Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   407 / 580
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Igen, zörgött ez is, és a másik oldalon levő is. Ez most lett melegítve, szóval ez már nem zörög de mindenféleképpen cserés...
(#) yulo5310 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szerintem pici pénzért már kaptál volna egy újszerű motort vagy forgórészt!
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Nagy lehúzóval próbáld csapággyal együtt lehúzni. Úgy, hogy melegíted rendesen a szíjtárcsát.
(#) geforce88 hozzászólása Márc 10, 2016 /
 
csapágy házba kettő csapágy van! egyik ki jött a másik nem! hogy kell ki venni?
(#) Mircsof válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Lehet, sőt valószínű, de ezzel már nem sokra megyek. Lényeg le kell szedni a szíjtárcsát valahogy, és aztán kicserélni a csapágyat. Ehhez már kaptam tanácsot, majd meglátom hogy sikerül.
Lehet találok helyben is valakit aki leszedni, és vissza is rakja. Ha nem akkor még mindég ott a posta...
(#) stevepapa válasza geforce88 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Az üstházban maradt az egyik, gondolom. Óvatosan, egy seprőnyéldarabbal kiütöd.
(#) yulo5310 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Én elég sok ilyen motort építek be mini esztergába,úgy tudtam csak leszedni a hosszbordás tárcsát,hogy millis lappal felhasítottam az oldalát,és akkor is nagyon ragaszkodott a tengelyéhez! Úgy hogy azóta inkább már rajta hagyom,és arra gyártok ékszíj tárcsát.
(#) stevepapa válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Ha rajtahagyod, hogy veszed le a csapágyat?
(#) yulo5310 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Sehogy,ezek nagyon ritkán mennek tönkre(nálam már 7. éve megy napi 4-5 órát a gép),persze víz nem éri csak olaj v emulzió. Ha töntkremegy irány a méh,és veszek másikat,most is figyel a polcon 5 db.
(#) stevepapa válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Így könnyű Inverteres is van ?
(#) yulo5310 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Nincs,ezek mind kefés motorok. Azért mert ezekhez feltudom használni az eredeti fordulat szabályozójukat a gépeknek. Az állandó mágneses motorjuk nagyon gyenge,hamar orra bukik.
(#) palko0125 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szia!
Én esztergáltattam egy csomó ilyen tárcsát (fillérekért megcsinálták). Az eredetit flex-el vékony koronggal hosszába átvágom, majd kap új tárcsát.
Üdv, Palkó.
(#) zoz11 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Minek azt szét vagdalni???? Rendes lehúzó kell hozzá, és kb 25másodperc és lent is van.
Heti szinten 10-15darabot is sokszor megszerelek, így már egy párat csináltam.
Melegíteni nem szabad, mert egy elég érdekes porkohászati úton készült anyag, így ha melegíted akkor inkább csak "ragad" a tengelyre....
Ha pedig "sima vasból" van akkor sincs értelme melegíteni mert a tengely is az....
Esetleg vissza tenni egyszerűbb melegen.
(#) palko0125 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Én csak azt írtam, hogy én hogy csinálom. Több "rendes" lehúzót széthajtottam már ilyen tárcsa lehúzással.
Nekem ez a módszerem és tuti.
(#) stevepapa válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Küldök néhány példányt, befizetek, ha azt egy sima körmössel lehúzod. Melegíteni meg ésszel kell, gyorsan, nem szétégetni.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Sem lehúzó sem melegítés nem kell neki hanem egy rendes prés.Kollégámnak az van és fél perc alatt leszedi vele a szíjtárcsát is.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Ezt írtam az elején, csináltam 2 tonnás olajemelőből, különböző átmérőkhöz. De sokszor a 2t-s igen gyenge volt. A prés készítése előtt volt minden. Sajnos nem mindenhol van megfelelő eszköz, hiába írják az "okosok", hogy mi kell hozzá Persze az, ha van, ha nincs meg ott a fejed, gondolkodj
(#) Mircsof hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat, megfogadva, és kicsit átgondolva őket íme az eredmény.
Szerintem a neheze meg van lehet összerakni, és örülni az eredménynek.

CAM00320.jpg
    
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Na ugye, hogy ugye
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Összeraktam, úgy tűnik minden rendben, Kicsit hangos egyenlőre ezzel a 2 új kefével, de remélem hamarosan bekopik. A centrifugát még nem akartam próbálni had tekergesse a dobot addig is kopnak valamennyit.
Szerintem rendben lesz, de majd az idő megmondja.
(#) HA5AWS hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok!
A problémás eset egy INDESIT WIDL 106 EX gép. Az utolsó mosáskor az egyébként egy órás program két óra múlva sem akart leállni. Gombokra nem reagált, így kihúztam a konnektorból. Bedugás után nem lehet bekapcsolni. Nem reagál semmilyen gombra, bekapcsolást jelző LED nem világít. Amit néztem: hálózati vezeték ép, a panelra a feszültség eljut. Az 5V-os tápegység működik, kondenzátorok szemrevételezve jók, nem púposak. Szétbontva forrasztási hibát égést, egyéb eltérést nem láttam. A panelről alkatrész szintű kapcsolást nem találtam, csak a szervizmanualt az elektrotanyán. Kérném segítségeteket, merre induljak. Relék érzékelők, vagy elektronikán keressek hibát?
Köszönöm a segítséget: Gábor
(#) Josi777 válasza Tetye hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Idézet:
„Baja nyilván nem lesz tőle,”
DE. Csak most szerencséd volt. Ha egy ilyen motor áramfelvételét látnád egy próbapadon, tuti megesküdnél, hogy többet ilyet nem csinálsz
(#) Josi777 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Szinte biztos, hogy panel hiba. Én a helyedben elküldeném bevizsgálásra a Merza Petihez.
(#) VIM hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok! Volt egy régebbi meghibásodás ezzel az AWE 7629 géppel. ITT sikerült is megoldani ezt a problémát. A kérdésem az volna, hogy a táp résznél lévő LNK304PN kapcsolásszabályozó IC esetleges 305-re való cserélése és a hozzá tartozó alkatrészeket is ehhez igazítva, jobb egységet lehetne e elérni az IC jobb paramétereit figyelembe véve. A mosógép táp része kb. 3 évet bírt ki és most ismét mindent cserélni kellett. A két 4.7µF 400V-os kondenzátort is cseréltem, mert az értékei talán már nem az előírt nagyságú erre az időtartamra, mert a mellette lévő 1W-os "fusible resistor", ellenállás bizti, fűtögeti és kiszáradhatott. A most beépítésre kerülő példány már hosszabb lábbal és elemelve került a kondi mellé a panelra. Tehát a kérdés az volna, hogy nem volna e jobb a 305-ös változata ennek az IC-nek ebbe a tápegység részbe, mert elég gyengécskének tűnik amit már mások is észre vettek ahogy utána számoltak a miliamperoknak. Most éppen megy a gép de hogy megint meddig tud üzemelni ezzel a táppal az rejtély. Végül is ha csak 3 évente kell benne ezeket az alkatrészeket cserélni az talán még beleférne a karbantartás címszóba.
(#) botesz válasza VIM hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Ezt a Whirlpool nál nagyon ügyesen kitalálták mert sokan ezért kidobnak egy komlett gépet.Ez egyértelműen szándékos élettartamrövidítés.Szerintem ha az IC paraméterei megegyeznek azzal a kivétellel hogy több áramot bír akkor szerintem belerakhatod.
(#) zoz11 válasza VIM hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Tegyél bele LNK306 ot, probléma menetesen bírja.
(#) VIM válasza botesz hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszönöm. Nem nagyon értek hozzá csak azt csinálom amit mondanak vagy ésszerűnek tűnik a megoldás. Az LNK304 leírásában (302, 304, 305, 306) ha jól látom mind ugyan olyan elrendezésű bekötésűek csak az áramköri terhelhetőségük más. A nagyobb szám nagyobb terhelhetőséget bír. A 304P-s az 120mA a 305P-s már 175mA-t bír. Ha az IC soros áramköri elemei is 120mA-re vannak tervezve legalább azok cseréje könnyebb volna mint azt a hét lábat is kiforrasztani. Talán akkor ezt ki fogom próbálni, hogy 305P-t fogok berakni legközelebb és az induktivitást is a nagyobb 470uH/120mA tekercset fogom beépíteni ami nem fogja ugyancsak fűteni a kondenzátorokat a 27ohmos ellenállással együtt amik körülveszik az egyik elkót és kiszárítják. A gyáriban magas, hosszúkás kivitelűek voltak berakva ezekből és a tövébe volt applikálva a "fűtés" az ellenállással. Okkos megoldás!
(#) maci80 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan embert keresek aki tud panelt javìtani. Whirpool mosògép panel. A hiba kòd alapján szivattyù panel hiba. Kis feketedés látszik is a panelon.
(#) uniman válasza maci80 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Hello!
Az a kis "feketedés" csak egy kis elektrosztatikusan odatapadt porlerakódás...az egyszerűen eltávolítható. Ilyen kis mennyiségben nem nagyon okoz problémát.
Panel/mosógép típuszámot sem ártott volna leírnod...
(#) maci80 válasza uniman hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Panelon lévő szám l1782 mosógép tipusa AWE6516 service szám: 859365110060
Következő: »»   407 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem