Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1213 / 1385
(#) szili83 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Köszi, én is talán innen rendeltem, és én is préseltem.
nekem néha kell az A4-es méret, mivel csöves erősítőnek általában A4-es méretű panel készül, igaz volt mikor nagyobb volt, akkor 2 lapról vasaltam.
(#) enginerus hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Lidlben most van 6E-ért lamináló.
F****n viszi a nyáklapot.
1600-ért (bestbuy!!) van asztali nagyi.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) pont válasza enginerus hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szerintem a laminálóra, konkrét típust tipusszámot is mondj nehogy valaki alászaladjon valami másnak.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Aktuális szórólapon rajta van
(#) enginerus válasza pont hozzászólására (») Dec 27, 2016 2 /
 
MIvel csak 1 féle van náluk, amíg van, hülyeséget kérdeztél, vagy csak azért, hogy kérdezhess!
(#) enginerus válasza enginerus hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Kérdezhess= szerepelhess.
(#) pont válasza enginerus hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Én nem akarok venni semmilyent, de ha valaki egy-két év múlva végigolvassa a hozzászólásokat nem lesz a keze ügyében sem az aktuális szórólap, és azt sem fogja tudni 2016 decemberében mi volt az az egyféle ami kapható volt, és bevált nyákgyártásra. Ja és neked is kellemes ünnepeket!
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Idézet:
„ha valaki egy-két év múlva végigolvassa a hozzászólásokat nem lesz a keze ügyében sem az aktuális szórólap”


Hát biztos hogy nem is lesz se aktuális szórólap , se ilyen lamináló .Mert már más fajta lesz az biztos .
És általában nem a jövőről szoktunk fogalmazni hanem a jelenről.
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
De pl a vaterán még árulhatja valaki, de hagyjuk, úgy látszik nem akarjuk megérteni egymást....
(#) gerry hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
A Lidlis lamináló!

lami.jpg
    
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Én megértem , de látod csak ennyit kellett volna tenned mint Gerry a sok szöveg helyett.
(#) don_peter hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Srácok gyártásre elküldtem a gerber fájlokat melyet a sprint layout 6.0-ával generáltam le és vissza írtak, hogy az outline állományt is küldjem el. (kontúrvonal, ami alapján körbe kell vágni)
Egy ilyen kiterjesztésű fájlt keresnek: .GKO
Ezt mivel tudom előállítani? Vagy pontosan mi ez?
Ezt a választ kaptam:
Idézet:
„Sorry but here a problem with your Gerber files : there is no board outline/profile. (.GKO)
please check it and re-uploading the correct Gerber files on our site for check again.

Waitting for your prompt reply. Thanks.

PS: Pls be noticed to upload the total Gerber files, which include all layers.”
(#) niedziela válasza don_peter hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Úgy ahogy a többi réteget generáltad.
Outline rétegre rajzolod a körvonalat, aztán létrehozod az outline réteg gerberfájlt.
Kiterjesztés mindegy, bármi lehet.
(#) don_peter válasza niedziela hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Elvileg én is így csináltam, de még is ezt az outline gerber fájlt keresik.
Nem értem miért..

Képet csatoltam.. Jól csináltam?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016

gerber.JPG
    
(#) niedziela válasza don_peter hozzászólására (») Dec 29, 2016 1 /
 
Igen, de az outline rétegen megrajzoltad a panel körvonalát ?
(#) szili83 válasza enginerus hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Átalakítás nélkül? Ha igen, akkor lehet beruházok egybe.
(#) Elektro.on válasza don_peter hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Csak egy hülye tipp.
Nem lehet probléma a fehér layer szín?
(#) Janika. hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Sziasztok! Ezt a videót már biztosan láttátok a youtube-on: Bővebben: Link
Próbálta már közületek valaki? Az alkoholt mivel lehet helyettesíteni? Nem tudom beszerezni, gyógyszerészeti alapanyag, nem árusíthatják.... Köszi! Sziasztok!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) Bakman válasza Janika. hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Gyógyszertárban lehet venni 96 %-os alkoholt.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Mifelénk nem adnak, csak receptre. Orvos meg nem ír fel, esetleg ha jóismerős.
(#) Janika. válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Egyik patikában sem kaptam. Azt mondták nem adhatnak, mert gyógyszerészeti alapanyagnak számít.
(#) attika válasza Janika. hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Az izopropil alkohollal nem jó?
Azt lehet kapni vegyszer boltban, igaz nem olcsó de tökéletes.
(#) niedziela válasza Janika. hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Ez egy fél évvel ezelőtt ki lett csontozva ebben a topikban kicsit előbbre ha lapozol.
Innen kezdődik ez a téma
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) don_peter válasza niedziela hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Persze, különbem nem ajánlaná fel a program a réteget.

Elektro.on: közben végre rá vettem őket, hogy fogadják már el.
Gondolom a megrendelést ellenőrző ügy-félszolgálati csaj nem tudta, hogy az outline.gbr fájl is jó.
Most már gyártáson van..
(#) niedziela válasza don_peter hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Hol készítteted a panelt ?
(#) kaqkk válasza Janika. hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Festékbolt-denaturáltszesz-alkonek hígító
(#) furko válasza Janika. hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Szia!

Én kisérleteztem vele: ITT
Nekem bevált, de! Az ilyen módon felvitt festék sokszor lyukacsos, szivacsos szerkezetű maradt, és le is vált maratáskor. A megoldás erre hogy maratás előtt felmelegíted a nyákot annyira hogy a felvitt festék picit megolvadjon (kb 180°C). Így jobban tapad. Ha kihült, mehet a maratóba. Hitrohigító helyett picit jobb az aceton.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) Janika. hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a segítséget, és az építő jellegű hozzászólásokat! Most már ki merem próbálni, ezt az oldószeres nyákkészítési eljárást. Remélem sikerül hasonló minőséget elérnem vele, mint a vasalásos technikával. Még egyszer köszi! Sziasztok!
(#) don_peter válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Külföldre küldöm ki, mert itthon horror áron gyártják le. (kétoldalas, jukgalvános)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) Robi98 hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Már sokadjára találkozok azzal a problémával, hogy amikor lemezes (nem precíziós) ic foglalatot forrasztok próbanyákba, akkor a foglalat lábai között nem szakadás van, hanem hatalmas ellenállás (több száz kilo ohm vagy akár mega ohm nagyságrendű). Pedig szemmel látható, hogy a lábak között az ón nem folyt össze a forrasztásnál. Ha összefolyt volna, akkor a multiméter szakadásvizsgálója sípolna, de nem sípol ugye mert nem zárlat van köztük hanem ellenállás. Ez rendkívül bosszantó mivel már sokadjára veszi el a kedvemet az elektronikától.

Amúgy az áramkör amit készítek az egy LED mátrix lenne és amikor rácsatlakoztatom a LED-eket az áramkörre akkor a következő történik: a led aminek világítania kell az világít ahogy kell, mellette viszont néhány led is világít nagyon halványan. Ugye azért mert a lábak között nincs szakadás hanem ellenállás van és ezért oda is "folyik" egy kicsi áram.
A mátrix egységben semmi hiba, mert leteszteltem, leellenőriztem. A foglalattal lehet a hiba. A nyáron csináltam egy LED-es futófényt ahol precíziós ic foglalatokkat használtam mindenhol, de ott nincs ilyen probléma. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a lemezes ic foglalat rossz lenne. Hiszen annyian használják.

Esetleg valami ötlet?
Következő: »»   1213 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem