hogy a szerelő átmenetileg a gép külső problémásabb illesztéseire tett valami ilyesmit, és így 1-2 év után szinte elporladt, pedig csak kívül volt.
A zolika60 által ajánlott ragasztóban (Hosch) azért bízok jobban, mert a videókból is kiderül, hogy ipari alkatrészeket is ragasztanak vele, de majd meglátjuk. Másnapra postán megkaptam a megrendelt ragasztót, kitöltöttem belül a problémás illesztéseseket, egy óra múlva lement egy 65 fokos program, és egy csepp szivárgás sem volt.
Csak annyiban macera, hogy a ragasztó állaga miatt le kellett fektetnem, és forgatnom kellett a gépet, hogy a ragasztó a kötésig a résekben maradjon, közben pedig a gép ajtaja próbált összeszorítani, mint egy kagylóhéj.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Köszi a segítséget végül kiderült, a vízszint szabályozónak a csövét megrágta egy egér.
(#) zolika60 válasza Tomo72 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Ha rendesen sikerült megragasztanod, akkor örökös lesz. Sokféle dologra használtam. Gyakorlatilag kémiai hegesztés.
(#) pistyu válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Üdv . A válasz ,van beépítve egy kombi mosogatógép bekötő szelep. Gondolom ismered, felül a mosogatóba engedi a vizet ,az alsó a mosogatógépbe . Lecsavartam a gép csövének menetes gyűrűjét ,kinyitottam az alsó tekerő gombot ,hogy függőlegesen álljon ,és nem folyt a víz !Fent van víz , alul nincs.Lehet hogy a csap rossz ?Helló pistyu.
(#) botesz válasza pistyu hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Ezek szerint igen.
(#) pistyu válasza botesz hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Köszi ,marad a vásárlás ,de elméletileg a csap is " új ".Helló
(#) NemodaBuda2 válasza botesz hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Üdvözletem!

Régen jártam itt, de nem csoda, mivel beindult a mosogatógépem.
Szóval a programok elindultak, de a vízbetöltés után a keringetés már nem indult el, itt mindig leállt.
Mivel a szivattyúm külön feszről működött, így cserélni nem kellett - egyébként igen drága kb. 20~30eft.
(Az egész gép eddig felújítva alig 8eft-ba került.)
A más típusú bontott gépből átszerelt érzékenyebb vízszintkapcsoló túl alacsony vízszintet tartott, visszatettem a régi sajátját. Nos ez nem engedett bele elég vizet, mellyel megelégedett volna. Ezzel már mosogat, lefutnak a programok. Ezek szerint a labirintban lévő áramlás érzékelő méri, hogy egy minimális vízmennyiség befolyik-e a gépbe, s csak e mennyiség felett engadi a mosogatás indulását.
Így tehát nincs baj a vezérlőpanelon, nincs baj a relével, s azt nem kell javítás végett sem leszednem a főkapcsolón keresztül. De, ha már megbontottam a túl zajos ürítő szivattyút is cseréltem a csendes bontottra, s így szinte jobb mint új korában lehetett .

Van azonban néhány furcsaság némely program lefutása során, de erről talán majd egy más alkalommal.

Szeretném azonban a vízszintet kb. 1~1,5 cm-el lejebb állítatni a szintkapcsolóval, hogy az az ajtó alja alatt maradjon, és ne jöjjön ki a hab, a zsíros lé a tömítetlen alsó sarkokon az alsó tömítés mögé, valamint így némi víztakarékosság is lehetne.
A kerek szintszabályozóm 120/140 -es csak egy váltóérintkezős, melyből a bontóérintkező van bekötve. Bizonyára lehetne ebben az intervallumban még állítani, melyet feszültségmentes állapotban kiemelve kellene megtennem, és egyből eltalálnom. Két beállító műanyag csavarja van, de nem tudom melyik mire szolgál (előfeszítés?, érintkező mozgatás?). Melyiket csavarjam, s merre, hogy kisebb nyomásnál váltson, bontson ? Állított már valaki a membránkapcsolót, vagy ismeri esetleg a belsejét, működését?

A segítséget szívesen veszem, előre is köszönöm!
(#) botesz válasza NemodaBuda2 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
El ne kezd tekergetni a szintszabályzót mert utána azt ki is dobhatod.A vízszintet ne állítgassad mert ha kevesebb víz lesz benne nem fogja tudni rendesen keringetni azt így koszosak maradnak az edények.Ha kifolyik a mosogatóvíz az valószínűleg azért van mert vagy rossz a tömítés vagy nagyon előre van döntve a gép.
(#) Flashrider hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Samsung DW-FN320W típusú mosogatógépünk,ami a nagy esőzés után megázott. Kb. bokáig állt a vízben szerencsétlen készenléti állapotban 2 napig. Most volt idő foglalkozni vele,és semmire nem reagál. Leszedtük az alját,és hát ahogy lenne szokott alul van minden,a vezérlőelektronika is. Ez amúgy mindig így van ?Esélye nincs túlélni a gépnek,ha esetleg víz van. A doboz amiben benne van az elektronika meg minden csak nem védelem a víz ellen. Jó persze,nem ekkora vízre van kitalálva

Na a lényeg: Létezik ehhez vezérlőpanel?Vagy horror áron? Néztem a panelt,hát nem valami rózsás állapotban van. Mivel állt a vízben szép idő,t el oxidálódott pár alkatrész rajta. 1 ellenállás,és 1 egyenirányító lába pl. magától letört. Amit bűnösnek vélek az a nagy főrelé,abból konkrétan ömlött a víz.
Nincs ehhez valahol egy kapcsolási rajz,mert így elég nehéz javítani. A neten csak egy 20 dolláros verziót találtam.

Mellékelek pár képet,szerintetek menthető?

Üdv: Attila
(#) botesz válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Lehet hogy menthető.Ki kell mérni mi a rossz ha utána sem jó akkor csere.
(#) Flashrider hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Köszi!

De akkor lehet ilyen panelt kapni,ha nem lehetne megcsinálni? Hol kezdjem a méregetéseket? Mit kéne nagyon megnéznem?

Üdv:Attila
(#) botesz válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Panel táp részét a fontosabb alkatrészeket nézd meg.
(#) webfor hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem és segítséget szeretnék kérni! CANDY CDPE 6320 mosogatógépen gyorsan villognak a lámpák, kivéve a jobb szélsőt, az folyamatosan világít. Amint bekapcsolom, azonnal ezzel indít és folyamatosan csipog. Egy hete még minden rendben volt, most meg leáll. Hol kezdjem a hibakeresést?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) webfor válasza webfor hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Nos, a keringető szivattyú, lugszivattyú, átfolyásmérő, fűtőszál, vízszintérzékelő, sótartálynál talállható behúzómágnes, öblítőszer adagoló mágnestekercse, ajtó zárnál lévő kapcsoló mindet kimértem eddig minden jó. Akkor mi lehet még a baja? El sem indul, egyből csipog és villognak a ledek. Valami ötlet?
(#) zolika60 válasza webfor hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Víz folyik bele? Alul a túlfolyás tálcában nincs víz? Ezeket nézném meg. A gépet nem ismerem.
(#) webfor válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod!

Ebben nincs túlfolyás tálca, csak egy vékony fekete műanyag lap. Víz befolyás van, a szelep mágnesét fesz. alá helyezve működik. Attól tartok, hogy a vezérlőpanelen van valami hiba.
(#) botesz válasza webfor hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Ebben nem 2 szintszabályzó van?
(#) webfor válasza botesz hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Egy van benne, ami ha jól látom akkor a szint elérésekor küld jelet a vezérlőbe és a fútőszálhoz.
Következő: »»   124 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem