Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   323 / 607
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Igazad van tuti hogy már nem sinus közeli lehet a jelalak mivel az erősítő előtt van egy lm1036-os hangszínszab. amivel túl lehet vezérelni ha nem figyel az ember , apropó nincs valami clip visszajelző kapcsolás ehhez az ic-hez?
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 7, 2012 / 1
 
Van egy saját ötlet nyomán. Clip 0x néven több tápfeszültség és erősítő típushoz számoltam ellenállás értékeket. Neked ezt ajánlom.

Clip 05.JPG
    
(#) bartalaj hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok lenne hozzátok egy kérdésem mit lehet a stby és a mute lábra rakni hogy ne keljen kapcsolgatni hanem egyből szóljon ha lehet segitsetek köszi
(#) kadarist válasza bartalaj hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Tartsd mindig bekapcsolva és akkor nem kell kapcsolgatni.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Hello mennyi pufferkondit kell rakni a hidnak, mert attól tartok, hogy kevés, de még nem próbáltam ki.
(#) janimester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia , 2x10000µF/63 minimum. Most mennyit raktál bele hogy kevésnek tartod?
(#) Szabi1 válasza janimester hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nah szóval most ugy van hogy 1 egyeniránytás van egy hidnak (35A diodahid). Összeszámolva 2x33.020µF + ami van 6x2200uf az IC közelébe(3 hid) de az nem számit szerintem.
(#) janimester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Az bőven elég lessz ,nekem csak 15000 van tápáganként és ahogy mértem különösebben nem is esett a feszültség ,max 2-3v-ot. Igaz 500W-os EI trafóm van
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
nekem 2x10.000µF van Igaz némileg esik is vele nagygázon a feszkó.
(#) Szabi1 válasza janimester hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nekem toroid lesz 400w s ujra kell tekercseljem.
(#) ODU hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
A kérdésemet bármelyik erősítős vagy tápos témába feltehetném, de ez a legszimpatikusabb. A kérdésem az lenne, hogy mennyire befolyásolja az erősítő működését ,hogy ha sima trafó helyet kapcsolóüzemű tápot használok? Úgy tudom annak nagyobb a mágneses szórása. Ez jobban behallatszik az erősítőbe? Vagy miért van az, hogy a minőségi erősítőkbe, illetve az erősítők többségébe sima trafót raknak nem pedig kapcsolóüzemű tápot? Persze vannak kivételek. Mert ha mindegy akkor a kapcsolóüzemű olcsóbb is és jóval könnyebb is, sokkal praktikusabb lenne.
(#) reloop válasza ODU hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia! A kapcsoló üzemű táp árnyékolása, és az előállított feszültség szűrése megoldható.
A számtalan előny mellett néhány probléma: az elkészítése bonyolult, javítása nehézkes, a meghibásodás esélye nagyobb. Ezek akár kizáró körülmények is lehetnek.
(#) peter1995 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Helló. A kérdésem a következő lenne. Lesz 2 db monó 7294 hidam. Ezek árammal való ellátását meg oldhatom-e úgy hogy megmarad a mostani( egy darab hidam van de mégegyet akarok) táp megmarad hogy van: trafó->diódahíd->puffer->erősítő. Ha én a két erősítő táppontját összekötöm és így megy amind a kettő az eredeti tápra működhet? Leírni elég nehékes így rajzoltam.

2TDA.jpg
    
(#) lacek29 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Használhatod közös táprol őket nyugodtan.Csak arra figyelj,hogy úgy kösd be,ahogy a rajzodon is van.
(#) peter1995 válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Értem. A 10A-es graetz nem lesz sovány?
(#) david91 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
De igen, véleményem szerint kettő hídnak kissé sovány a 10A-es graetz. 15A-es, vagy afölötti lenne jobb inkább. Ha megteheted, növeld a puffermezőt is 2*20000µF-ra!
(#) ODU hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Nem érdemes az egyenirányító hídon spórolni. Még egy 50A-es is nagyon olcsó. Főleg hogy minél nagyobb a puffer mező, annál nagyobb egyenirányító kell, hisz a kondenzátor üres állapotban rövidzár.
Egyenirányító hidak
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Hello!
Azt akarom kérdezni hogy nekem van 3 tda hid és ha egy olyan trafóról táplálám ami lead 2x24vac 10A-t vagyis 450VA mennyi lenne a kimenő teljesitmény a három csatornán. A szűrés olyan 2x47000 uf közelitőleg összesen.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia! Nem tudható mekkora lesz a táp esése. 200W teljesítmény csúcsokkal számolhatsz csatornánként.
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
De 200w szinuszba? vagy nem? KBPC3510 diódahidam van
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
A 200W/8ohm szinusz hídkapcsolásban csúcstól-csúcsig 57V, neked pedig terheletlen állapotban 2x33=66V áll a rendelkezésedre. Tápoldalanként 4,5V (összesen 9V) maradék feszültséggel számolva meg van az.
Az egyszerűség kedvéért tekintsd úgy az erősítődet mintha hat darab TDA menne 4 ohm terhelésen. Az adatlap 5. ábráján a TDH0,5% vonalat tovább rajzolva láthatod a várható teljesítmény alakulását.
Persze mindez csak elmélet, mert nem szinuszt fogsz hallgatni, és a hangsugárzó sem tisztán ohm-os terhelés. A lényeg, maximális teljesítményen járatva a trafó várhatóan - még a fentiek ellenére is - melegedni fog.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Figyu. Ha 24V váltóról egyenirányítok, az DC 34V. Ha ezt kettéosztom a virtuális táppal akkor +-17V-ot kapok. Ha 8 Ohmmal terhelem, az kb. 20Watt, ha 4 Ohmmal az kb. 28W kimenő teljesítményt biztosít.
(#1130582) A 40VDC tápoddal - nem tudván mennyit esik terhelés hatására - 4 ? -on 120W körüli teljesítményt vehetsz ki a híd kapcsolásból. 8 ?-on pedig 100-at. Hogy jön ki neked a 100-120Watt?
Ha a 40V DC-t kettéosztom a virtuális GND-vel akkor nem igen jön ki belőle 30-40W-nál. +-40V-nál igen, de virtuális GND-nél nem.
(#) Szabi1 válasza pjg hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
És akkor +-36v 15A táp a maximum amit kaphat, mert még nem tudom milyen trafót teszek. S akkor mennyi lehet a szinusz / csatorna? 8 ohmos terheléssel.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Zenével hajtva tudni fogja a 200W-os csúcsokat, szinusszal műterhelésre pedig annyit fog tudni amit a táp elbír jelentősebb feszültségesés nélkül.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia! A szóban forgó hozzászólás. Itt híd kapcsolás van. A sztereó változatnál természetesen azok a teljesítmény adatok amit számoltál.
(#) pjg válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Van egy kb. 150-200W-os trafóm. Tekercselt magú, hiperszil. Üresjáratban AC41V jön le róla. Mennyire számítsak terhelve?
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Még egy kiegészítés. 8 ohm-on nincs határolás, de maradék feszültség azért van, tehát az a száz inkább csak nyolcvan, ha 2x4V-ot veszek alapul.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Híd. Nem figyeltem. Bocs.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
De az a trafó amit kinéztem terhelés nélült tud 2x24vac-t és 9,73 A-t. Ha meghatanám vele az erősitőt akkor egy kimenet tudna rms ben 200w os hangszórót hajtani 8 ohmon?
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ha teheted akkor olyan trafót vegyél ami 2×28V AC szekunder feszültségű.
Következő: »»   323 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem