Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   400 / 580
(#) ezermester1 válasza pocok2000 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
A panelon keresd a hibát.A motormeghajtás visszacsatoló áramkörében van szakadás.Én találkoztam már ilyennel. A tachogenerátor visszacsatolását kövesd.
(#) Dino71 válasza ezermester1 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Hát ezt mondom én is.Szerintem is ott kell keresgélni
(#) pocok2000 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Tudtok ehhez a géphez valaki adni kapcsolási rajzot? (Indesit inex xwe 71252)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2016
(#) Dino71 válasza pocok2000 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Hát én nem találtam hozzá. De mihez kell? A vez.panelről úgyse lesz. A tcho jelét/útját végig kell vizsgálni a nyákon.Ott lesz a hiba.
(#) pocok2000 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Átnéztem , de nem találtam szakadást.
(#) Dino71 válasza pocok2000 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nem csak szakadás lehet.lehet tranyo,kondi,dioda ellenállás,Bár mi elszállhatott.Végig kell méregetni minden alkatrészt.
(#) Josi777 válasza pocok2000 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A tacho jeladó mágnese elforog a tengelyen. Ragaszd rá.
(#) hobbi1 hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!
Privileg 525s típusú mosógépemben 5 évvel ezelőtt szénkeféket cseréltem,a gép eddig működött de most ha elakarom indítani bármely programon a megfelelő led világít 10 másodpercig majd kialszik. A gép semmit nem csinál.Mi lehet az oka? Köszönöm előre is a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) hobbi1 válasza hobbi1 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ha valaki elektromos rajzzal és használati utasítással tudna segíteni megköszönöm.
(#) palko0125 válasza hobbi1 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia!
Elsősorban az elektronika tápegységét ellenőrizd, hogy stabil e. Keress elkókat a panelen, púpos, kiszáradt. Elkókat cseréld és próba.
(#) stenglt hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Szervusztok !

Adott egy Whirlpool AWT2250-500 típusú mechanikusan vezérelt gép. A víz melegítésnél adódott olyan probléma, hogy a rövid programoknál nem melegíti fel eléggé a vizet 40 fok helyett kb. 25-nél már lép tovább a programkapcsoló.
A rajzát nézve nem találtam benne lépésgátló kialakítást.
Hogyan oldják meg a fűtés ideje alatt a várakoztatást míg el nem éri a beállított hőfokot a víz ?
(#) palko0125 válasza stenglt hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia!
Úgy tudom, hogy a fűtés ideje alatt nem hajt a pr.kapcsoló motorja, majd a hőfokszabályzó kapcsolja a motort, miután elérte a hőfokot. De ez nem tuti.
Vedd nagyobbra a hőfokot, lehet már a szabályzó egy kicsit "eltolódott".
(#) stevepapa válasza stenglt hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A fűtés idejére lekapcsolja a programkapcsoló motorját. Ebből kiindulva valószínű, hogy a hőfokszabályzás hibás.
(#) stenglt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
stevepapának is

A kapcsolási rajzból úgy veszem ki hogy nem áll le a programkapcsoló a fűtés idejére.
(#) fater 59 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
sziasztok!
(sos) Polar Pwa 1027/2 mosógépről van szó
Híba leírás: Beindulás után elindul az első (1-2) forgás kiss szünet (2mp) majd forgás helyet híbaüzenettel áll meg. A felső 5db lámpa a 2-dik kivételével kigyúlad, szervízkulcs pirosan villágít.
Fűtőszál már 2-szer cserélte a szerelő 30000ft már eldobtam.Segítsetek köszi.
(#) botesz válasza hobbi1 hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Ajtózárat ellenőrizd hogy bezár e.
(#) botesz válasza fater 59 hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Az pedig vagy testzárlatos fűtőbetétet vagy vízszintszabályzót jelent!Ha a betét jó akkor szabályzó csere.
(#) fater 59 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
köszi botesz!
de hogyan nézem meg a fűtőbetétet, és a vízszintszabályzót.
(#) fater 59 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Kedves segítők!
Valami szakirodalmat a javításáról ha tudnátok, hol találom. (Polar PWA 1027/2)
(#) vargaf válasza fater 59 hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Szia!
Például innen:
Polar PWA 1027
Üdv.: Feri
(#) hobbi1 válasza fater 59 hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Fater! A szénkeféket megnézted?
(#) hobbi1 válasza botesz hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A zárat nem tudom mérni mert nem tudom hogy hova van kábelezve a kapcsolóhoz meg nem férek hozzá. A fűtőtest mellett van egy érzékelő az mi lehet? Rajz hiányában nagyon béna vagyok.
(#) pocok2000 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sajna még mindig várat magára a javítás. Közben utána jártam , kiderült, hogy a csapágycsere sem leányálom, mivel ragasztott csapágyazása van.
(#) fater 59 válasza hobbi1 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
igen megnéztem. lehúztam a cekászról a vezetéket, és egy külső cekászra ideiglenesen rádugtam a két vezetéket. ugyan az a hibajelenség. Persze a külső fűtőbetétre nem kapcsoltam földet és nem ért a mosógéphez. Szerinted így kizárhatom a fűtőbetétet.
(#) hobbi1 válasza fater 59 hozzászólására (») Feb 1, 2016 / 1
 
Ha a külső fűtőbetét nem zárlatos és nem szakadt akkor kizárható.
(#) Dino71 válasza pocok2000 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Mi ragasztot?? Maximum a dob van össze hegesztve. De azt is meglehet csapágyazni csak tovább tart egy kicsivel. De először az elektronikát nézd végig mert amíg rossz addig nem sokat érsz a csapágyazással.
(#) botesz válasza hobbi1 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Rajzot pedig ne keress mert bem lesz hozzá.márpedig feküdj neki és keresd ki hogy melyik az ajtóé.a betét mellett pedig nagycvalószínűséggel az ntc t látod.
(#) Josi777 válasza fater 59 hozzászólására (») Feb 1, 2016 / 1
 
A szintszabályozót úgy tudod ellenőrizni, hogy lehúzod a vezetéket róla és az 1-2-3-as pontokra menő vezetékekre ráraksz egy váltó kapcsolót úgy, hogy az 1-es pont a közös (1-2 vagy 1-3 pontokat köti össze). Ha nincs kapcsolód, akkor összekötöd az 1-2-es pontokat és úgy indítod a gépet. Elvileg el kell kezdenie a vízvételt, aztán ha hagyod tovább, akkor hibával leáll (ne várd meg). Ha ez történik, akkor szintérzékelő csere. Nem drága alkatrész.
(#) Josi777 válasza stenglt hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Az a "trükkje", hogy nem várja meg a felfűtést. Ha rövid programot állítasz be, akkor csak addig fűt, függetlenül attól, hogy elérte vagy sem a beállított hőfokot. Akkor van még ilyen hiba, amikor megemelkedik a vízszint a légcsapda (légsűrítő) keresztmetszet szűkülete miatt (magyarul elszappanosodott).
(#) renegat74 hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Sziasztok!Zanussi ZWG 1100M mosógép E60 hibakódot ad.Tud valaki esetleg segíteni?Semmi konkrétumot nem találtam.A hibajelenség az,hogy többször is neki készül a gép a centrifugálásnak,de a motor hirtelen felpörög mintha a tacho szakadt lenne...
Következő: »»   400 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem