Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   438 / 580
(#) sztmiki hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Indesit Wisl 85x mosogép nincs hiba kod csak a programoknak soha nincs vége.csak mos és mos.
Vezerlő panel hiba lehet?
(#) botesz válasza sztmiki hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Vagy nem fűt.
(#) botesz válasza tfrank hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Itt már kitárgyalták: Bővebben: Link
(#) kérdező hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Mosógépet szeretnénk venni, de lehetőleg olyat, amiben nem kefés motor van.
A Whirpool AWE 50210-es gépben milyen motor van?
(#) palko0125 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
Ebben kefés motor van, sőt mostanság nehéz találni olyan gépet, amiben nem kefés motor van. Az LG meg az Indesit gyárt olyan gépeket, amiben direct drive van (BLDC motor) vagy inverter van benne és sima rövidre zárt forgórészű motort hajt.
Ezek kefe mentesek. Ilyenek között találsz olyat. Nem tudom, hogy a whirlpool gyárt e "kefementes" gépeket.
Üdv, Palkó.
(#) kérdező válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Az inverteres hajtású rövidrezárt forgórészűre gondoltam. Főleg azért tartok a keféstől, mert nem tudom, mennyire lehet benne cserélni a kefét.
Egyébként se tartom jó ötletnek nedves környezetben a kefés motorokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) sztmiki válasza botesz hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
a fütés az ok
(#) botesz válasza kérdező hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Amit írsz egyenesen baromság.Minden kefés motorba lehet a kefét cserélni és garantáltan olcsóbb mint egy inverter modul 50ezerért.Egyébként van a whirlpool nak is zen néven fut a dolog de én nem ajánlom drága és rossz is.
(#) mucsa válasza mucsa hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Sziasztok.
Tudom hogy általában akkor nincs válasz egy bejegyzésre, ha badarság(ot írtam), de mégis szeretnék segítséget a mosógépemhez:
1.) valaki tudna szerezni nekem kapcsolási rajzot vagy szervízkönyvet a fenti géphez?(sokat kerestem de ehhez nem találtam)
2.) arra az esetre hogy téglásítottam a panelt - tud-e valaki szerezni, használt is megfelel, sőt az jobb.
Ráadásul van olyan érzésem hogy ezeket rossz helyre írom, de nem akarom minden topikba ugyanezt külön(kapcsi rajzot keresek, alkatrészt keresek, na meg segítséget is elfogadok)
Szóval röviden: modik: bocsi ha hibádzok, fórumtársak: segítsééég!
Köszi előre is.
(#) tavarnai hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Üdv.szeretnék némi segítséget Whirlpool 8122 géppel kapcsolatban,F06 hibát jelzett,de a motor jó,viszont
a programok a centrizésnél elakadtak,a panel megnyomásával viszont tovább megy,kivettem a panelt és egy részen szenesedést találtam,elegendő újra forrasztani,vagy cserélni is kéne rajta valamit?
Köszönet előre is.
(#) botesz válasza tavarnai hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Ez csak a statikusan odarakódott szénpor a motorból.Simán le tudod törölni.A motor jó alatt mit értesz?Kefék tacho?Csati?Ezeket járd végig.
(#) zolika60 válasza mucsa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
1.) Kapcsolási rajzot találni egy mosógéphez, a lottó ötössel egyenlő valószínűségű.
2.) Próbálkozz háztartási gép bontókban.
(#) tavarnai válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
ez a vezérlő panel fent van a gép tetején,és a motor biztos ,hogy jó,mert a vez. panel nyomkodásával tovább megy és a centrizést végig vitte!Olyan,mint ha kontakt hibás lenne.
(#) botesz válasza tavarnai hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
A a csatikat a panelnál nézd át.
(#) tavarnai válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
ezeken én nem látok semmit....persze megcsiszolom,nem egy ördöngösség,de ennyi lenne?
(#) tavarnai válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Üdv,megcsiszoltam a csatlakozókat a panelen ,és most megy.Köszönöm a gyors segítséget
(#) rossi46 hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni, Samsung mosógép, be dugom és abszolút se kép, se hang, csináltam pár képet s azt szeretném tudni mi a leg valószínűbb hiba szerintetek? A panelen semmi nem látszik.

IMAG0117.jpg
    
(#) Dino71 válasza rossi46 hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Nézzed át a bejövő kábelnél a zavarszűrő kondit nem e robbant fel, vagy a panelon a reléket abból is azt amire autóvil. saru megy.
(#) proli007 válasza tavarnai hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Hello! Azért ezzel a "megcsiszoltam" dologgal csínján kell bánni. Mert ennek, legcélszerűbben egy "szöszmentes ronggyal történő fényesítéssel" kellene hogy jelentsen. Ha tényleg megcsiszolod, lehet hogy most érintkezni fog, de esetleg több kár lesz utána, mint haszon..
(#) tavarnai válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Milyen kárt okozhattam?érdekelne
Üdv
(#) proli007 válasza tavarnai hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
A csatlakozó felülete be van vonva. Ha azt lecsiszolod, akkor a réz vezető oxidálódni kezd és később ez kontakt hibákhoz vezet.
(#) otvenkilenc válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Bizony. ) Általában nagyon vékony aranyréteg van, használva kontaktus védelemnek. Most elcsszoltad az aranyadat ))
(#) merciabc hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna komolyabban segíteni? Vettem egy miele navitronic mosógépet használtan, de egy kicsit átvertek. Amikor megvettem, arról volt szó hogy "csak" a súlyautómatikája rossz, de mikor megjött, kipróbálva még csak meg sem nyekken. Be sem lehet kapcsolni! Az úriember valószínűleg megszüntette a tel.számot, mert ki van kapcsolva!
Na mindegy, bukta volt!
Szétszedtem, főbizti rendben, +és- tápot megkapja a panelen, frontpanelen a mikrokapcsoló is jó(hátha a párától kontakthibás lett), de nem! Kontakt hibát kerestem a panelen és a csatlakozásoknál,de nem találtam! Továbbiakban tanácstalan vagyok, hol keressem a hibát???
(#) botesz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Ha a régi fajta akkor 2 verzió van nem ad át az ajtózár(anélkül meg se nyekken) vagy ami típushiba hogy a dupla szekunderes trafó egyik oldala megszakad.
(#) merciabc válasza botesz hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Szia!
Ebben "már" nem találtam szekunder-trafót, pedig szétszedtem. Vagy van valahol még egy panel benne elrejtve???
Az ajtót ki sem tudom nyitni, míg be nem kapcsol.
Van valami trükkje kinyitni? Mindent lebontottam, körbenéztem hogy lehetne, de nem jöttem rá?!
(#) stevepapa válasza merciabc hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Víz nem maradt benne, némelyiket nem lehet kinyitni míg vizet "érez" Akkor sem ha áramtalanítod-
(#) Tom52 hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Electrolux EWT 1012 9 éves felültöltős mosógépünk centrifugálás közben hirtelen nagy zörgéssel megállt.Hajtásoldali lemezt levéve az ékszíj le volt esve,valamint azt találtam,hogy sajnos a behajtótengelyvég és a dob között már kis terhelés alatt is megszünik a hajtás,valamint belűl a dobban ahova a tengelyvég csatlakozik gondolom,-pár szegecs lötyög .
Ez javitható,vagy másikat érdemesebb venni?
A 9 év alatt mindkét oldali csapágy kétszer volt cserélve,más gondja nem volt.Ha veszek,ugyanilyet vegyek-az esetleges alkatrészfelhasználás miatt,vagy esetleg már tudtok beváltabb típust is javasolni?Lehet elöltöltős is.
Köszönöm előre is segítségeteket!
(#) botesz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Szia a szűrőnél van egy vésznyitó azt kell meghúzni úgy lehet kinyitni mechanikusan az ajtót.Jó lenne ha megadnád a gép típusát is.
(#) fulcsii hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Üdv néktek!
Kérdésem lenne!
Van egy Fagor fch 850-es mosógép. Sajnos a motorja elfüstölgött! Valaki ha esetleg tudna valami pontos tipusszámot, vagy mit lehet bele tenni helyette, vagy bontót, megköszönném.
(#) Gafly válasza fulcsii hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Azt gondolom Te tudsz adni. Valahol biztosan van rajta egy mágikus szám...
Következő: »»   438 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem