Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű feszültség szabályozó kismotorhoz
Lapozás: OK   2 / 9
(#) mex válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
Rárajzoltam az eredeti ábrára.

P1020327.JPG
    
(#) csaadaam válasza mex hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
aham köszi. Egy nyákrajz megváltás lenne....
(#) Rendszer válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
Ezt a panelt simán akár kockás papirra is kb fél óra alatt meg lehet tervezni,kézzel megrajzólni a nyákot ,aki ismeri az alkatrészeket ,nem jelenthet problémát még sikerélménnyel is járhat!! Úgyhogy HAJRÁ!!!!!
(#) mex válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
A vendég én voltam.
(#) csaadaam válasza (») Ápr 14, 2006 /
 
aha csak nem ismerem az alkatrészeket. Egyébként valakinek van működő tervező progjamja? Az alkatrészektől egészen a nyomtatható nyákrajzig.
(#) mex válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 14, 2006 /
 
Eagle. Kérd meg Frankye-t ,hogy segitsen!
(#) csaadaam válasza mex hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
a "6,8V"- ok azok zener diódák? típus?
Milyen graetz kell? hány A?
köszi
(#) Tomi20 válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Hello!

Ezt az áramkört valaki át tudná alakítani, hogy 8V-ot adjon ki stabilan?? Gondoldom, csak a zener diódákat kellene kicserélni...de hágy voltosra?
Én is motorra akarom rakni, csak 6V-osra.
(#) mex válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
BZY vagy más gyártótól származó 0.4-1W teljesitményű zener jó.
(#) mex válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
A graetz : 5A-nál kevesebb ne legyen!
(#) csaadaam válasza mex hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
ellenállások milyen teljesítményűek legyenek? Megvettem a cuccokat de majdhogynem le*aszott a boltos amikor kérdezte h ell. milyen telj. én meg nem ttam.
(#) szabi83 válasza csaadaam hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
sztem negyedwattos, mivel ha ott lenne hogy pl "1 ohm 10W" akkor nyílván nem negyedvattos kell..

azaz: ha nincs oda írva, h hány W-os akkor negyedwattos kell sztem..
(#) skynetpro válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Ez most akkor egy kapcsolóüzemű táp?
amit kiad az "tüskés" mert úgytom h. töltéshez ilyen "tüskés" áramot szokás használni nem simítottat
(#) mex válasza skynetpro hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Igen,nagyon hasonló a működés.
(#) McGyver válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
A 6V-os rész engem is érdekelne.
Egy 69-es M-63-as Uralra kellene
(#) Krisz03 válasza McGyver hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Ha az egyik 6.8V-os zenert elhagyod a kapcsolásból, akkor már kész is az átalakítás. (Legalábbis én is, és műszerész faterom is így gondolja.)
(#) McGyver válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Köszike.
(#) McGyver válasza McGyver hozzászólására (») Júl 21, 2006 /
 
Akadt még egy gond.
Az Ural nem tekercses, hanem dinamós, úgyhogy töltőáram-kapcsoló is kellene bele.
( 10 A)
(#) KeserűCukor válasza McGyver hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Hali!
Abban a 13,4V-os kapcsiban mit kell hűteni?
A BT151-et elég?
(#) KeserűCukor válasza KeserűCukor hozzászólására (») Szept 2, 2006 /
 
Hi!
Itt egy nyákrajz, aki ért hozzá, lécci nézze meg, hogy jó-e?
THX:
---ZoLee---

nyak.JPG
    
(#) gtk hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
Sziasztok!

Nekem is szuksegem lenne 13/ 14V fesz szabalyzora motorba.
A generatorbol kijovo 3 fazisu aramot iranyitas utan kellene leszabalyozni.Ez az aram tolti az akut es ugyanez az aram hajtja a vezerloelektronikat is.
A kerdesem az lenne hogy az emlitett kapcsolas mennyire felel meg?
Es mi van akkor ha atut a tirisztor?Megy a max aram?

Koszonom.
(#) Peti.Janka hozzászólása Ápr 8, 2007 /
 
Sziasztok! Megépítettem az a tirisztoros fesszabályzót! Azt tapasztaltam hogy ha nem terhelem semmivel akkor 2.1 V tudok mérni ha viszont eggy 24v-os égővel terhelem meg akkor 18v-ig is felmegy a fesz. motorban aksivalmég nem tudtam kiprobálni mert még nincs kész a gép. ja 20 voltos trafóval probáltam meg egyenirányítóval! szerintetek normális hogy így viselkedik?
(#) Peti.Janka válasza gtk hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Hali mien motorra kell neked a feszszabályzó? Állandómágneses a forgórész?
(#) mex válasza Peti.Janka hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Akkumulátor nélkül nem fog megfelelően működni!!!! Erre szerintem saját magadnak is rá kellene jönni ha vennéd a fáradságot,és megpróbálnád értelmezni a működését.
(#) Peti.Janka hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Sziasztok! Lenne eggy nagy kérdésem! eggy barátom 600as XT jére kellene világítást csinálni aksi nélkül Van rajta eggy feszszabályzó ami hasonló müködésü lehet mint Mex által feltett fesszab. terhelés nélkül 2-3voltot ad le ha rákötöm az akkut akkor rendesen van töltés ha csak eggy égővel terhelem akkor csak izzik az égő! meg lehet valahogy oldani hogy ne keljen akku hozzá? Vagy esetleg valami más fesszabályzó érdekelne amihez nem kell akku! alapjáraton 40 voltot mértem ami fel ment kb140re nagy fordulaton terhelés nélkül! Előre is köszi a segítséget vagy az ötleteket!!!
(#) mex válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Ugyanezt a fesszabályzót kösd rá,és az akkumulátor helyére 22000-47000uF, min 40V-os (lehet több darabból is)kondenzátorbankot tegyél.
(#) KeserűCukor hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Mennyire melegszenek az alkatrészek?
BT151 egyértelműen bordára megy.... De mekkorára?
A másik kettő tranyóra elég a hűtőcsillag, vagy hogyan lehet az egészet egy bordára tenni elszigetelve?
THX
(#) gtk válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Szia.Nem nekem kellett volna,egyik havernak,igy nem tudom allando magneses vagy sem...Mar vett egyet..
(#) mex válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Nézd meg a topic elején a 18976-os hsz-ben a fényképet. A tranyókat nem kell hűteni,csak a BT151 van szigetelve (csillámalátét) a bordára szerelve.
(#) SzT hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
Sziasztok!

A fenti tirisztoros fesszabályzót hogyan lehetne átalakítani komolyabb teljesítményre?
Fater kistraktorjába kellene, mert az eredeti lefüstölt -szó szerint. Az eredeti szabályzóra kb 100 000 Ft- ot mondtak (gondolom aranyból van), ezért keresek más megoldást. Dízel trakesz 55 AH akksival, leginkább csak a töltés a fogyasztó+ néha index (2* 21 W) .
A generátor(?) állandó mágneses, hasonló mint pl a Simsoné, csak 12 db tekercs van benne csillag alakban, és sorba vannak kötve. A kimenő feszültsége terheletlenül kb 10-200 V ig változik a ford. szerint.

Üdv: SzT
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem