Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1011 / 1384
(#) granpa válasza mmajka hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
"Ha a sima fénycsövek (amik szintén légritkításosak, azaz; nem gáz/neon/ töltésűek ) logikáját követjük"; akkor az élettartam rövidítést (el)követjük (mint ott is). 2 db. sorba, 20W-os fojtóval; az még jó.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2014
(#) mmajka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Mindenképpen 9W os fojtókat akarok vásárolni, csak ha nincs ló jó a szamár is elvet fontolóra vettem.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2014
(#) mmajka válasza granpa hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Köszönöm granpa, fontolóra veszem a tanácsot.
(#) elektros90 válasza mmajka hozzászólására (») Márc 30, 2014 /
 
Én pont ilyeneket használok.
Kaqkk: Ha már megvolt felhasználtam, még egy próbára van. Többet szerintem nemveszek belőle.
(#) every hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
UV led szalagos nyáklevilágító vagy inkább felvilágító :
Bővebben: Link
(#) zenetom hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a NYÁK-Technika működik-e még? Ritkán írok ilyet, de ez most fontos lenne, köszönöm!
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
No valószínűleg működik, csak az email címük megváltozott, invitelről t-onlinera.
Tehát nyaktech@invitel.hu helyett nyaktech@t-online.hu.
(#) every hozzászólása Ápr 5, 2014 /
 
Sziasztok! Itt ahol most vagyok nincsen mosószodám, akkor mi az amivel a Dry fóliát elő tudnám hívni? Mi az ami itthon jó lehet hozzá? Köszi!
(#) pjg válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Jó eséllyel a mosóporok is tartalmaznak mosószódát. Gondolom a bio többet, mint a color vagy a sensitive.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) every válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Már találtam
(#) pjg válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Mit?
(#) every válasza pjg hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
mosószódát, igaz egybe volt kövesedve, de feltörtem és így már lehet jó lesz.
(#) SzT3 hozzászólása Ápr 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Canon ip 4900-om és próbálkoztam vele... ez tud olyat hogy "sikágyas nyomtatás"
és még a panel is be megy alá..
A fejem jelen pillanatban takarítás alatt de próbáltam nyomtatni a panelra és nem folyt össze!!!
Nem lehet valahogy fixálni rajta vajon a festéket? mert akkor baromi egyszerű lenne a dolog
(#) pjg válasza SzT3 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Igen! Akkor baromi egyszerű lenne a dolog.
Állítólag lehet kapni olyan festéket ami tapad a rézre.
(#) SzT3 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Nekem mondom szépen megtapadt mondjuk lehet azért mert kezeletlen rézlap volt és lehet hogy a korrozió szemcséibe kapaszkodott!
Este lesz megint fejem akkor felcsiszolok egy lapot és beleengedem!
Aztán talán sütőbe rá lehet szárítani...
Jaaaj mit fogok kapni az asszonytól...
(#) kaqkk válasza SzT3 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Ez tintasugaras nyomtató ? Ha igen akkor nyomtatás után a panelra szórj egy kevés tonerport , majd "fújd le " a felesleget ami nem tapadt a nyomatra , majd ezután tedd a sütőbe . A sima tintás nyomat egyszerűen leázik ha vízes közegbe kerül viszont a tintába ragadt és megolvadt toner úgy működik mintha felvasaltad volna ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Ezzel a lefújással tessék óvatos lenni. A tonerpor rendkívül rákkeltő anyag.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Ha kint az udvaron fújom és nem egy kg tonerpor van feleslegben akkor nem hiszem hogy túl nagy bajt okozhat , de akár porszívóval is leszedhető a felesleg ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) niedziela válasza SzT3 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Tintasugaras nyomtatóval panelt nyomtatni lehet spec tintával, de az nem jön ki mindenféle nyomtatóból, csak ami nem bublejet. Ez a tinta drágább mint a fotozás + egy idő után megeszi a tintapatront és a fejet mert oldószeres.
Sima tintával nyomtatni lehet, szép is, csak soha nem szárad meg.
Van egy köztes megoldás tintasugaras nyomtatóba lehet kapni, szintén nem fillérekért pigmentes tintát ami rásüthető a panelre. az, hogy sima tintával nyomtatsz aztán toner port szórsz rá, egy hosszan tartó eleve halott ötlet.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Halott ötletnek tartották azt is amikor a lézernyomat felviteléhez a vasaló helyett laminálót ajánlottam.....
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Akkor sok szerencsét
(#) laszlokunstar válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Tudom már találtál, de az archívum kedvéért: Szódabikarbóna hevítésével lebomlik nátrium-karbonátra, azaz mosószódára. Kicsit drágább, de ha nincs...
(#) SzT3 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Szia Kaqkk!
Igen tintasugaras... kipróbálom ezt a toner poros módszert!
Most ért haza a fej!
Mindjárt teszt jön!
(#) SzT3 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Az a lényege hoyg pigmentes festék legyen???
Akkor nincs semmi gont mert a C.I.S. rendszerembe most a fekete és a sárga pigmentes mert szórólapot nyomtatok és erre 10 év a fakulási garancia... ja és olcsóbb mint az eredeti canon patron!

Lehet forradalmat alkotunk???
(#) papus51 válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Nátriumkarbonát
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
A poroltóban szódabikarbóna van? Van 2db 5 kilósom.
(#) laszlokunstar válasza pjg hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Ha :
Idézet:
„“BC porok”: Fő hatóanyaga a szódabikarbóna, és az éghető folyadékok, és gázok oltására alkalmas.

“ABC porok”: Fő hatóanyaga az ammónium-szulfát és ammónium-foszfát, és a szilárd anyagok, éghető folyadékok, és a
gáz oltására egyaránt alkalmas.

“D porok”: Fő hatóanyaguk attól függ, az éghető fémek mely csoportjának oltására alkalmasak.

Ezek alapján talán jól látható, hogy a lakástüzek oltására a legalkalmasabb az ABC típusú oltóport tartalmazó tűzoltó készülék, amely mindemellett alkalmas a háztartásokban található elektromos berendezések tüzeinek oltására is.”

Egy darabig nem lesz gyomorégésed, ha BC por van benne
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) niedziela válasza SzT3 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Ha pigmentes próbáld rámelegíteni. Weben találsz amúgy róla egy halom leírást mások hogyan mit próbáltak.
Idézet:
„Lehet forradalmat alkotunk???”

Forradalmat lehet, de ebben a témában újat nem, mert vagy két tucat bemutató van róla.
(#) ChakaLK válasza every hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
A lefolyó tisztítókban sok NaOH szokott lenni. Ha a fém granulátumot kipiszkálod közüle (mint Hamupipőke), akkor nagyjából tiszta lúg lesz. Kísérletképpen egy kávéskanállal teszel belőle fél liter vízbe, aztán megtudod, hogy mennyire tömény.
Szerk.: Hopszi, lemaradt az utolsó oldal, és már nem aktuális a kérdés :=)
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) kaqkk válasza ChakaLK hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
30% lúgot tartalmaz , de a dry fóliához mosószóda (nátriumkarbonát) kell...
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
Következő: »»   1011 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem