Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   449 / 580
(#) Dino71 válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Az elektronikában megnézted a kondikat. Sőt inkább cseréljed egyből.
(#) njozsef77 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Tudnál róla valami lépet küldeni vagy linket
(#) Digitalpimp válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Szia!

Köszi az infókat. Megnézni sajnos nem tudtam még, mert ez ma délelőtt történt, és délre mennem kellett melóba. Csak gyorsan lepróbáltam a centrit meg a leeresztést, meg kicsavargattam a ruhákat. Holnap délután nekiugrok, aztán meglátom merre az arra.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) VIM válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Nem akartam mindjárt az elektronikával kezdeni, de akkor valószínű, hogy a tápegység szűrő kondenzátor nem megfelelő értékű.
(#) VIM válasza njozsef77 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
A tápegység felépítése a képeken láthatóakhoz hasonló és ha a géped panelján ebben az egységben találsz rossz elektrolit kondenzátort azt ki kellene majd cserélni.
(#) jeanluckpickard hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy gorenje elöltöltős mosógépen ami szépen mos végig szivattyuz de centrizésnél egy pillanatra pörög csak fel.a multkor ugyanezt csinálta akkor a tacho generátor saruja csúszott le.visszadugtam és jó lett.most nem ez a hiba de ugyan az a tünet.
(#) zolika60 válasza jeanluckpickard hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Nézd meg a motortengelyen nem lazult-e fel a tacho mágnese. egyúttal azt is nézd meg nem rövidek-e a szénkefék. 1,5-2cm már rövidnek számít.
(#) jeanluckpickard válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Pont most szedtem ke a szénkefét az eggyik 2 cm a másik kb 1.5cm meg ha jól emlékszem visított is valami centrinél
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) papus51 hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek egy CANDY CTY84 típ. mosógépppel kapcsolatban.
A probléma az, hogy centrifuga programban nem tud rendesen felpörögni. Próbálkozik-próbálkozik, lehet hallani ahogyan próbálja emelni a fordulatszámot, de amikor tényleg felpörögne akkor hirtelen kialszik az összes jelzőfény egy másodpercre és visszaesik a fordulat.
Köszönettel veszek minden jó tanácsot.
(#) zolika60 válasza jeanluckpickard hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Akkor ez a baja. A kommutátort polírpapírral csiszold fényesre, de előtte a közöket hegyes eszközzel kapard kicsit ki a szénportól.
(#) zolika60 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Neked is azt javaslom, mint egyel előbb.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) papus51 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsot, ki fogom próbálni.
(#) palko0125 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szia!
Ha kialszanak a fények, akkor becsuklik a tápegység. Puffekelkókat cseréld a tápegységben.
Üdv, Palkó.
(#) Digitalpimp válasza Digitalpimp hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Sajnos a kefe csere nem jött be. Mosáson abszolút nem indul el, ha centrire állítom akkor forog párat de megáll és nem csinál semmit. Betöltés leeresztés megy, leeresztéskor is forgatja a dobot. Innen passzolom a továbbiakat, megy az apróra alkatrésznek, ha valakit esetleg érdekel.
(#) zoszka válasza Digitalpimp hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Nem ismerem a gépet, de nem lehet hogy az RPM szenzor halt be?
(#) papus51 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Szia!
Lebontottam a hátulját. Alul van benne egy panel ami tápegységre (is) emlékeztet. Van rajta hűtőlemezen egy BTB12 típusú tirisztor, 4 db kisebb méretű elkó és egy rakás VDR. Viszont sehol nem látok trafót, sem hálózatit, sem a kapcsolóüzeműekben szokásos ferrit magost.
A panel másik oldalán SMD alaktrészek tobzódnak.
Tudsz erről a panelről valami közelebbit mondani?
(#) palko0125 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Dobj róla egy képet, aztán megnézzük többen is.
(#) papus51 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Közben lehet, hogy megtaláltam a hibát. Ahol a motor fel van erősítve a dob házára ott van egy néhány centis fém cucc. Valószínűleg valami szenzor lehet. Két vezeték megy rá kábelsarus csatlakozással. Nos az egyik kábelsaru rendesen el volt égve és ahogy hozzáértem le is esett a helyéről. Ha más nem ez biztosan okozhatott működési problémákat.
A sarut kicsréltem, most éppen az összerakási fázisban vagyok. Ha kipróbáltam jelentkezem.
Üdv.
(#) palko0125 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Az valószínű, hogy a fűtőbetét. Az is okozhat rossz működést, de az előzőleg leírt problémának nem hiszem, hogy okozója lehet. Mindenesetre próba, aztán meglátjuk. A panelról azért dobj egy képet.
(#) papus51 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Itt a panel fotója:
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Ezen a teljes panel látszik. Ez nem a "tápegység", ez a vezérlő panel. A táp része a nagy kék 1,5 µF kondenzátor, mellette a 4 dióda és a 4 elkó. Az 1,5 µF kapacitás csökkenése hibát okoz, ellenőrizni kell. Cserélni csak azonos kivitelűre szabad.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017

mdl_409.jpg
    
(#) papus51 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Összeraktam.
A centrifuga üzemmód továbbra sem működik, viszont a fűtőkört ezek szerint sikerült megjavítanom. Ez is valami.
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
A motor szénkeféit ellenőrizted ( már írták ), kollektort megtisztítottad? A kollektor réseit kitakarítottad? A tachogenerátor tekercsét és a mágnest ellenőrizted?
(#) papus51 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Még nem.
Most kiforrasztottam a 1.5µF kondit és megmértem: 334nF
Ez nyilván kevés. Most már látom miként oldották meg a tápellátást. Ez a kondi lesz a feszültségejtő tag gondolom, csak így ötöd kapacitással nyilván meghal egy kis plusz terheléstől a tápfesz. Jól sejtem?
Azt hogy csak azonos kivitelűre cserélhető az azt jelenti, hogy bipoláris, 1,5µF és 275V AC, vagy azt, hogy csak ugyanannak a gyártónak a terméke rakható be?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) vargaf válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Azt a kondenzátort cserélni kell. Az új kondenzátor bipoláris, 1,5µF és 275V AC és X2 , "öngyógyító" kivitelű legyen.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) palko0125 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Ahogy a többiek mondják. Csere után menni fog.
(#) papus51 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Kösz mindenkinek. Holnap reggel feladom a rendelést.
(#) kissi válasza vargaf hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Az a kondenzátor unipoláris szerintem, azaz mindegy, melyik lába hova kerül !
(#) palko0125 válasza kissi hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Az UNIpoláris pont nem mindegy, hogy hogyan kötöd. Azt csak egyféle képen szabad kötni, fordítva eldurran. A BIpoláris kondenzátor jó ide, mivel váltakozó feszültségről üzemel.
(#) kissi válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Szerintem nem:
Bővebben: Link
Következő: »»   449 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem