Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1143 / 1267
(#) stevepapa válasza Lalle hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Gyenge pontjuk ennyi idősen a sortrafó, általában áthúz. Valamint a függő ic zárlata, mindenek előtt a tápot kell tüzetesen átvizsgálni.
(#) sziszipuszi válasza bogumil13 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
szia(!)
11ak30a14-ben 2sc5388 volt, vagy van. Nincs benne D619 D616, majd megírom meddig bírta az s2055af-el(.)
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) Kékróka válasza spgabor hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Szia !
Szerintem ha nem akarod az egész TV-t újrakondizni, nagy segítség egy ESR-mérő. Tapasztalataim szerint nem csak a púpos kondi csinál galibát
(#) Kispotter válasza Kispotter hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok! Távirányító volt koszos az azóta rendbe jött. Viszont távval továbra sem kapcsol be kicseréltem a trafó meletti 220 mikrós 350 Voltos kondit és egy 22 mikrós 350 voltost. A többi kondi évekkel ezelőtt ki lett cserélve. Most viszont továbra sem kapcsol be távval főkapcsolóra pedig míg nyomva tartom behúz a relé mikor elengedem elenged és ennyi. Készenlét van. Mi lehet a baj, hogyan tovább??
(#) Kispotter válasza Kispotter hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Na én rontottam el. Egy csatit nem dugtam vissza. De viszont továbbra sem kapcsol be távról.. Valami tipp mi lehet még??
(#) mikoszabolcs hozzászólása Aug 20, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Legutolsó generációs Pana síkképcsöves 100Hz-es (72cm) tv (TX29PS... sorozat) furcsa hibát produkál. Feszültség alá helyezve a készüléket kattog a relé benne és villog a bekapcsolást jelző LED. Bekapcsol kikapcsol bekapcsol kikapcsol bekapcsol kikapcsol. Az a furcsaság az egészben, hogy ha KI kapcsolom a főkapcsolót a készüléken akkor IS ezt csinálja. Áttanulmányozva az áramkört ezt fizikailag lehetetlennek tartom, mert a kapcsoló egyből a bejövő vezetéken van. Banális kapcsoló hiba lehet, vagy valami egészen más? Ha be van kapcsolva a kapcsoló akkor is ezt csinálja már. Köszönöm a választ !
(#) kadarist válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Aug 20, 2016 / 1
 
Szia!
Ha van műszered, akkor egykönnyen igazolhatod a feltevésedet.
(#) HiMen válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Kinyitottam a hátulját,
próbáltam tekergetni a potmétert, majd a másik kettőt is, de a kép nem lett jobb.

Van még ötleted?
(#) kadarist válasza HiMen hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
100Hz-es? Ha a screen-tekerésére nem lett jobb. akkor a digitális rész betegedett meg.
(#) HiMen válasza kadarist hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Igen, 100 Hz samsung, nagy képernyős katódsugaras.
(#) Lalle hozzászólása Aug 22, 2016 /
 
Hello
Univerzum ft 8131 sm.- ra lenne szuksegem (11ak52b6) A tv power gomb benyomasa utan zoldre valt a led 6 mp utan kattan a rele, a hangszorokbol sisterges majd 2mp multan kikapcsol. A 33 v helyett 2 v , a 8 v helyett 7v , a14v helyett 12.1 v merheto a 8 mp uzem kozben. Valakinek van otlete hogyan tovabb.
(#) (Felhasználó 118852) hozzászólása Aug 28, 2016 /
 
szép napot lehet kifogtok nevetni.

kaptam egy 72 cm Tv Schneider bekapcsolásnál becsíkozik .

de hátulján nincs meg a típus száma ,

de megtaláltam a problémát tápegységében van külön álló rész.

hogy tudnám kicserélni alkatrészt ? ha nem tudom tekercs vagy elenálás
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Érdekes amit írtál, honnan tudod, hogy mi rossz ha azt sem tudod mi, micsoda ?
(#) (Felhasználó 118852) válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
látom hogy elvan égve de egy kis tekercs
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Értem, valami szám a panelon?
(#) (Felhasználó 118852) válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
(#) stevepapa válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Inkább a gyanúsított részről kellene egy kép
(#) (Felhasználó 118852) válasza (Felhasználó 118852) hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
stevepapa Schneider 33424-1000242 ez van a különáló tápegység panelyján mert ezt külön lehet szedni állitva van belecsaverva
(#) (Felhasználó 118852) válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
stevepapa Schneider 33424-1000242 ez van a különálló tápegység panelyján mert ezt külön lehet szedni állitva van belecsavarva


FP104 alá ez van írva
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) koszigin hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Sziasztok. Új vagyok még itt, de amatőr szinten érdekel az elektronika és segitségre lenne szükségem. Adott egy Panasonic képcsöves tv most a tipusát nemtudom megmondani. A hiba az hogy használtan vettem, kb kettő napot használtuk és a kép egyszercsak elment, hang az volt. Szétkaptam kicsit porolgattam, hibát szemre nem találok. A screen potit ha tekertem csutkára akkor vízszintes csíkok előjöttek a képernyőn de fekete háttérrel. Szétbarmolni nemakarom de ha nem egetrengető a gond talán megtudnám csinálni. Ki mit mondd merre induljak el eme hang van kép nincs problémánál?
(#) koszigin hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Illetve kaptam egy másik panasonic tv-t picit régebbit a tv végülis jó csak bekapcskor általában először pár másodpercig jó a kép, majd kifehéredik csíkokkal, aztán elkezd ugrálni a jó kép és a fehér kép között, ez zajlik kb 1 percig és megjavul.ezután akár 24 órát is mehet semmi gond. Kiszáradt kondira gyanakszom de érdekel a véleményetek. Alaplapi forrasztásokat még nem néztem át.
(#) kadarist válasza koszigin hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Szia!
Én meg inkább rossz, kilazult, kitörött forrasztásra gondolok mindkét esetben. Bővebben: Link.
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Általánosságba bármit is írhatnánk , de azzal nem igen mennél sokra , mivel egy hiba sok rétű lehet. Viszont , ha méregetnél itt ott az meg nekünk lenne támpont , ami után szinte pontosan be lehetne határolni a hiba helyét.
(#) koszigin hozzászólása Aug 30, 2016 /
 
Ma darabokra szedtem a tv-t, amit lehetett ujraforrasztottam, kondikat amiket a multim kimér azokat megnéztem jók. Van egy ellenàllás a tápoldalon ami zárlatot mutat viszont kimérve jó az érték a manual szerint. A hiba ugyanaz változatlan eddig. Feszkókat nem mértem mert a 3 éves gyerekem körbe körbe rajtam így elég nehéz.
(#) koszigin hozzászólása Aug 30, 2016 /
 
Ja az első tv ről van szó aminek nincs képe. Csak csikozódik. A nagyfesz gondolom megvan mert a be és kikapcs kép az megvan. Csak kép nincs, csak csík.
(#) eyess válasza koszigin hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Hát pedig a feszkók lenének érdekesebb itt .Valahogy old meg a körülményeket mérj a manual szerint.És visszatérhetünk a problémára.
(#) koszigin hozzászólása Aug 30, 2016 /
 
Csütörtöktől megy az én drága kisfiam óvodába, akkor kezd, én a héten szabin vok csütörtökön megejtem. Van itt egy nagyon jó szaki amúgy háznál javít vagy 20 éve meg Debrecenben dolgozik szervizbe főállásban, sztem 3e megcsinálná, de nekem ez a kihívás hogy én csináljam meg. Eddig akármilyen hibájú tv-t vittünk max 7e ért rendbehozta. Kb 6-7 tv ről van szó hasonló hibákkal. Na de nem is ez a lényeg hanem hogy kicsit tanuljak énis. Az út a fontosabb nem a cél ahogy szokták mondani.
(#) fear2 hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Szervusztok!

Lenne egy kis problémám:

Van egy Daewoo DTZ-29G2K típusú televíziónk.
Egy ideje már problémázott be kapocsláskor, nem mindig sikerült neki képet adnia, csak a visszajelző led váltott zöldre, ilyenkor a főkapcsolóval kellett ki-bekapcsolni,hogy működjön.
Ám sajnos most súlyosbodott az állapota, most már eleinte csak villog a piros-zöld led (hallatszik,hogy próbál bekapcsolni), majd később néha beadja a képet, majd újra elveszti és kb. 10-20 perc kell neki,mire meg bírja tartani a képet, utána már jól működik.
Szeretnénk megjavíttatni, ehhez keresnék hozzáértő szakembert.

Előre is köszönöm.
Üdv:Gábor
(#) kadarist válasza fear2 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia! Érdemes a forrasztások átnézésével kezdeni a javítást. Amikor nincs kép, akkor fény sincs? Nagyfeszültség van?
(#) fear2 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Szia!
Amikor nincs kép, olyankor teljesen sötét a kijelző.
Pici pattogással hallatszik,hogy próbálkozik és a led is össze vissza villog, hol erősebben,hol gyengébben. Ha be is jön a kép, néha összeugrik és elmegy, majd visszajön,de ez már csak kb. 10-20 perc után,addig csak halk pattogás és ledvillogás. Sajna nem értek hozzá(nem szedném szét), keresnék valakit aki ért hozzá és esetleg meg tudná javítani.
Én arra gondolok,hogy nem elég neki a fesz. a beinduláshoz.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2016
Következő: »»   1143 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem