Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 16
(#) titi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
C3-at rövidre zártad!
4-es lábra menő vékony szál beleér az 5-ös lábba?!

Én a helyedben nem ragaszkodnék ahhoz, hogy a csatlakozások egy helyre kerüljenek, és akkor egy kicsit egyszerűsíteni is lehetne a terven.

De ha mindenképp egyhelyre szeretnéd, én nem oldalra, hanem lentre, az IC-vel szembe tenném, persze egy kicsit más sorrendben.
(#) vtsoftware válasza titi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Javítottam a hibát.
A 4-es lábra kötött ág csak a végpontokba vezet.
Így szeretném szélen a csatlakozókat. Nekem az a lényeg - legalábbis ennél - hogy működjön.
(#) titi válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Ok! Elvileg most már jó!
(#) vtsoftware válasza titi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Köszi szépen, akkor honlap el is kezdem építeni...
Majd teszek fel képeket is
(#) Dióda válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Én a helyedben elgondolkodnék egy másfajta elrendezésen viszont.
Nemigazán ajánlatos a kimenetet és a bemenetet egymásmellet vezetni a panelen.Ha gondolod lerajzolhatom az enyémet és akkor nincs ilyen probléma.
(#) vtsoftware válasza Dióda hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
"lerajzolhatom az enyémet"
Megteszed?
(#) Dióda válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Na nááá!
De szólok hogy csak skiccrajz lessz.
(#) vtsoftware válasza Dióda hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
mind1az.
Legalább az elrendezés ideális lesz.
(#) Peti_85 válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Szerintem ez is jó, persze nem magam akarom reklámozni, de itt csak a kivezetések vannak "máshol" hát szerencsétlenül a borda alatt, de onnan már oda vezeted ahova akarod!
(#) Dióda válasza vtsoftware hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Így néz ki hirtelenjéből.
(#) vtsoftware válasza Dióda hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Ez nagyon baba. Köszönöm szépen mindenkinek
(#) Kiss Gábor hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Van nekem itthon 2 db dyras 30 wattos 8 ohmos hangszóróm tda1554-es erősítőhöz megfelel vagy cseréljem le őket 4 ohmosra?????
(#) Kiss Gábor hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
Légysz valaki válaszoljon már!!!!!
(#) Kovidivi válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Neked mit jelent az, hogy megfelel?
(#) Peti_85 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Figyu! Jó neki a 8 ohm-os is!
Nyugodtan kösd csak rá!
Az meg csak jobb, hogy 30 W-os, mert legalább lesz benne tartalék!
(#) Kiss Gábor válasza Peti_85 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Kösszi
(#) petemazi válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
hi én is megépítettem ez alapján, nekem meg se mukkant..a datasheetjében lévő kapcsrajz szerint is meg akartam csinálni de kiforrasztáskor letört 2 lába valaki küldene egy tuti jó kapcsrajzot, mert akkor lehet hogy veszek még egy ilyet
(#) Levi Jr. válasza milan hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Szerintem ez valami gerjedés lesz, az elején a 220nF-os kondik kicsik !! Oda műanyag bázisú (Stiroflex-kocka) 1 mikrofarádos (Nem Elkó !) kell, és akkor megszűnik a melegedést és rapszodikus tönkremenést okozó magasfrekvenciás gerjedés !
MINDENKINEK AJÁNLOTT KAPCSOLÁS? DE EZT A MÓDOSÍTÁST VEGYÉTEK FIGYELEMBE; sok bosszúságtól kímélitek megmagatokat.


üdv: levi jr.
(#) Geri86 válasza Oneill hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Helló mindenkinek! Szeretném megépíteni az Oneill féle erősítőt. Két kérdésem lenne lehetne-e hajtani az erősítőt egy PC táppal ideiglenesen? És a hangerőszabályozó poti milyen? Esetleg nem tudnátok egy ehhez a végfokhoz való tápnak kapcsolási rajzát megmutatani?
(#) owl82 hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Hali! összeállítottam az alábbi kapcsolást, és szeretném, ha valaki ránézne, és leqrna, ha hülyeségre gondoltam...

31er.jpg
    
(#) Levi Jr. válasza owl82 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Talán csak a végfokozat bemenő potijait tekerném a test felé ( a lehalkításhoz), nem csak simán magába...Zaj-brumm szempontból jobb megoldás...
(#) owl82 válasza Levi Jr. hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
aha értem. azokat azért tettem bele, hogy tudjam kompenzálni a center/sub ellenállásainak csillapítását. gondolom ezek miatt halkabb lenne ez a két csatorna, és azért gondoltam az alap stereo halkítására. azért ezt mindenképp megfogadom.
gondolom az erősítő nem fogja megrángatni az ablakokat, de nem is ez a célom vele. bistabil relékkel akarom a bemenetet kiválasztani (pc-tv-aux), így talán nem kell öntartást beépíteni.
(#) joey hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy most választás előtt vagyok hogy ezt az erősítőt(TDA1554q) csináljam vagy a TDA2030-asból kettőt. Tudtok nekem segíteni, hogy, melyik jobb és miért?
Kettő orion HS200-ast hajtanék vele.
Előre is köszi.
(#) szabi83 válasza joey hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
A tda2030 jobb lesz, de ha 12V -d van akkor a másik tda
(#) joey hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Van 12V-om, csak nagymértékben kisebb a teljesítménye a 2030-nak mint a másiknak?
(#) Peti_85 válasza joey hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Szia.
Én már megcsinltam mindkettőt, de nekem a 1554 sokkal jobban tetszett! Kompaktabb, nagyobb is a teljesítménye, és egyszerűbb (2 in 1 )
Amúgy Én egy sima kis adapterről hajtom, persze baromi nagy puffel kell hozzá.
Nézz vissza pár lapot, valahol van nyákervem is hozzá, meg kép is róla.
A 2030 az nekem instabilabb, macerásabb. Volt hogy működött, de egyszercsak elkezdett melegeni, és azóta semmi.
Üdv
(#) joey válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
köszi.
Nekem is van egy adapterem ami 9V-os 1000mA-es és terhelés nélkül 14V-ot tud leadni. Az jó lesz szted?és kell hozzá puffer kondi?
(#) titi válasza joey hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Hali!
Ha azt akarod, hogy jó legyen, a dugasztápot felejtsd el!
Az IC max. 2*22W -ot tud leadni, tehát min 50W-os táp illik hozzá!
Az adaptered: 9V*1A=9W
Üdv, és sok sikert!
(#) joey válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
köszi a gyors választ
(#) Peti_85 válasza joey hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
természetesen valóban kajakabb táp illik hozzá, de kipróbálni ezzel is ki tudod, tökéletesen fog szólni (minimum 4700 µF-os pufferral), csak ha hangosabbra tekereed, vagy nagyobb basszusok jönnek, akkor egy kicsit be fog torzítani. Ha még több puffert raksz bele, akkor egyre jobb lesz.
Üdv.
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem