Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   306 / 580
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Pontosan ennél a motornál már nem tudom de a simakettes kivezetésen kívül még két fajta van az egyik a whirlpoolnál van ami egy plusz tekercs az állórészen és van az a fajta amikor az álórész két tekercse ugyan sorba van kötve viszont még egy leágazás van a kettő közzül .
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Valószínűleg az utóbbi lesz.Mert mind a 4 összecseng szakadásvizsgálóval nézve.
Szerinted ezzel megoldódik a fordulatszám probléma?
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Na az előbb megnéztem, öszesen 9 van és az állórészről csak 3 jön le, a végén ami egyedül van a motor csatijában az az állórész két tekercsének a felezője, a többi vezeték már érthető szerintem.

Amugy a tárcsaátmérője egyforma a két motornak?
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Holnap megnézem ma már a gépre sincs kedvem ránézni nem még a motorjára.Lehet hogy csak annyi a gond hogy 2 tekercsből csak az egyik kap feszt?
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Hali Botesz! Vannak ilyen mociaim,fotót tegyél fel,a függesztés végett. Az ardonak 8 kivezetése van,2 tacho,2 kefe,4 tekercs és hosszbordás szíj,ha kell elküldöm grátisz,csak a postát fizesd!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szia!Ez is ardo(merloni de mindegy egy cég gyártja) de a motor az jó.Holnap még átnézem a csatlakozásokat ha jó akkor még megpróbálok valamit.Ha minden igaz van itthon BSH gépből kivett motor ami megegyezik ezzel és annak kisebb a szíjtárcsája.Megpróbálom azt hogy kicserélem benne a forgót hátha akkor helyreáll.Amúgy köszi az ajánlatot!
(#) botesz hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Na itt vannak fotók az első 2 képen az a forgó van amit itthon találtam és szerintem az jó lenne bele.Az után lévő képen ennek az állórésze van ebben csak 1 tekercs van.utána a panelhez való motor utána pedig a jelenlegi állapot.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Az enyém nem így néz ki,ez a függesztés stimmel,2 db csőtengely,a vége lapítva,90 fokban visszahajlítva,furat benne,és csavarral rögzítve! Elég kacifántos egyedül betenni,de utána csak csuklógyakorlat az egész! A forgót csiszold fel és mikázd ki!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Tudom ki fogom pucolni. Az a gép miből hoztam az panelhibás volt a motorja ment.Megvan valahol az első része is de az úgysem fog kelleni.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Amúgy az én gépem még lassabban indul mint ezBővebben: Link
0:22 től indul úgy mint ez kb csak az enyém még nyújtja az indítást.Olyan mintha nem lenne ereje.Utána meg "ugrik" egy hatalmasat és tök jó csak túl gyors.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Van egy raklapnyi motorom,főleg "marid",ezek bő egylovasok,dahlanderek,oda-vissza mindkét fokozatban. Nagyon szeretek velük dolgozni mert tényleg tudják azt,ami a firma táblájukon van! Húsdarálót,szőlődarálót,szalagcsiszolót gyártok belőlük,még nem volt gond"uszkve 20 éves gépemet máig is szervizelek!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Akitől kaptam az 1600 as donort ő mondta:ez egy nagyon jó konstrukció csak a panelja egy határ sz....de azon kívül tényleg jó....illetve most nem jó.De remélem jó lesz.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Nagyon erőlködik indulásnál,nem kondis a motorja?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Hát erölködik mindkét irányba de jobbra különösen van amikor csak billeg de van amikor belendül.Nem ezekben szénkefe van.
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Mert találkoztam olyannal,hogy csilli-villi panel,közben egy sima aszinkron motor,kondi jól eldugva,hogy ne vegyem észre!!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Jah igen.Most is van nálam egy olyan gép.Illetve nem olyan hanem annak az utódja.Az is merloni gép.De szerintem lukovicsek nek lesz igaza az egyik tekercs kap csak áramot azért erölködik.De akkor 2 hibája van ennek a szerencsétlennek mert akkor ott a fordulatszám....
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Kombinált motor?? Tudod aszinkron+kefés
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Nem nem.Olyan a nagyon régi Miele gépekben volt.Ott maga a motor volt 20kg.Nem.Ezeknél kondis aszinkron motor volt de elektronika hajtotta különböző fordulatszámokon.Na én mára befejeztem!

Köszönöm az eddigi segítségeteket!!!
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Akkor az van amire gondoltam,4 kivezetéses a tekercs! A mocinak semmi baja,nem szoktak ezek csak úgy tönkremenni! A panelon kutakodjál!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
De a saját motorjával tök jól ment.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
tacho?
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szerintem nem egyforma a 2 motor tachoja.De most megyek és szétszedem!
(#) botesz hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Na a helyzet a következő.Szétszedtem a motort és beleraktam a fotókon lévő forgót a saját állórészével.Az Eredmény?Megy ahogy kell.Nem sokat erölködik jó a dobfordulat és végigment a program.

Köszönöm mindenkinek aki segített!!!
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Örülök neki,hogy sikerült!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Hát még én.Mostmár csak a dobcsapágyakat kell kicserélni mert szerintem kezdek a szomszédok agyára menni ezzel a géppel olyan hangos.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
De a seregélyek ellen viszont jóóóó!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Ja.Meg a szomszédokat idegesíteni.Szerencsére nem a saját gépem.
(#) Bumlista hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok!
van egy Fagor innovation 1fet-107 típusú mosógépem, és a hiba amit produkál : elindul a mosás ajtó bezár, víz beereszt majd felpörög a motor, és megáll csak villog a mosás jelző lámpa majd kb 20-30 mp múlva leereszti a vizet és átvált az end-re mintha végzett volna. A szénkeféket ellenőriztem azok rendben vannak ahogy olvasgattam a fórumot amiket irtatok más mosógépeknél de itt minden okénak látszik. A fordulatszabályzóra gondolok még, de azt nem tudom hol van a motoron nem igen szereltem még ilyen mosógépet, csak a régi orosz vjatkát az meg igen egyszerű szerkezet volt ehhez képest.
(#) botesz válasza Bumlista hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Valószínűleg a tachogenerátorral(fordulatszámérzékelő)lesz a gond.Az a motor elején van 2 drót jön ki belőle.Vagy szakadt a tekercs vagy le van esve a motor tengelyéről a mágnes.Ha ez is ok akkor panel vagy kontaktosak a drótok.
(#) dani vince hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok.
Adott az alábbi Indesit panel,a motor csatlakozó átéget a tahó és az állórész egyik szála között.Segitségeteket kérem az alábbi alkatrészek értékének azonositásában. R1,R3 ellenállás, D2 dióda és a hátoldalon látható smd.
A fáradtságot előre is köszönöm.
Következő: »»   306 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem