Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hornresp (tölcsér szimulátor)
 
Témaindító: sound.man, idő: Márc 15, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) ticseboy hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Üdv. Egy olyan kérésem lenne, ha nem gond valakinek, egy monacor sp-200x hez szeretnék egy táguló tölcsért méreteztetni, mert a lapropom összetört, és androdon nem igauán futnak ezek a tervező progik. Ha van jelentkező vele pontositanék majd addig is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Jót tervezni, csak a programmal senki nem fog, mivel táguló TL-szerűen működik, lesz egy halom kioltás-erősítés 100Hz fölött. Ha ez nem zavar, akkor viszont lehet így is. Középtartományban úgyis kompenzálgatnod kell majd a monacort.

Bővebben: Link
(#) ticseboy válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Gondoltam, ha van egy kiindulási ponto, egy terv, akkor ebből lesz egy prototipus, ami eléggé jól módositható lenne. Aztán a többit meglátom. Amugy egy ivben (majdnem egy karikába gongolkozom) szeretném kivitelezni.
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Ha elég nagy a rádiusz, opció lehet a forduló megúszására. Viszont érdemesebb egyenes csőben gondolkodni, ott nem annyira durvák a rezonanciák. A keresztmetszetet meg T-S alapján nagyjából ki lehet választani, viszont nem ártana rámérni, a forgalmazó adatai nem pontosak.
(#) ticseboy válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Ez csak egy kérés volt, hétha valaki segitene a kiszámolásba. A többi "gond" ugyis jön magátol, és azt már megoldanám magam, egy kis kisérletezéssel. Ha sehogy sem jön össze, nézek bele fostex-et.
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Ne. A Fostex-el semmi mélyed nem lesz. Legalábbis nagyon nagy meló.

Segítek. Ne legyen táguló. A keresztmetszetre meg kell nézni MJK ajánlásait, de legalább 2Sd-re saccolom.
(#) ticseboy válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
EGy kicsit hülyének érzem magam a rövidítéseid miatt. Én mindenképp tágulót szeretnék. Nem lehetne, hogy a gyári adatok alapján kapok egy naggyáboli tölcsér rajzot? 33cm széles párhuzamos oldalu tölcsér lenne, plusz ugye a nyomókamra ha más nem literre megadva. Ja, és kb. 3,2m hosszú. Lehetséges ez? Ennyi lett volna a kérésem. Ha lenne még pcm ami sajna összetört, akkor már csak az épités közbeni gondokkal zaklatnék itt. Vayis van tölcséres topik, de ott mindenki mélyládát épít.
Lehet kellene egy hifi horn topik!?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2015
(#) ticseboy hozzászólása Nov 20, 2015 /
 
Valmi ilyesmibe gondolkodom.

image90.jpg
    
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Lehetne, de semmi értelme, gyári adatok és nagyjából rajzolt tervek vannak a neten is. Elképzelhető, hogy túl közel van a kilépőnyílás a hangszóróhoz. És ilyen csőnél nehéz csillapítani a fölösleges felharmonikusokat.
(#) ticseboy válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Én nem találtam ehez tervet belinkelhetnéd nekem aztán nem is zargatok itt tovább.
(#) lorylaci válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Én ezt a hangszórót nem igazán ajánlanám exponenciális tölcséres ládába.
ha maximális hatásfokra illesztesz, akkor a felső küszöbfrekvenciája 150Hz lesz, tehát leginkább méylre lesz csak jó, ahhoz pedig az xmax eléggé kicsi.
Bass-reflexben tökéletesen kell, hogy érezze magát, széles átvitele miatt pedig könnyű lezs hozzá magast találni.
(#) ticseboy válasza lorylaci hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Köszönöm a választ. Akkor ezt stornózom, viszont mindenképp sueretnék egy "linkelt" tipusú tölcsért építeni. Ezt a hszórót meg belerakom egy reflex dobozba. Valami ajánlás a töcsérhez?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) ticseboy válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Amugy a monacor sp155x-et (a kistesót) beletettem egy Dalek horn, utánépitett ládába, és egy átlagos méretű szobába, teljesen hibátlanul ad mindent.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) P_Laszlo válasza lorylaci hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Minden hangszórót lehet tölcsér/táguló TL dobozba építeni, csak a T-S paraméterekhez kell igazítani. Persze mérés-ellenőrzés nélkül nem lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Nem kell feltétlenül ehhez keresni, a netes tervek eleve elnagyoltak, kidolgozatlanok, kb. egyformán rosszak. A hangszóró nagyjából ugyanaz, mint a Visaton BG20, annak a típusszámával is lehet nézelődni, az egyszerű google keresés több tölcséres tervet hoz mindkét típusra.
(#) ticseboy válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Ez aMonacor megy refi ládába, és nézek valami kissebb de jó érzékenységű szórót egy tölcsérbe. Tervek valóban vannak fent, de semmi képp sem csinálok hajtogatott tölcsért! Az szerimtem PA-ba jó de hifi célra nem annyira. Mint ahogy előzőleg is hozzászoltak, a hajtogatással elrontható minden hanfal, és egy "átlag" utánépítő ezekkel nem számol, és nem is tud mert nincsen minden háznál sok miliós cnc gép, és társai.
(#) P_Laszlo válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Reflexnél viszont nagyobb a kitérés, mint egy jó TL-nél, a méretezésnél erre vigyázz.
(#) sammet hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
segitéget sztnék kérni egy horn tervezéséhez probaltam az adatokat beirni de pl hyp atvaltasa exp-re nem ment mert szamolasnal visszaalitotta hypra gondolom valamit rosszul csináltam.
a hangkelto egy jbl 2226h
Fs 40
Qes 0,33
Qms 5
Re 5
Vas 175,6
PE 600
Le 1,75
Sd 880
Xmax 7,62

az egyik elképzelésem az http://www.inlowsound.com/ oldalon a spiral bass horn csak más arányokkal pl szelesebb lenne igy kisebb mouth-al az arányok ittadottak mivel egy fibonacci spiral csak a torok es szajméret illetve a horn hossz kellene meg persze a zart dobozterfogat. a szájnál mint a masik képen tobb tolcsérre osztva csak fuggoleges helyzetben használva mint az inlowsound féle

A másik elgondolas amit a képen csatoltam vagy ha van jobb tanácsotok azt is örömmel fogadom

Remélem tudtok segíteni hogy melyik lenne a jobb megoldás és mik a doboz paraméterei
inlowsound oldalan ami van pl nekem furcsa mert a szimulalt ertekeknel jol viselkedik 400 hz-ig
ami a lényeg lenne hogy kb25-30 hz-tol addig mennyen ameddig csak lehet mert felette egy jbl 2447 lenne

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) sammet válasza sammet hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
ez érdekelne a legjobban hogy ezt a fajtat hogy tudnam kiszamolni vagy esetleg valaki tudna-e segiteni
(#) P_Laszlo válasza sammet hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Mert ez mi ez? Hogy nem szól 25-30Hz-en, az biztos. Meg hullámfront sem a rajzot követi.

A felcsavart táguló TL (spirál alapú) nem modellezhető jól a programmal, rengeteg a kioltás-erősítés benne, valószínűleg alacsonyabb alsó határfrekvenciát, de kisebb hangnyomást ér el, és a párszáz Hz-es tartomány nem használható jól az átviteli hibák miatt.
(#) sammet válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
ezert is gondoltam inkabb a bassreflex tolcserre aminek mellekeltem a vazlatat probaltam volna a programban szamolni rear vented hornt de mindig visszavalt zartkamras tolcserre
(#) sammet hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
leirom hogy mit csinalok a hornesp-ben igy hatha tud valaki megoldast
ang 1 re allitom beirom a jbl k140 vagy jbl 2226 adatait rear ventedet kipipalom a tools/ chamber typ nál uttanna rakatt a system designe/with driver ott igent valasztok majd katt a calculate -re es kesz lenne de erre barmit csinalok mindig zart kamras hornt kreal hyp tolcserrel.
( es hol tum megadni a szakaszokhoz tartozo s ertekeket hogy a progi szamoljon L erteket hozza?)

remelem tudtok segiteni
(#) sammet hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
na csakrajottem a hasznalatara szimulaltam 2 tolcsert mindketto od horn
csatoltam a szimulaltmereseket sztetek melyik a jobb, alacsonyabbrol indithato?
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem