Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   466 / 1121
(#) csabii válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
elfekfőbe a codegen 300watt-os mellet van egy 370watt-os PSU tápom csak annak meg kell néznem a vezetékezését mert menet közben lekapcsolja a vincsesztert meg az opikai meghajtót amikor úgy van kedve!
(#) belfi2 válasza csabii hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Az elég fura lenne ha csak úgy lekapcsolná a perifériákat , mivel minden ág "egy tőről "fakad.A csatlakozók belsejében lévő kis hengerecskét szorítsd összébb .Azért valamilyen neve csak van a tápnak.A PSU az maga a táp rövidítése.(angolul Power Supply)
(#) csabii válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
A fél cimke le van szedve róla ezért nem látszott a márka!
De utána néztem és egy Trust 370W PW-5110!
(#) belfi2 válasza csabii hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Nem akarlak elkeseríteni , de az a táp nincs az ajánlottak listáján, de Te tudod hogy használod e.
(#) csabii válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
azt a tápot cseréltem a codegen-re!
(#) belfi2 válasza csabii hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Olvasgasd át Bővebben: Link
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Sziasztok,

Adott egy Asus A8N-E alaplap ami bekapcsol szépen de kis idő után (kb egy két perc)magfagy a kép és nem hajlandó semmire. Ha kikapcsolom majd ismét vissza akkor megint elindul de ekkor már hamarabb fagy ha elég sokat próbálkozok akkor egy idő után már bekapcsol de képet nem ad. Ha kikapcsolom a tápot majd kis pohenés után visszakapcsolom megint ketdődik minden előről.

Mivel lehet a probéma?

Segítségeteket ekőre is köszi.
(#) johncutter válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Szia, ez nekem processzor túlmelegedésnek tűnik, ellenőrizd a hűtőbordát, hogy a helyén van-e, ill. a pormacskáktól tisztítsd meg. Pasztázva mikor volt utoljára?
(#) KTobi válasza johncutter hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ventilátor csatlakozó?
(#) belfi2 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Hali!
Majd minden alaplap hálkis ha nincs a CPU FAN csatin a venti, CPU FAN ERORR hibajelzést ad.
zoli0078
Elképzelhető hogy a porcicák egybefüggő fátylat hoztak létre a hűtő tömb tetején és ezért nincs megfelelő hűtés, vagy lepattant a keret a prociról, esetleg szorul a venti, de egy bizonyos fordulatszám alatt akkori is jelez a POST.
Lehet táp hiba is , nem árt átnézni.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) antikzsolt válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Nem minden esetben riaszt. pl nekem be kellett állítani a biosban hogyha lassan forog vagy megáll akkor jelezzen.
(#) belfi2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Nem is írtam, hogy minden esetben,.
Ha csak nincs letiltva, pl passzív hűtés miatt, akkor általában jelzi indulásnál hogy baj van.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014

hqdefault.jpg
    
(#) sardi_hunor hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Sziasztok.

Azt szeretnem kerdezni, hogy a kovetkezo alaplapban ami AM2 foglalatu, vajon mukodne egy AM2+ processzor? Alaplap ECSAMD690GM-m2. Azt irja, hogy elvileg csak athlon 64 x2 -ig kezel procikat, de lattam youtube-on, hogy beleteszik a Phenomot es mukodik. Lehetseges szerintetek?
(#) T0MMYB0Y válasza sardi_hunor hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Esetleg egy link a videóhoz?
Jó lenne látni, h mégis milyet raknak bele... És azt is jó lenne tudni, h mégis milyen procira gondolsz pontosan? Mivel AM2+ proci tudtommal nincs, mert igazából az alaplapok vannak megjelölve +al, mert képesek működni jobb procikkal is...
Meg eleve máshogy vannak a tüskék a procin, pl a Te lapodba az AM3-ast nem teszed bele, de ha mégis megpróbálnád, akkor mehet is a kukába, mivel szétcseszed a tüskéket....
(#) belfi2 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ha jól tudom bele lehet rakni de csak a Phenom -ot, a Phenom II-őt már nem.De csak csökkentett HT-vel fog működni.
(#) Balu12 hozzászólása Máj 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy nem tudok ssdre telepíteni sehogy sem. Se klónozni semmi.
A gép felismeri adattárolónak, a bios is látja. De a telepítésnél azt írja hogy:

Windows cannot be installed to the disk is of the GPT partition style.

Windows cannot be intalled to this disk. this computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disk's contloller is enabled in the computer's BIOS menu.

Ebből annyit vonnok le hogy nem GPT ben kellene lennie hanem MBR ben.
MBR= master boot recom

Ugyanis a winyó MBR ben van. Hogyan tudnám ezt változtatni?

Szerintetek mi a hiba? (A gép új nem az öregségéből adódnak a hibák)
(#) belfi2 válasza Balu12 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Hali!
Ha MBR-ben van akkor mi a baj?

Egyébként parancssorból.
cmd (rendszergazdai jogokkal) diskpart -> help diskpart
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Mivel az előbb sok minden kimaradt (nem tudom miért ) olvasd el EZT!
(#) eSDi válasza Balu12 hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Üdv!

A Windows telepítőben amikor kéri, hogy válaszd ki, hogy melyik lemezre/particióra települjön, akkor töröld az SSD-n lévő particiót és az üres helyre telepítsd. Ilyenkor a telepítő létrehozza a megfelelő particiókat.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 21, 2014 /
 
Sziasztok
Nekem a nettel van gondom, a google egy villanat alatt bejön, de van, hogy megnyitok egy weboldalt és csak homokórázik (a HE is) van, hogy idő túllépés után megszakad, van, hogy nagy keservesen bejön.
Megnéztem ai internet sebességmérő weboldala keservesen betöltődik, viszont leellenőrizve 10 megabit (az előírt, tudom nem sok) szóval, azt nem hiszem, hogy a weboldalak szervereivel lenne a gond, inkább nálam.
Adblockot és flashblockot használok.
Hol keressem a hibát?
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Szia!
Wifivel működik az internet? Térerő rendben van?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) sardi_hunor válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Koszonom a valaszokat, egy havernak van egy Phenomja, ki is probaljuk. Majd megirom az eredmenyt.
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Üdv!

Ilyenkor általában nem a letöltéssel van a gond. Inkább a feltöltés, vagy a ping lesz a rossz. Mik voltak ezek az értékek? Nagy valószínűséggel inkább az utóbbi lesz nagy szerintem. Ha telefon vonalon kapod a netet, akkor azzal lesz probléma (nagyon "jó" minőségűek a vonalak, főleg a legtávolabbi végpont felé...), ha WiFi-vel kapod, akkor valószínűleg nagy a csomagvesztés valami miatt. Az utóbbiesetben az antenna beállításával lehetne próbálkozni.
Ha a le és a feltöltés nem egyenletes, hanem nagy mértékben folyton ugrál, akkor az is utalhat vonalhibára, vagy túl sokan használják és nincs miből szétosztani a megfelelő sávszélességet.
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Sziasztok

DSL kábelmodem-router (iptv-s), arra kapcsolódik egy TP link router, amiről netezek.
A két router UTP-vel van összekötve, nem wifis a kapcsolat
Mellékeltem a cisco modemrouter jelszint adatlapját, valamint pingelésének képét.
Jól tippelem, hogy nem az igazi?
Üdv
(#) KTobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Ha a nettel van gond, próbálj keresni adatforgalom grafikont a modemtől. Wifire tudom, hogy van, és jól mutassa az ugrálás a kiszolgáló túlterheltségét.
A ping a géped és a modem között nem a net része. De nem tűnik problémásnak.
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
A kábelmodem jel/zaj (SNR) viszonyai nem túl rózsásak (bár már nem emlékszem, hogy amíg kábelmodemem volt, nálam mennyi is volt az SNR. Szóval ez lehet normális is.). A pinget, pedig a WAN felé nézd (pl egy problémás weboldalra), ne pedig egy belső címre. A leg egyszerűbb a speedtest.net által kiírt értéket megnézed.
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Azt is kipróbálhatod, hogy a TP-Link nélkül kötöd be a gépbre a modemet. Ha ekkor megszűnik a probléma akkor azzal van a gond. Ilyenkor kell neki egy Firmware frissítés (már, ha egáltalán van új hozzá). De az is lehet, hogy csak újra kell indítani. TP-Link-nél nekem is voltak hasonló problémáim. Főleg a sok kapcsolattól szeretnek ledögleni (pl. Torrent).
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Nagyon érdekesen adja elő, újra indítottam, van, hogy tökéletesen jönnek be a weboldalak, van, hogy a gogle is fél percig homokórázik.
Néztem hozzá firmwaret, itt megállnék egy pillanatra és elgondolkoznék:
Ha valaminek a konkrét tipusát, ez esetbe TL-WR841N a hivatalos weboldaláról letöltöm a felkínált firmwaret, utánna próbálom updatelni és kidobja a
"Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name."
Akkor szerintem nincs értelme itt erőlködni.
Külömben is sose értette, ha valami ennyire tudja, hogy mi kell neki, akkor miért nem tudja saját maga megkeresni és updatelni....
Na mindegy, ez már off
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Idézet:
„Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect.”
Ez azért van mert nem jó hardver verzióhoz valót szedtél le. Nézd meg a router alján a HV-t. Bővebben: Link
És innen pedig válaszd ki a megfelelőt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Köszi, ezt nem néztem.
Üdv
Következő: »»   466 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem