Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   194 / 607
(#) cooper válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Elsőnek én is gratulálni szeretnék, szép igényes munka! Tervezem a megépítést én is...
Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy egy plusz előerősítő szükséges lenne még a kapcsoláshoz? A minőségen javítana esetleg?
(#) Alkotó válasza cooper hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Idézet:
„...plusz előerősítő szükséges... ?”
kérdés önmagában elég nehezen értelmezhető. Olyan mint pl. az "elég hosszú-e a létra?" de nem tudjuk mihez képest.
Az én példányomat 700mV körüli jel tudja "kihajtani" ha jól emlékszem. A források általában tudják ezt, sőt még többet is.
Tehát e miatt nem kell hozzá külön előfokozat. De lehet egyéb szempont is (mondjuk szintszabályozás, hangszínkorrekciós lehetőségek, impedanciaillesztés, esetleg keverés, stb.). Ilyenkor már nem lehet kikerülni egy külön fokozatot.
Mindezzel együtt, talán akkor jársz a legjobban, ha simán egy jobb minőségű sztereó potit kötsz a bemenetre, és semmi egyebet nem használsz.
Hamarosan fogok egy másik panelt is tervezni, amin már lesznek biztosítékok, és hangszóróvédelem is.
(#) Dani45 hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Hali!
Egy TDA7294-es végfok mekkora teljesítményű hangfalat képes meghajtani?
Mert hiába mondja mindenki hogy 100W-os ez valójában csak 70W amit az adatlapja is mutatja.100W az zenei teljesítménnyel együtt van.
Nekem azt tanították suliba hogy egy erősítő legyen 2-3szor kisebb mint a meghajtandó hangszóró.
Ebből kiindulva egy 150W RMS hangszórót szépen élvezhetően meg tud hajtani?
Vagy csináljak még egy modult és kössem hídba?Mondjuk az már sztem kicsit sok lenne.
A másik kérdésem hogy +-40V sok neki?
Előre is kösz az infókat
(#) cooper válasza Dani45 hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Szia!
Alapvetően azért kell a hangszóróknak nagyobbak lenniük, hogy ne hajtsd el őket véletlen sem. a +-40V egyenáram nem sok neki, de ez pontosan benne van az adatlapjában.
(#) lamalas válasza cooper hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Nehany pontositas:

1. A +/-40V nem egyenaram, hanem egyenfeszultseg.

2. +/-40V-os tapfeszultseget elvisel az erosito 8 ohmos terheles eseten. 4ohmos nevleges impedanciaju hangsugarzonal mar vigyazni kell nagy kivezerlesen mert nagyon magas lesz az eldisszipalando hő. Ezert 4ohmos hangsugarzokhok kisebb tapfeszultseget erdemes hasznalni (+/-30-35V max.). Eze setben persze a kiveheto teljesitmeny is csokken valamelyest.

3. Valojaban barmekkora teljesitmenyu hangsugarzot kepes meghajtani, még a nagy koncerteken hasznalt oriasi hangsugarzokat is. Nyilvan sokkal kisebb hangerovel fognak az ilyen zenekari hangsugarzok megszolalni mintha tobb 100W-os erositovel hajtanank oket. De a lenyeg amire celozni akartam, hogy egy hangsugarzot aminek a nevleges max. teljesitmenye pl. 500W, kepes meghajtani egy pici 1W-os erosito is. A hangsugarzokra irt teljesitmeny nem a hangsugarzo altal felvett teljesitmenyt jelenti, hanem az arra "adhato" maximalis teljesitmenyt.
(#) cooper válasza lamalas hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Igazad van, nem egyenáram hanem egyenfeszültség! :yes:
(#) Dani45 válasza lamalas hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
azt én tudom hogy mennyi adható rá nem annyit vesz fel.
Szóval 8ohmos terhelés lesz rajta, nem 4ohmos.
Viszont lehet sőt biztos hogy ez nem ide tartózó kérdés, de melyiket részesítitek előnyben? A sub hangváltót vagy egy alul áteresztő szűrőt?!
Igazság szerint én egy mélyládát csinálok amibe 15"-os hangszóró megy ami azt hiszem 150w-os.
(#) Alkotó hozzászólása Okt 15, 2010 / 1
 
Többek kérésére, újra hozzányúltam ehhez az erősítőhöz (megjegyzem szívesen tettem, kedvelem a hangját).
Egy-paneles tervet csináltam, amin van két végfok a tápegységgel együtt, és van egy közös hangszóróvédelem is.
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Átköltözök ide a Kezdő kérdések topicból mert úgy látszik hogy a panellal van baj és az már ehhez a témához tartozik inkább!
Szóval megépítettem az Mpedro féle kapcsolást de amikor áramot adok neki nem ad ki semmiféle hangot még zúgást sem ha megérintem a bemenetet akkor sem!

Itt van pár kép az ideiglenesen összerakott állapotról!
Majd nagyobb bordát fog kapni csak a teszt alatt foglal helyet ekkorán meg amúgy is mögötte a venti de hát erre még nem volt szükség!
Előre is köszönöm a segítséget!
Lacko12
(#) Nagy Tamás hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok! Ezzel az IC-vel érdemes lenne -e építeni 200-250 W sinus-os teljesítményű erősítőt? Ha igen, akkor hány darabból, s hogyan?
(#) DjPeat hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok.
Olyan problémával fordulnák hozzátok hogy nem régiben egy kontakt hibás hangfal miatt tönkre ment a TDA 9274 ic. Azt kicseréltem egy Singapuri TDA 7294 ic-re. De miközben vettem ki az ic-t láttam hogy a mellete lévő ellenállás szét van égve. De nem tudom mekkora ellenállás lehet. De azt meg figyeltem hogy a kimenet és a GND-pont között van egy kondival. Kapcsolási rajzokat néztem de nem találtam meg. Aki építette nekem azzal meg nem tudok beszélni. Remélem ti tudtok segíteni.
(#) Ronin válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
10ohm-os 2W-os ellenállás jó lesz oda.
Az elég sokáig kitart majd.
(#) lapose válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Szia!

Az egyik datasheetben lévő kapcsoláson 2 ohm 100nF soros tag van a kimeneten.
(#) potenciameter hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy egy TDA7294es végfoknak mekkora a reális garantált teljesitménye 8ohmon?
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
70 W normális torzítás mellett ,ha megfelelő a táp.
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia és kb. mekkora táp kell neki? Köszi
(#) Alkotó válasza potenciameter hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Én meg is mértem a sajátom.itt olvashatod
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Átnéztem minden vezetősávot mértem szakadást és azért furcsállom hogy még egy pisszenést sem ad ki!
Szerintem csak a némítás funkció viccel meg!
Szóval mellékelek egy képet amin az általam jelen pillanatban lévő vezetékezés és némítási funkció kivezetékezése látható!
Kérlek titeket hogy ellenőrizzétek le hogy jó-e!
Köszönöm szépen!

Lacko12
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Jó, de a kapcsolót így kösd be.

kapcsoló.jpg
    
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
Megcsináltam ahogy a képen van és még mindig hallgat mint a sír!
Az nem lehet baj hogy egyenlőre 2 különböző teljesítményű trafó csatlakozik be a greatz hidakhoz?
Igaz hogy mindössze 0,5 volt a különbség a 2 trafó közt!
Az egyik 16,5v a másik meg 17v !
Ha minden kötél szakad hétvégén legyártom újra a panelt aztán kezdődik előröl az egész!
Azért köszi szépen a sok segítséget!
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Esetleg nem tükörképre csináltad meg a nyákot. Ilyen hiba is elő szokott fordulni. Ha csak simán összekötöd a mute vezetékeket, akkor is néma?
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Bele kéne egy kicsit méregetni. Nem mintha sok mérnivaló lenne rajta, de a tápfeszültséget azért megmérheted az IC lábain, illetve a nyugalmi áram is sokat segíthet. Ez a mérés arra is jó, hogyha esetleg elkötöttél mondjuk a tápban valamit, akkor az gyorsan kiderül. Esetleg egy árammérős labortáp elég jó lehet ilyenkor, meg egyéb élesztésekkor is.
Ennél a rajznál a mute "kapcsolónak" NYITVA kell lennie. A leíró szöveg azt hiszem épp fordítva írja.
(#) hangszoros hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Valaki nézte, publikálta mondjuk 10 kHz-en a klipp jelegét
?
A keresztvezetésére lennék kiváncsi
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia!
A Nyák az jól lett elkészítve nem tükörképre!
Összekötve is próbáltam már de úgy is teljesen néma!

Az a vicc hogy igazából forrasztási vagy panelhiba nem lehet mivel 2 db erősítőpanelt csináltam hogy kapjak egy sztereó erősítőt de egyik sem indul már az alkatrészek beültetését is átnéztem polaritást hogy nincs-e ott a bibi de nem találtam hibát!

Holnap mérek pár dolgot a panelokon aztán írok majd a fejleményekről!

Alkotó:Köszi a tippet holnap írok feltétlenül hogy mire jutottam!

Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) zsa hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Sziasztok

Segítségeteket kérném . Sajnos nem tökéletes-re sikeredet az erősítő. Bekapcsol ,minimálisan sistereg, de sajnos sehogy sem tudom megszólaltatni ! Bemeneti jel-el sem szólal meg, Input ághoz ha hozzáérek nagyon kicsit zug. Mi lehet a hiba mert egyszerűen nem tudok rájöni?
(#) lamalas válasza zsa hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Udv,

Feltehetoen a Mute/Stand-by labakat szabadon hagytad. Kosd oket ossze es egy nehany kohmos ellenallason keresztul a tapfeszultsegre. Ekkor lesz normal mukodesben/uzemmodban az erosito.
(#) zsa válasza lamalas hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Köszönöm de közben meglett a hiba , a 2-es láb tőben eltörött (bemenet) .
(#) zsa hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Kicseréltem az ic-t de sajnos változatlan a helyzet, még mindig nem szólal meg. A mute funkció jó, némításnál nem melegszik, kikapcsolva melegszik az ic minimálisan. A hangszóró nem sustorog most pedig minimálisan kellene, és bemenetre sem reagál 2/3 láb (közvetlen). Elkötve semmi sincs. Az IC-n esetleg lehet mérni valamit hogy melyik lábon milyen értéknek kellene lenni-e?
(#) DjPeat hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Sziasztok.
Tegnap este lett időm és kicseréltem azt a 10Ohm 2W ellenállást meg az ict. De olyan problémám van hogy az IC nagyon melegszik teljesítmény alatt. Fél hangerőt még el sem éri és már a kezem nem állja. De a másik IC (ami nem égett le) az csak kéz meleg vagy még annyira sem. Szerintetek mi lehet az oka?
Remélem tudtok segíteni előre is köszönöm.
Sziasztok.
(#) lapose válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Cseréld ki a 10 Ohm 2W ellenállással soros kondenzátort is. Valószínű gerjed az erősítőd.
Következő: »»   194 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem