Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   349 / 580
(#) Keeperv85 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Megpróbáltam, de én adtam fel hamarabb. Kivettem a nagy (13-as) csavart a motor mellett, de nem engedett semerre a felfüggesztés, biztos beállt már valamilyen szinten. Nem feszegettem, nem akarom hogy esetleg a kolléga darabokban érje, ha nem tudom összerakni. A másik ötletem a dobközép 11-es csavar lett volna. Na ahhoz ember is kell, nem csak ilyen puding mint én, mert az aztán meg van húzva. Fogtam most egy csövet a kulcsra, de még így sem mozdult. Viszont a motortengely enged valamennyit a szíjban is: érzetre könnyen jár, nem tűnik megszorultnak. Ellenben a dobcsapágyakkal, amik most így hogy ~1 hete áll a gép durván kezdenek befogni…
(#) yulo5310 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A dobcsavart mi sem egyedül szedjük le,néha még a ruszki krova is nyög Én arra gondoltam,hogy leugrasztod a szíjat,és beindítod a motort!
(#) Keeperv85 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Tartok tőle, hogy utána nem tudnám feltenni, szóval most még békén hagytam. Megvárom én azt az árajánlatot... Azt hiszem elmegy a kedvük a családtagoknak az ilyen fajta akcióktól ezek után…
(#) yulo5310 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Mit gondolsz,mi hogy cserélünk szíjat!? Van annyi rugalmasság bennük,hogy ezt kibírják!
(#) Keeperv85 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Gondolom ráhúzva. Én most inkább nem kokcáztattam még, mi lesz ha mégsem akaródzik visszamenni...
(#) zoly15 válasza zoltantorok90 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Nekem is volt ilyen hiba, ilyesmi készüléknél. A Fűtőszál reléje volt beégve. Akkor kidrótoztam egy 16A-es relét neki, azóta működik (3 éve).
(#) botesz válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 / 1
 
Nem akarlak lenézni de ha ennyire bátortalan vagy inkàbb hívj egy szakit.
(#) Keeperv85 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nem bátortalanság, de a szaki bármelyik ünnep utáni napon beállíthat, mert már hívták a tudtomon kívül... Így meg nem akarom szétkapni, mert kitudja mennyi idő, mire sikerül összerakni. Nem túl nyerő párosítás azzal fogadni, hogy: "hát én már szétszereltem ám...". Ha elmegy és nem vele csináltatom, akkor lebontom ennél jobban!
(#) agyszivacs hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Nevezetesen az LG mosógép centrifugájának fordulatszáma ingadozik, ami korábban nem volt. Természetesen a ruhák sem annyira szárazak, mint amikor normálisan működött.
Tudna valaki nekem segíteni, hogy mi lehet a baj (bajok). Esetleg, ha könnyebben megoldható, akkor szívesen megpróbálkoznék vele.

Köszönettel, István
(#) yulo5310 válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Szerintem a motor tengelyvégről lelazulhatott a tachogenerátor.és össze-vissza küldi a jelet! Vissza kell ragasztani!
(#) agyszivacs válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Váááááu de gyors voltál, köszönöm!
És az jól odaférhető helyen van, nem kell hozzá motort kivenni, remélem. És egyébként egy motor végzi ilyen szerkezetekben a mosást és a centrifugálást, vagy külön motor van erre a két műveletre?
Még nem szedtem szét ilyen eszközt, de epekedve várom.
Köszönöm az ötletet!
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) yulo5310 válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Mindent egy motor végez,a szivattyúzáson kívül. A tacho a tengely hátsó felén van,meg kell mozgatni,ha laza ott a hiba,de lehet laza saru is. Ezeket mind át kell nézni,általában nem megfelelő kontakt adja ezt a hibát!
(#) agyszivacs válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Csatoltam a motor végén levő ház képét, amin látszódik, hogy van egy kupak, ami alatt van - gondolom - a tachogenerátor. Kérdésem, hogy ez a házfedél sérülés nélkül kivehető a házból? Egyébként van a fedélen 3 apró lyuk, azzal tudok valamit kezdeni a levétel elősegítésére? Próbáltam feszegetni, de meghajlott a kb 0,5mm-es lemez. Ha meghajlik simán visszarakható egy kis egyengetés útán?
Egyébként abban a házban van az elektronika és az lazulhatott fel? Érdekes lesz, már látom, ha ragasztani kell. Ha esetleg oldható kötéssel van a tengelyvéghez erősítve, akkor kicsit könnyebb lesz visszafogatni.
Valami ötlet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) zolika60 válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Feszegesd ki nyugodtan, egy kis egyengetés után mehet vissza. Persze csak ha szükség van erre. Inkább a tengelyen lévő mágnes szokott megrepedni és elforogni a tengelyen. Először azt nézd meg rendben van-e.
(#) yulo5310 válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Ha stabilan áll,akkor nem biztos hogy ott a hiba! Forgasd meg a motort, 0-6 voltig váltófeszt tudsz mérni,ha van akkor máshol van a prücök. Mindent átnézni!(csatik,vezeték,panel)
(#) botesz válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Az ékszíjjat sem ártana megnézni lehet hogy megnyúlt.
(#) agyszivacs válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a tippeket!
Tegnap, hogy felfordítottam, megmozgattam a csatlakozókat, mást egyelőre nem tettem vele, majd visszafordítás után elindított a párom egy centrifuga programot, ott teljesen jól működött. Ma mosni fog a kedvesem, kiderül, hogy csinálja-e a dolgát rendesen, vagy rosszalkodik még. Majd referálok, hogy tanulság legyen mindenkinek.
Addig is köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) agyszivacs válasza agyszivacs hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a csatlakozók megmozgatása meghozta az eredményt, tegnap teljesen jól működött, nem ingadozott a centrifuga sebessége. Ezek szerint érintkezési nyűgje folt valamelyik csatlakozónál.
Köszi mégegyszer mindenkinek minden tippet!
(#) mzsolt04 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Eudora EuroNova 600 (EU 352/06) mosógép panel javításában kérnék segítséget.
A gépet beázás miatt szétszedtem, és a panelon 2db égett alkatrészt találtam, amit nem tudok beazonosítani, mivel sajnos rajzot nem találtam róla sehol. Kérdezném a hozzáértő kollégákat, hogy esetleg tudják-e, a kérdéses ellenállások értékét? (R59-R60)

Előre is köszönöm!

Üdv :Zsolti
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok.

Hotpoint Ariston mosogatógép 3 hibakóddal leál, valaki nem tud infót a hibakódról ?
(#) yulo5310 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Nekem itt azt írja,a szivattyú lassan termeli ki a lúgot az üstből!
(#) benji13 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Sziasztok!! Van 1 AEG-mosógépünk,a dobba raktam be a culát, és RÁZ!!! Bármi fémhez érve,a gép RÁZ!!! De a mosás végig megy. Mi lehet a probléma? AEG 72720.
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ott akár víz is kerülhetett a motor,vagy a fűtés vezetékekre,de leginkább zárlatos zavarszűrő kondira gyanakszom(egy kis kondi 3 kivezetéssel,240 V).
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Hali.Ez a kis kondi,mere található a gépben?
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Rögtön a bemenő vezeték végén!
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A 240v bemenő végén,vagy a panelra megy??
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Abemenő végén,egy bébi elem nagyságú kondi!
(#) maszek0005 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ellenőrizd a dugaljat, védőfölded hiányzik!!!!! Először én is a gépre gondoltam, de bebizonyosodott a védőföld hiánya...
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Nos.A bemenő végén 1 nagy 250v-tos 15a 1,5müfatád plusz/2,kiosztásu 0,02mfarád,nagy kondi van!!És mint 2goliát elem!Más nincs.
(#) benji13 válasza maszek0005 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A főld minden jó,nincs kilazulva semmi!
Következő: »»   349 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem