Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   205 / 399
(#) kadarist válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Idézet:
„Lehet hogy gerjedés van a nagy vezetékek miatt?”

Nagyon valószínű, hogy igen. A nyákon ott van a hely a végtranzisztorok felerősítéséhez, és nem véletlenül.
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szerintem ha minden rendben van, akkor jó eséllyel gerjedésed lesz. úgy látom NE5534-es van benn, ezzel a tipussal sokak szerint gerjedékenyebb a quad, TL071-el megszünik ez a probléma, vagy tegyél az 1-8 lábak közé alulról egy 470-680pF os kerámia kondit, a negativ oldali végtranyó B-E lábára tegyél egy 2n2 kondit. De Istvánnak igaza van, eleve nem jó ha ki van vezetékelve a végtranzisztor.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) Ge Lee válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
680pF nem kell, néhányszor 10pF elég.
(#) Doncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Vagyis 47-68pF. Igazad van.
(#) djnyary hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Köszi akkor próbálkozok kondikkal, hátha sikerül valami. Amúgy azért nem szereltem fel a NYÁK-ra, mert a méretek, lábtávolságok valamiért nem stimmeltek a végtranyóknál a fóliarajzon, nem tudtam volna felfogatni normálisan hogy minden ott érintkezzen ahogy kell.
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Tedd rá azt a két kondit, pillanat alatt megvan, máris okosabbak vagyunk. Van oszcilloszkópod?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) djnyary válasza Doncso hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szkópom még nincs sajnos, kondenzátort sem találtam még hozzá, de keresgélek még.
(#) djnyary válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Csak 10 nF-osat és 3 nF-osat találtam az is jó? a 10 nF ment az 1-8 láb közé, a 3 nF a negtiv végtranyó bázis és emitter lábára, de ugyanúgy kint van -53 V.
(#) djnyary hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
A műv erősítő NE5534 lábait a földhöz képest kiméregettem 1-8-ig: +13,5 V, -4,4 V, -3,6V, -15,1 V, +12,8 V, +12,6 V, +13,7 V, +8,9 V. A kimeneten -52,1 V van az R16, R17 1K 2W tűzforró, a vég és meghajtó tranyók összes lábán ott van 52-54 V fesz, de azok nem melegszenek. Egyébként az értékek nem stabilak, ahogy melegszik izomból a 2 ellenállás gondolom mindig változnak. A + és - tápágakban ott van 22 Ohm 5W ellenállás is. Egyébként a teljes tápfesz a Graetz után +58 és -58 V.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 / 1
 
Szia! Gondolatolvasó vagy! Pont ezt szerettem volna kérni.
A 3. lábon ne akarjon -3,6V lenni, mert az a testen van! Vagy a mérés, vagy a NYÁK rossz.
Az IC neminvertáló [3] bemenete minden esetre pozitívabb mint az invertáló [2] és a kimeneten [6] maximális pozitív feszültség van, ez az IC helyes működésére enged következtetni.
Az viszont rossz hír, hogy ilyen magas IC kimeneti feszültség mellett az erősítő kimenet nincs a pozitív tápon. A tranzisztoros erősítő láncban hiba van.
Tudnál készíteni egy ilyen jellegű feszültség-térképet?
(#) djnyary hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Ha kiveszem a műv erősítőt: 0 V, -8,6 V, 0 V, -15 V, 0 V, -13,6V, +15V, 0 V, és szintén kint a negativ tápfesz, valamint a vég és meghajtó tranyókon is kb ugyanaz mint IC vel. Az IC 3-as lábán csak akkor van a -3,6 ha bent van az IC, ha nincs bent akkor 0 V a helyén.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Ezzel semmi gond, sajnos következtetést nem tudok levonni belőle.
Közbevetőleg: az 1k-s ellenállásaid azért melegednek, mert a kimenet a tápon van. A velük soros 180 ohm is több lehet langyosnál
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Igen a 180 Ohm-os is forró. De nem értem mert az előző nyákon is ugyanez volt a helyzet. Pedig nem egyszerre készült a 2 nyáklemez. Ha több időm lesz akkor készítek egy feszültség térképet.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 18, 2012 / 1
 
Közben előástam az Urbán rajzot. Látom a 3-as láb ellenálláson keresztül megy a testre, ez ad némi magyarázatot az itt megjelenő feszültségre - bár nem igazán megnyugtató ezzel együtt sem.
Egy feszültségértékkel ellátott rajz jelentősen felgyorsítja a hiba feltárását. Bele is méregethetnénk néhol találomra, de az a tapasztalat, hogy a problémás hely elbújik utolsónak
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
nekem ez volt a rajzom amúgy hülye kérdés, de a feszültség térképet ha készítem akkor is a testponthoz képest kell mérni? mert látom mindenhol 2 érték van bocsi csak először építek végfokot :$
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 18, 2012 / 1
 
Legegyszerűbb vonatkoztatási pont a test. A mért értékekből, majd ki lehet számolni a különbözeteket. Fontos a +/- feltüntetése.
A linkelt rajzon valószínűleg a jó és a rossz csatorna értékei szerepelnek, azért a kettős adat.
(#) gabesz.mi074 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Üdv Doncso! Van neked itt a képeknél egy beültetési rajz fel téve. Ez az urbán féle 100wattos quad?Bővebben: Link
(#) Gránátalma válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Az urbáno féle quad, nem kompatibilis a TO3-as tokozású végfok tranyókkal.
Itt találsz alul urbános quadot:
Bővebben: Link
(#) Doncso válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia. Nem, ez a 200w-os, kicsit át moddolva, +-60v-ra 200w-ot tud 8-ohmon, de 4-ohmot nem bírja.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2012
(#) gabesz.mi074 válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Hú de király amit küldtél nagyon örülök neki . Végre jól látható a be ültetési rajz amiket edig találtam kisé homályos volt nekem . Csekély tapasztalataim vannak ezen a téren , csináltam már vég fokokat 40w és 100watosat is de az ic alapú volt. Nagyon vágyok egy igazi tranzisztoros erősítőre.
Rá jöttem már hogy ez nem a 100watos mert már nézegetem a 100watos rajzát és olvasgatom rólla a le írásokat is. Úgy gondoltam sztereót építek , az egyik oldalt egység csomagból a másik oldalt le másolom az egység csomag nyákjáról és azt én csinálom majd meg . Ha eljő az idő a be üzemeléshez szükségem lesz majd a tanácsaitokra köszönök minden segítséget
(#) Doncso válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szia. Nem kell félni az élesztéstől, szükséged lesz majd 2db 20 ohmos 5w-os ellenállásra a tápágakba, hogy megóvja a végtranyókat esetleges hibákból eredő károk miatt. De ha odafigyelsz, és mindent precízen pontosan építesz, a siker majdnem 100%-ban garantált.
(#) djnyary válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Elkészítettem a feszültség térképet amit kértél, hát szerintem borzalom.. Az egész meg van borulva szerintem. Amúgy az összes ellenállást átnéztem egytől-egyig és az összes jó helyen van. Szerintetek?
(#) Alkotó válasza djnyary hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
T10 szinte biztosan CE zárlatos.
(#) djnyary válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Kiszereltem és dióda állásban multiméterrel kimértem piros kábellel bázisra, feketével emitterre 495-öt mutat a multiméter. Ha a feketét a kollektorra azaz a tokozatára teszem akkor 472-őt. Ha felcserélem a polaritásokat akkor szakadást mutat. A másik végtranyónál is B-E 501-et, B-C 482-őt, a többi lehetőségnél szakadás.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
(#) Doncso válasza djnyary hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ez jó, de a C-E lábakra is rá kellene tenni piros - C fekete - E majd fordítva, szakadást kell mérni mindkét állásban.
(#) djnyary válasza Doncso hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Azt is mértem és úgy szakadás van mind a kettő állásban. Szerencsére!
(#) Norba21 hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Sziasztok újra!

Olyan probléma lépett ma fel az Quad 405-el,hogy halgattam a zenét és arra lettem figyelmes,hogy a jobb oldali hangfal recsegve szól. Azt hittem a RCA kábel szarakszik ezért kihúztam a hangkártyából és kicsit megfogdostam a végét,hogy úgy recseg-e. Erre az erősítő jobb oldali végfokánál kék fényt láttam felvillanni,gyorsan kikapcsoltam. Szétszedtem és a képen bekarikázott ellenállás égett el. Az erősítő már 25éve épült. Tipp valakinek? a Jobb oldalával volt a nyáron is problémám,akkor a végtranyó és a meghajtó ment ki.
Mi okozhatta szerintetek azt,hogy elfüstölt? Miket nézzek át? Vagy csak anyagfáradás?


Bővebben: Kép
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Dec 20, 2012 / 1
 
Pompás! Figyeld meg a T4 tranzisztor lábain mérhető feszültséget! Hozzávetőlegesen 7V a bázis-emitter diódájára eső nyitófeszültség. Ez szakadásra enged következtetni. Ellenőrizd a tranzisztor lábai kontaktusban vannak-e a rajz szerint kapcsolódó alkatrészekkel. Forrasztási vagy NYÁK hiba adódhat. Ha nem, vedd ki T4-el és azt ellenőrizd!
(#) Pioneer válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szia!
A T10-et nézném meg. Lehet, hogy a csavarja lazult fel, esetleg a forrasztás engedte el.
Az R33 azért füstölhetett el, mert a teljes áram rajta fojt át.
Azért a helyedben az összes végtranyót leellenőrizném már, ki tudja mi adhatta meg még magát.
Üdv Pioneer
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) Norba21 válasza Pioneer hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Köszönöm,utána nézek.
Következő: »»   205 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem