Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   365 / 607
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Pontosan :yes:
(#) Alkotó válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
A tervekkel készen vagyok, kipróbálásra vár.
(#) morzsa15 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ez mit tud 1x200w vagy 2x100w?
(#) Tomy666 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2012 / 1
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy problémám a tápegységemmel: Megépítettem egy TDA7294-es hidalt erősítőt és építettem hozzá kétfajta tápot de mindegyik változattal hallani lehet a hangszórókon a bugást. Hogy lehetne megszüntetni a búgást?
Még egy kérdés: milyen programmal tervezted a panelt?
(#) bencikusz válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Én azt mondanám hogy kb 2x150W RMS
(#) morzsa15 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
És ez hány voltról?
(#) bencikusz válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Reloop megoldása alapján, 1X50V ról működik.
(#) morzsa15 válasza bencikusz hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Meg tudnád nekem mutatni a kapcsolási rajzot illetve a nyák tervet meg a beültetést ?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Meg még az szeretném megkérdezni hogy amilyen erősítőt csináltam te tudod na ahhoz milyen szűrést vegyek kondenzátorokat?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hány csatornás lesz az erősítő és közös, vagy csatornánkénti tápot tervezel.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hát az alkotós van meg a v3 azt tudod és azt az egyet szeretném meg hajtani egyenlőre. Ha meg csinálok másikat annak is csinálok külön tápot
(#) bencikusz válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Nekem 2x 10 000u van benne. Teljesen elégnek bizonyult.
Minden jót.
B
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Egy tápoldalba tégy 2x3300uF, vagy 3x2200µF 50V-os elkót, egy 10µF 50V-ost és egy 100nF-ost, mely utóbbi lehet fólia, vagy kerámia. Ezek egymással természetesen párhuzamos kondenzátorok. Ez a "cirkalmasság" azért szükséges, mert a kondenzátorok amúgy igen rövid töltési idejét (folyási szög) leszámítva a bennük tárolt energiából jut az áram a hangszóróra. Fontos, hogy ez a puffer csomag a teljes hangfrekvenciás sávban egyenletesen alacsony belső ellenállású tápot alkosson.
Építettem tápot 47000µF elkókkal is és sokáig töprengtem miért rosszabb mint az előtte használt tizedakkora kapacitás. A magyarázatot abban leltem, hogy a nagyobb kondenzátor töltése alacsonyabb folyási szög mellett nagyobb áramon történik, így a szekunder ohmikus ellenállásán nagyobb a feszültség esés.
Amatőr szemmel megvetjük az erősítő gyártók "kuporiságát", amiért olyan karcsúan méretezik a puffereket. Lehet ezek mérnökei tudnak valamit
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
És kérhetnék hozzá esetleg egy nyák tervet mert a 3300µF kondenzátornak nem tudom milyen messze van a lába..
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A lábtávolságot nem tudom fejből, legjobb a ténylegest lemérni.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ja értem
(#) Alkotó válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A lábtávolság nem a kapacitástól függ, hanem a geometriai mérettől. Adott kondimérethez, adott lábtávolság tartozik (biztos vannak kivételek, de én még nem találkoztam ezzel).
a., Ha megmondod milyen a külső átmérője a kondidnak, akkor megmondom a lábtávolságát.
b., Akárhol is veszed a kondit, ott biztosan meg tudják mondani mekkora, illetve az internetes vásárláskor oda vannak írva ezek az adatok a tétel kiválasztását segítő keresőbe.
(#) morzsa15 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Értem mindjárt meg is nézem
(#) akos153 hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Elkészült végre mind 2 panel, kis hangerőn próbáltam csak őket mivel a borda mérete nem valami nagy (így is fűtötte rendesen) folyamatosan figyeltem, hogy túl ne melegedjen, na meg persze a hangfalak se bírják
Szép tisztán szólt mindkettő, elég jelentős a mély hang kiemelése. Nekem tetszik 31,8V-ról van hajtva egyenlőre csak egyenként, de hamarosan párosítva is lesz mind 2 panel egymással. Egy tápról akarom hajtani, külön szűrőtápot akarok építeni hozzá legalább 20.000 µF kondikkal tápoldalanként (2 db 10.000 uF).
(#) Tomy666 válasza akos153 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Ahogy látom te is az a rajz alapján építetted meg az erősítőt mint én.
Építettem hozzá kétfajta tápot de mindegyik változattal hallani lehet a hangszórókon a bugást.
A tiéd is búg?
Te milyen tápot csinálsz hozzá, fel tudnád tenni kapcsolását?
(#) akos153 válasza Tomy666 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Látszik a képen is, a diódahidast csináltam meg. És én nem vettem észre hogy zúgna. Mondjuk örülök is hogy nem zúg, a trafó kicsit nagy hozzá (4*23V váltó 800-1000W körüli) a képen lévőt akarom megcsinálni hozzá.
(#) morzsa15 válasza akos153 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia!

Elkérhetném ennek a szűrésnek a kapcsolását illetve hogy te miket tettél bele ?
(#) akos153 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Szia, én még nem készítettem el, ezt más csinálta meg és én is tőle kértem el a terveket. .lay-ban el tudom küldeni.
(#) morzsa15 válasza akos153 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Köszönöm szépen
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Nem módosította a szöveget ezért az lenne a kérdésem hogy amit feljebb linkeltem trafót az elég-e egy ilyen alkotó féle erősítőnek??
(#) reloop hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Morzsa15, akos153!
Ezzel a kapcsolással lehet a legkisebb tápzajt elérni. A kivitelezésnél pontosan kell követni a huzalozást, a kondenzátor lábára külön ágon érkezik az egyenirányított áram és külön ágon halad tovább az erősítő felé! A jelölt helyre kell bekötni a hangszórót is. (Ez utóbbi a hídkapcsolásra természetesen nem vonatkozik.)
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
De ez működhet azzal a trafóval ami a képen van??
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Ezzel igen. A rajzból látható, hogy két független szekunder kell hozzá. Elmélet.
(#) Tomy666 válasza akos153 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Köszi szépen!
Következő: »»   365 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem