Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   592 / 1121
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
A driver nem feltelepítése minden gépet lelassít, ezért újratelepíteni sem kellett volna.
(#) Kovidivi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Az asszonynak mondjad! Ő nem rakta fel a videókártya meghajtót! Egyébként kellett már az új Windows is, szegénynek a torka is véres volt.
(#) Annonymus válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Oké csak..na
(#) Pacso hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok! Össze állítottam egy gépet, Win.7 van rajta és indulásnál az alábbi üzenet jelenik meg, de F1 nyomás után megyen !! Mellékelem az alaplap típusát is . Valami el van állítva? Hol tudom küszöbölni a hibát !
(#) Buvarruha válasza Pacso hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Nincs mikrokód a processzoroz, frissíteni kellene a BIOS-t.
(#) Hx-2 válasza Pacso hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Tegyel bele uj elemet!! es allitsd be a BIOS-t!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
(#) Buvarruha válasza Hx-2 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Érted is amit kiírt, vagy csak tippelsz? Nyílván utóbbi...
(#) Hx-2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Tudom
(#) Pacso válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Köszi a választ! Egyébként működik, csak kicsit zavar hogy indul! Meglátom mire jutok vele és jelzem !
További kellemes hétvégét kívánok !
(#) Annonymus hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok
Adódott némi problémám
Ez mi? (Bármilyen letöltés, Avg futtatása közben stb)

image.png
    
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Hogy tudom megoldani?
(#) Buvarruha válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Memóriatesztet csinálnék, ha file rendszer hiba is van mellette (DMA). Az felső kiírás szerint nem tud írni egy memóriacímet.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Annonymus válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
És hogy tudok memória tesztet csinálni?
(#) abcdabcd válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Pl: memtest86+ szal: Bővebben: Link
Kell hozzá valami (Floppy, CD, Pendrive), amiről be tud bootolni a géped, letöltöd az ennek megfelelő változatot a honlapról, bebootolsz róla, és nézed ahogy végigmegy a teszt, ha hiba van, akkor piros sorok jelennek meg a képernyőn...
Esetleg ha az első lefutásra nem ad hibát, érdemes lehet hagyni többször végigfutni, mert lehet nem állandóan hibázik a memória valahol, hanem csak néha... esetleg ha nagyon nem jön elő a hiba egy egész éjszaka is bekapcsolva lehet hagyni... (persze ha amúgy nem hajlamos túlmelegedésre stb a gép...)

Aztán van, hogy nem hozza elő minden esetben a hibát ez a program sem, akkor lehet másikkal is próbálkozin, de általában ezzel elő szokott jönni a hiba, ha van...
Még ritkább esetben előfordul, hogy a memtest lefagy az adott gépen, ez nem tudom mostanság milyen gyakori régebbi verzióval volt ilyen, aztán később javították is a hibát, meg akkor a korábbi verziót letöltve az lefutott... szóval nem lefagyással jelzi a hibát az ugyanúgy programhiba, mint bármi másnál, hanem piros sorokat kell figyelni, meg valami hibaszámláló is van a programban az is nyilván nő hiba esetén...

Amúgy teljesen automatikus a program működése, bebootolod és magától csinál mindent...
(#) Annonymus válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
És itt a fizikai memóriáról van szó?
És ha kiveszem valamelyik RAMot?
(#) abcdabcd válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Milyen memória van még, mint fizikai?
Ha a "virtuális"-ra gondolsz, az is "fizikai", az a winchester-en van fizikailag
-a memória az meg memória=RAM a winchester meg winchester, amin lehet "memóriapótló"="virtuális memória"...

Ki is veheted, de az úgy csak próbálgatás, mivel ha nem jön elő állandóan a hiba, akkor nem tudod, hogy adott esetben épp csak nem jött-e elő, vagy tényleg az adott kivett modul volt a hibás... erre jók az ilyen programok, aztán ha a program talál hibát, akkor lehet azt csinálni, hogy ki kell venni valamelyik ram-ot, és újra lefuttatni a tesztprogramot, hogy úgy is megtalálja-e, ha nem akkor visszarakni (ellenpróba), ha úgy meg megint megtalálja, akkor azon a modulon volt a hiba... mert legalábbis a memtest86+ ha jól tudom most se mondja meg azt, hogy fizikailag melyik modul az, ahol a hiba van...

Meg amúgy ilyen esetben lehet az is, hogy az alaplapi foglalat kontakthibás, vagy bármi hasonló...

De ha már van egy biztos mód, amivel lehet érzékelni, hogy a hiba fennáll-e vagy sem, akkor lehet próbálkozni, hogy adott modul(ok) kivételével vagy esetleg felcserélésével a hiba megszűnik-e vagy előjön stb...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Annonymus válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
A windows indításakor mindig előjön
(#) Buvarruha válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ha pontosan akarod tudni, hogy melyik ram hibás akkor úgy kell csinálni, hogy egyesével teszteled a ramokat, de kezdetben maradjon bent mindegyik és úgy indítsd a tesztet, a kolega linkelte a memtest86-ot.
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
De karácsonyra kaptam egy új hyperx Fury 4gigás Ramot meg volt benne egy másik, sima ,kingstonos 4gigás Ram
(#) Buvarruha válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Csak csináld a tesztet.
(#) steelbird válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ha marad még elég az oprendszernek, akkor megpróbálhatod azt is. De a Memtest a biztosabb. Én ellenőrizném még a rendszer meghajtóját is.
Nekem XP -nél volt utoljára ilyen érvénytelen memóriacímre hivatkozásos hiba, az akkor oprendszer újratelepítéssel oldódott meg.
(#) abcdabcd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nem tudom ilyen esetben a mozbackup nevű program működik-e de egy próbát megér... azzal működő telepítés esetén lehet egy fájlba lementeni mindenféle dolgot (beállítások, pluginok, könyvjelzők, előzmények --- mind választhatóan) a firefoxból, meg lehet más mozilla termékből is, aztán amikor meg (akár másik gépen) helyre akarod állítani, szintén ugyanezzel a programmal helyre is lehet állítani... A mozbackupból amúgy van olyan változat is amit nem kell telepíteni... ha működik akkor talán ez a legegyszerűbb mód... de nem tudom, hogy így mondjuk meg lehet-e neki "mutatni" a FF mappáját, és akkor onnan megtalálja-e, vagy csak működő telepítésnél...
(#) steelbird válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Telepítsd újra az XP -t, javító frissítéssel. Megmaradnak a programok és a beállítások.
Ezért kényelmesebb a Chrome. A Google fiókodba menti mindezt, ha szinkronizálod. Minden gépemen frissítve ott van minden előzmény, plug-in, könyvjelző, előzmény, ha szükséges. Csak szinkronozni kell a fiókommal.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) abcdabcd válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Attól még célszerű a teszt, mert ha az megtalálja a hibát, ha csak mondjuk minden két futásonként egyszer is, de úgy akármikor amikor csak próbálod, akkor az elég jó módszer....

A win viszont lehet akkor se hibázik, ha mondjuk valamelyik két modult megcseréled, holott a hiba ugyanúgy "megvan", csak úgy mondjuk máshova kerül a ram-ban a hiba helye (más címre), nem oda, ahova a win írna az indulásakor...

Szóval, ahogy én is írtam, meg látom itt már többen is mondták, hogy futtasd le a programot aztán még valószínű úgyis kell akkor spekulálni, hogy kiderüljön, hogy pontosan mi a baj, ha a memóriával van a baj, vagyis:

-foglalathiba/kontakthiba
-modulsorrend/ esetleg valami biosbeállítás/ időzítés hiba --> azt nem írtad, hogy valami "tuning" van-e beállítva, bármilyen részegységére a gépnek?
-vagy tényleges modulhiba, és hogy akkor melyik modul a hibás...

-esetleg valami driverhiba is lehet....
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Gabó válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 1
 
Hátha ez segít. Itt van hely is, merre keresd Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Az ilyen üzeneteknél az esetek zömében nem memória hanem rendszerhiba van, de a teszttel nem vesztesz semmit.
(#) Annonymus válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nincs semmi se tuningolva de most épen kikapcsoltam aztán vissza és azt írta hogy windows frissítések konfigurálása (eddig oké) aztán újraindult és most ezt;
A win frissítések konfigurálása nem sikerült, módosítások visszavonása..
(#) abcdabcd válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Táp jó? Ventilátorok forognak?
Kártyák (ha vannak) jól a foglalatukban vannak? Csavarral rögzítve vannak a hátlapon?
Mi van még?
Ja igen, a memória

Memtest-et futtattál?

Szóval a viccet félretéve, bár akkor ha nem tuningoltad a gépet, akkor már gondolom az előző hozzászólás alapján is a következő lépésként az jön, hogy akkor le kell tesztelni a RAM-ot, hogy jó-e....
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Ge Lee válasza Annonymus hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Akkor lehet hogy csak a win frissítés tréfált meg és nincs is valódi baj. Egyszer engem is megtréfált azóta rögtön a telepítés után kikapcsolom.
(#) abcdabcd válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Az eredeti hozzászólásban az van, hogy más programok futásakor jön elő a hiba... persze lehet a frissítés óta... ahogy ebben a hozzászólásban van, hogy akkor lehet úgy jött elő először?
Viszont mondjuk ilyen jellegű "hardveres" hibaüzenetek, kb az XP óta leginkább valamilyen hardverhiba esetén szoktak előjönni...(win98 azért "egyszerűbben" csinált pl kék képernyőt még akár teljesen jól működő gépen is ) aztán persze lehet bármi ami elég "alacsonyszinten" nyúl bele a win-be, hogy esetleg elrontson valamit, hogy aztán ilyesmiket írjon ki a gép...

De ráadásul úgy tűnik, hogy most nemrég lett új ram is véve a gépbe... ami lehet, hogy csak a korábbival együtt nem működik valamiért, vagy csak automata bios-beállításokkal, vagy ki tudja...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
Következő: »»   592 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem