Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   440 / 580
(#) kla1 hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Jó reggelt kívánok

A sógornőm mamájának van egy Whirlpool AWM 8105/2 mosógépje ami a következő hibát produkálja: program kiválasztás,elindítás után beindul a leeresztő szivattyú ( szerintem eddig okés) majd a kulcs led elkezd villogni és onnantól kezdve semm... Ajtózár hiba??? Köszönöm előre is a javítási ötleteket.
Szép napot! Üdv: kla1
(#) botesz válasza kla1 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Valamiért nem tudja bezárni az ajtót.
(#) kla1 válasza botesz hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Akkor nagy valószínűséggel az ajtózárral van a gond? 3 vezetékes az ajtózár, ha a zárókontaktust rövidre zárom akkor kitudom szűrni a hibát?
(#) botesz válasza kla1 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Először próbàld meg határozottabban becsukni.Ha nem segít akkor a zárban lévő bimetált kéne megpucolni után valószínű hogy jó lesz.
(#) kla1 válasza botesz hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Az ajtózár lábkiosztását leírnád nekem?
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Egy érdekes észrevétel.
Az ajtó világítására 3 ér megy. Lepattintottam a tetejét, egy kis elektronika van benne.
Van benne valami érzékelő?
(#) palko0125 válasza kla1 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Szia!
Szerintem ez fűtőszál hibára vagy motor hibára utal.
Minden program úgy indul, hogy motort megforgatja 3szor, aztán szivattyú és fűtőbetét ellenőrzés. Ha valamelyiken elakad, hibakódot kellene írjon. Hibakód van?
(#) botesz válasza kla1 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Fázis nulla visszaszál.A sorrendjüket nem tudom gépenként változik.Az elsőt és az utolsót kösd rövidre.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Mindezeket csak azután tudja miután bezárta az ajtót.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Igazad van. Most nézem, hogy "a kulcs jel jezd el villogni." Valami miatt nekem az ugrott be, hogy a szervízkulcs viágít.
Elnézést a félreértés miatt.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Semmi gond engem is beugratott mér ilyennel a kuntsaft.Aztán persze szénkefe plusz betét kombó volt rossz.
(#) patkany hozzászólása Nov 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudtok ebben segíteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2016
(#) palko0125 válasza patkany hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia!
A szelep fel van akadva. Valami apró kosz belemegy (attól függetlenül, hogy van benne szűrő) és nem tud lezárni. Esetleg nem túl nagy a víznyomás!? Próbáld meg egy csavarhúzó nyelével megkocogtatni a szelepet, ez általában segít.
A centrifugálás pedig ha egyáltalán nem megy, elsősorban mérd meg a motort nem szakadt e a cdntri tekercse. Ez sima aszinkron motor. Két tekercselése van, egyik a mosáshoz másik a centrihez.
(#) patkany válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, megnézem mind két dolgot!
(#) Dino71 válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Lehet a kondezátor is veszített már kapacitásából ami a motoron van. Azt is nézzed meg.
(#) palko0125 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Igen azt elfelejtettem. A motor kondiját is ellenőrizni! (14-16uF)
(#) TommyGunR hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata Fagor 1F-4613 mosógéppel.
Lemegy a mosás és utána azt írja ki, hogy "hideg mosás hívja a szervízt." Ezt azóta csinálja, hogy 90 fokon fehérítővel lett mosva vele, és hab kifolyt valahol.
Fűtőszál rendben fűt, de program alatt valószínűleg nem melegít.
Köszi!
(#) Dino71 válasza TommyGunR hozzászólására (») Nov 19, 2016 / 1
 
Nézzed meg az NTC-t és a fűtés relét, hogy átad-e. Esetleg a hab nem e folyt be a csatlakozásokhoz és rossz az érintkezés.
Esetleg a fűtés relé lába nincs e kiolvadva.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) mondi hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Valakinek valami ötlet egy Daewoo DWD-FD 1442 mosógéppel kapcsolatban?
A hibajelenség : a leeresztő szivattyúja állandóan megy ...ha kikapcsoljuk a gépet és vissza akkor is a szivattyú indul és nem áll le.
(#) stevepapa válasza mondi hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Vagy a szintszabályzó ragadt be, vagy a szivattyú triakja, kapcsolóeleme ment tönkre. Első hallásra.
(#) merciabc válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia!
A dob világításnál nincs valami érzékelő?
3 ér megy bele. Van benne vmi kis elektronika.
(#) mondi válasza stevepapa hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Köszi az infót ,lehet tényleg a szivattyú kapcsoló eleme lesz , ma bekapcsoltuk a mosógépet és a szivattyú működött egyfolytában , rá lett rakva a program ürítésre majd az indítás / szünet gombot nyomkodva sikerült le állítani a szivattyút (ezt tegnap is próbáltam de akkor nem reagált erre).
Egy öblítés /centri programnál az öblítés után kikapcsolt a szivattyú, de a centri végén (vagyis program végén) megint "beragadva" maradt.....
(#) TommyGunR hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Köszönöm! Ő lehet a problémás. Vízmelegítésnél kap áramot, de a fűtőszálhoz vezető lábán nem ad tovább áramot.
Tudtok javasolni beszerzési forrást? Neten csak a Betrolkft oldalán találtam 15.900ért. Esetleg bontottat, vagy utángyártottat találhatok valahol? Kicsit sokallom ezt az árat. Vagy szerintetek reális?
Vagy javítható valahogy?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
(#) palko0125 válasza TommyGunR hozzászólására (») Nov 20, 2016 / 1
 
Ez egy hőfokkorlátozó, ha jól tudom. A takaró lemezét (ahová számok vannak írva) le lehet pattintani és vissza kell billenteni az érintkezőt. Ez ha kikapcsol utána nem tud visszaállni.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
(#) botesz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Az szokott gondot okozni de attól még fel kéne élednie.Ott van egy érintkező pár azt kell elhajtani hogy ne érjen őssze de hangsúlyozom hogy ettől még van kijelzés csak max indítani nem tudsz.
(#) TommyGunR válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Hálás köszönet!!!
Már erre jutottam előtte én is, vissza is pattintottam, de most leellenőriztem, és még mindig nem ért össze egy hajszál híján. Most már viszont működik, kap áramot a fűtőszál, és melegszik a víz.
Köszönöm még egyszer!
(#) merciabc válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szétszedtem, kihajtottam, de tényleg semmi...
A panelen a vákuum érzékelő esetleg? Már nem tudom hol keressem hogy felébredjen ez a rom?!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
(#) pont hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok! A sajátom, AEG Lavamat ajtózár már megint elvitte a triakját. Rászántam magam a kiiktatásra, egy 230v-os relét tettem be helyette, ha kapcsol a relé érintkezőjén visszamegy a jel, de most meg ajtózár késleltető hibát jelez. Valakinek valami ötlete, milyen megoldást lehetne alkalmazni, mert ha bármilyen késleltető elektronikát csinálok annak folyamatos áramellátás kell, itt pedig ugye az megszűnik?
(#) merciabc válasza pont hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szia!
Csak belegondolva, hozz ki az elektronikájából egy 12voltos tápot a késleltetésnek.
Szerintem.
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Szerintem meg cserélj zárat meg triakot és utána jó lesz.
Következő: »»   440 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem