Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   584 / 1121
(#) Buvarruha válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szerintem keversz valakivel, a linkelt oldalon még nevemet sem találom...
(#) EgyGabor válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
igaz bocsi! Sajna nem találok ilyen rossz videó kártyát! Milyen más típussal lehetne helyettesíteni?
(#) Buvarruha válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Semmi mással, de ne is várd, hogy mások keresgéljenek helyetted és töltsenek el egy napot adatlapok nézegetésével.
(#) EgyGabor válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Én nem is várom el csak gondoltam hogy valaki már cserélt ilyet!
(#) Gombszem válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Idézet:
„a linkelt oldalon még nevemet sem találom...”

Pedig ott van, három helyen is.
(#) nagym6 válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Köszönöm a segítségeket.
Nagy veszély nincs. Adatmentés külső HDD-re mindenképpen (ez folyamatos nálam egy HDD hiba óta), utána partícionálás, XP telepítés. Ha valami nem sikerül, akkor teljes újratelepítés mindennel, vesztenivaló csak az idő, mint írtad.
(#) qvasz2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Akkor segítek: Bővebben: Link
(#) steelbird válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
Idézet:
„Ha valami nem sikerül, akkor teljes újratelepítés mindennel, vesztenivaló csak az idő, mint írtad..”
Arra ott vannak a partíció mentő programok. Pl. a Ghost. Amíg XP -t használtam, nagyobb rendszerprobléma esetén a DOS -os verziójával 10 perc alatt újra ott volt a frissen telepített XP minden programommal úgy, ahogy lementettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) Buvarruha válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Na igen, ha kiragadjuk a környezetből, akkor tűnhet úgy, hogy helyettesítőnek ajánlottam egy olyan IC-t ami nem a helyére való, de nem erről volt szó.

MCvsAPW.jpg
    
(#) nagym6 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Igen, most erre nem is gondoltam, pedig megvan a Ghost DOS verziója, régebben XP-t ezzel mentettem, és vissza.
Köszönöm.
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
SOS .

IDE-USB átalakítóval a win7 felismer egy linux rendszer merevlemezt, vagy kicsi rá az esély ?

Van néhány bontott winyóm, néhányat nem ismer fel win7. Nem tudom biztosra melyik volt linuxos, és melyik rossz (mindegyik felpörög, és tesztel..).

Köszi M.
(#) Gombszem válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
A Ghost DOS verziója (2003, vagy 11 néven) az XP-vel (és előtte) működik tökéletesen.
A Win7, 8, 10 verziókhoz már alkalmatlan, ott van helyette a Ghost 15. Mindegyiket szépen elmenti, visszaállítja (saját tapasztalat). Erről a programról, a használatáról, és a letöltéséről már írtam ebben a fórumban.
Persze vannak más jó partíció mentő programok is. Mindenki azt használ, amit akar.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szándékosan írtam a DOS -os Ghost -ot:
@nagym6:
Idézet:
„Adatmentés külső HDD-re mindenképpen (ez folyamatos nálam egy HDD hiba óta), utána partícionálás, XP telepítés.”
XP -hez tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) Gombszem válasza steelbird hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Idézet:
„XP -hez tökéletes.”

Szó szerint ezt írtam én is.
(#) Norberto válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Szia!

A Windows csak a HDD-t magát fogja felismerni, hogy egy fizikailag létező eszköz, természetesen csak hibátlan működés esetén. Az adatokat rajta nem fogod látni, mivel a Win nem kezeli a Linux-os partíciótípusokat, arra külön programot kell futtatnod, pl. ext2explore, ez ingyenes.
(#) Macsek71 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Köszi !

Megoldottam, amit nem "lát"-> linuxos -> törölhető

De mégegy KÖSZ !
(#) nagym6 válasza steelbird hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Félreérthetően írtam. Működő Win7 mellé másik partícióra menne az Xp. Előbb másik partíciót is csinálni kellene az egyből, ezalatti esetleges omlás esetén a Win7 lenne visszamentve Ghost-al, utána Xp telepítés. Szóval ide DOS Ghost nem jó.
(#) Gombszem válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Idézet:
„Szóval ide DOS Ghost nem jó.”

Dehogynem jó! Leírtam hogyan.

De először át kell particionálni. A leírt esetedben az újrahúzás lenne a legjobb. Először az XP aztán a másik partícióra a W7. Így egyből megoldódik a multi boot.
De lehet Ghostolni mind a két Op rendszert külön, de a bootolást neked kell külön megoldani. Erről már írtak a fórumban. Ez macerásabb. Te tudod mit csinálsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) kala1982a hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Asus laptop. Régebbi Gamer model. Találkozott már valaki ilyen üzenettel? Első nekifutás, nem volt még több időm rá. Rendszer indítási fájlokat nem tudja ilyenkor feltenni a lemezre? BIOS-a van még nem UEFI-je.
(#) kala1982a válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Interneten találtam rá megoldást, DVD-ről kell telepíteni, mert merevlemez illesztőprogramot nem tölti be újraindítás után.(Több helyen írják, elég érdekes: először minden oké, felmásolja a fájlokat, majd újraindítás után már nem tudja kezelni.)
(#) eSDi válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Igen DVD-ről kell telepíteni, vagy másik pendriveról, mert valamiért összeakad. Jártam már így én is. Esetleg másik programmal is megpróbálhatod a telepítőt felírni a pendrivera.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) sector99 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Sziasztok !
Nem tudom ide való-e a kérdésem:
Adott egy ilyen NVR. Hogyan lehet az eSata kimenetére illeszteni egy USB-s külső HDD-t ?
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Hello!
Azt az USB-be kéne dugni...az e-satába meg e-sata HDD-t...nem?
(#) bbarna válasza uniman hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
e-sata csatiba bármilyen sata mehet - akár az USB-s HDD rack-ban lévő meghajtó is, ha az sata...
(#) Buvarruha válasza bbarna hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
De az USB nem és ott arról lehet szó inkább.
(#) sector99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Igen így van, kicsit rosszul fogalmaztam. Tehát az NVR csak az eSata csatin keresztül tud rögzíteni, nekem meg olyan 2,5-ös külső házam van(SATA HDD-vel) amin csak USB csatlakozó van(kettős USB).
Tehát lételik-e valamilyen USB-eSata átalakító, vagy ha nem akkor milyen megoldást keressek ?
(#) bbarna válasza sector99 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Bocsika!
15.30 írtam:
"akár az USB-s HDD rack-ban lévő meghajtó is, ha az sata..."
Kiveszed a HDD-t az USB-s rack-ből és sata csatlakozóval rákötöd az esata csatira!
(#) Buvarruha válasza sector99 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Arack-ben lévő tápot használd a HDD-hez, a satát pedig vezesd ki.
(#) sector99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Neked és bbarnának is. Igen, de ezt csak 3,5-es HDD-vel tudom megcsinálni, a kettö felessel nem...
(#) KTobi válasza sector99 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Miért nem?
Fogod az Esata-sata kábelt, bekötöd az adatot. Veszel egy másik kábelt ami az USBről ad 5V a hdd sata táp csatijára és el van intézve.
Következő: »»   584 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem