Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   503 / 1121
(#) eSDi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Notiknál egy nagyságrenddel nagyobb hőre vannak tervezve a dolgok, tehát 100°C simán lehet.
Nálam kb a 81°C-t tartja, a GPU Furmark-al és semmi gondja, mint látod sem a feszültséget, sem az órajelet nem veszi vissza.

GT635M.gif
    
(#) sardi_hunor válasza eSDi hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Akkor vigyem vissza a boltba es kerjek masikat? Valami gond lehet a hutessel?
(#) eSDi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Tedd föl rá a legújabb BIOS-t és ha eztután sem jó, akkor szerintem igen. Sajnos a neten nem találtam semmi hasznosat ezzel kapcsolatban.
(#) sardi_hunor válasza eSDi hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nem veszik a garancia, ha frissitem a biost?
(#) eSDi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nem hinném, nézd meg a garancia könyvet. Másrészt, pedig nem kell megemlíteni. Mostanában már szívfájdalom nélkül cserélhetsz RAM-ot, HDD-t, ODD-t, csak javíttatáskor vissza kell rakni a régit (LENOVO, az ASUS-nál lehet más a helyzet).
(#) sardi_hunor válasza eSDi hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
a legfrissebb a bios de az asus oldalan ezt irja arra a verziora: Fix checksum not match for factory tool.

itt a link is: Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) eSDi válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Esetleg itt kérdezősködj: ASUS Support
Ha szervizre kerül a sor, akkor közvetlenül velük intézd, mert futár ingyen viszi-hozza a gépet.
(#) dokidoki válasza eSDi hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A BIOS frissítés teljesen jó ötlet, mert mikor 2008 év végén vettem egy ASUS F80S laptopot, OP nélkülit, miután mindent beüzemeltem rajta, és jónak látszott, lehúztam a tápzsinórt róla, mondom futok vele egy kört. Nos ettől úgy megállt a működése a gépnek, hogy csak na.., egérkurzor 5 perc késéssel reagált csak. Visszadugva megjavult, de mindig ez lépett fel, ha nem hálózatról futott. 1.0 biosa volt, gyári oldalról leszedve a legfrissebbet, felrakva rá, megjavult. Azóta is fut hiba nélkül, 900 órákat megy újraindítás, újratelepítés nélkül, csak a ventijét kellett zsírozni...
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) sardi_hunor válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A legfrisebb biosra amit letolthetnek ezt irja a gyarto oldalan: Fix checksum not match for factory tool.
(#) Szabi1 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
WINDOWS 8.1 X64 HUN. Mikor megvettem aznap szét is szedtem, mivel van benne: Kingston SSD V300 120GB+ 1TB HDD WD10JPVX(DVD ROM helyett)A kép Power Saving módban készűlt, ventilátor nem fúj semmit.
RAKJ FEL MINDEN DRIVERT A DVDRŐL!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) sardi_hunor válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Szoval akkor az enymnek valami hutesi problemaja van?
(#) dokidoki válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 / 1
 
Ez valami megjegyzés a előző bios hibájának a korrigálásáról.
Azt nézd meg, a gépedben milyen verzió van? Ha első, vagy az asus oldalán van sokkal frissebb, akkor fel kellene rakni rá. De ha nem csináltál még ilyet, akkor bízd valami hozzáértőbbre, legyen kit ütni ha elrontja.
(#) sardi_hunor válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A gyarto oldalan ugyan ez a verzioju van mint a gepen a 211-es csak az oldalom szeptember 23-i, a gepen pedig julius 14-i. Megeri lecserelni?
(#) dokidoki válasza sardi_hunor hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ez esetben nem valószínű.
(#) sardi_hunor válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Hat szerintem holnap visszaviszem a boltba, hatha adnak masikat, vagy nem tudom, de ez igy nem szuper na, ossze vissza szokdosik az orajel es a homerseklet.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) sardi_hunor válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Power savingben nekem is ekkora orajeleken az apu gpu-ja 84 fokon van. de amikor bekapcsol a dual graphics es elindul a 8670 amely 975 mhz-en kellene jarjon csak 400-on jar. ez a gyanus nekem, az apu pedig visszamegy 300 mhz-re
(#) Kovabe hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok
Segítséget kérnék, olyan problémám akadt hogy adott eg AM2-es valamilyen alaplap és a procihütő lefogaó keret el tört, ezálltal a procit nem tudom megfelelően hütteni. Van esetleg valami hely ahol csak kifejezetten ilyen keretet tudok venni?
Üdv Kovács G
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Ezt előre is köszönöm, egyenlőre "nagy sárga taxival" közlekedek és csoda hogy a munkahelyemre el tudok jutni de ha ujjra lessz gépjárművem akkor mindenképp jelentkezem.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Sziasztok egy eléggé nagy segítségre lenne szükségem.

Adott a helyzet egy WinXP -s gép.
Az a problémám, hogy elfelejtettem, hogy hol milyen változókban tárolja az XP a klasszíkus startmenüben tárolt összes beállítását.
Eléggé fontos lenne, mert nagyon sok program újrarendezése nagyon megnehezíteni a helyreállítási folymatot, ezért silent installt készíettem mindenről, viszont ehhez az összes indítóikon pozicióját is leakaraom menteni.
Egy része nem lesz nehéz, mert mappaszerkezetbe van rendezve, és abban találhatók meg a parancsikonok, de jó része rendszerleíróban változókban van lementve. Korábban tudtam, hogy hol van de annyire "elwinhetesedtem", meg olyan régen csináltam már ilyesmit, hogy egyszerűen elfelejtettem.

Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) pittti válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Szervusz!

c:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\

A konfigurációs (registry) állományok pedig a
c:\WINDOWS\system32\config\ mappában vannak.
(DEFAULT - SAM - SYSTEM - SECURITY - SOFTWARE)
(#) Leraz hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Szervusztok.

Egy ilyen géppel van gondom.W7,64 bit van rajta. Tegnap még volt hangja de mára elnémult.Betettem egy SB 5.1-es kártyát - mivel csak ez van most itthon - de az sem akar megszólalni. Átnéztem már mindent de valamit csak nem jól csinálok mert még mindig néma.Esetleg valakinek van ötlete,hogy mit is csináljak? Kössz.
(#) kala1982a válasza Leraz hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Próbáld ezzel:Bővebben: Link Írják neten, hogy szokott vele gond lenni.
(#) Leraz válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Köszönöm szépen, kipróbálom.
(#) eSDi válasza Leraz hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ha másik kártyával sem megy, akkor esetleg nézd meg, hogy mi van beállítva alapértelmezettnek. Lehet valami átállította HDMI-re.
(#) Szabi1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Szia nekem van egy nagyon jó WINDOWS Xp telepítő lemezem én készítettem.
Hatékonyabban telepít bármilyen silent installnal.
Windows FLP-t vettem alapul SP3, és virtuális gépre raktam fel. Beállítottam mindent amit szeretnék, feltelepítettem minden programot, szimpla beállítással tud magyarul és angolul is
A virtuális gépet Sysprep-eltem, illetve ha jól emlékszem mysysprep nevű programot használtam, hogy CPU és hardware independent legyen (tehat a windowst arra kényszeríti hogy újrainduláskor ujrakeresse a hardware elemeket, de újraindítás helyett ki lépsz a virtuális gépből) A virtuális gépet felmountoltam a HOST-ra és az egészet elmentettem install.wim ként. Ilyen módszerrel előre van telepítve minden, minden be van állítva és gyorsabban telepít illetve kevesebb helyet foglal a lemezen Egy régi P3 kb 20 perc alatt telepít.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) Karcsiiik válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Hello. nem játszik le semmit.Behelyezem a lemezt és semmi.Még az E meghajtót sem találom.
(#) Leraz válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 2, 2015 / 1
 
Köszönöm, ezzel tökéletesen megy.
(#) zenetom hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy PC, aminél bekapcsolásnál nem akar a monitor kiírni semmit, legalábbis a monitor azt írja, hogy nincs jel, mint ha nem lenne csatlakoztatva semmi.
Még nem tudok semmit, majd ezután nézem meg a dolgot, csak hátha eszébe jut valakinek valami.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szétszedtem - összeraktam, és jó lett.
Biztos valami kontakthiba szerűség...
(#) Chipmunk1960 válasza Karcsiiik hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ha nem is látja, nem oszt ki neki "nevet" betűjelet, akkor nem is csoda. Nézd meg az eszközkezelőben, hogy ott mit ír a 'DVD/CD Rom Drivers/ nél? A 2. a Computer Menagement/ Storage/Disk Management, Itt meg tudsz neki adni betű-kiosztást, ha látja, ha nem akkor a érdemes kihúzni, általában egy csavarral van kívülről rögzítve a modul, nem kell szétkapni a gépet, megnézni a csatiját, vagy belepróbálni egy másikat.
Következő: »»   503 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem