Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futópad
 
Témaindító: duCiel, idő: Aug 13, 2010
Lapozás: OK   33 / 33
(#) Chipmunk1960 válasza maruti hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Sajnos ezek a panelok 95%-ban µcontroller hibásak lesznek, chip nincs, program szintén..
(#) maruti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Az jó! És véleményetek szerint, akkor most hogyan tovább? Műszerész ismerőssel nézessem meg? µcontroller-t lehet javítani/cserélni?
(#) maruti válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Járattam egyet, s leállt. Minden hideg. A kondenzátor alatt a sárga, ragasztó!
(#) rogers hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Szasztok.

Van nálam egy ilyen panel javitásra.
Nem ment a szijjal hajtott főmotor és kicseréltem a sárgával jelölt alkatrészeket. a tranyoktól kezdve az optokat. Visszavittem a géppbe de amikor a startot megnyomtam nem világitott a led ami ugye azt mutatja hogy a kondik fel vannak töltve és ha ad ki jelet a Pic az lm 339-eken keresztül a tranyok kapcsolják a mosfeteket.

Sajnos az elött müködött lehetett emelni süllyeszteni a padot. Mit nézzek meg rajta (pirossal bekarikáztam ami ugye a két relé mozgatja a padot le fel.
Ha a főmotor hellyére rakok egy hatvanas izzót. Viszont a fehér csatlakozoknak nincs meg a kiosztása melyiket zárjam rövidre hogy szimuláljam a kezelőt? A kezelő amugy müködik tehát áramot elvileg kap.

Minden infot köszönök.

panel.pdf
    
(#) Chipmunk1960 válasza rogers hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Szia, Vagy nem jól, vagy nem jóra cserélted. De miért kellett ennyi mindent egyszerre? Lehet elég lett volna csak a fet-et.
(#) rogers válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Fet jo volt ....elvileg de az csak a szijmotort vezérelte mostmár el se jut odáig hogy kiprobáljam.
El tudom inditani a padot valahogy kezelő nélkül?

Gondolom én rárakok izzót a motor hellyére és ellenálással összekötöm a kezelő hellyén a fehér csatit?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
(#) Chipmunk1960 válasza rogers hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 1
 
Nem ismerem ezt a panelt, de gondolom a 12 tüskés csatira mennek a vez. jelek, ha ez fel van iratozva talán. A nagy fehér a főrelé, előszőr azt kell meghúznia, attól indul, akkor lehet nagyfeszt /325V ! / mérni a kondin, ill a FEt-en. A két egyforma az incline relé, a kicsit mellette nemtudom. .
(#) Vadász Csaba hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Szép napot!
Hoztak egy PF-905 vezérlő kártyát, ennek a javításában kérnék tanácsot!
A futópad típusa ismeretlen számomra.
Hiba kódot nem jelez .

Így néz ki a panel.
https://www.partsfortreadmill.com/power-first-pf905-treadmill-controller...

Hibája az, hogy kb dupla sebességgel hajtja a szőnyeget, mint a kijelzőn látható érték.
A sebesség érzékelés optos.
pl: ha 3km re állítom be akkor 6 km sebességgel hajt a valóságban .

Ennek a gépnek előtte volt hibája, hogy összefügg-e ezzel a hibával?
Előzmény.... elmondás alapján.
Bekapcsolás után elkezdte emelni a sebességet a maximum-ig.
A pasi aki ezt nézte (javította) rájött,hogy a + sebesség állító nyomógomb vagy beázott vagy belefolyt az izzadtság.
Megjavítás után a tulaj jelezte feléje,hogy gyorsabban megy a gép mint az várható lenne.
Így a pasi engem kereset fel ezzel a hibával.
Megnéztem az IGBT-t nem -e enged át( igaz csak multival mérve). Ez jó!
Mivel ilyen hibához eddig nem volt szerencsém talán valakinek volt ezért kérem a segítségeteket.
A nyák bal alsó sarkában van egy poti (kék színű), ez nem a sebesség beállítására való?
.

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
The page you requested was not found, and we have a fine guess why.

If you typed the URL directly, please make sure the spelling is correct.
If you clicked on a link to get here, the link may be wrong.
(#) kendre256 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2023 / 1
 
Valószínűleg "csak" a .html maradt le róla, mert azzal már bejön az oldal
Bővebben: Link
(#) Vadász Csaba válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
köszi.
(#) kzozo válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Csak egy tipp: Az nem lehet hogy a sebességet látja kevesebbnek, azért gyorsabb mint kellene?
A Sportsart gépeinél pl. korábban a jeladó kerék sűrű fogazású volt. Ezt később lecserélték egy ritkább fogazásúra, de hogy a sebesség ne változzon, a szenzort viszont meg kellett duplázni (a vezérlőegység maradt a régi). A csatolt képen látszik a kétfajta szenzor. Nem tudom hogy nálad hogyan néz ki, de ebbe az irányba is elindulhatsz.
(#) Hajnalka1979 hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Szep napot! Reebok titánium 1 0 futópad E4 hibakódot ir ki valaki esetleg tud segiteni?Gép bekapcsol programot állitani is engedi,mikor el akarom indítani kiírja E4.köszönöm a segítséget előre is!
(#) Chipmunk1960 válasza kzozo hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Igen, nem egyszerű, de csak a fogszámmal lehetne változtatni a sebességet. Gondolkodván, az is megoldás lehet, hogy egy CD lemezből vágni egy kört, s a kiszámított sebesség arányos lyukakat furkálni rá, mint az eredeti kódtárcsán van.
(#) Chipmunk1960 válasza Hajnalka1979 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
itt
(#) revenant hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
A BT-5300 elektromos futópadom működés közben hirtelen megállt, és azóta a motor csak kínlódik, akadozik, el-elindul, de ha a sebességet növelem, megáll. A távdiagnosztika és a tapasztalat mit mond a hibáról? Mit lehet tenni a javítás érdekében?
(#) Baszuskulcs hozzászólása Aug 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Adva van egy hibás futópad, a hiba jelenség feszültség alatt maximális fordulatszámon megy csak a leállításra reagál. kivettem a panelt és két potméterre azt hittem megolvadt de egy ismerősöm közölte szerinte ragasztó. szeretnék másikat vásárolni de nem igazán tudtuk beazonosítani és rajzot se találtunk hozzá. Esetleg valami ötlet, Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2023
(#) Bakman válasza Baszuskulcs hozzászólására (») Aug 29, 2023 / 1
 
A feliratokban a 103 valószínűleg 10 kΩ -ot jelent. Azért van rajta ragasztó, mert azt a gyárban beállítják, azután elvileg nem kell/szabad tekergetni.
(#) Chipmunk1960 válasza Baszuskulcs hozzászólására (») Aug 29, 2023 / 1
 
Szia, Tudni kellene a típusát, de IGBT zárlatnak tűnik. Azok a potik sosem romlanak el.
(#) Baszuskulcs válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 2, 2023 /
 
Szia! Köszönöm a választ, maga a futópad golden sport de sajnos nincs több adat csatolok pár képet, hátha.
(#) Baszuskulcs válasza Bakman hozzászólására (») Szept 2, 2023 /
 
Köszi a választ, lehet beforrasztok 10 kΩ-ost és beállítom a régiek szerint azt meglátjuk.
(#) Baszuskulcs válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Szia! Ezekre gondoltál? Ha igen segítenél abba vásárlásnál mire figyeljek?
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza Baszuskulcs hozzászólására (») Szept 24, 2023 / 1
 
Szia, A "nagyfejűt" mérd ki, hogy nem zárlatos-e?
(#) Baszuskulcs válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Szia! hétvégén kimérem. Köszi
(#) Baszuskulcs válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Szia! Ez zárlatos, a másik nem. L7812cv re rákerestem de sok fajtát adott ki.
(#) Chipmunk1960 válasza Baszuskulcs hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Az 12V -os stabil tok. Bal be, közép föld, jobb a kimenet.
(#) balazs8888 hozzászólása Nov 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy nordictrack s40 futópad javításra. A hiba oka hogy leverte a biztosítékot. Motor kivezetéseit lehúzva elindult a gép. Sajnos a motor le volt égve ezért cserélve lett. Belekerült az új motor, átmértem a panelt, és egy hibás igbt t találtam cserélve lett. Indítás után a gép minden funkciója működik. A tulaj elvitte a gépet de panaszkodik rá hogy nagyon gyenge a gép szinte megáll alatta. Valaki találkozott már ilyen hibával??
(#) kzozo válasza balazs8888 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Hello. Az kiderül esetleg hogy mi áll meg? Jobb esetben laza a futószalag vagy a meghajtóékszíj, ilyenkor a motor tovább forog, csak a szalag áll meg. Ha a motor is megáll, akkor az lehet szalagtapadás miatt is, amit "olajozással" átmenetileg meglehet szüntetni. Rosszabb esetben az új motor gyenge, a vezérlés hibás.
Következő: »»   33 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem