Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   477 / 607
(#) kolbika válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 20, 2014 1 /
 
Szia!Nagyon tetszik az erősítő!Milyen trafó a legjobb hozzá?
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Nos ha a bemenetet az rca csatlakozónál rövidre zárom akkor nagyon halkan zúg csak, vagyis csak ha közel teszem a fülem a hangszóróhoz akkor minimális zajt hallok. Ha leveszem a zárat rögtön brumm. De csinálok egy kis videót róla.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 20, 2014 / 1
 
A híd bemenete Nálad úgy látom egy sorkapocs, oda gondoltam a rövidzárat. Ezzel szerettelek volna rávezetni az RCA aljzattól jövő "drótozás" alkalmatlanságára.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Akkor a bemenetet úgy mint rca felejtsem el? Na várj... Én itt Első osztályú szigetelést csináltam már a primernél is.Azaz az rca bemeneti testje rákerülhet a gépház érintésvédelmi gnd jére és ez földhurkot okozhat?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Bontsd vissza és rájössz.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Megoldódott, köszi!
(#) zotya1983 válasza kolbika hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Toroid a legjobb!
(#) Alkotó válasza kolbika hozzászólására (») Márc 21, 2014 / 1
 
A "milyen" alatt mire gondolsz? (szine? szaga? íze? súlya? térfogata? alakja? ...)
A kapcsolási rajzon szerepeltetek egy szerintem ideális megoldást, ahol átkapcsolható (vagy átköthető) a feszültség a különböző impedanciákhoz.
Ha megoldható, mindkét csatornának legyen külön tekercse, és ha egy sztereó változatot tételezünk fel, akkor 250VA trafóteljesítményt javaslok.
(#) kriszti1998sub hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Lenne egy kerdesem elkeszitettem egy erositot es ahol van a 680R ott ha kicserelem mondjuk egy 560R re vagy meg kissebbre akkor aval novelheto az erosito teljesitmennye nekem azert kellene ez mert elekeszitettem egy tapnelkuli hangszint es kellene hozza egy eloerosito de most inkabb hogy megint kelljen rendeljek inkabb megbuheralnam az erositot ez lenne az erosito
(#) zotya1983 válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Szia! Én úgy tudom a teljesítmény változatlan marad mivel a végfokok ugyanazok maradtak,maximum érzékenyebb lesz így kisebb feszültség kell a teljes kivezérléshez.
(#) kriszti1998sub válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
igen így akartam kérdezni hogy az érzékenységét aval meg lehet növelni de már kipróbáltam és igen jobb az érzékenysége
(#) Alkotó hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Moderáció!
Köszönöm, pontosan így képzeltem. Sajnálom a hibás feliratot, remélem nem okozott senkinek problémát.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Sajnos nem oldódott meg a probléma amit tegnap írtam, ha leállítom a zenét elkezdi azt a jellegzetes zúgást a tda híd.
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
A gerjedés magas frekis,bár kis hangszórón próbáltam ki 4 ohmon lehet hogy ez a baj.
Ha szól a zene szép tisztán megy semmi gáz nincs ahogy leállítom a zenét 1-2 mp és jön a kb középmagas frekis brumm. Kezdek gyanakodni a tápegységre hogy vagy magas neki a fesz, vagy pedíg gyenge a hídhoz...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2014
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 21, 2014 / 1
 
Szia. Köss egy 100k-ohmot a bemenet és a föld közé, akár az RCA csatlakozóra, és probléma megoldva.
(#) zotya1983 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Köszi! Holnap kipróbálom. A tápföld vagy az év földre? Gondolom utóbbi.
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 22, 2014 / 1
 
Rakd az RCA csatlakozóra, ahol van a bemenet. Ott is van föld. Jel föld, és a jel + közé. De rakhatod egyből a TDA7294 paneljára is, hallgasd meg, mikor lesz kevesebb a zaj.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
A "középmagas brumm" nehezen értelmezhető.
Ne köss semmit sehova, ameddig az első lépésen nem vagy túl. Mint az Reloop is javasolta, az erősítő panel bemenetéről köss le mindent és ott zárd rövidre. Nem az RCA-nál, vagy az állatkertben, a levesben úszkáló csigatészták között, hanem közvetlen a panel bemenetén. Így hallgasd meg.
Ha elhallgatott, akkor a végfokkal nincs baj, a drótozást kell javítani. Ha megmaradt a zaj, akkor van a gond, mert a panellel sok mindent nem tudsz csinálni.
Érintésvédelmi védővezetőt használni az rendkívüli kihívás. Már egyetlen készüléken belül is nehéz megoldani, de ha több ilyen is van a láncban, az maga a csapdák tengere. Ha csak lehet ezt el szokás kerülni, és a kettős szigetelés irányába elmozdulni.
Az RCA csatlakozó fémháza közvetlenül nem csatlakozik a készülék dobozához.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia! A brumm eltűnik ha a panelen vagy akár egy vezetéken keresztül rövidrezárom,sőt amikor szól a zene nem rca-n keresztül hanem mondjuk telefonnal próbálom addíg míg szól a zene abszolút nem jelentkezik a brumm.Kösznöm a segítséget, ma megoldom, csak tegnap már nem volt időm vele foglalkozni, ha kész jelentkezem egy videóval.
Amit Reloop javasolt megtettem elötte is a bemenet mindíg rövidre van zárva nálam próbakor.
Az rca földje pedíg majd mutatom neked képen rajta van a gépház testen.
Mivel ez egy sony erősítő gépháza és kettős szigetelésű volt, így maradhatott a gépházon a jelföld nálam viszont első osztályú év lett,így azzal is gerjedhet ma megpróbálok mindent esetleg a galvanikus leválasztást is és fény derül a dologra.
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Jelentem semmit nem módosítottam csak a vezetékelést vastag hangfalkábelre cseréltem a be kimeneten, és ha nem szól semmi is eltűnt a brumm,Alkotó,Kividivi,és Reloop köszi a segítséget.A hűtőprofilt megoldottam a hűtötönkös megoldással, viszont passzívan is alíg melegszenek az ic-k egyenlőre.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Srácok! Aktív hűtés résznél járok a tda 7294 híddal kapcsiban, ti milyen ventillátort javasoltok? Fordulatszámszabályzósat vagy elég a fix fordulatos coolermaster pl? Valamint trafónak egy mondjuk dvd játszóból bontott tápot tennék be a gépházba remélem nem zavar be majd a jelbe.
(#) pepetv hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Sziasztok.Nagy Orion erősitőt szeretném átalakítani,mégpedig úgy hogy a végfokokat kicserélem tda ic-s re.Kérdésem,hogy a gyári tápfeszültség +- 44 volt.Elviseli az IC ezt a tápot ha nem hajtom ki koppig?A hangfal 8 ohmos otthoni hallgatásra van.Köszi
(#) reloop válasza pepetv hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia! A tápfeszültség nagysága TDA7293-at indokol. Itt egy megvalósítási terv.
(#) pepetv válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Ok.Köszi.
Tudsz adni egy beültetési rajzot ehhez a nyák tervhez?
(#) reloop válasza pepetv hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Kattints az iménti link pontokkal aláhúzott "ennek" szavára, s megleled
Fehérrel jelöltem az ónozás megerősítését, ez kicsit takarja a jobb oldali 100µF pozitív polaritás jelét. Sajnos volt már aki negatívnak értelmezte, azért szólok.
(#) pepetv válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Köszi.Nem tünt fel,hogy ott van
(#) ELKO26 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Valaki tudna feldobni 4db (vagy2db hídba)párhuzamosan kötött tda7294 ic nyákrajzát,esetleg beültetési rajzát?
(#) zotya1983 válasza ELKO26 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Párhuzamosan semmiképpen, de hídkapcsolás van,párat előrelapozol Reloop és Alkotó nyákterveit megtalálhatod mint egytápos hídast mint szimmetrikus táplálású kapcsolásban.
Bevált tervek többen megépítették őket sikerrel.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Közben én is elkészültem a híddal, egyenlőre monó a cucc, mivel a 300 Va-es trafó összerogyna a 2 panel alatt.tda7294 bridge.
Passzívan hűtve 16 ohmon letépi a gatyámat. Simán lejön a 200 watt róla teljesen nem tudtam kitekerni szobában mert elviselhetetlen.Szépen tisztán torzítatlanul szól.
Következő: »»   477 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem