Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   406 / 580
(#) Bobika79 válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
A víz beeresztőnél a szelepnél kiszakadt két vezeték az okozhatta a problémát?
(#) kadarist válasza Bobika79 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Okozhatta.
(#) nedaerika hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
westwood mosogepem van, teletolti a dobot es a viznyomas nem all le.tehat nem kezdi forgatni a dobot.viszont ha centrifugara teszem akkor kezdi forgatni a dobot.mi lehet a baja?
(#) Josi777 válasza nedaerika hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szintszabályozó rendszerre utaló jelenség. Először a légsűrítőt ellenőrizd. (hiba leírásakor tanácsos a gép pontos típusát is feltüntetni)
(#) atika 0475 hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
üdvözletem mindenkinek. segítséget kérnék... egy 3-4 éves indesit iwb 6165 mosógép olyat produkál,hogy áramot kap, 4-5 percig világítanak a gombok rajta, aztán kapcsolnám be on/off gombal, és semmit nem csinál. kihúzom a falból 10percre, utánna visszadugom megint jó...és ezt ismétli ..előre is köszönöm ha valaki tud tippet adni hogy merre kutakodjak. panelnál gyanakszom valamire.....
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) zolika60 válasza atika 0475 hozzászólására (») Márc 9, 2016 / 1
 
Nem vagyok profi ebben, de mintha visszább olyat olvastam volna, hogy ez a tápegység problémája. Első körben abban cserélnék kondenzátorokat.
(#) Moderátor hozzászólása atika 0475 hozzászólására (») Márc 9, 2016
 
Minden felhasználónkat arra kérünk fogadja el, hogy a Hobbielektronika.hu fórumán - más fórum oldalaktól eltérő módon - a magyar nyelvünkkel szembeni tisztelet jegyében magyarul, helyes mondatokkal és az interneten terjedő "MSN és facebook szleng" nélkül kommunikálunk, és ezt minden esetben elvárjuk és megköveteljük.
VII. Nézzünk szét. Mielőtt kérdést teszünk fel a fórumban, használjuk egyrészt annak keresőjét, másrészt pedig az internetet. Google, Yahoo search, MSN search bármit... Nagy valószínűséggel találunk választ.
X. Mint minden új helyen ahova kerülünk, a Hobbielektronika.hu-n is kötelező megismerni a helyi szokásokat. Olvasd el a használati útmutatót, a szabályzatokat és ismerd meg a közösség saját szokásait mielőtt megnyilvánulsz.
XIV. Mindent a megfelelő helyre! A fórumban a hozzászólások és a témák kategorizálva vannak, így mielőtt írunk valahova, ellenőrizzük le, hogy a megfelelő helyen tesszük-e ezt.
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) atika 0475 hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Tisztelt moderátor mi a pontos probléma velem, nem értem????????????? várom válaszát!!!!!
(#) zolika60 válasza atika 0475 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A kék csíkos hozzászólásban olvashatod.
(#) lóri válasza atika 0475 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Amikor írtad, hogy köszönöm, kis k-val írtad, holott a kék részben kérték, hogy tiszteljük meg egymást a nyelvtani szabályok betartásával.
(#) Mircsof hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Zanussi ZWF185W easy iron gépről szeretnék kérdezni.
Hibajelenség az, hogy pl a videón látható állásban nem akar centrifugázni, a víz szivattyú megy végig, de a dob meg se moccan.
A kézikönyve szerint a motor a tettes, de nekem nem ennyire egyértelmű a dolog, mivel a motor lassú fordulaton működik. Tudom ez még nem jelenti azt, hogy a motor jó, mivel többféle bekötéssel is rendelkeznek ezek a motorok.
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával, és merre érdemes keresgélnem, motor, vezérlő?

CAM00304.jpg
    
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A szénkefe kopása is okozhatja, ha szénkefés.
(#) Gabó válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szénkeféket nézd meg, meg esetleg a csatlakozásokat pucold át, és a szénkefeport is fújasd ki.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Oké akkor megnézem a motor állapotát.
Köszönöm egyenlőre! Írok ha jutok valamire.
(#) Moderátor hozzászólása atika 0475 hozzászólására (») Márc 9, 2016
 
9:22-kor feltetted ebben a témában a kérdésed, majd 9:34-kor ugyanitt, ugyanazt a kérdést még egyszer. 9:44-kor nyitottál ugyanennek a kérdésnek egy külön témát feleslegesen.
Nem használsz nagybetűket a mondatkezdéskor, mondatvégi írásjeldömpinget érthetetlen okból kifolyólag viszont igen.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Rátapintottatok a lényegre.
Szerintetek a szénkefe csere megoldja?
Nyilvánvaló számomra, hogy a szénkefe hibás a kérdésem arra utal, hogy centrifugázni nem akart ugyan, de a dobot mikor utoljára néztem még forgatta...
Az elektronika is látott már szebb napokat..
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A lényeg, hogy a laikust megtéveszti a motor egyéb programokon való működése. A motor áramát az elektronika figyeli, rossz kontaktnál (kopott kefe) hibát észlel. Ezért nem forgatja a dobot, cenrtinél nagyobb áramot kellene felvennie. Az indításnál kiderül, hogy ez nem lehetséges. Ezért a továbbiakban nem indítja el a motort.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Értem köszönöm!
Így már világos, nem tudtam hogy figyeli a motor áramát!
Keresek kefét bele, aztán meglássuk.
Köszönöm mindkettőtöknek!
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Várom a "látást"
(#) yulo5310 válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Első blikkre rövid a szénkefe!
(#) Tetye válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szerintem is.
Amikor nekem ezért megállt, megforgattam 180 fokot és még ment 2 hónapot..
(#) yulo5310 válasza Tetye hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Hát!,bátor dolog volt élével betenni a kefét!
(#) Tetye válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Csiszoltam azért rajta picit, de muszáj volt. Hiba keresés... azóta már van új kefe.
Baja nyilván nem lesz tőle, nem KW-ok folynak.
Meg kb pár 100 fordulat alatt leeszi majdnem egyenesre megint.
(#) yulo5310 válasza Tetye hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szorult helyzetben én is nagyon kreatív tudok lenni!
(#) Mircsof válasza Tetye hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Anyám borogass! Ezt fájó volt olvasni. Főleg addig még azt hittem csiszolatlanul "hegyesen" raktad be fordítva.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szia!
Szivás ez az egész mosógép... Vettem csapágyakat, vettem szénkefét is.
De a szíj felőli oldalon nem bírom leszedni a csapágyat a szíjtartóval együtt. A csapágyat önmagában sikerülne lehúzni, de a szíj vezetője nagyobb átmerő, és meg se akar mozdulni.
Görbül a lehúzó.... Esetleg valaki leirtatná a tapasztalatát, hogy ö hogyan szedte le azt az oldalt.

CAM00314.jpg
    
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Sajnos az amiről írsz az a tárcsa. Kínszenvedések, és melegítés közepette leszedhető. Most mondom irgalmatlanul rajta van, kb 3 tonnás nyomással van rásajtolva. Spec tokot építettem ezekhez, és kis olajemelővel szoktam kinyomni.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Had ne mondjak csúnyát... Ki tervezte ezt?!?!?!
Akkor ezt megszívtam szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
(#) geforce88 hozzászólása Márc 10, 2016 /
 
Üdv segitségre lenne szükségem!! elin wn26 AAA mosógépbe hogy kell csapágyat cserélni?
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szinte az összes lapos szíjas ilyen. Nagyon zörög a csapágy?
Következő: »»   406 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem