Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   151 / 259
(#) Dino71 válasza komjatitibor hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Na akkor folytassuk itt.
Ezt idáig nem írtad,hogy a ledek halványak és pislognak.Így lehet hogy az elektronikának a táp része rossz. Sőt valószínű. De azért még mindig egyszerűbb a ker, motorral kezdeni az ellenőrzést.Ja és pontos tipussal a segítség kérést.
(#) komjatitibor válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Rendben, köszönöm, ez egy konyhabútorzatba beépített mosogatógép, szóval nem lesz egyszerű hozzáférni az aljához, a pontos típusa ADP 962. A ledek villogása ennek a hibának a megjelenése előtt is fennállt. Sőt ez a hiba is előfordult néha, hogy a program nem indult el rendesen, de 1-2 start gomb nyomva tartásával leállítás majd a program újraindítása megoldotta, elkezdett menni. Most semelyik program nem jut tovább a víz beszívásánál.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Dino71 válasza komjatitibor hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Hát ez ilyen szakma.Szerelni kell bútorból ki bútorba be És ez csak a kezdete.
Azért ez nem a pontos tipusa. Az a szám még folytatódik és van egy Nr. ....száma is. Nem kell feltétlen kiszerelni az elektronika az az ajtóban lesz,vagy az ajtó alatt alul.Ha a ledek azt produkálják amit írtál valószínű elektronika tápja elfáradt.
Szervíz manualt innen tudsz letölteni.ITT
(#) komjatitibor válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Fúha, és azt a számot hol találnám? Mind az ajtón mind a kézikönyvében csak ezt a számsort találtam meg. Az ajtó burkolatát már leszedtem és alánéztem, az könnyen elérhető, a táppal tudok valamit kezdeni itthon?
(#) komjatitibor válasza komjatitibor hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Na pont lekéstem a módosítást, kísérletezgettem a ledekkel, és igazából világít mindegyik rendesen, annyi, hogy mikor a rendes mosás ledje ég, akkor az öblítésé is halványan világít, illetve a program váltó karral mikor váltok a ledek kicsit villódzva váltanak, de ez szerintem egyszerűen az érintkezés miatt. Ezen kívül a start vibrál nagyon halványan de az is világít ettől függetlenül rendesen.

szerk.: Ha a táp lenne elfáradva nem kéne megpróbálnia azért működtetni a programot max nem tudna elég áramot leadni? Vagy akkor is ugyanez lenne a jelenség? A folyamatos búgó hangot mi adja ki működés közben?
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Dino71 válasza komjatitibor hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Pontosan ahogy írod.Ha a táp elfáradt nem tud elég áramot feszt biztosítani és nem működik megfelelően. Tehát a szivattyú nem kap elég áramot, vagy a szivattyúban van a hiba. És ha elkezdi a programot és szivattyúzik -vizet tölt - utána kellene indulni a keringetésnek de ez itt megáll. Búgni a ker.szivattyú búg mert nem tud elindulni az említett okokból.Vagy mechanikusan szorul, vagy rossz a kondenzátor, vagy nincsen meg a feszültség áram a tápból kifolyólag.
(#) komjatitibor válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Így már világos, köszönöm. Megpróbálok bejutni az aljába, kapacitás mérőnk kétlem, hogy lenne itthon szóval legegyszerűbb lesz megmozgatni a szivattyút ha az nem segít akkor cserélni a kondit, ha az se akkor pedig jöhet a táp. Majd jelentkezem
(#) meta63 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy olyan hibába futottam bele ami kiakar rajtam fogni.
Wirpool ADP 8673 típusú gépünk megadta magát.Elindításkor csak zúgott , kinyitottam az ajtaját és látom hogy víz van az aljában nem szivattyúz. Újra indítottam de a zúgáson kívül nem csinált semmit.
Harmadik indításkor kiírta E2 F8 hibaüzenetet . Szétkaptam a masinát és a szivattyújában egy fogpiszkáló darabkát találtam ami megakaszthatta a rotorját de megkönnyebbülésem ne tartott sokáig mivel a hiba üzenet továbbra is megmaradt.Szivattyú magában kipróbálva rb. az összes vizet kiszívattam a gépből de semmi változás .Próbáltam reszetelni de eredménytelenül.
Remélem van valakinek hasonló tapasztalata ami megoldódott.
(#) Dino71 válasza meta63 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szia! A szivattyú meg is kapja a feszültséget az elektronikából? Lehet hazavágta az elektronikában a tirisztort ahogy megszorult a szivattyú. Ki kellene mérni. Vagy csak nem resetelted rendesen.
hibakód
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) meta63 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szerintem alapállapotban nem kell rajta feszt látni .A hiba kód miatt semmilyen funkciója nem elérhető.Műszerrel sajnos nem készültem,de védelemről gondoskodhattak volna.
(#) Dino71 válasza meta63 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
persze hogy alapból nincsen rajta fesz. Amikor kezdi a mosást akkor szivattyúval kezd.
De szerintem nem resetelted rendesen.A hibakodot el kell tüntetni a kijelzőről. Keressed meg a használatiját ott le van írva hogyan kell resetelni. Műszer helyett ráköthetsz egy izzót is
A szintérzékelőt is nézzed meg nincsen e dugulás stb
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) meta63 válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A hibakód folyamatosan villog E2 F8 bármit csinálok .
(#) Dino71 válasza meta63 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Természetesen lehet elektronika hiba is. De előtte végig kell méregetni mindent. Szintszabályzó,literszámláló ha van, fűtés testzárlat stb. Ha ezek renden utána az elektronika táprészét kell végignézni. kondik stb.
(#) Ringoka hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok! Új vagyok a topicban. Kaptunk egy Bosch SMS40E32EU mosogatógépet. Hálózati kábel nem volt hozzá. A gép hátulján a hálózati aljzatnál jobb oldalt van még 3 érintkező. (lásd a képet) Azok mi célt szolgálnak. A fő érintkezők bekötése után, részleges a működés, nincs fűtés. Várom a válaszokat.
(#) Dino71 válasza Ringoka hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Szia! Az v.mi szervízdugasz lesz. Hát ha nem fűt akkor fűtés kőr ellenőrzés.
-fűtőszál ellenállás, + szigetelés ellenállás (testzárlat) mérés
-NTC ellenőrzés
-vezérlő panelon a relé ellenőrzése.
-vízszintmérő és víz mennyiségmérő(ha van) ellenőrzése.
-áramlásmérő ellenőrzése
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) botesz válasza Ringoka hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Na akkor tegyük gyorsan tisztába a dolgokat mielőtt még valaki ráragad a gépre.Tehát a képen látható 3 érintkező a "betáp" a ráírt betűk kiosztása alapján.L fázis N nulla a harmadik a védő.
Ha eltalálod akkor indulni fog a gép.Ha nem fűt az ennél a típusnál a legtöbb esetben az eldurrant fűtőbetét okozza ami nem javítható és csak a szivattyaúval cserélhető 35 ropiért.(nézz hozzá bontott alkatrészt) Ritkább esetben kiolvadt a fűtésrelé lába vagy nem kapcsol a relé.
(#) Ringoka válasza botesz hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Szia botesz! A betáp érintkezők ok. de a betáp mellett képen jobboldalt van még 3 érintkező az mi célt szolgál?
(#) botesz válasza Ringoka hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Én ott nem látok mást És nem is emlékszem hogy lenne ott más de ha mégis akkor számodra semmi jelentősége.
(#) misibmw hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy fogós kérdésem lenne!
Van egy orion OD-007 mosogató gépünk.nem megy tovább a program rajta.valószínű nem melegíti a vizet.A fűtőszálat kivettem,kint lepróbáltam semmi baja. van kettő hőérzékelő benne,mind a kettő jó. de mikor bekapcsoljuk és elkezdi engedni a vizet bele,túl folyik.a vízszint szabályzót is ki tisztítottam.Membrános,kapcsol.Menetközben rámérek a fűtőszálra és csak 70v van rajta!
Segítségeteket kérem,mert elfogyott az ötletem.Előre is köszönöm. Tisztelettel
(#) botesz válasza misibmw hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Kell benne lennie egy hőkioldónak is azt is nézd meg.Illetve hogy a szint.szab. rendesen kapcsol e.
(#) misibmw válasza botesz hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Köszönöm a választ botesz.
a szint.szabályzóban szabad lenni víznek?vagy csak levegőnek?és a hő kioldó hol található?mert tudod én laikus vagyok,én autószerelő vagyok.
(#) botesz válasza misibmw hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
A szint szabályzóban csak levegő van az kapcsolja.Ha oda víz kerül akkor lehet hogy lukas a membránja.A korlátozó valahol a fűtőtest környékén van.
(#) misibmw válasza botesz hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Ok! megnézem.a fejleményekről,holnap írok.köszönöm az eddigi segítséget.Jó éjt.
(#) misibmw hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sorry! hő kioldót nem tudom hol van?ez lehet az NTC kapcsoló?más néven nem tudom pontosan kliox vagy valami hasonló?csak meg erősítést várok.köszi előre is.
(#) zolika60 válasza misibmw hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Igen.
(#) misibmw hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Hali. a hőkioldó jó!kettő újat raktam bele.a vízszint szabályozócsövében csak víz megy az nyomja a membránt a kapcsolóban, a gép alján van kettő cső a felesleges víz ott kifolyik.Ott van egy hungarocell úszó az mi célt szolgál? előre is köszönöm a törődést.és a válaszokat.De úgy látom!Mindenki maradjon a kaptafájánál!!
(#) misibmw hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Sziasztok.
Most már jó a vízszint,melegíti a vizet! De nem mos!Mikor a vizet a felső lapáthoz nyomná megtelik az alja a gépnek meleg vízzel! További ötleteket és tanácsokat kérnék.a gép alján lévő hungarocell úszó milyen célt szolgál?Egyik hiba követi a másikat.a tömítések rendben vannak.várom segítő szavaitokat. Előre is Köszönöm.
(#) Dino71 válasza misibmw hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Szia!
A hungarocell úszó egy biztonsági kapcsoló vízfolyás esetére, ha megtelik az alja vízzel valami oknál fogva. Az a kapcsoló lekapcsolja a befolyó vizet és bekapcsolja az ürítő szivattyút.
Amennyiben az az alja telik meg vizzel ahol az úszó van akkor valahol még is csak folyik a gép.
Ez lehet a keringető szivattyúnál a tengely tömítésénél vagy v.melyik cső illesztésnél vagy egyszerűen túltölt a gép.(szintszabályzó) vagy az a hungarocell kapcsolója a ludas.
(#) misibmw válasza Dino71 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat.ellenőrzöm,és jelentkezem a fejleményekkel.
(#) misibmw válasza misibmw hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Szia .Dino71.
arra kérnék tájékoztatást,a szintszabályozó úgy működik ennél a gépnél ahogy telik meg vízzel a gép egy kis csövön keresztül nyomja a levegőt a csőben.ennek a levegő nyomásnak kell bekapcsolni a szintszabályozót?a szint szabályozóba nem mehet víz?valamennyi mindig van benne.kb hány liter kell a működéséhez?ha tudod?ebben nincs semmilyen vissza csapó membrán!csak a szabályozóban!tehát a víz telítettségével kapcsol?Sehol nem ereszt a gép.Egyik tömítésnél sem! csak a túlfolyon jön ki a víz.Tutti szint szabályzó.?szerintem.
Várom válaszod.Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   151 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem