Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   154 / 227
(#) sastas01 válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Ha jóltudom megaohmos nagyságrendű kell ugye az egyenletes töltődés miatt. Bár ekkora feszültségnél lehet elég lenne 100 kiloohmos nagyságrend is.
(#) _BiG_ válasza Collector hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Jogos az átütésről szóló gondolat, elnézést, elfeledtem a térerőt A térerő nem volt velem, amikor írtam

A tekercses ötlet nem rossz. Az jó kérdés, hogy a bolti, mondjuk legyen 1mH-s axiális tekercs, jó-e ide, vagy nagyon le kell szigetelni a vasmagot a dróttól? Végül is a tekercseken nincs nagy feszültség különbség. A Környezettől való elszigetelés viszont az tuti fontos. A gyantázás jó ötlet
(#) _BiG_ válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Mondjuk egy ilyen tekercs.
(#) Collector válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Idézet:
„Végül is a tekercseken nincs nagy feszültség különbség.”

Már hogyne lenne, egy teljes lépcsőfeszültség van rajtuk. A huzal azonnal átüt a magra, tehát csak légmag jöhet szóba (arról nem is beszélve, hogy a felfutás annyira gyors, hogy a mag erre reagálni nem tudna, tehát maggal együtt sem lenne nagyobb induktivitás).
Én fogtam sima kör alakú vékony pvc kábelcsatornát, befogtam fúrógépbe, és rátekertem 8 centi hosszan a 0,3-as huzalt. Itt az nem baj, hogy keresztezi egymást 1-2 menet, tehát nagyon gyorsan fel lehet tekercselni, a látványt viszont rontja. Ez esetben nem kell más szigetelés. Az a gond ezzel, hogy nagyon hosszúak lesznek az induktivitások, tehát 2-3 rétegben lenne jó megcsinálni, viszont oda már kell rétegszigetelés, és nagyon vigyázni kell a kialakításnál, ne legyen csúcs, mert a földhöz képest a lépcsők egyre magasabb potenciálon vannak, és lehet, hogy átüt a sorszigetelés, miközben eredetileg jól volt megcsinálva.
A marxszal kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, ami nem tetszik az az, hogy csak impulzusüzemben működik, és még a legtökéletesebb esetben is előfordul egy egy hibás kisütés, azaz nincs szikra a kimeneten.
Egyébként van olyan marx is, ahol nem kondik, hanem tekercsek vannak (pontosabban trafók) és azzal hozzák létre az egyszeri impulzust.
Van egy érdekesebb impulzusüzemű nagyfesz generátor, az a neve, hogy Blumlein pulser Bővebben: Link ezt nem egészen értem, de meg lehetne próbálni koax kábellel egyszer.
De marxnak már van külön topikja: Bővebben: Link
Itt beszéljünk majd erről.
(#) sastas01 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Szándékozok egy teslát épiteni. Konkrétan a skory féle mini tesla fogott meg. (Skory féle minitesla) Ebben azt irja, hogy a tekercshez használt drótot egy rossz reléből bontotta(5. sor). Namármost ilyen relét honnan lehetne venni(szerezni, bizniszelni és egyéb szinonimák )(vagy olcsóbb lenne valahonnan 0.25kg rezet rendelni )?
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia! Természetesen nem relét kéne vegyél. Én Ilyet vettem. Vagy innen is tudsz venni. Itt annyit kérsz, amennyit akarsz.
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ha jól számolom ehhez a mini teslához kellene kb. 120méter drót. Gondolom ez zománcozott legyen(átmérőnél maradva).
(#) Elektronboy hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Sziasztok mennyibe lenne ez nekem ha otthon akarom utánépíteni és mi kellene hozzá dorknob kondi is jó ??
köszönöm előre is a nagy lelkesedés miatt írtam így...
Bővebben: Link
(#) sastas01 válasza Elektronboy hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ez szerintem a marx-generátoros témába lenne való(kereső).
(#) Collector válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Én egy műszerből bontottam 0,09mm-es huzalt. 0,25kiló biztosan nem fog kelleni, nézz szét egy kicsit.
(#) Collector válasza Elektronboy hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Jó hozzá a kerámia kondi is. De ellenállást nagyon nehéz találni olcsón, ami kibírja a lépcsőfeszültséget. A videón meg max 70kV-os a marx, nem 180.
(#) sastas01 válasza Collector hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Idézet:
„nézz szét egy kicsit.”

Már hol is? Mármint ugyértem mit keressek?
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Úgy értette, hogy körülötted, hogy miből tudnád kitermelni.
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Hát anya nemvenné jónéven szétkapnám a mosógépet . Apa sem hogyha a kocsi gyujtótrafóját... :S Igy valószinüleg marad a bolt vagy a vaterázás(vagy van egy "rézzel foglalkozó" osztálytársam lehet vele meg tudom bótolni )
(#) Edm hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Üdv!!

2:1 áttételű frrit vasmagos 30/15 menetes 0,5mm Cu trafót venni tudok vagy csinálnom kell! Akár melyiket is ha tudnátoklinket passzolni megköszönném
(#) Fritzi91 válasza Edm hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
ha van megfelelő gyűrűvasmagod, akkor nem nehéz, csak rá kell tekerni a drótot.
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ilyen kell neked. Skory 12V-os mini teslájához 1db., a 24V-oshoz 2db.
(#) ekkold válasza Edm hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Csévetest: lomex.hu 50-01-76
Vasmag: lomex.hu 50-00-23
Kengyel: lomex.hu 50-01-79
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nah találtam egy potenciális célpontot. Egy szebb időket is megélt elektromotor forgórésze. Viszont le van fogatva(gondolom biztonsági okból) egy helyen egyfajta műanyaggal. És ezt nem nagyon tudom leszedni róla ugy hogy ne kárositsam a rezet. Valakinek valami ötlete?
(#) Edm válasza ekkold hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Köszönöm srácok! És ha már van ilyenem akkor milyen menetszámú és keresztmetszetű és anyagú drótot tekerjek rá? :O 2:1 áttételű frrit vasmagos 30/15 menetes 0,5mm Cu ezt tudom, de akkor 30 menet 0,5 mm Cu meg 15 külön menet 0,5 mm Cu?
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Képet tegyél fel, mert így nem tudom elképzelni! Olvaszd le szerintem. A tekercs hőálló, bizonyos hőfokig. Szóval ne nyílt lángot használj!
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Íme pár kép.

Bocsi a minőségért telós képek.
(#) Collector válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát ebből nem valószínű hogy szekundert fogsz tekerni. Relékben, lágyvasas műszerekben találsz megfelelőt.
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ezt direkt azért tették rá, hogy ne tudd leszedni Nem tudom miért jó az nekik Anélkül is ott maradna a tekercs. Szerintem erről nem tudod leszedni. Azért próbáld leolvasztani!
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát azért rápróbálok. Gondolom a kezdő és végpontja is ez alatt lessz összeforrasztva.
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nem, a forrasztás az érintkezőknél van.
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Értem . És azt honnan tudjam, hogy meiknél? Nyilván akkor ott kezdeném .
(#) pcroland válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Lehet látni. A csúszóérintkezőnél. Lehet, hogy többet is le kell tekerj, hogy egy tekercshez hozzá juss!
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Igen megnéztem. Egy helyen többször is meg van tekerve az érintkezőnél a drót. Gondolom onnan fog indulni. Az eredményt majd holnap közlöm. Azthiszem ennek már ma nekiesek .
(#) sastas01 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Nos végülis feladtam... Azt a motort lehetetlen szétszedni . A csúszót leszedtem meg azt a kék vackot is, de a lakk amiben megúsztatták lehetetlenné tette a letekerést... Így egy flex áldozatául esett és ment a hulladékba .
Viszont találtam egy trafót ami a motort hajtotta. Eddig ahogy számoltam(geometriailag) kb. 130 tekercsem lehet kb 4 cm-es átmérőn és még a negyedéig sem jutottam. Ezt 0.1-es huzallal. Hogyha eljutok 400-ig azzal már lehet valamit kezdeni tesla-ügyileg?
Következő: »»   154 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem