Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2779 / 3553
(#) Gafly válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Nem lehet hogy tényleg (és valóban...) hidegebb volt?
Vagy az a fránya rezsicsökkentés nem jött be

De szerintem ki kell fizetni...
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A Linux kontra Windows téma hanyatlóban. Jöhet a gáz fütőértékén való rágódás.
(#) pjg válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A gázt fűtőértékben számlázzák. A gond inkább az lehet, hogy a tényleges és a számlázott fűtőérték köszönő viszonyban sem volt egymással. Egy régi törvén szerint azt a fűtőértéket kell a számlán figyelembe venni, ami a tárgyhónapban, 24 órán át a legmagasabb volt.
(#) Gafly válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Igazad van
Szerintem jön majd az is, hogy nyáron meg a villanyszámla ugrott meg, pedig marha meleg volt.
De ez tipikusan nem a nagyik gondja szokott lenni...
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Nyáron a feszültséget és a frekvenciát szokták icipicit megemelni. Így a teljesítmény és a fogyasztás is emelkedik kissé. A sok kicsi, meg sokra megy.
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Kivéve, ha a nagyi nyitva hagyja a hütő ajtaját. Mert akkor ég benne a villany.
(#) Robin2 válasza pjg hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Csak nyáron? Télen miért nem?
(#) pjg válasza Robin2 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
A gáz fűtőérték nagyobb üzlet. Így a család költségvetésén nem látszik a manipuláció.
A elektromos áram előállítása télen drágább. A hideg miatt a hőerőművek többet zabálnak.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) Robin2 válasza pjg hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Pont ezt nem értem. Ha télen drágább az áram előállítása, miért nem akkor emelik a feszültséget és a frekvenciát, hogy visszahozzák a veszteségüket? Milyen rendesek, nyárig várnak a pénzükre.

Nade télen csökken a távvezetékek ellenállása.
(#) Petyaa válasza pjg hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Magyarul úgy vágnak át ahogyan akarnak
(#) Petyaa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Hidegebb volt, de az egyik nagyim fával fűt, a kazán vagy két napot ha ment Főzni meg nem főzött többet
(#) pjg válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Szó szerint. Az már off, hogy a gázt nem az ország vásárolja az oroszoktól, hanem van egy magyar magáncég, ami ráteszi a hasznát és adja el nekünk még mindig olcsóbban, mint ahogy a lakosság kapja rezsicsökkentve.
(#) dokidoki válasza pjg hozzászólására (») Aug 23, 2017 1 /
 
Az meg külön igazi többévszázados zs. trükk, amit rezsicsökkentés címén orrunk alá tolnak a csekkeken. Mindezmellett 'majd minden számlán látszik, hogy a tényleges fogyasztás közel a duplája van kifizettetve...
(#) jani1987 hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Kérdeztem pár napja mennyi a használt cserép darabja. Holnap veszek 330-at 30 forint/darab áron.
(#) pucuka válasza dokidoki hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
A közművek árai mindig is hatósági árak voltak. (hatóságnak kellett jóváhagyni minden áremelést)
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Jó az ha neked megfelel.
(#) elektroncso válasza pjg hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Mit nevezel icipici emelésnek? A hálózati frekvencia csillagpontos, legalább is eddig nem láttam eltérést soha az 50Hz-től. (Jó, hagyjuk hogy a gengszterváltás előtt mi volt...)
A feszültségnél mégis milyen mennyiségre gondolsz? Mert szerintem ez technikailag hülyeség. Ha a fogyasztói végen 400V-ról 420V-ra akarod emelni a feszültséget úgy, hogy megemeled az erőmű által termelt feszültséget, ahhoz egy 250kV-os erőművet feltételezve 250kV-ról 262,5kV-ra kéne emelni a kijövőt. És akkor nem számoltam a hálózat veszteségeivel (feszültségesés), amit elvileg a trafóállomásokon kiküszöbölnek. Ahhoz hogy egy átlagos erőmű 250kV-os kimenete eljusson hozzád, minimum 2 de átlagosan 3 trafón jut keresztül a feszültség valahogy így: 250kV-110kV-22kV-0,4/0,23kV, ezután jut el a fogyasztóhoz és itt is van feszültségesés hossztól függően, amit pl. bekörözéssel kompenzálnak ki. Mellesleg a megengedett hálózati feszültség eltérés +-5% ha jól tudom. Arról nem is beszélve, hogy az erőművek által termelt energiát szintén transzformálni kell a 250kV-os hálózat részére.
A számításaim helyességéért nem vállalok felelősséget, de elvileg jól számoltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2017
(#) goreny válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Arról nem beszélve, hogy a frekvencia és a feszültség szoros összefüggésben van egymással egy generátor esetében.
Egyébként pedig ez érdekes kérdés. A frekvenciát miért is változtatnák? Nem látom értelmét.
A feszültséget még érteném, de ahol érdekes, ott nem hoz többet a konyhára. Egy ohmikus terhelésnél (vizforraló, boyler) hamarabb lesz meleg víz, rövidebb ideig megy, ugyanannyi kWh. Egy motornál (hütő) gyorsabban pörög, hamarabb lehül a hütő. A többi fogyasztóban pedig kapcsolóüzemű tápok vannak, irreleváns a bemeneti feszültség értéke.
Ja, megvan. Ezért égnek ki hamarabb a villanykörték. És megérkeztünk a villanykörték összeesküvés elméletéhez
(#) Petyaa válasza goreny hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Az autónkban 20 éves Disco1, még javarészt gyáriak a műszerfalizzók. A kocsiban van 455ezer kilóméter. Ha minden kilóméterre 1 percet adunk az átlagban 7583 óra
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Idézet:
„A hálózati frekvencia csillagpontos,”

Ezen jót vigyorogtam
Idézet:
„Ahhoz hogy egy átlagos erőmű 250kV-os kimenete eljusson hozzád, minimum 2 de átlagosan 3 trafón jut keresztül a feszültség valahogy így: 250kV-110kV-22kV-0,4/0,23kV,”

Szerintem több. Már eleve az erőműben is van transzformátor, hiszen a turbógenerátor sem natívban ad ekkora feszültséget...
Ha bővebben érdekel, itt van villanyos olvasmány.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2017
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Én csak nagyjából összefoglaltam. A linket köszönöm átnézem. Érdekelnek ezek a dolgok. Szerencsére van kitől kérdezni, mert édesapám (Bár villanyszerelőként dolgozik) energetikusnak van kitanulva. Még azt is gyakorolták élesben a tanműhelyben annó, hogyan kell egy erőművet, generátort rákapcsolni a hálózatra (manuálisan ráfázolni a műszerek alapján stb.), csináltak is sötétet párszor a suliban amikor nem jött össze a ráfázolás.
Ami érdekes, hogy amit linkeltél 120kV-ot ír, míg édesapám 110kV-ot mond a Révkomáromi trafóállomás primer vezetékére. Ekkora különbség lehet a két ország hálózatában? Mellesleg a jelzett trafóállomás műszaki rajzát is el kellett készítenie annó pausz papírra. Sajnos mint iskolai munka bent maradt a suliban ahova járt, pedig szívesen megnéztem volna.
Szerintem ezzel kapcsolatban fogok szerezni pár könyvet. Amúgy ha ezzel kapcsolatban kérdeznék, hol tehetném meg itt a fórumon? A villanyszerelős témában elvileg tilos a nagyipari energiaelosztást tárgyalni.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2017
(#) goreny válasza Petyaa hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Igen, de azok az izzók nem hálózatról mennek. Igy nem tudják őket kiégetni. Bár nekem mindig is gyanús volt a 12 V-os izzó. A generátor meg 14,4 V-ot küld rá. És a frekvencia...
(#) Petyaa válasza goreny hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Igen, bár olvastam hogy egyes francia autóknál gyakran kell hátul izzókat cserélni.
A japán autóknak meg valahogy más a generátoruk, ezért is van néhány egyes switnek még elől is gyári izzója.
Habár őszintén megmondom nem emlékszek hogy valaha is cseréltünk volna az autóinkban bármiféle izzót. W123, W124, W210.

Viszont a robogóba ami két ütemű, a gyári 15w fényszóró izzót 3 havonta kiverte, mióta tettem bele 25w teljesítményűt azóta ilyen nem fordult elő. Már úgy 4 éve hogy benne van.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 24, 2017
 
Tisztelt Kollégák! Felhívom a figyelmeteket a címben szereplő kifejezésre:
"Elektronika és politikamentes". Az utóbbi néhány hozzászólás egyik kritériumnak sem felelt meg. Kérem, hogy a továbbiakban maradjunk a címben szereplő meghatározásnál! Köszönöm.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Nemsoká 30 leszek de olyan érzése van az embernek, hogy amit eddig csináltam az felesleges volt. Az a tervem, hogy megtanulok annyira németül (remélhetően nem sok idő is elég hozzá), hogy külföldön összedolgozom egy ház árát aminek az egyik szobáját én használom és dolgozok míg a másikat kiadom bérbe. Arról nem is szólva, hogy a család alapítást se ártana napirendre tűzni.
(#) sany hozzászólása Aug 24, 2017 /
 
Budapesten hétvégén vagy hétköznap van nagyobb forgalom? Nem számít a hétvége?
(#) zolika60 válasza sany hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Hétköznap nagyobb. De miért érdekes ez?
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Érdekes felvetés. Csak annyit tudok hozzáfűzni: Nosza!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2017
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Kinn akarsz házat vagy itthon?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Nem volt felesleges, tapasztalatot szereztél. A nyelvtanulást csak helyeselni tudom, mert itthon még jó ideig, hm... Ha eddig így alakult, már ne siesd el a családalapítást, van még időd. Egzisztencia, alapok nélkül nagyon rázós (hogy finoman fogalmazzak).
Következő: »»   2779 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem