Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   505 / 607
(#) reloop válasza lmaresz hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia! Ismerni kéne az áramkört amihez ezt a kapcsolót szeretnéd kötni. A némításhoz a 10-es láb feszültségét 1,5V alá kell csökkenteni, vajon van ami ezt megoldja?
(#) reloop hozzászólása Okt 9, 2014 / 2
 
Előbb-utóbb elkészül
A TDA7294 kiváló jel-zaj viszonya miatt új hűtésvezérlést készítettem. A ventilátor 2W kimeneti teljesítménynél kapcsol be, és annak megszűntével 3 másodpercen belül leáll.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Ez odapörköl, gratula szép munka
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Jó ötlet. Nagyon szép kis kompakt készülék lesz belőle!
Én azért mindíg szoktam tenni egy kis utánfutást a ventillátornak, mert ha mondjuk egy magas disszipációs állapotból hirtelen egyszer csak nem kap vezérlést, nehogy túl nagy hőmennyiség "maradjon ott" a bordán.
Persze otthoni kíméletes használatnál ez nem igen fordulhat elő, és a te megoldásod szép csendes üzemet biztosít, ami otthoni körülmények közt nagyon fontos.
Ha jól emlékszem egy időben az Ágota technic DS600 végfokokban is ilyen elvű hűtés vezérlés volt. Rendben működött, pedig az PA technika.

(Régen, amikor a gyártó cégek még igazi készülékeket gyárottak a nagyon komoly teljesítményű hifi végfokokra sem tettek ventillátort, pont a hallgató idegen-zaj terhelésének elkerülésére. Helyette négyzetméternyi összfeületű bordák lógtak ki hátul.)
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Ez a hűtés vezérlés nagyon érdekes. Van valahol róla fejtegetésed? Szívesen vetnék rá én is egy pillantást. Köszi. Üdv.b
(#) lmaresz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Bocs én fogalmaztam kevésbé érthetően... Van a lenti kapcsolás, abból ugye kettő van, mivel sztereó. Az lenne a célom, hogy a 2 végfokot egy kapcsolóval tudjam mute-olni.
(#) reloop válasza lmaresz hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Ezt a rajzot már nem is tudom hányszor javítottam Figyeld az R2-t! Jó lenne R5-tel sorban egy 10µF ha 100mV-ot eléri a kimeneti egyenfeszültség.
Berajzoltam a némítás kapcsolót, zárt állásban némít. A nyíllat jelölt vezeték mehet a mások csatorna 10-es lábára.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014

Mute.gif
    
(#) lmaresz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Köszi, csak az a gond, hogy már kész az egész NYÁK, csak dobozolnám. Ha nem rakok bele mute-ot akkor jó az eredeti is?
(#) reloop válasza lmaresz hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Az R2-t remélem javítottad, különben igen halk lesz.
A kész NYÁK-on is eléred R8 IC 10-es láb felőli pontját, az 1k-s ellenállásokat a kapcsolóra forraszthatod.
(#) lmaresz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Na akkor nekiesek... Azt hittem jó, benne van már a dobozban hűtőbordával stb...
Köszönöm a segítséget! Próbánál így is hangos volt, de nem gondoltam arra, hogy még hangosabbnak kell lennie.
(#) lmaresz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Okozhatta ez, hogy az előerősítőn kb. a potméter állásának felétől már alig hangosodott a zene?
(#) reloop válasza lmaresz hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Ez utóbbi inkább a lineáris potenciométer (logaritmikust szokás használni) sajátossága. Természetesen orvosolható, ha nem ismernéd a trükkjét belinkelem, vagy leírom.
A - legyünk jóindulatúak - nyomdahibás R2 az R4, C3-mal 10kHz-es aluláteresző szűrőt alkot, ami elég tompa hangvisszaadást is eredményez.
Ezeket a módosítási javaslatokat, persze csak ajánlás szintjén teszem, de látom olyan jelentőségét, hogy érdemes végette szétszedni az erősítőt.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Köszönöm valamennyiőtök biztatását.
A jelenlegi verzió szimulációját mellékelem.
(#) lmaresz válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Kicseréltem az R2-t 1k-ra, kipróbáltam, nem füstölt el, szóval jó
Hangszóró nélkül néztem így nem hallottam a különbséget, de szerintem is megérte, mert azért nem akarok egy tompa hangzású erősítővel zenét hallgatni.
(#) zotya1983 hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Tegnap élesben jelentem 11 órán keresztüli buliban jelesre vizsgázott a tda7294 híd.
2 db 15 " os mélyet hajtott gond nélkül,jelentősebb melegedés nem volt.
(#) lmaresz válasza lmaresz hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Kipróbáltam az 1k-s ellenállással, és borzasztó hangja lett... ahogy visszaraktam a 100k-t tökéleesen szólt.
(#) zotya1983 hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
A recsegő hang mitől van? Nagy hangerőnél...
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 17, 2014 / 1
 
Áramhatárolás, vagy túlmelegedés miatti leszabályzás.
(#) BODHEAD hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Lenne egy kérdésem.Van egy TDA7294-es erősítőm.Bele van építve a dobozába tápjával mindenével együtt és ez a hiba lépett fel: amikor csak üresen jel nélkül akkor nincs alapzaja az erősítőnek.Amikor ráadom a jelet akkor megjelenik egy 50Hz körüli alapzaj de amikor leveszem róla a jelet akkor az alapzaj megszűnik.Nem átjátszó kábel a hibája mert több kábellel is kipróbáltam.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) tomi1990120 hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy ha 2 darab TDa7294 egy bordara akarok feltenni kell e neki szigeteles vagy eleg a paszta is ha egy taprol mennek?
(#) tomi1990120 válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szerintem foldhurok de en nem annyira ertek meg hozza
(#) BODHEAD válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Vigyázz ha jól. tudom akkor az ic zászlója negatívon van
(#) tomi1990120 válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Es az baj?ha egy taprol megy akkor szerintem mindegy nem?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) BODHEAD válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 19, 2014 / 1
 
Ebben teljesen igazad van, de a doboz általában GND.
(#) Alkotó válasza BODHEAD hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Mit csinálsz mikor "leveszed a jelet"? Kihúzod, vagy lehalkítod?
(#) BODHEAD válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Kihúzom.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szia! Erről a kérdésről nagyon sok szó esett már e témában, a kereső segítségével biztos rátalálsz a felsorakoztatott érvekre. A végső konklúzió meglátásom szerint a szigetelés használata.
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Mekkora mafla vagyok Itt olvastam a fejhallgató leválasztás topikban hogy ugye a fejhallgató kimenetet ha akarok le lehet választani r tagokkal. Namármost 220 ohmmal le is választottam a jobb bal oldalt a fülesnek,csakhogy nem számoltam azzal hogy ilyenkor az eredő impedancia egész másképpen fog alakulni 2 db 8 ohmos ládánál a kimeneten is,azaz az áramhatárolás előbb belép majd a kimeneten.Ma le is csíptem azt a füles kimenetet onnan. A hűtés mértéke rendben van nincs jelentős melegedés.
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Annak nem nagyon szabadna hatással legyen az áramhatárolásra. Még ha a 220 Ohm után rögtön rövidzár is lenne, akkor sem folyna arra felé jelentős áram, hm?
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
A venti le volt szabályozva kb fél fordulaton ment, ez is lehetett a gondja, ma megoldottam.
Igazából csak a dómokon jelentkezett a reccsenő hang, vagy azok xmaxoltak, vagy nem tudom...De ez tényleg már majdnem teljesen feltekert állapotban mindkét felén ugyanakkor. Tehát valószínű áramkorlát. Ja a bemenő jel kompresszálva volt komplimiterrel mindkét fele a keverőről balanszolt jellel ment. Kiegyenlítve.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
Következő: »»   505 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem