Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lágyfagylaltgép inverterrel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tibor21 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Sziasztok! új vagyok az oldalon remélem jó helyre írom a kérdésem. Ha mégse, ne bántsatok igazítsatok ki. Adott egy lágyfagylaltgép és szeretném aksiról üzemeltetni. inverter közbekötésével. a Gép teljesítménye üzemeltetés közben kb 200 w ciklikusan pedig 1500w ez a teljesítmény a sajtolás közben felvett teljesítmény. ( jó esetben erre 5 percenként sor kerül) Napi 10 órát kéne mennie a gépnek. több kérdés is felmerül: Milyen invertert vásároljak hozzá?
Milyen aksi kell hozzá? azt milyen töltővel töltsem, hogy ne dögöljön meg 1 hónap után? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) levaitamas válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Hello!
Érdemes munka akkut venned, amit normál töltővel tölthetsz a hálózatról, ezek jobban bírják a folyamatos kisütést. Inverternek mindenképpen valódi szinuszos kimenetű kell, gondolom valamilyen motor van a készülékben.
Az első probléma, hogy 12V-ról ha ciklikusan is, de közel 130A kell. Azt kellene pontosan tudni, hogy mennyi időt kell áthidalni 200 illetve 1500W-on. Ebből lehetne kalkulálni egy akku kapacitást.
(#) Tibor21 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Köszönöm szépen a választ! egy fagylalt lesajtolása kb 20 másodperc ez idő alatt veszi fel az 1500 watt teljesítményt.
(#) elektrorudi válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia!
Aggregátor?
Például
(#) levaitamas válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Ha jól értem, készenlétben 200W, ami ha nem is csinál mást a gép akkor is 10 óra üzemidő, azaz 2kWh amit ki szeretnél venni és még ezen felül ott van a sajtolás, de nem merítheted nulláig az akkut. Tehát ha 2000/12=166Ah. Nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető akkuval. Ezen felül marad legjobb esetben is 12 órád a töltésre és fagyi még nem jött belőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) Tibor21 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
éjszaka tölteném az aksikat. lehet 2-3-4 nagy teljesítményű akku is, ha így kivitelezhető. aggregátor sajnos nem tud szóba jönni.
(#) levaitamas válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Bocs, elírtam a legjobb esetet, 14 órád maradna. Ha 24V-ról beszélünk, akkor ugye fele az áram, így fele kapacitás kell. A 200W az nem a hűtés közben felvett teljesítmény? Mert ha igen, az is ciklikus üzem, amit 2 darab soros 100Ah akku elvinne (~35.000.-/db). A probléma továbbra is a nagyobb teljesítmény miatt van, mivel értem én hogy 20sec az üzemidő, de hányszor 20sec?
Ne érts fére, nem kötekedni akarok, csak próbálok segíteni
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) Tibor21 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
a 200w az folyamatosan felvett teljesítmény. jobb esetben 5 percenként kiadok egy fagyit 1 fagyi 20 másodperc ami alatt a gép 1500 watt teljesítményt vesz fel. Ha ezt 10 órán keresztűl csinálom akkor elvileg 40 (120 x 20 sec) perc az amikor a gép 1500 watton megy a többi időben 200 watt a felvett teljesítmény.
(#) levaitamas válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Ezek szerint elméletileg 2 darab 210Ah-s akku sorba kötve fedezheti a 10 órát és még azért marad némi tartalékod is, mert nem illik 30% alá meríteni. A töltést pedig 24V-on ~21A-el kellene végezned, amihez már egy komolyabb töltő szükséges. Mit ne mondjak, nem olcsó dolog, akkuk, inverter, esetleg töltő + kábelek, biztosítók.
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 12, 2015 1 /
 
Sziasztok.

Lehet, hogy most egy nagy butaságot írok ide, de most pattant ki éjjel a buksiból. Volt egy feltaláló zseni, akit Tesla-nak hívtak. Ö négy akkut úgy kötött össze, hogy mindíg tölti az egyik a másikat. Az elv valami olyasmi volt hogy kettőt sorba, kettőt párhuzamosan, de nincs a fejembe pontosan a kapcsolás. Egy pofon egyszerű kapcsolással oldotts meg az egésszet. Ha jól emlékszem az ingyenenergia.hu-n olvastam erről.

Remélem segítettem, ha igen jösz agy fagyival
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 12, 2015 1 /
 
Találtam egy videót.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) bubuszoft válasza Tibor21 hozzászólására (») Márc 12, 2015 1 /
 
Szia

Itt a a működés, és a kapcsolás. A lényeg, hogy soha nem merülnek le az akkuk. Elvileg.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 12, 2015 / 2
 
Ez lehet hogy elméletben (és az ingyenenergia.hu-n) működik , de gondold át ! A akkumulátoroknak van természetes vesztesége és önkisülése ( kicsit kevesebb energiát ad le mint amennyit beletöltesz) ez már elveszett a rendszerből , és ha a fagyigéppel kiveszel még energiát az akksikból akkor az is hiányzik majd ,az izzó is sok energiát alakít hővé,egy kicsivel kevesebbet meg fénnyé . Ez is hiányozni fog a körforgásból . Ez a cucc kb olyan mint amit gyermekként akartam építeni- motor-dinamó tengelyek összekötve egy akksira rákapcsolva ,a villanymotor meghajtja a dinamót ami tölti az akksit .....
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia

Azért írtam, hogy elvileg. Ha tranzisztorral,diódával oldja meg, akkor is van veszteség, az akku szulfástosodásáról, és a kivett energiáról nem is beszélve, de a nagy energia 1 perc és 5 perc amíg tud rátölteni. Ezt csak azért raktam fel, mert így biztos hogy kibírja a 10 órás műszakot. Utána van idő tölteni az akkukat.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) Sebi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2015 1 /
 
És még azt is figyelembe kell venni, hogy egy akkuba kb 1,4-szeres a bevitt töltés a kivehetőhöz képest, tehát akkuval akkut tölteni már a duplája...
(#) bubuszoft válasza Sebi hozzászólására (») Márc 12, 2015 1 /
 
Sebi

Ezt kérdezd meg Tesla barátunktól, nála működött.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) pont hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Én meg tudok olyan lépcsőt amin lefelé lehet menni az emeletre

images.jpeg
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Ha már 4 akku akkor este feltölti mindet és napközben kicseréli azt amelyik lemerült,vagy egyszerűen párhuzamosan köti a 4 et és akkor 4*es kapaciással kibírja a napot , ha töltögeti egymásról az akkukat csak a veszteségeket halmozza
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem