Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   593 / 1123
(#) steelbird válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Vagy a két különböző RAM.
(#) Buvarruha válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ez is lehet épp amiatt mert meg van hűlyülve az egész, csináld meg a ramtesztet.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok
Win7, hogy tudok megszabadulni egy programtól ami nincs a programok eltávolítása listába.
Beszo*tam, lehet valami kémprogram, mtview a beve és semmi használhatót nem dpb a gugli, tisztára, mintha az én gépemen lett volna csak :Ö
(#) rolie válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 1
 
Szia!
Itt van némi infó: Bővebben: Link
(#) steelbird válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Itt is van róla infó.
(#) zsoltee0001 válasza rolie hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Köszi
Kitöröltem a megjelölt könvtárat, az ajánlott programot inkább nem töltöm le, mert nem akarok újabb kémprogramot
(#) steelbird válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 1
 
Nem csak azt kell törölni. Amit linkeltem oldalt, ott leírják, hová fészkeli be magát, milyen fájlokat és regisztrációs adatbázis bejegyzéseket hoz létre.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Gombszem válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 2
 
Futtasd az AdwCleaner-t. Innen lehet letölteni.
Minden adware-t kiszed.

Használat:
1. Kilépni minden programból
2. futtatni, Search, kész 1-2 perc alatt
3. Készít egy C:\AdwCleaner mappát, majd ebben egy szövegfájlt (R2) a talált hibákkal
4. Ha el van fogadva a vizsgálat (és talált hibákat): Delete
5. OK, a gép újraindul (ha nem volt hiba, kilépni a programból)
6. Készít a C:\AdwCleaner-be egy újabb szövegfájlt (S2) az új állapotról
7. A törölt fájlokat, bejegyzéseket elmenti a C:\AdwCleaner-be. Ha nem kell, az egész mappa törölhető
(#) zsoltee0001 válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Köszi, Ez elrendezte,
üdv
(#) zsoltee0001 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ezeket így nem találtam, de az adwcleaner megoldotta.
Köszi, üdv
(#) Gombszem válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szívesen.

Ha visszaolvastál volna a Fórumban, régebben ugyanezt már többször leírtam.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy gép.Már annyira vacakol hogy Újratelepítés lesz rajta. Most Win 7 van rajta,ugyan az megy rá. A kérdésem az lenne hogy a létező driverek hang,videó,stb azt ki lehet nyerni belőle,ha igen hogy,vagy milyen progival? hogy telepítés után ne keljen keresgélni a netten a drivereket.
Választ köszönöm!
(#) Buvarruha válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Néhány tipp! A telepítés előtt szedd le a driverek amíg van lan, és az alaplap gyártójának oldalán a pontos típusra rákeresve csak végig kell kattintgatnod és letölti mindet.
(#) abcdabcd válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Ha a drivereken kívül tényleg nem is akarsz nagyon mást telepíteni a gépre, akkor esetleg ha van erre valamilyen egyszerű megoldás, akkor azzal esetleg nyerhetsz valamennyi időt, viszont ha kell más programokat is telepíteni a gépre az alap működő win-en meg a drivereken kívül, nekem az a tippem, hogy azoknak a programoknak a feltelepítése, beállítása, személyreszabása valószínűleg jóval több időbe telik általában ilyenkor, mint a win+driverek feltelepítése, sőt amíg a win kb magától elkészül, a többi programot egyesével kell telepíteni és be is állítgatni, ráadásul esetleg, ha már mondjuk viszonylag régebbi volt az adott gép telepítése, és vannak programjaid, amiket rendszeresen használsz, és megszoktad már őket, hogy így vagy úgy működnek, lehet nem is jut eszedbe hirtelen, hogy azok épp mitől is működtek "pont úgy", vagyis, hogy esetleg kellett-e bizonyos dolgokat beállítani bennünk, hogy úgy és azt csinálják, amit és ahogyan te megszoktad és használod

Szóval ha a gépnek nem feltétlenül van olyan komolyabb baja, hogy pl mondjuk valami vírus került rá, amit vagy sehogyan sem sikerült leirtanod, vagy pont épp a leirtással lett valami olyan baja a gépnek, amit úgy tűnik, hogy nem sikerül kijavítani, hanem inkább "csak" az van a géppel, hogy "be van lassulva, stb...", akkor lehet, hogy pl egy CCleaner-rel, meg megnézve, hogy van-e elég üres hely a rendszermeghajtón meg stb stb-vel ugyanolyan gyorsra "csinálhatod" a gépet, mintha az újratelepítés után mindent visszaraksz ugyanúgy rá, viszont cserébe közben végig használható marad a gép.....

Az eredeti kérdésedre így hirtelen nem nagyon van ötletem, bár nem tudom, a gyártók oldaláról általában letölthetők szoktak lenni a driverek, vagy ez esetleg valami driver szempontból "különleges" gép?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) Buvarruha válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hagyjuk már ezt nem ez volt a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) Gombszem válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Idézet:
„... hogy telepítés után ne keljen keresgélni a netten a drivereket.”

Nem kellene keresgélni. Sőt újratelepíteni sem kellene. Sőt, semmit sem kellene csinálni.
Csak annyit, hogy amikor van egy jól működő géped, ahol éppen minden működik, azt a partíciót elmented 5-10 perc alatt, és mikor nem tudod hogy javítsad meg a megzuhant gépet, 5 perc alatt visszaállítod.
Megspórolod a dühöngést, keresgélést, fórumban kérdezést, időveszteséget, stb.
Erről itt már többször írtam, úgy látszik hiába. Mindenki úgy tolja el az idejét, ahogy akarja.
Nem is írok erről többször, úgy látszik teljesen felesleges.
(#) adapter válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Több ilyen progi van, de mivel egyiket sem próbáltam még tudsz mondani olyat amelyik free, meg pár kattintással meg van a mentés? (pár éve olvastam neten valami hasonlót -program nevére nem emlékszem- de valami húszon felüli lépésből állt, a közepétől már követhetetlen volt...)
(#) adapter válasza adapter hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
1-2 héten belül ki kellene próbálnom valami hasonlót egy haver gépén.....
(#) Gombszem válasza adapter hozzászólására (») Jan 11, 2016 / 1
 
Én a Norton Ghost 15-öt használom, ezt ajánlottam itt a a Fórumon régebben. Akkor megadtam a leírást, és a letöltő linket is. Azóta már halott a link, mert ha egy hónapig inaktív, törlik.
Mellesleg a program shareware, de a feltöltött anyagról ez nem derül ki. Most meg már úgy sincs ott.
Olyan partíciómentő program nincs, ami egy kattintással működik. Ki kell jelölni a mentendő partíciókat, a műveleteket, a mentés helyét, stb. Én csak angol nyelvűt ismerek.
(#) steelbird válasza adapter hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Csak frissen telepített rendszert érdemes menteni, mikor még (elvileg) nncs semmi baja.
(#) adapter válasza steelbird hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Igen, igen, sejtettem, a telepítést is akkorra tervezzük majd, vinyo cserével miegymás (ahogy majd ráérünk mindketten..)...
(#) Gombszem válasza steelbird hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Igen. Ez a lényeg. Én 1-2 havonta mentek, és egy szövegfájlba felírom, mink voltak a változások a mentés óta (új telepítés, Update, beállítás változás, stb.). Ezek ismeretében a visszaállítás gond nélkül megy. Ezt a módszert kb 15 éve használom. Még sosem hagyott cserben.
Csak nézek, hogy mennyit szenvednek sokan, hogy visszaálljanak egy jó állapotra. A gépet könnyű elszúrni (főleg ha valaki kísérletező kedvű). A visszaállítás meg napokig tarthat, ha egyáltalán sikerül.

Ezért károgok a partíciómentés fontosságáról. De úgy látszik, hiába.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Az első Windows -om (Windows ME) 1 napig bírta.. Elindítottam én rajta mindent, amit csak találtam.
(#) BI-AMP hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Sziasztok! Ma vettem egy OTG kábelt Bővebben: Linka (SGS-3) hoz, de nem működik vele semi usb-s eszköz. Szerintetek mièrt? Esetleg mèg meg is kell táplálni?
(#) Kovidivi válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Nem olyan egyszerű létrehozni egy ilyen mentést.
Leírom, én hogy csináltam: találtam youtube-on egy régi norton ghost-ot, valami 10-es verzió volt. Letöltöttem, elkészítettem a bootoló usb-t, bedugtam a gépbe, elindult, de nem ismerte fel a korábbi mentésemet... Elszúrtam legalább 1 órát. A másik probléma, hogy fél óráig kerestem egy pendrive-ot, de ez magánügy. A következő volt, hogy kerestem újabb norton ghost-ot, átszenvedtem magam a parancssoros formázáson keresztül, aktiváltam a megfelelő partíciót, felmásoltam innen oda, stb. kínszenvedés megmondom őszintén. Nagy szerencsémre volt egy működő img fájlom, ami egy indító CD képét tartalmazza, na erről kellett felmásolni a pendrive-ra a fájlokat. Berakom a gépbe a pendrive-ot, szerencsére bootol. Vagy 10 percig indult, fogalmam sincs miért, a gép talán beteg kicsit. Utána persze ez sem tudott mit csinálni a mentésemmel, pedig tudom, hogy a 15-ös verziójúval mentettem le.
Felraktam az új windowst, drivereket telepítettem, mindent. Készítettem róla mentést. Remélem, hogy amikor kelleni fog, vissza is tudom állítani. A norton ghost pendrive-ot le lock-oltam, és be fogom kereteztetni, és kirakom a falra! Nem megy ez olyan gyorsan, bevallom neked. Pedig én ebben nőttem fel, értek is hozzá, de úgy látszik, nem eléggé
(#) Kovidivi válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Több fajta otg kábel van. Nem mindegyik használható otg-ként, tehát bedugod a pendrive-ot, és semmi sem történik. Az 5. láb az USB ezt azonosítja. Keress rá, többet nem tudok mondani.
(#) KTobi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Nem a kábelen múlik, a telefonnak (talán, ha nem tablet) kell átkapcsolni OTG módra, erre van az 5.láb bizonyos készülékeknél, máshol szoftveresen állítható.
(#) Gombszem válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Idézet:
„... Nem megy ez olyan gyorsan ...”

Nekem ennyi idő alatt meg a mentés, és a visszaállítás. A partícióm 22 GB méretű, ha nagyobb lenne, akkor nyilván arányosan nagyobb az idő. És nekem SSD van. Merevlemezzel nyilván lassabb.
A Win7-től csak a Ghost 15 használható, a régebbiek csak az XP-ig voltak jók. Ma már Ghost 15 sincs (ennek az ISO mérete csak 200 MB), csak a hatalmas méretű 360, meg hasonló újabbak. Olyan szolgáltatásokkal, ami lehet hogy másnak kell, de nekem nem. Ezért maradok a 15-nél, ami mellesleg jó az összes újabb rendszerhez is (8, 8.1, 10)
Én senkire sem akarom rátukmálni, csak javasoltam egy jól működő eszközt.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget!
Olyan videókártyát keresek, aminek a teljesítménye megegyezik a 9600gt-vel, de DX11-es. kevesebb ne legyen, több sem nagyon. (nem nagyon van rá keret.) 7K köröl szánnék rá.
Nem akarok zsír újat, a 9600gt is jó lenne, csak az nem támogatja a dx11-et, ezért cserélném le.
(#) Buvarruha válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Felejtsd el 7K-ért..
Következő: »»   593 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem