Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   474 / 607
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
TDA7294 re visszatérve, a mute némító funkciót amikor is az ic készenlétben van megszakíthatom menet közben pl egy kapcsolóval? Mert arra gondoltam hogy mivel sztereó lenne kivezetném 2 kapcsolóra és akkor ilyen módon zárnám nyitnám a mute/standbyt.Vagyis amikor úgygondolom hogy ne szóljanak a külső hangfalak, csak fejhallgatóról szeretném hallgatni megoldható e ilyen módon a némítás?
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Úgy látom, hogy a tápegységek tekintetében nem igazán tudunk közös nyelven beszélni.

A szimmetrikus táp azt jelenti, hogy egy közös földponthoz képest negatív, és pozitív tápfeszültségünk van, és ezzel tápláljuk az áramkört. (Mondják kéttelepes táplálásnak is.) Ilyenkor szoktunk úgy is fogalmazni, hogy pl. +-12V-ról megy az áramkör. Ilyenkor három vezeték megy a tápegységtől az áramkörhöz: GND, +12V, -12V.

A te előfokodhoz szimpla táp kell. Az ilyen táplálásnál a földponthoz képest jellemzően pozitív tápfeszültségünk van. Ilyen esetben úgy szoktuk írni: 12V-ról megy, vagy 12V egytelepes táplálás. Ilyenkor kettő vezeték megy a tápegységtől az áramkörhöz: GND, +12V.

A fenti kettőt fogalmazásmódban is jól meg kell különböztetni, egyéb esetben nem fogjuk érteni miről beszélsz. Ugyanez a helyzet az egyen-, és váltakozófeszültséggel is, AC, DC jelöléssel egyértelművé válik.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Tetszőleges pillanatban kapcsolhatsz.
A két csatorna Mute/Standby kivezetéseit közösítheted.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Köszönöm a kiigazítást, azóta utánaolvastam a tápegység témában részletesebben.
Reloop köszi az infót sikerült a kapcsolás, így közösítéssel egyszerre tudom lekapcsolni mindkét végfokot.
(#) Inhouse válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Nem, nem mindegy. Az előző hozzászólásod is eltévedt egy kicsit, erről írok neked már mióta, erre te dobod be valakinek itt, aki segíteni akart, mint hatalmas saját felismerést... mintha eddig fel sem merült volna. Kicsit kisebb elánnal, több odafigyeléssel kellene nekiindulni és odafigyelni a válaszokra, amit a kérdésedre kapsz. A +- 12V-ot nem is írtam, mivel nagyon sokan írják egy asszimetrikus tápnál is tévesen, hogy +- táp, holott az + és test. Minden testhez képest működik, így a +-12V is. Még mindig nem látom át, hogyan is kötötted be az egészet, hiszen sehogy sem lehetett jó. Nem kell csodálkozni azon, hogy recseg, az a csoda, hogy megszólalt és, hogy nem ment tönkre közben semmi.
(#) zotya1983 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
+ és gnd re kötöttem első körben szimmetrikus stabil táppal hajtva!!! Ez 12 voltot jelent a testhez (Földhöz képest) és a kapcsolással egészen 15 voltig el lehet menni a leírása szerint. Így sem szólalt meg.De mint reloop is írta elköltöztünk, mert ez a TDA7294 témakör.Üdv.
(#) belganarancs válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia!

Elkérhetem ennek a nyomtatható(fekete-fehér) rajzolatát?
Szeretném megépíteni,mert tetszik.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Most már hetek óta jól működik teszt körülmények között.
A filmen a két csatorna egybe van montírozva (rézoldal, és felirati oldal egyaránt). Ezt így egybe gyártottam le magamnak, de akinek az szimpatikusabb középen szétvághatja. Ha ez a cél, akkor is célszerű egybe gyártani (könnyebb így bánni vele), és csak utána szétnyiszálni.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2014
(#) Alkotó válasza belganarancs hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Tessék.
Ez nem az, amit kértél, hanem egy következő variáns, mert itt könnyen hűthető a diódahíd is (nálam erre nem volt eddig szükség).
(#) belganarancs válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok! Nézegetve itt a régebbi hozzászólásokat , már több helyen is olvastam a TDA7294 híd kapcsolásnak van valamilyen alapzaja. Ez hogyan értelmezendő ennél a kapcsolásnál ? Továbbá kaptam tőletek egy hídkapcsolás tervet is , amit biztis hídként küldtetek el. Ezt előre is köszönöm építésének neki álltam, ma forrasztottam be az ic ket még 2ellen állás és a 2200mikrós kondik hiányoznak. Hűtő borda nincs még és trafóm sem , de a hídból szeretném ki nyerni a maximumot 16óhmos hangfalakkal, és szeretném 100watt teljesítményre is használni mégpedig 8óhmos hangfalakkal a tápfesz. csökkentésével. 100wat teljesítmény kinyeréséhez milyen tápfeszültségszint volna jó szerintetek? Trafóm és tápom nincs még TDA2030asokat csináltam idáig és hát volna itthon egy kétszer 15voltos +-táp szerintetek próbára megtenné ez a feszültségszint? Ebben a kapcsiban látható 2db dióda a tápnál. A +és GND valamint a -és GND között. Ezek a be épített biztosíték foglalatok mellet helyezkednek el. Az volna a kérdésem mi célt szolgálnak?
(#) zotya1983 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 2, 2014 / 1
 
Szia! Az alapzaj erősen függ a felhasznált tápszűrés mértékétől, kicsit elöbbre ezt is kitárgyaltuk ajánlott legalább 10.0000 mikró 63 v/ oldal. Nálam 20.0000 mikron van oldalanként és gyakorlatilag 0 alapzaja van.Csak a szokásos sssss teljes hangerőnél.
2X24 voltos táp (AC) elegedő 100 w kinyeréséhez egyenirányítás után.(34 VDC+-).
A 15 voltos tápod 4 ohmra kb 40 wattig lesz oké,a 8 ohmnál már kb csak 20-25 wattod lesz,ezután letérdel a táp és elkezd tortyogó hangot adni az ic.16 óhmhoz 300Va 2X28 VAC
táp kell.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 / 1
 
Becsülöm a lelkesedésed, javarészt helytálló amit leírtál. A második bekezdés azért nem igazán frankó.
Tudsz már annyit, hogy Magad is rájössz ha átolvasod
Gabesz híd kapcsolást épít. Azt úgy méretezzük, hogy veszünk egy erősítő felet, fele impedanciával számoljuk a terhelését, majd a végén a kapott teljesítményadatot duplázzuk
(#) pont válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nekem 6600 mikró van, és a "szokásos" sssss sincs teljes hangerőnél sem. (A helyes vezetékezés többet számít).A nagy kapacitásra, nagy teljesítmény leadásakor van szükség, ilyenkor meg ugye nem halljuk az alapzajt. Ökölszabály 1000 mikro amperenként, de legyen 2000 akkor se kell 20 000...
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Nagyon egyetértek. A jó huzalozás kulcskérdés, a pufferméretnek meg két "oldala" van. Hiába lenne jó a nagyobb kapacitással járó nagyobb áramokhoz társuló tartalék (vagy "simítóképesség"), mert ezt a puffert fel is kellene tölteni, méghozzá legalább akkora energiával, mint amit ki akarnánk nyerni belőle. Ezt a tápegység trafója csak jelentős erőfeszítéssel tudná megtenni.
Tapasztalatom szerint, A TDA7294-es erősítőhöz, IC tokonként, a szimmetrikus táplálás mindkét ágában elég 1-1db 4700uF.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 3, 2014 / 1
 
Egyetértek normál használat mellett elég a 4700 uF,nekem viszont PA-ra kell front subok hajtására, és oda kell a tartalék. Ha odatekerem neki a dj pultban így is villog a pultlámpa ahogy rángatja a hálózatot
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Tehát a jó huzalozás alatt én azt értelmezem hogy a tápban létező közép nullánál a két puffer kondi között hozom össze a bejövő jel kábel árnyékolását , árnyékolásait, és inen a nyák oldali GND re csatlakozok ,lehetőleg minnél rövidebb vezetékeket használva. A kétszer 15volt ha próba üzemre megteszi az akkor nekem jó úgy . Mivel ez egy sztereó híd lesz olyan táp ki alakításán gondolkozom amiben 2db gratz híd lesz mindkető pufferelve kondikkal. És azok a diódák minnek vannak ott a táp és a GND között ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Szia! A dióda a fordított polaritású bekötéstől véd, ilyenkor kiolvad a biztosíték de megmarad az IC.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 3, 2014 / 1
 
Sziasztok! Hamarosan elkezdem a tda7294 híd építését (Mikroshopos Fúrható nyák), konkrétan sztereó lesz, így szívesen fogadok tippeket, esetleg a kétutas egyenirányításról kapcsirajzot,vagy ha esetleg van jobb nyákterv vagy módosítás amivel ezt a panelt érdemes felvértezni ne tartsátok magatokban Köszönöm!
Tápom már adott 300Va 2X28VAC. 2X10K Uf lenne a szűrés/oldal.
(#) aramis hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem a kapcsrajzon látható néhány kondi bekötéssel működne ez az erősítő?
aramis

TDA7360.png
    
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Szia! Csak néhány külső alkatrész kell hozzá - dicsekszik az adatlap első sora. Ez így is van
(#) aramis válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia reloop!
Megtudnád mondani hány voltról indulana sima vagy szimmetrikus táp.És mi kellene még hozzá?.
aramis
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia! TDA7360 adatlapja. Egyszeres táp, 8-18V tartományban.
Esetleg hangerőszabályzónak tehetsz elé egy potenciométert.
(#) aramis válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Kösz megvan kérdésem a 0.22 uf kondi helyett lehet nf -ost tenni és milyen értékben?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) Kovidivi válasza aramis hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
220nF-ot biztosan, vagy 2db 100nF-ot párhuzamosan, mivel 0.22uF=220nF!
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Az ésszerű határok 150nF és 680nF között vannak.
(#) norbi97 hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok !
A TDA 7294-es ic-ből épített erősítőnek hány voltos bemenő jel kell ?
(#) Alkotó válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Az itt lévő kapcsoláson olvashatsz erről.
(#) norbi97 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm a gyors segítséget!
Következő: »»   474 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem