Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   226 / 1384
(#) gulasoft válasza uli hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hát itt többen vizet nem raknak bele, és úgy 2-3 perc a maratás, igaz viszi a vékony vonalakat mint a huzat de gyors.
20%-os sósav épphogy ellepje a panelt, és addig peroxid amig a berakott nyák pezsegni nem kezd. De ez a durva türelmetlen verzió.
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
1 liter? Mit akarsz marni egy literben? Elefántot? Te tényleg raksz hozzá vizet?
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hmmm, az az 1 liter úgy jött ki, hogy rákerestem és bemásoltam. Ez az 1 liter ez olyan, mint amikor egy autónál megadják, hogy egy tonnára jut 150 lóerő ---> ebből már lehet számolni hogy egy kilóra mennyi jut.
Én mindig rakok hozzá vizet, két dolog miatt:
1: amikor előszőr kevertem nem raktam hozzá vizet, és füstölt, mint az állat, örültem, hogy ki tudtam rohanni a garázsból.
2: legtöbb nyákom kb 3*2cm smd-s, azaz soic lábai között is megy el egy vonal. Itt azért észnél kell lenni a maratásnál...

+1: klórgáz fejlődik... És amint tudjuk, elvi, és humánusabb okokból még a világháborúban is betiltották a használatát
Elefántot tényleg elmarná?

Szerk: én adagom: 30ml sósav, 10ml peroxid, 1dl víz, és a nyák színából látható, hogy még mi kell bele.
(#) Doncso hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Nem tudom újat mondok e, de tegnap elgondolkoztam, mivel lehetne helyettesíteni a műnyomót, nem mintha nem lenne jó, de nem jön be annyira, nálam SMD felejtős vele. Kipróbáltam több mindent, de végül nálam a vinnyetta hátulja vált be a legjobban, igaz nyomtatás után azonnal rá kell vasalni a panelra mert már a papír mozgatásától leesik a tinta, de ha ügyesek vagyunk fenn marad, cserébe nem kell áztatni úgy is mondhatnám mint a reklámba "
Idézet:
„.....áztatás?? minek??.....”

Egyszerűen le kell húzni ha kihült és nem marad semmi papír rajta.
Viszont egy pici problémám van még vele, sajnos ha 0,24mm-es vonalat húzok és jobban rányomom a kelleténél szétlapul a tinta, ez önmagában nem baj, de ha 0,5mm lábtávolságú TSSOP-hez készítek nyákot akkor a két sáv közötti 0,25mm hamar elfogy ha szétlapul.
Hogyan lehetne egyenleten nyomást elérni ez lenne a kérdésem.
Mellékelek pár képet a tesztről
(#) petya100 hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Gulasoft az nem lehet, mert én onnan töltöttem le
(#) gulasoft válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Grat. Vasalással szerintem ennél jobb nem lesz. Már ez is szép eredmény. Vinnyetta hátulja. Na ezt még kipróbálom, csak nehéz szerezni, mert boltban csak olyat kapni amin rajta van az eleje is. (sok buta boltos csak olyat árul, amiről még lehúzható a matrica)
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Vinyetta hátulja meg a másik véglet a vasalásos technikánál mert ugye az már annyira sima és fényes hogy nemigen marad meg rajta. Én legalábbis úgy jártam hogy amikor kijött a nyomtatóból a lap, oldalra fordítva lepotyogott róla a toner fele
(#) Doncso válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Az az, az van nekem is, ezen is rajta van a matrica, szépen lehuztam róla, mint valami steril lapot, és már nyomtattam is.
(#) Doncso válasza feki00 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Én kétfélét próbáltam meg, a ságásabb az nem volt annyira jó, de van egy fehérebb, ez annyira nem látszik át mint a sárgás, de nem is olyan vastag mint a műnyomó.
Az volt a legjobb nekem.
Még kisérletezni akarok hőlégfújóval, azzal nem nyomom meg a festéket és hátha nem lapul el.
(#) zoner hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani Budaörsön, Törökbálinton vagy ahhoz közel (M1) nyák gyártással foglalkozó céget? Nem szeretnék sűrűn a városba menni Biatorbágyról.
(#) lewi válasza uli hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
az azúrban lehet kapni mindent bp-n, a 6-4 os vonalánál pontosan: itt.
én épp tegnap este jártam ott, és mondhatom jól ráfáztam, mert a peroxidnak rossz a teteje, és kifolyt. nem az egész de a táskám alja, és a sapkám ami benne volt, meg még pár cucc teljesen olyan lett..
a keverési arányt még nem tudom, mert még nem csak hogy a maratással váltok, hanem még a levilágítós módszerre is rátérnék, csak folytótelercs hiányzik az uv csövekhez.. ja és jut eszembe: nem tudom írták e itt már, de az azúrban nem lehet kapni Szifi lefolyótisztítót, mert nem tönkrement a nagyker, ahonnan veszik.. remélem tudtam segíteni
üdv: lewi
(#) sprofan válasza lewi hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Háziasszonyok boltjában biztos találni fogsz. (vagy ha az nincs, akkor esetleg háztartási boltban)
(#) Doncso válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Iyen lett a nyák.
(#) yoda0229 hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Jó reggelt/napot/estét mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol tudok beszerezni olcsón nyák levilágítót?
Már mindent be tudok szerezni az itthoni műhelyhez egyedül levilágítót nem. Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni!
Várom válaszotok
(#) kobold válasza yoda0229 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Annál olcsóbban, ahogy itt a kollégák építik, aligha találsz.
Esetleg nézz szét ebben, vagy ebben a témában, nagyon jó ötletek is vannak, megépíteni egyáltalán nem bonyolult.
(#) yoda0229 válasza kobold hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
az a baj hogy hülye vagyok a fénycsövekhez :S
ígyhát nemigazán merek belevágni az építésébe
de azért köszi majd még informálódok... de ha valaki esetleg tud egy helyet ahol lehet kapnio írja meg legyen olyan kedves
(#) Frankye válasza yoda0229 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Nem kell annyira félni tőlük. Én is simán összeraktam egyet. Bővebben: Link
(#) kocsma hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Rengeteg fórumkérdést elolvasva meghoztam a nagy döntést, vettem egy lézernyomtatót, és jó sok műnyomót, 90 grammosat, ahogy a hobbicnc-n írták. Viszont az a gondom, hogy a xeroxhengernél mindig elakad a papír, jól be is gyűri. Vegyek új nyomtatót? Másnak is van ilyenféle gondja?
(#) Attila86 válasza kocsma hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Üdv.!

Idézet:
„Vegyek új nyomtatót?”


Inkább vastagabb műnyomót! Én 135 grammosat használok. A 90grammosat nekem is begyűrte a Samsung lézernyomtatóm (ráolvadt a hengerre).
(#) kocsma válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Valóban, én is Samsungot vettem. De jó, egy hétig nem megyek Pestre, most akkor megint várakozhatok... Amúgy a henger mennyire viseli jól ezeket a megpróbáltatásokat?
(#) Attila86 válasza kocsma hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Nem tudom, én egy számítógépes üzletben rávettem az eladót hogy nyomtasson nekem egy tesztoldalt az én műnyomómra. Ez ott ráolvadt az üzletben lévő nyomtató tonerére amit utána könnyen leszedett róla a hapsi. Nem hiszem hogy nagyon kárt tett volna benne, mert utána nem volt rám annyira dühös. (Utána elmentem egy másik üzletbe és megvettem ugyan azt a típusú nyomtatót.) Én magam a saját nyomtatóm tonerjére még sohasem olvasztottam rá műnyomót, így nem tudom megmondani hogy mennyire káros.
Jót minden esetre biztos nem tesz neki.
(#) gulasoft válasza yoda0229 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Megirom privátba, mert már annyiszor írtuk le, hogy a többieknek a könyökén jön ki.
(#) Doncso válasza kocsma hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Én nekem a HP-m nak semmi ilyen gondja nincsen, még a vinyetta hátuljára is vígan nyomtat, pedig az elég vékonyka.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Nagyon nagy problémám (legalábbis számomra) ez pedig a 2 oldalas nyák....
Azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet 2 Oldalas nyákot gyártani? (vasalni) Sikerült ez már valakinek? (vasalással). A tervem Topi AVR programozója lenne...
Hogyan lehet ezt úgy ráhelyezni a nyák 2 oldalára hogy ne csússzon el egy picikét sem?
Előre is köszönöm!

Üdv!
UI.: Doncso: Nekem is HP-m van és viszi a 90G-os műnyomót meg az írásvetítő fóliát is.. Vékonyabb nem igen járt még benne...
Az mennyire gond hogy ha én újrahasználom a műnyomó lapjait (egy kocka hiányzik a sarkából) és ami oda kerülne és az a hengerre "nyomtatódik"?
Egyszer csinált ilyet azóta figyelek és úgy igazítom a nyáktervet az oldalra...


(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Hát ezt nem tudom sajnos megmondani. :nemtudom:

Nyák: Én úgy csinálnám, hogy kinyomtatnám két papírra a két oldalt, majd a fény felé fordítva összeilleszteném őket, egyik oldalát megfogatnám tűzőgéppel hogy ne mozduljon el, majd közényomnám a nyákot és jöhet a vasalás.
Legalábbis így láttam.
(#) kaqkk válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Az egyik oldalt rávasalod , majd legalább két alkatrész
helyét kifúrod majd ezekhez a furatokhoz pozicionálod a másik koldalt .
(#) niedziela válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Idézet:
„Az mennyire gond hogy ha én újrahasználom a műnyomó lapjait”


Nem gond, én 6x - 7x is használok egy papírt és csak levágom a nyomtatást.

Idézet:
„hogyan lehet 2 Oldalas nyákot gyártani?”


Sok variáció van, ahogy azt írták is.
Lehet azt is, hogy a panel egyik sarkához pozicionálod a két oldalt...stb
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Üdv!

Nézd meg a weboldalamon léő leírást. Ott külön kitértem a kétoldalas nyák készítésének mikéntjére.
Bővebben: Link
(#) MolnarG hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
Sziasztok!
PCC -vel szépen lepucolom a panelről a forrasztási maradékokat, de a PCC foltokat hagy a panelon, azokat mivel szedjem le?
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Köszönöm!
Majd kipróbálom...Lehet hogy még ma

Üdv!
Következő: »»   226 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem