Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   155 / 227
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Jaaa, ha be is van öntve, akkor meg sem érdemes próbálni
(#) Collector válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Én már 2x elmondtam, hol találsz. Ennek ellenére sorban bontod szét az olyan alkatrészeket, amiből biztosan nem fogsz tudni szekundert csinálni.
(#) Edm hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Sziasztok!

A mini Tesla tekercs 3 at szeretném megépíteni http://skory.z-net.hu/tesla/mini_tesla.html (kb oldal közepe) Több kérdésem is lenne hozzátok: amikor elkezdek tekercselni 6 cm átmérőjű PVC csőre akkor a lakkozott rézhuzal meneteim egymásra kerülhetnek, vagy csak kizárólag egymás mellett futhatnak? Ha 1000- 2000 menetet szeretnék tekercselni, milyen hosszú PVC csövet ajánlotok?
Van itthon egy AC 12 V os 26VA-es, (de amikor megmértem a műszer 15 V ot mutatott) tápegységem. Ez megfelel ehhez a kapcsoláshoz? Ezt hogy működjön a meghajtó részem egyenirányítanom kell? Ha igen tudtok hozzá egy jó kapcsolási rajzot küldeni?
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) Collector válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 / 1
 
Idézet:
„amikor elkezdek tekercselni 6 cm átmérőjű PVC csőre akkor a lakkozott rézhuzal meneteim egymásra kerülhetnek, vagy csak kizárólag egymás mellett futhatnak?”

Kizárólag egymás mellett.
Idézet:
„Ha 1000- 2000 menetet szeretnék tekercselni, milyen hosszú PVC csövet ajánlotok?”

1000xhuzalátmérő + 2cm vagy 2000xhuzalátmérő + 2cm.
Idézet:
„Van itthon egy AC 12 V os 26VA-es, (de amikor megmértem a műszer 15 V ot mutatott) tápegységem. Ez megfelel ehhez a kapcsoláshoz? Ezt hogy működjön a meghajtó részem egyenirányítanom kell? Ha igen tudtok hozzá egy jó kapcsolási rajzot küldeni? Köszönöm a segítséget előre is!”

AC 12V-os tápegység? Ha AC egyenirányítanod kell.
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 / 1
 
Annyit még hozzátennék, hogy 18V-ig nem lesz semmi baja. Terhelés alatt pedig a táp feszültsége csökkenni fog
(#) Moderátor hozzászólása Edm hozzászólására (») Nov 17, 2011
 
Az egyenirányítás áttéve ide: Egyenirányítás
(#) Edm hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
És akkor itt a "-" ról megyek a GND be?
A feltekercselt 1000 menetet még külön lakkozzam, vagy felesleges?
A ferrit tekercselését sodrott müanyagszigetelésű 0,5 mm átmérőjű rézhuzalból csinálhatom( 30 menet) És tömör 0,5mm es lakkozott rézhuzalt(15menet) Tekerek fel ferrit magra? Válaszotokat köszönöm.
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 17, 2011 / 1
 
Az első az egy hülye kérdés volt Nincs értelme, nem értem Nem muszáj lakkozd, de jobb úgy. Vagy ha tekercselés közben ragasztózod, akkor odatapad és nem kell. A ferritnél az a lényeg, hogy meg legyen a két tekercs és egyik se érjen a másikhoz és a ferrithez
(#) Edm hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Tehát akkor a hülye kérdésből arra következtettem, hogy a GND az a "-", és még közben feltöltöttem a megtekercselt ferritről egy képet, kérlek bíráljátok el olyan szempontből, hogy ez így működőképes e? Köszönöm

ferrit.jpg
    
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Tökéletes, látom le is ragasztottam, de azt elmondom, hogy keresztbe van sajnos Melyiket is építed?
(#) Edm hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Mini tesla 3 at építem, Skoriét! Tehát akkor a két menetnek nem szabad eymáshoz érnie? Akkor a 15 menetet a lenti szabad helyre tekerjem fel? Vagy mit módosítsak rajta?
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Jó az úgy csak át kell hajlítgatni, mert nem úgy kell beforrasztani. Használd a válasz gombot!
(#) Edm válasza pcroland hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Tyűű ezt átfogalmaznád, mert esküszöm hogy nem értettem meg Meg ha az 1000 menet tekercselésekor elszakítom a rézhuzalt, ami ugye nagyon vékony, akkor azt egyszerűen összeforrasztatom? vagy mi a teendő vele? (nincs még ilyen baj) Válaszotokat köszönöm
(#) ekkold válasza Edm hozzászólására (») Nov 18, 2011 / 1
 
Ne szakítsd el mert garantáltan rosszabb lesz ha toldani kell. A huzalok sem keresztezhetik egymást, szépen menet-menet mellé kell tekercselni.
Ha mégis elszakad akkor forraszd meg, de kevés ónnal, és úgy tedd a csévére , hogy ne álljon ki oldalra a forrasztás, különben ott is szikrázni fog.

A ferrit jó lesz, csak a tekercsvégek bekötésére figyelj oda (hogy ne cseréld el a primer-szekundder kivezetéseket).
(#) Edm válasza ekkold hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm szépen, de szerintem még várható lesz tőlem kérdés
(#) Edm hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
újabb kérdésem lenne máris a mini tesla 3 mal kapcsolatban: Merre álljon a ferritem 30 menetes köre és a 15 ös kör? Na és az IC melletti Tantál az ha jól gondolom polaritásfüggő, merre kell állnia a "+" lábának? A felette lévő dióda felé, vagy a lap alja felé?? És az MKS (piros) kondik polaritásfüggetlenek?
(#) pcroland válasza ekkold hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
A ferritre nem kell menetet menet mellé tenni. Nekem el sem fért! Én azt mondtam, hogy nem úgy kell beforrasztani. Két különböző színűt meg kell fordítani, mert úgy nem jó. Menet-menet mellé mehet.
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 18, 2011 / 1
 
itt egy kép! kicsit gondolkozz! Kettő kondenzátor is van ott mellette. Nézd meg, hogy melyik lábuk megy a GND-re, mert hogy egyből oda megy az egyik lábuk. A fóliakondit akárhogy beteheted.
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Itt a kép!

kép.JPG
    
(#) Edm hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
Köszönöm, teljesen igazad van Csak nem akarok hibázni ...
(#) Edm válasza pcroland hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Ha Skori weblapján megnézzük a tekercxset akkor az L1 L2 vezetékek fölött még van tekercselve Réz vezeték... Azt szeretném kérdezni, hogy az ott mi, mire jó, és kell e nekem olyat csinaálni, ha igen akkor mekkora menetszámmal és keresztmetszettel? És az L1 L2 vezeték lehet sodrott rézből, ha igen akkor annak milyen keresztmetsztűnek kell lennie?
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Lényeg, hogy legyen meg a tekercs! Ott a kép megint csak. L1, L2, L1+L2. 1-1 menet és ellentétes irányba indul el. Kép is van ebben a topikban róla.
(#) Edm válasza pcroland hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Megépítettem a " tekercselő" gépemet! A célnak megfelel De ez a tekerxcselés brutális meló, olvastam hogy sokáig tart, de igazán erre csak most döbbentem rá Ha a tekercselés elején a menetek között kicsi táv található az nagyon nagy gond? A továbbiaknál már sokkal jobb a helyzet, rákaptam az ízére
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Nem gond "annyira", de ha kész és működik, akkor tekerj egy újat.
(#) Collector válasza Edm hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Ha réseket hagysz, le fog tekeredni 1 menet, és vége a dalnak, lehet elölről kezdeni. Feszesen kell egymás mellé tekerni a meneteket, nem lehet lógatni.
(#) pcroland válasza Collector hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
De szerintem úgy érti, hogy feszes, csak van néhol 0.5-1mm távolság Kipróbálni jó, de ha megy újat kell tekerni. Edm: küldj képet róla
(#) Marczilla válasza Muri hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
ha már a macskánál tartunk, ez a nyavajás a bokorra mászott föl a madár etetőm mögés úgy várja a madarakat, ez lol.....
(#) Marczilla válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
amúgy nem a tesla tekercsekkel lehet szikrákat csiholni?
(#) sastas01 válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
De. És szép nagyokat. Hogyha jóltudom házilag a kisebbek kb. 10 cm-es szikrákat szornak, de a nagyobbak akár a méterest is elérhetik(persze az áruk is "méteres").
Mondat eleji nagybetűre figyelj, mert moderációt fogsz kapni.
(#) pcroland válasza Marczilla hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Milyen macska? Amire válaszoltál, abban a hsz-ben semmilyen macska nincs amúgy meg 2006-os hsz-re válaszoltál Szerk.: Ja, gondolom a macskaszalámi a topik elején. (Azóta írtunk 156 oldalt.)
Következő: »»   155 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem