Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   508 / 1121
(#) Kovabe válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Én idáig ezt használtam illetve használom és teljesen jól müködik. Mingyárt csinálok egy screenshotot.
(#) Kovabe válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Itt a kép:

Névtelen.jpg
    
(#) Tomi94 hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Ma vette meg ismerősöm az új gépét, különálló alkatrészenként. Raktam már össze egy-két gépet, eddig még soha nem jelentett gondot ilyesmi, így bevállaltam ezt is.
Viszont, most összeraktam a gépet, indítanám, de semmi reakció, se csipogás, se bármilyen felirat a képernyőn.. Elkezdtem visszabontani, HDD, CD lehúzva, külső videokártya kivéve (beépített alaplapi is van), és így sem változott semmit a helyzet. Tápegységet elvileg jól bekötöttem, már csak a CD-hez és HDD-hez menő tápkábelek vannak szabadon. Bekapcsolom, felpörögnek a ventillátorok, világít, de amúgy se kép-se hang. Pedig már tényleg csak az van benne, ami feltétlenül kell (alaplapon CPU, memória, előlapi gombok, no meg a tápegység). Kipróbáltam még, mit csinál a memória kivételére. Induláskor egyenletes időközönkénti sípolás. Tehát elvileg a CPU működik, igaz?
Ja, az alaplap: AsRock FM2A58M-HD+. Athlon X4 860K procival (FM2+).
Előre is megköszönöm, ha van még valakinek ötlete, mit nézzek át rajta.
(#) zsoltee0001 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Szia
Nekem akkor csinált ilyet ha nem volt jó beletéve a memória.
Szerintem nálad valami memória kompatibilitási gond lehet.
Üdv
(#) sny válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 21, 2015 / 1
 
Bios gyártója alapján keresd ki, mit sípol a lap.

Award / ami / phoenix bios, stb.

beep
(#) Tomi94 válasza sny hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Ha kiveszem a RAM-ot, akkor nyilván azt jelzi, hogy nincs benne memória. Egyébként meg teljes csendben van, és semmit nem csinál, még csak nem is sípol..
Amúgy kaptam ismerőstől egy tippet, és lehet, hogy ez lesz a megoldás: ahogy a lap gyártói adatainál is fel van tűntetve, ehhez a processzorhoz 1.6 vagy újabb BIOS-verziót ajánlanak. Na igen, csak amíg nem indul be, addig BIOS-t se lehet frissíteni. Lehet, hogy szerviz lesz a vége, mert nem túl esélyes, hogy valakitől kapok kölcsönbe egy ,,régebbi" FM2-es processzort, csak a frissítéshez.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Valakivel fordult már elő, hogy elkezdett "peregni" az egere?
Balegérrel kattintok akkor néha kétszerháromszor kattint hirtelen.
A megoldást az koronázta, hogy felcseréltem a bal és a jobb egér gomb mikrokapcsolóját, ami nem oldotta meg a problémát, sőt másik egérrel is ugyan ez a hiperérzékenység a jellemző.
Szerintetek okozhatja hidegítési probléma? Arra gondoltam, hogy valami zavarszűrést kapna az 5V -os ágára, ha nem oldja meg a problémát, akkor meg 7400 -val pergésmentesítem a kapcsolót.
Régen használtam már az itthoni konfigurációm, csak mostanában jött ki ez a gondja.
(#) palp válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia!
Ezeket nézted már?
Bővebben: Mem
Bővebben: Cpu
(#) palp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia!
Ez a hiba akkor is jelentkezik, ha leszedted a programot?
Ha nem állandó eléréshez kell, próbáld ki a sima futtatás opciót. Ezzel nem volt még gondom.
Esetleg még lásd a linket és legyél türelmes.
Bővebben: Memtest
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) qvasz2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Idézet:
„Valakivel fordult már elő, hogy elkezdett "peregni" az egere?”

Rengetegszer. De eddig mindig a kapcsoló volt a hunyó. Ha nálad a gép csinálja, akkor részvétem
Gondolom ez PS2-es egér. Próbálj ki egy USB-set, akkor nem kell a gépet pergésmentesíteni.
(#) Gombszem válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Baj lehet az alaplapi szűrő elkókkal, esetleg a tápegységgel. Ezt a 7400 fusit meg felejtsd el. Nem a hibát javítja, hanem átmenetileg megszünteti.
(#) Tomi94 válasza palp hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia!
A processzoroknak utánanéztem, épp azért írtam fentebb, hogy csak bizonyos BIOS-verziótól ismeri elvileg. Csak ugye, amíg nem indul be, addig bios-t se tudok frissíteni..
(#) kala1982a válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Új alaplakon soros EEPROM szokott már lenni tokban. Nem kell hozzá bonyolult kapcsolás és másik géppel bele tudod írni az új BIOS-t vagy UEFI-t.
(#) _ampervadasz_ válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia. PS2 USB teljesen mindegy sorosporti egerem is van de erre elpazarolni egy értékes soros portot azthiszem nagy gyalázat lenne.

Eddig nekem nem volt ilyen gondom.
(#) _ampervadasz_ válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szerencsére a tápegységgel nincsen, gond de az alaplap átkondizás előtt van, már 2007 -óta használatban van (plusz 4 hamis sírteket tlélt az elején).

A 7400 szerintem nem tűnik akkora fusinak, mert itt a közelben nincsen bolt ahol tudnék venni jó kapcsolót (értem a jó alatt azt, hogy lágyan kapcsol).
(#) david10 válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Most így müködik: START menu-->%appdata%--?Enter billentyü--?'Kereső ablak megjelenik'--> AppData-->Roaming
Itt egy video rola:Video
A régi Windows-on nem igy volt,de igy is jó!
A folyamatot le lehetne egyszerusiteni?
(#) belfi2 válasza david10 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Hali
Igen! Azzal a módszerrel amit leírtál , elmész a keresett mappához. Ott a mappán jobb klikk a menüben, Küldés, Asztalra parancsikonként.
Az eredeti elérési út ez : C: -> USERS(Felhasználók)/Userneved/Appldata (Roaming)
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) steelbird hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Üdv, kollégák!

Van egy kék halálos problémám, aminél ötlet kellene:
Gép: HP Compaq DC7900 SFF (használtan véve)
Új memóriák kerültek bele, 2 db 1GB -os CSX DDR2 modul.

A Memtest kb. 2 perc után hibák tömkelegét írja, viszont Single Channel módban, egyesével tesztelve mindkét modul jó.
Visszakerül mindkettő, és dual módban 1-2 perc után hibázik.

Ez memória, vagy vezérlő hiba lesz?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) pittti válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Nem tudok jobbat tanácsolni, meg kell próbálni 2db olyan 1GB-os modullal, ami az alaplap támogatási listájában szerepel. Ha azokkal is hibázik, akkor rossz az alaplapi memóriavezérlő. Ha azokkal hibátlan a teszt, inkompatibilisek a mostani modulok.

(persze előtte egy takarítás sem ártana - slotokból a port kifújni porpisztollyal, memória érintkezőinek tisztítása alkohollal - gyakran csodát tesz...)
(#) steelbird válasza pittti hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hm...
A gyári, 120 oldalas (egyébként nagyon részletes) specifikáció szűkszavúan ennyit ír:
Idézet:
„These systems implement a dual-channel Double Data Rate (DDR2) memory architecture. All
models support DDR2 800- and 667-MHz DIMMs. The USDT system provides two SODIMM
sockets supporting up to eight gigabytes of memory while the SFF and CMT form factors
provide four DIMM sockets and support a total of 16 gigabytes of memory.”
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) pittti válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Nem lehet megúszni a másik memóriával való próbát. Mivel én napi szinten foglalkozom ilyennel, ezért több kitmemória van itthon erre a célra (Geil, Kingston, Corsair) - egy és kétoldalas változatban is, mert ez sem mindegy.

Némelyik Brand gép ugyanis nagyon kényes a noname memóriákra - nem azt mondom hogy vegyél eredeti HP memóriát mert az horror, de egy Kingston kitet az az alaplap megérne. Ja és Dual Channel-hez mindenképpen kitet kellene venni (nem véletlenül árulják így) - ezek gyárilag párba vannak válogatva - biztosan összepasszolnak.

Tehát vidd el egy olyan helyre a gépet ahol a fenti tesztfeltételek adottak, és a próba eredménye alapján válassz memóriát (vagy cserélj alaplapot).
(#) steelbird válasza pittti hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A másik memóriás teszt hét végére megoldódik, az még a kínom, hogy ebben az esetben visszaküldhetem-e a ramokat az eladó cégnek, ha azok nem kompatibilisek az alaplappal...?

Idézet:
„Mivel én napi szinten foglalkozom ilyennel, ezért több kitmemória van itthon erre a célra (Geil, Kingston, Corsair)...”

Sajnos, én nem... a saját gépemben (emez egy ismerősömé, ami elhalálozik folyamatosan) jó ramok vannak, de nem tudom átpróbálni, mert azok már DDR3 -asok...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) pittti válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Idézet:
„visszaküldhetem-e a ramokat az eladó cégnek, ha azok nem kompatibilisek az alaplappal...?”

Nem biztos hogy az alaplappal nem kompatibilisek (hiszen egyesével tesztelve hibátlanok), hanem egymással. Írtam feljebb, hogy a gyártók bizonyos paraméterek alapján válogatják párba a memóriákat (ezeket árulják „kit” néven), ezek tutira jól mennek. Azt kellene tudomásul venni, hogy két darab memória az még nem egy pár - pláne a noname fajtákból. Lehet hogy mennek együtt, de az is lehet hogy nem, sajnos ez van - viszont legalább olcsók.

Hogy visszaveszik-e ilyen gond esetén? Őszintén szólva nem tudom - ez az eladó cég hozzáállásán múlik (gondolom a három napos elállási lehetőségből már kicsúsztál).
Mindenesetre meg lehet próbálni...
(#) pittti válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Teljesen korrekt tesztet csak kereszben lehet csinálni, tehát egy másik alaplapban is meg kellene nézni azokat a CSX modulokat - ez mindent eldönt.

A HP bizony néha csinált érdekes dolgokat - emlékszem, a 90'-es években gyártott lézernyomtatóikra - memóriabővítésnél a modulokra úgy kellett utólag felforrasztani az SMD ellenállásokat, mert nem ismerte fel őket.
(a belevaló „eredeti” HP ram pedig úgy 5x-ös árban ballagott!)
(#) Placi84 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Szia!
Az én HP asztali gépem noname memóriával el sem indult. A memóriát még aznap visszavittem, rádobtam azt hiszem 700 pénzt, hogy Kingstone legyen. Azzal gond nélkül megy azóta is. A HP háklis a noname memóriákra.
Üdv.: Placi
(#) steelbird válasza Placi84 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ok, de szerintem a CSX nem a noname kategória. (vagy igen?)
Ellenpélda a kapott Ram párosítás, amit ma próbáltam bele a gépbe:
Az egyik Ram orig. HP, a másik egy (tényleg) noname, nincs rajta semmi márkajelzés.
Mégis hibátlanul megy a gép és a Memtest is, le lett tesztelve.
A CSX duálban hibázik vele, a HP-Noname páros meg vígan muzsikál.
Elszomorító...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Még volna egy problémám a frissen telepített Windows-al.(Ez már ténleg az utolsó. )
HD video(720p) lejátszásakor YouTube-ról a processzor 100%-on megy mindig.
A legfrissebb nVidia GT 610 tipusú driver van rajta direkt az nvidia honlapjárol letöltve.
A régi Windows-on egy csomó minden futott a háttérben,mégis jól ment(még az 1080p-es videok esetében is.).
Minden hardware acceleration-t engedélyeztem a Chrome-ban,a 'Disable Youtube™ HTML5 Player' kiegészitőt is feltelepítettem(ezt ajánlották nekem a videokártyás topic-ban.)
Aki tudja,hogy miért megy min,annak a válaszát előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) pittti válasza steelbird hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Idézet:
„A CSX duálban hibázik vele, a HP-Noname páros meg vígan muzsikál...”

Nem azt mondtam, hogy minden noname memória rossz (egyébként könnyen lehet, hogy a nálad lévőről csak a cimke esett le, amúgy egy márkásabb darab. Az Everest-tel meg tudod nézni a márkáját - az SPD info alatt mutatja), csak nagyobb rá az esély hogy bizonyos körülmények között hibázni fog.

Mondjuk Te ráérsz kísérletezgetni vele, aki viszont hivatásszerűen rak össze, vagy bővít gépeket az nem kockáztat. Általános otthoni vagy üzleti gépekbe Kingston, őrült gamereknek pedig Geil, esetleg Corsair. Minden esetben gyári kitet rakok bele - még soha, egyetlen esetben nem volt velük probléma. Nem kell hallgatnod rám, de ha azt a munkaidőt is beleszámítanád amit az értelmetlen (és könnyen elkerülhető) hibakereséssel eltöltöttél, rögtön rájössz hogy igazam van, egyszerűen nem éri meg ilyennel foglalkozni.

Nyugodtan vegyél bele egy 800-as Kingston kitet, nem fogsz csalódni benne,
(#) pittti válasza pittti hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Megnéztem a kedvedért - mondjuk egészen jókat írnak róla.

Viszont gyártanak kitben is memóriát, én a helyedben megpróbálnám ráfizetéssel kicserélni.
(erre inkább szoktak hajlani, minthogy a vételárat visszaadják)
(#) steelbird válasza pittti hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Nos, úgy tűnik, a probléma csak kizárólag a két db CSX memória esetén áll fenn. Dualban összeakadnak. Itt van a két másik ram, a HP, meg egy (tényleg) noname (cimke nem esett le, made in China felirattal...), azokkal hibátlan. Sőt, bármelyik variációban mennek rendesen, csak a két CSX együtt nem.
A különbség minden esetben az órajel. Ha a két CSX együtt van, akkor a ramok 399 MHz frekin mennek, 5-5-5-16 időzítésekkel és hibáznak, bármelyik másik kombinációban 332 MHz -en hajtja a ramokat az alaplap 5-5-5-15 időzítésekkel és hibátlanul mennek (gondolom, a két memória modul különbözősége miatt veszi vissza a frekit 332 MHz -re...)
Idézet:
„Mondjuk Te ráérsz kísérletezgetni vele...”
Nem érek rá, de meg kell oldani. A gép ismerősé, nincs nagyon eleresztve anyagilag, ezért neten kerestem olcsó ramokat. (5000 volt a kettő)
A 3 nap már rég nem működik, mert Pick-Pack pontra kértük a csomagot. A bolt 220 km-re van, valamit kezdeni kell vele, sajnos, nem úgy van, hogy holnap bemegyek és kicseréltetem a memóriákat..
A tanulság egy ősrégi közmondásunk: "Olcsó húsnak híg a leve..."
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
Következő: »»   508 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem