Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1041 / 1268
(#) bobi021 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
és vibrál is a fehér részeken
(#) oatis válasza eyess hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Egyenlőre kétlem, hogy esr mérőhöz hozzá tudnék jutni bárhonnan is. Közben leméretem az stk-k meghajtását terhelés alatt és úgy tűnik semmi baja a tápnak. Megvan a csatlakozón a +-26v. Lehet nem a konvergencia panelon kéne keresnem a hibát. Mi okozhatja még a kép el ferdülését/képernyőméret növekedését?
(#) kadarist válasza bobi021 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szét kell pattintani a készüléket és az elektrolitkondenzátorokat átnézni púposság szempontjából.
(#) merga hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Köszönöm segítséget! A képcsőpanelről le forrasztottam a rácsot és egyből szembe is tünt az elosztó egyik lábán a forrasztás gyengélkedett megerősítettem az összest más forrasztási hibát nem találtam. Folyik a teszt üzem eddig semmi hiba remélem ezzel megoldódott a hiba. Bár egy kicsit olyan fura szaga van a panelnek de égést nem találtam. Be tudom a forrasztás hibának hogy esetleg az szagosodott érintkezési hiba miatt. Most a fekete betük is szebbek lettek meg talán a kép is jobb lett. Terheljük a monitort bekapcsolva van folyamatosan ha fenn marad a hiba írok. További szép napot.
(#) jdani hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Üdv. Kaptam egy TV-t. Nem találkoztam még ilyennel, elég spéci (volt) a maga korába. Egy Philips 29PT9415/58, MG1.3E AA sasszival. Nemigen tudom hogy működik egy ilyen, de az enyém ezt csinálja:
Áram alá helyezés után kivilágít a piros visszajelző LED. A relé a tápban behúz, a LED narancssárga lesz kb 10 másodpercig, majd a relé kattan, és a LED újra piros lesz. (Ilyenkor be kellett volna kapcsolnia?)
A TV tetején van CH+ Ch- meg hang gombok. Azt ha nyomom, nem reagál rá. Viszont a távirányítón ha nyomok egy gombot, a TV bekapcsol, egyre erősödő lila kép, és a visszafutási csíkok, majd a TV kikapcsol, és csak villog a piros LED. Valaki valami ötlet?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A képcsőpanelre menő 200V-os katódtápfeszültséget ellenőrizd! Ha nincs meg a katódokat lezáró, sugáráramokat szabályzó feszültség, akkor a legjobb állapotban lévő katód(ok) színében fog tündökölni az ernyő, jelen esetben a piros és kék.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) otthonpc20 hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Orion tv-m. A típusát most nem tudom, de így néz ki mint a képen.
Az a problémám, hogy AV-n nem tiszta a kép. A tuner hangyaháborúja zavarja. Szerintetek ha kiszedem belőle a tunert tiszta lesz az AV képe?

Előre is köszönöm a választ!
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Márc 3, 2015 / 1
 
Szia!
Az már elég lenne, ha a tuner kimenetét megszakítanád.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
PDF
A 68. oldlaon, alul balra, a képernyőpanelen lévő elkónál (2370) mértem feszültséget, nincs ott semmi. A mellette lévő +200D viszont van. Szakadt a 3373 330Ros ellenállás. Milyenre cseréljem ki? Sima 330R? (mit jelent a felette és alatta lévő vízszintes vonal?)
*Beletettem egy sima 330R ellenállást, csak úgy elvillant....
Amikor a +200Dnél mértem feszültséget, szépen ott volt a 220V.
Valahol zárlat lenne a képcsőpanelen?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nézegettem sorba a dolgokat, találtam egy hibásnak tűnő alkatrészt.
69. oldal lent jobbra, 3383, egy varisztor amire az van írva hogy 35V 593-PH 9936.
Tudomásom szerint ha a varisztor ellenállása 0, akkor az kuka. Volt a nyákon még egy ilyen varisztor, azt is kiforrasztottam, és annak nem volt ellenállása. (tehát szerintem az jó)
A zárlatos varisztort kivettem, kicseréltem az elégett 330R ellenállást. A hibás varisztor helyébe nem tettem semmit, mivel anélkül is mennie kell, mivel az csak egy ,,biztosíték,, nem?
Kipróbáltam a TV-t, az ellenállás megint elkoxolódot...
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Valamelyik video-végfok IC TDA6111 lesz zárlatos. Keresd meg, hogy melyik a rossz.
(#) kalmi.kalmi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Vagy TDA6107, vagy TDA6108
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Azt meg csak kiforrasztással nem? Nincs most előttem a doksi, de a mínusz és a bemenet 200V közötti lábakon merjek ellenállást?
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Köszi a választ! Végül kiszedtem, mert vékony volt a fólia és a cinszippantófelszette a fóliát is. Végig kiforrasztottam az árnyékolót bennehagytam az egyik oldalon és csak kifordítottam a panelról. Most tökéletes a kép!
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A zöld színért felelős IC zárlatos. Az ha nincs benne, be kellene indulnia a TVnek, csak hülye színekkel nem?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Vagy azt mondaná a vezérlő, hogy nincs zöld áram, ezért kikapcsolok...
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Hang van, kép nincs..
Rendelek bele egy másikat.
A másik gond a varisztor. Írtam hogy az ellenállása 0R, tehát az hibás nem?
Ilyen mint ez, csak fent 35V van írva.
Ilyet tudnák bele tenni, az megfelelő helyette? Nincs 35Vos, csak 30V.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Az a típus valójában 38V-os egyenfeszültségen, tehát belerakhatod. Valószínű, hogy átütött a képcső és ez tette tönkre ezeket az alkatrészeket. Egy próbát megér a csere, hátha csak egy pillanatnyi probléma okozta ezt.
(#) buzogany hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy régi japán orion kistévém, még képcsöves fajta. Van egy olyan problémám vele, hogy világos képnél nagyon sistereg a hang, ha teljesen fehér a kép akkor még szinkronból is kiesik. Egyre erősödik a hiba az évek múlásával. Kidobni nem akarom, mert egyébként nagyon szép képe van. Típusa: t1460mtx. Nagyjából sejtem mi a baja, de kapcs rajz nélkül nem fogok hozzá, azt meg nem találtam sehol. Segítsetek, ha valaki tud. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) nlorant válasza buzogany hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Hello

chassis ?

Elméletileg ez azonos félépítésű:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) mormi hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon jó barátomnak van egy WD LIVE TV készüléke,amin szerettünk volna firmware-t frissíteni,el is hozta a készüléket amit összekötöttünk egy HDMI-DVI kábel segítségével a monitorommal. Amikor otthonról elhozta akkor hibátlanul működött az eszköz,viszont most pirosas kép jelent meg. Gondoltuk,hogy a HDMI-DVI kábel felelős ezért,és kicseréltük a kábelt,az pedig ugyanazt produkálta. Ekkor a barátom hazavitte a készüléket és összekötötte HDMI kábellel az otthoni TV-jével ahol egyáltalán nem sikerült semmilyen digitális jelet kicsikarni,továbbá a TV azt írta,hogy nem támogatott típus (kompozit kimeneten viszont szépen működik az eszköz). Ezután egy másik monitoron is kipróbáltuk a WD LIVE TV-jét és annál pedig a mellékelt hibát írta a monitor. A kérdésem az lenne,hogy ezen részletes leírás alapján van-e valakinek valamilyen tippje arra vonatkozóan,hogy mi okozhatja ezt a problémát. Próbáltunk már mozgatni a kábelt a HDMI aljzatban,de nem változott az állapot.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015

IMG_0329.JPG
    
(#) zoszka válasza mormi hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Előre mondom, nem ismerem a típust csak nekem is van 2 ilyen eszközöm.
Biztos jó firmware került fel rá?
Esetleg olyan skin fut rajta, ami nem támogatja az új firmware-t?
A beállíttásokban nincs a kimenetekhez rendelt beállítás?
Hard resetet próbáltátok frissítés után?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) mormi hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
A frissítést nem csináltuk meg. Csak meg akartuk akkor csinálni. Utólag viszont próbáltunk frissítést is felrakni,sikerült is,viszont a helyzet nem változott.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Hali, TDA és varisztort kicseréltem. A képernyőn ugyanaz látszik mint előtte. 200V helyett csak 185V van...
Ha elkötöm a vezetéket, amin a 200V jön, és ott mérek feszültséget, bekapcsoláskor 220V van. Még valami zárlat lenne a panelen?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) buzogany válasza nlorant hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Köszi a kapcsrajzot! Remélem így már megtalálom a hibáját.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
A katódokon hogy alakulnak a feszültségek? Többi tápfeszültség jó értékű a képcsőpanelen?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Milyen feszültségnek kell lenni rajtuk? Csakhogy milyenre állítsam a multimétert...
Érdekes, valamikor még kép is volt.
Tehát a GND és a R G b között mérjem, úgy hogy csatlakoztatva van a képernyőre, vagy húzzam le?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Írtam, hogy 200V-os a katódtápfeszültség. Ennek fényében állítsd be és ne húzz le semmit sem.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Amit mértem:
A képcsőpanelen van a konektor, amin kapja 200V feszültséget. A konaktoron megvan ez a feszültség. Ez a feszültség keresztül megy a 5373 tekercsen, és a 3373 ellenálláson. Innen már megy az IC-kbe a feszültség. IC táplábán mérek 180Vos, és a katódokon 170V. Hát ha a konektoron 200V van, akkor 200Vot kellene kapnia az ICnek is nem?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Tehát az összes katódon hajszálra 170V van és mégis lilás árnyalatú, visszafutásos a kép,
Következő: »»   1041 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem